Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

paja22
8. říj 2008

ahojky holky, muzu mit dotaz? Jak je to s OVU a deloznim cipkem...cetla jsem, ze po MS je tvrdy, pak zacne meknout a pak zase tvrdne... a sexik byl 21 DC (druhy cyklus po vysazeni HA, prvni byl 41 dni), cipek ten den byl hodne hluboko, otevreny a polomekky - zacinal tvrdnout, takze bych rekla, ze asi nejak teda koncila ovu..jde mi o to, jestli je sance, ze jsme to stihli nebo ne. Asi nejlepsi doba je kdyz je jeste mekky, ze? Moc se v tom nevyznam, BT nemerim a jelikoz jsme se predtim nesnazili (je to casove trochu komplikovanejsi), tak jestli mam tenhle cyklus doufat, nebo uz je to fakt pozde.. 😒 diky 😉

luckamb
8. říj 2008

ahoj holky mám taky dotaz, jsem 14 Dc a ovu test je negativní. V pondělí jsem byla u dr a ten říkál že vidí pár drobných folik. je možný že ovu teprve bude nebo myslíte že už byla?

jenniffer
8. říj 2008

Paja22: jak mi včera vysvětlila koníkářka Lakme, tak při ovu je čípek měkký, otevřený a zkrácený, po ovu tvrdý, zavřený a prodlužuje se. Asi den dva před MS zase změkne, otevře se a zkrátí, pokud jsi těhu, tak zůstane tvrdý atd. Takže to vypadá, že jste se trefili. Přeju hodně štěstí a brzké //. 🙂

paja22
8. říj 2008

dekuji, uvidime, jak to dopadne 🙂 .. budu to sledovat🙂

balisek
10. říj 2008

Ahojky holky, nevíte prosím vás nějakou internetovou adresu, kde by se dala přibližně spočítat ovulace? Děkuji moc, mějte se 😀

len
10. říj 2008

merenibt.xf.cz - otevřít vše - sekce výpočty

balisek
10. říj 2008

Len děkuji moc..,můžu se zeptat, je možný mít ovulaci tři dni po MS? To je asi blbost že jo 😒 😠 když podle těch výpočtů je to až ta týden 😲

len
10. říj 2008

No, záleží, jak máš dlouhé cykly a jak dlouhou MS. Já měla párkrát ovulaci už 9.DC a MS třeba 5 dní, takže možné to je. Na druhou stranu, pokud to usuzuješ třeba jen z ovubolestí, zvýšeného hlenu nebo tak, tak tyhle příznaky se můžou objevovat i několik dní před ovu 😉 Pokud je ale opravdu ovulace posunutá na takhle brzo, počítej, že pokud neotěhotníš, stejně tolik se může zkrátit i celý cyklus.

balisek
10. říj 2008

Aha, no tak uvidím, nechám se překvapit 😀 Ale přesto moc děkuji

mollyweasley
30. říj 2008

Holky, dámy slečny...potřebovala bych poradit 😉 Už dva cykly beru Clostilbegyt. Vytvoří se mi folikul, dr. mi píchne pregnyl na jeho prasknutí, pak jdu na IUI a nejpozději za dva dny už vím, že je všechno zbytečné, protože se mi opět z neprasklého folikulu udělá cysta. Myslela jsem, že praskutí folikulu je naprosto normální věc a že když už se mi jednou vytvoří, tak taky praskne, ale on ne. Nemáte s tím taky někdo zkušenosti? Dr. říká, že bychom měli zkusit IVF, že mi sice může zkusit napsat jiné léky, ale ty nejsou při IUI hrazené pojišťovnou, takže by nás to vyšlo draho a bude lepší jít přímo na IVF, kde je jistota větší.
Nevím, ve kterém tématu se na to zeptat, snad se najde někdo s podobným problémem (a šťastnějším koncem 🙂 )

murynka
13. únor 2009

ahojík holky obbnovuji tuto diskuzi snad mi někdo poradí 😉

dnes mi dorazila MS třetí od revize,přila přesně po 41 dnech 😖
ale zjistila jsem s určitostí na 100 procent že před 14dni byla ovulace-byla bolestivá jako když má přijít MS.....ale spíe píchání v podbřiku a měla jsem i ten tažný hlen...
jde mi o to vadí tomuto otěhotnění??
je opožděná ovulace nějaký problém?
luteální fázi mám normálně 14dní...což je myslím dobře...
moc děkuji
tento měsíc se chceme po revizi opět snažit a tot mě trochu rozhodilo 😔

tommik
13. únor 2009

Murynko, já mám také delší menstruační cyklus. A ještě nepravidelný. Je to okolo 35 dnů. A ovulaci mám okolo 22. dne cyklu. Přišla jsem do jiného stavu v pohodě - ťuk ťuk ťuk. A jako ty mám bolestivou ovulaci. Cítím se jako před menstruaci a někdy si ani pořádně nemůžu sednout, jak to píchá 🙂 Buď v klidu.

tommik
13. únor 2009

Jo, a ještě jsem chtěla napsat, že jsem si koupila Femigard. Začala ho užívat hned po menstruaci na konci prosince a v lednu se nám zadařilo. Možná náhoda, možná to pomohlo. Ale hodně se mi zlepšila pleť. Tak určitě na ni to mělo vliv 😀

murynka
13. únor 2009

tommik moc děkuji minulke nám zadařillo napoprvé tak uvidíme 😉

tommik
13. únor 2009

Tak to je skvělý. Já mám zdravotní problémy a trochu mne strašili, že to hned nepůjde, ale zadařilo se brzo. Hlídala jsem si ovulaci a trefili jsme se. Nechtěla jsem to nechat úplné náhodě 😉 a tak jsem si ještě koupila Femigard a doufala, že to pomůže "uklidnit" pohlavní orgány.

murynka
13. únor 2009

tommik skvělý to bude hlavně když už to donosím 😔 😔

tommik
13. únor 2009

Já vím. Říkám si to každý den. Člověk nikdy neví, jak se to bude vyvíjet. Hrozně mne to znervozňuje

spagatice
13. únor 2009

Ahoj holky, mám jeden dotaz, myslíte, že se dá ohlídat ovulace testováním jednou za dva dny? Tedy pokud ta ovulace nebude nějaká extra krátká? Dík

tommik
13. únor 2009

Já jsem testovala testama asi 3-4 měsíce. Neumím si měřit BT a protože vstávám nepravidelně, nešlo to. Zjistila jsem, že to mám 20-22. den cyklu. A pak jsme tam to tam zkusili. Někde jsem četla, že když je druhá čárka už hodně silná, je už menší šance otěhotnět, takže jsme to zkoušeli těsně před tím a pak na tu čárku 🙂) Ale musím říci, že jsme to nehrotili. Bylo to na pohodu. Kamarádka mi nadávala, že když to takhle budu dělat, tak to nepůjde, ale zadařilo se. V podstatě jsme se ale milovali každý druhý třetí den. A naštěstí to nebylo z povinnosti 😀

tommik
13. únor 2009

Než jsem to zjistila, jak to mám, testovala jsem každý den. Ze začátku od 15. DC. Pak jsem zjistila, že mám den některé ovulace bolestivé. Ale ne pokaždý. Záleží jak to poznáš. Já to bez bolesti nevěděla. Nejlepší je, když je čárka na ovulačním testu hodně slabá. To znamená, že se máte snažit 😀

spagatice
13. únor 2009

Já to budu příští cyklus zkoušet poprvé, protože normálně ovulaci nemám, tak budu brát prášky a jsem na to tedy zvědavá. Dnes jsem si kupovala testy v lékárně a málem se mi z té ceny udělalo špatně 😀 . Teď si zkouším od jedné holčiny domluvit nákup tady přes koníka, prodává je za 13,-, to už je jiná, jen nevím kolik jich mám objednat, když jeden měsíc (bez prášků) mám MS 36-39 dní a druhý měsíc sama nepřijde, až s injekcí. 😠 🙂

tommik
13. únor 2009

Je to pěkně drahý. Závidím lidem, kteří to mají jak hodinky 🙂 Utratila jsem za to pěkné peníze. Jednu dobu jsem měla pocit, že to ani nezjistím. Doktor mi nabídl, že to můžou zjistit z krve. Měla jsem na to jít v lednu. Ale to už jsem to nepotřebovala. Zkus se třeba domluvit s doktorem. Vezmou ti dvakrát krev. Na začátku cyklu a ke konci. Ale když je to nepravidelný, tak to jen přibližně určí. Já jsem to pak "lokalizovala" na 20-22. DC a pak jsem už testovala v těchto dnech. A jak se ukázala slabá čárka, začli jsme zkoušet 😉

sima08
26. únor 2009

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat,nemáte s tím někdo zkušenosti ? 21.2. jsem měla slabonkou druhou čárku,
22.2. ( 18 DC ) mě přišla dokonce ta testovací silnější než kontrolní, ale mate mě, že 23.,24. 25. mám tu testovací čárku ještě docela dost silnou, ale je slabší, než takontrolní. |Je možné, že by mi LH klesalo tak pomalu ? Od 22.2. do 24.2. jsem měla bolesti v podbříšku docela silné...

saxana2007
3. čer 2009

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jak je to s ovulaci je vždy přesně v půce cyklu? nebo může být dříve nebo později. Děkuji předem za odpovědi 🙂

dadous
3. čer 2009

saxano, uplně přesně ti to zjistí tvuj gyndař podle ultrazvuku, každa ji mame jinak, zaleží na delce cyklu 😉 na netu je i tabulka ktera ti vypočíta přibližny den ovulace 🙂

elana
3. čer 2009

Ovulace může být víceméně kdykoli🙂

Hodně napoví délka cyklu, u cyklů 28 dní bývá v té polovině, u kratších posunutá dřív po menses (tj. tak třeba 9.-11.DC), u dlouhých zas naopak později, 18.-i déle...

Obecně lze říct, že cca. 14 dnů (to rozmezí bývá 10-17) PO ovulaci přichází menstruace, takže jestliže máš cykly pravidelné, odečti si od toho ty dva týdny a tam někde je ovulace. Přesně se to dá zjistit měřením bazální teploty (je tu na to diskuze Grafy BT, tam Ti holky poradí), princip je takový, že den po ovulaci teplota vyskočí nahoru, protože z prasklého obalu, kde bylo vajíčko, se stane žluté tělísko, které produkuje hormon zvyšující tělesnou teplotu. Nebo pak zkusit ovulační testy, ale na někoho nefungujou a taky to leze dost do peněz, zvlášť pokud vůbec netušíš, kdy ovuluješ a vyplácáš jich tak za měsíc víc.

saxana2007
3. čer 2009

Děkuji za odpovědi já mám totiž cyklus 35-38 dni a tento měsíc jsem si koupila ovu testy. Dnes mám velmi tlustou testovací čárku a jsem 18 DC. Nemám s těmito testy ještě zkušenosti tak se ptám 🙂

elana
3. čer 2009

No, to by docela odpovídalo🙂

dadous
3. čer 2009

mě se nikdy na testu čarka neukazala, nebo jen hodně slaba. Když jsem byla na ultrazvuku, tak mi dr zjstil ovulaci na 12den při 28DC. takže ted to tak přibližně od desatyho dne obden zkoušíme 😉