Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

barag
12. pro 2007

pajco já mám cyklus 31 dnů a ovulace u mě tento cyklus proběhla 17.den, takže proč ne

elana
12. pro 2007

Pajčo, taky si myslím, že možný to je, bude tam trochu zkrácená luteální fáze (měla by být 14 dnů), když se to nestává pravidelně, tak to nevadí, kdybyste se snažili o dítě, tak to řekni doktorce, možná by se pokusila tuhle fázi trochu protáhnout hormonama, aby se případné těhotenství mělo čas usadit a dát tělu info, že nemusí(nesmí) spustit MS.

Elisko, tak Ti asi "gratuluju", když sis // ani tak moc nepřála🙂 Ještě počkej a pak jak říká Cíba, dojdi si pro vyvolávačku. kdyby to náhodou bylo těhu, tak ho neohrozí, naopak, jeeště mu pomůže. Ale mršce zpožděné naopak pomůže vylézt zpoza rohu🙂 A s tím vdáváním...nevím, já slyšela taky jen o tom květnu, jinak je to asi jedno. Z ryze praktických důvodů se doporučuje pátek nebo sobota a spíš měsíce od března do října🙂)) (my to měli v sobotu v červenci a dobrý🙂))

elis..
19. pro 2007

Ahojky zlatíčka,tak už jsem tady zase, MS jsem už dostala a dokonce mi už skončila,takže se mám docela dobře, teda až na pondělí to jde 😀 Byla jsem totiž na koloskopii,pač jsem měla pořád nějaký problémy se střevama..Nikomu tohle to nedoporučuju,byla to šílená bolest(prej mám malou váhu a tenký střívka)a to projímadlo,který jsem do sebe musela dostat bylo taky pěkně eanýýý.Täkže se z toho teď vzpamatovávám a těším se na Vánoce🙂 Jen mě ještě ty střívka trošku bolejí,ale to snad přejde.Jinak mám pro vás novinku-8.8.2008 ze mě bude paní🙂 Rozhodli jsme se s přítelem,že než zapracujeme na miminku,tak že se vezmeme aby mělo jméno obou dvou🙂Cibulko,jak se máte s miminkem? 😵

barag
19. pro 2007

ahoj Elis, tak to nakonec dopadlo tak, že jsi spokojená, vyřešíte to co potřebujete, navíc by se ani nehodilo být těhotné, když si asi podle toho co píšeš, byla nějaká nemocná. třeba ještě do sprna přehodíš 😉 a na mimi zapracujete dřív. ale hlavně aby to bylo tak jak to cítíš, tak držím palce a měj se

elis..
19. pro 2007

Ahojky barag,no já jsem po mimi toužila strašně moc dlouho a tim že se nic nedělo mě to asi něak přešlo,ale né uplně,pořád chci mímo,jenže pracuju teprve půl roku a to vynáší penízky,takže si malinko užiju tu svobůdku a pak se do toho vrhnu po hlavě🙂 Ale kdo ví,třeba nás překvapí mímo samo a bude dřív než budeme chtít my🙂 NO já jsem měla pořád křeče do břicha a nikdo nevěděl z čeho,takže mě poslali tady na tu hrůzu,naštěstí jsem v pořádku,jen to chce víc jíst a míň se nervovat.Já jsem to měla taky hlavně po antikoncepci,takže už jí 3 měsíce neberu a je mi mnohem líp.A co vy,bude už mimi,nebo si pořád dává na čas?

barag
19. pro 2007

elis teď sem v čekací fázi, ale taky se to ve mě všechno obrátilo, ani moc nevím, jestli teď mimi fakt chci, ta společná touha po mimču už je u nás víc jak 2,5 roku a teď sem už nějaká otrávená a unavená - pořád čekat, jestli už. řekla sem si, že od dalšího cyklu žádný snažení ale budeme si dávat pozor, protože momentálně mám chuť si odpočinout. navíc letos končím školu - studuju dálkově - a ještě bude potřeba pořešit spoustu věcí, nevím jestli by mě po potratu a po operaci štítný žlázy nechtěl nechat doktor na neschopence a odložit školu a dodělat za rok s mimčem - nevim jak by to šlo, to moje studium je fakt dálkový - bydlím za Táborem, studuju v Liberci, takže pokud se to ve mě opět neotočí, sem na tom stejně jako ty 😉

elis..
19. pro 2007

Ty brďo barag,to je zajímavý jak se to v nás mění,ale asi tvoje tělíčko cítí že není připravený,neboj se, to chce jen čas a pak to bude v pořádku,určitě budete mít spousty miminek.Chápu že z toho musíš být hodně unavená, určitě se na to hodně soustředíš.Jak dlouho se pokoušíte o miminko?

elis..
19. pro 2007

většina mamin říká,že když se na to miminko hodně soustředili,tak se ho nemohli vůbec dočkat a když se pak začali soustředit na něco jinýho,tak jim to vyšlo. Nebo moje kamarádka nemohla mít miminko hodně dlouho,tak se jeli odreagovat k moři a zpátky jeli tři🙂Je to asi i velká náhoda,hlavně stačí jen stres a nebo něco podobnýho a už je to v pytli

barag
19. pro 2007

no pokoušíme, my sme pokoušení se museli odložit o rok, ale ten do toho taky počítám - musela jsem na operaci štítné žlázy, právě kvůli plánovanýmu otěhotnění. sice jsem se léčila už 5 let, ale ani jedna z těch dvou doktorek co sem k nim chodila mě na možná rizika při mojí diagnoze v těhotenství neupozornila. prostě přišla oboustranná touha po mimi, tak sem se na kontrole zeptala doktorky a ta hned začala připravovat papíry na operaci. po pěti letech docela fofr 😖
pak osm cyklů nic (mívala sem je tak 33-35 denní), pak sem otěhotnla, potratila, gyndař mi zakázal celý dlouhý čtyři měsíce a já blbka to dodržela, jenže se u mě stačila rozjet ještě horší deprese než po potratu a musel mi nasadit léky na vyvolání ovulace, tak v dubnu nebo v květnu to bude tři roky od našeho rozhodnutí mít miminko

elis..
19. pro 2007

Ach jo, to je hrozný, ty doktoři jsou některý fakt trdla, to se ani nedá napsat. Po takových zkušenostech se ani nedivím,že už jsi utahaná,to už bych byla taky..Jsem zvědavá sama za sebe,jak dopadnu já ve snažení,jestli to pjde hned,nebo ne,každej říká něco jinýho ohledně antikoncepce-někdo že až za hooodně dlouho,někdo zase brzy,fakt netuším.Aloe věřím,že se vám to zac vhíli povede a budete mít miminečko jaký si přejete,jen musíš věřit a ještě chvíli počkat. Můžu být drzoun a zeptat se tě,kolik ti je?zkuste se teď sousředit na něco jinýho,užívat si a uvidíš jak se mímo za chvíli ozve,teda až sse nebudete dávat pozor🙂

barag
19. pro 2007

elis v dubnu mi bude 29, fíha, třicítka na krku, chcacha
😲
já už si to nějak neberu, jen mě chytnou takový minutový stavy, že senm na ty doktory naštvaná ale když vidím ty příběhy tady, tak to co sem prožila já je takovej čajíček, prostě teď pauzíruju, v pátek či v sobotu by měla doraziti mrška, do Vánoc budu z nejhoršího venku a pak už jen vesele studium autoškola a tak. jinak mě už nějak neberou večírky, navíc sme přstěhovaní necelej rok, takže co se týká přátel se tu teprve zabydluju, lidi v mým věku maj předškoláky a školáky, takže nemáme moc šanci se potkat a jen tak s nějakejma mlaďochama do hospody se mi nechce, jako že abych někam šla za každou cenu. máme baráček, zvířátka, takže si teď užívám je.

dík elis za přání, chcë to dopřát si trochu klidu, pohody a bude dobře. tak se taky drž a uvidíš, třeba úprávě u Tebe taky zafunguje volnej průběh

elana
19. pro 2007

Elisko, já na koloskopii byla taky, ale mám úplně jiné vzpomínky, dělali mi to v takovém rauši (nepamatovala jsem si naprosto nic, jen injekci a potom probuzení, přitom s nima jsem ale úplně normálně komunikovala, říká se tomu analgosedace, kdybys to ještě potřebovala, tvrdě to vyžaduj, máš na to nárok!!!). "Zaživa" je to trápení zvířátek, mně doktor taky řekl, že jsem drobná a moc by mě to bolelo, ale v nemocnici, kde jsem byla, tak to dělají automaticky, podle mně i pro lékaře je to vyšetření mnohem příjemnější, když se mu tam pacoš nekroutí a neřve bolestí, nehledě na to, že to pak moc dobře ani nejde (kamarádce to taky dělali bez sedace a dostali se sotva za konečník a museli skončit, prostě to nešlo). Tak to jen pro příště🙂 (i když přeju, aby se příště nekonalo🙂)

k.bett
20. pro 2007

Ahoj holky,

já mám 2 měsíce po IVF a první cyklus jsem měla po 32 dní a ovulaci jsem měla dost výraznou 17. den cyklu. Tento měsíc jsem čekala na ovul a ejhle nic, místo toho teď 18. den cyklu strašné spinění úplně jak MS ale to ještě není. Vím že po hormonech je telo rozhozene ale 18. den cyklu se mi zda hooodne brzo a je mi dnes tak nák šoufl a co ovulace ta jako madam nedorazí???? Nemate nekdo zkusenost a evite jestli ta vul muze byt i pri tom siiiilenem spinení?V tom se evyznam. Díky

k.bett
27. pro 2007

chodí sem ještě někdo?? :((

kay
27. pro 2007

ahoj k.bett, já sem nechodila, ale asi budu muset začít, protože asi budu muset řešit svoji ovulaci 🙂

elis..
3. led 2008

Ahojky k.bett,tak v tomhle já ti vůbec neporadím,protože se v tom skoro nevyznám, jestli to třeba neznamená mímínko¨,každopádně ti přeju,ať to není nic špatnýho,nebo vážnýho,jen to dobré 😉

miluse
3. led 2008

Nazdárek koníkářky, nějak se mi vás nechce dočítat, těch příspěvků je tu moc.

S manželem se tak nějak snažíme nesnažíme od léta, vysadila jsem hnedky po svatbě. Zatím nic, dneska jsem si koupila ovu testy, tak jsem zvědavá. Jinak asi ovuluju, si tedy myslím, páč v polovině cyklu mám vždy takové menší bolení břicha a i dle hleníku bych řekla, že i jo. Jen jsme ji asi pořádně netrefili, neb jsem předevčírem zjistila podrobnějším zkoumáním toho testu, že jsem to počítala blbě. Tak jsem zvědavá jak dopadneme.

Jinak přeji všem jen to nej do nového roku.

k.bett
3. led 2008

Ahoj holky,

tak jsem byla v CARu na vyšetření s tím mým problémem a samý nic moc zprávy, rovnou jsme udělali i kontrolní (už asi 3 spermiogram).
Už jsem z toho poměrně dost unavená a mámj pocit chvilkama že mě snad už i nebaví bojovat dál.Samozřejmě bojovat budu, když už jsme došli až tak daleko(to je asi tema zpravama ted ovlivněný)
Holky držte se a papa.

elis..
4. led 2008

Ahojky Miluš, držím vám oběma pěstičky, ať jste brzo tři! Uvidíš,že to za chvíli přijde. Jak dlouho nebereš prášky? Každej říká něco jinýho-někdo čeká mímo hned po vysazení,někdo zase dlouho a dlouho nic.Já sama jsem zvědavá jak na tom budu,až budu chtít mimčo..Já jsem hrozněj lajk,já ani nevím jak se to počítá atd. Jak je možný,že někdo má mimi hned(i třeba ten,kdo o něj nestojí)a někdo zase čeká a nic?Nechámu,jak může někdo odložit mimčo do popelnice,vždyť to je šílený!Jo a Miluš,myslím,že tady někde holky psali,že spermijky si na vajíčko můžou počkat dva dni,takže můj názor-milovat se,milovat se,milovat se🙂A pořá dokola,než ukáže testík //hi 😀

K.bett-nevzdávej to,musíš ještě vydržet,zkus se soustředit na něco jinýho,jeďte třeba na dovču nebo tak,trochu si to zpříjemněte a změňte a uvidíš,že to zvládnete a za chvíli budete tři..Držím pěstičky

miluse
4. led 2008

elis, HA neberu od července, a je fakt, že mužská spermie v tobě může přežít až 72 hod tuším, ale vajíčko může oplodnit jen během 24 hod, kdy se během ovulace uvolní vajíčko a to je právě to hlavní. Holt někomu se to právě podaří v té době a někomu ne, holt příroda čaruje a člověk jen zírá.

Jinak ovulace se počítá vždy od začátku MS do začátku příští, podle toho jak je to dlouhé, u mě např. 31 dní, tak si pak vypočítáš zhruba polovinu a když používáš ovu testy, tak začínáš testovat tak ten 14 den a zhruba do 5 dnů by se ti měli objevit na testu //, že ovuluješ, pokud jsi v pořádku, pokud ne, tak testuješ do nekonečna jak ten voleček (pardon) no a když se nezadaří tak hurá k mudrákovi a ten už s tebou snad něco provede. 😅

elis..
4. led 2008

Jejda,to je horší než matematika ve škole,ale alespoň to k něčemu je narozdíl od tý matematiky 😀 No od července, to je ještě dobrý, teda myslím si že je,to se to tělíčko teprve začíná čistit a dávat dohromady.Já jsem vysadila antikoncepci v září a to jsem jí brala skoro 7 let,no a teprve po takový dlouhý době jsem zjistila,jakej je to driják,už bych jí asi teď nebrala,ale můžu říct,že mám teď šílený bolesti při tý ovulaci,mám jí vždyky 14 dní po skončení MS a nemám strach,že bych jí nepoznala,protože je to taková bolest,že si nemůžu ani sednout,ani nic,hrůza.Takže jestli mám při tomhle pracovat na miminku,tak to teda přírodě děkuji🙂No takže moje rada-před ovulací pořád a pořád a pořád štouchat🙂

miluse
4. led 2008

No driják to je, mě se ještě pořád čistí plet a je to hrůza. Jsem samej pupenec, jak puberťák.

Mě taky občas při ovulce bolí břicho, takže to taky poznám, ale není to pravidelný 😔 prostě někdy jo někdy ne.

Já brala antikoncepci skoro 10 let a je to fakt znát.

elis..
4. led 2008

No to mi povídej s těma pupínkama 😖 😀 Já jich mám plný čelo a ještě k tomu záda,je to strašně nepříjemný,modlim se,aby to skončilo,aby se už vyčistila a zatím je to mnohem horší,i když zase po jiný stránce je to mnohem lepší,bylo mi po ní pořád ráno špatně a ted je mi fajn,jupíí,aspon jedna výhoda🙂 I když jdiný mě mrzí-zmenšila se mi prsa 😀 ale to je fuk,hlavně to zdravíčko🙂psala jsem si s jednou paní přes email,která radí,co dělat po vysazení HA,aby se tělo vyčistilo a neměla si bolesti třeba při OVU a tak a hodně mi pomohla..A taky jsem koukala co všechno se může zobat,aby jsi miminku pomohla,třeba tu kyselinu listvou,nebo pít ten kontryhelový čaj,takový vychytávky🙂

miluse
4. led 2008

Jj, je toho hodně, jak k tomu můžeš pomoci. Já jsem teďky asi 4 měsíce baštila vitamínky - femibion, teď jsem na chvíli přestala,neb jsem od kožní dostala zinek a ještě se mi udělal výstavní opar, takže baštím ještě i béčko, aby rychle zmizel..... tak abych zas nebyla převitaminovaná.

A co ti paní radila na to čištění a bolesti? 😕

barru
7. únor 2008

ahojky holky, někde jsem četla, že cyklus nad 35 dní je anovulační, nevíte náhodou, jestli je to pravda?

len
7. únor 2008

Není. Ale je tam o něco větší pravděpodobnost.

barru
7. únor 2008

vážně len?Tak to mě příjemně překvapilo...ale myslíš to tak, že je větší pravděpodobnost, že bude anovulační viď

len
7. únor 2008

Takhle - každá má cyklus jiný a ovulace klidně může přijít až 25.-30.DC (i když to není moc časté, většinou je to tak 12.-20.), tudíž cyklus může být klidně 45denní a přesto ovulační, není to zase až tak neobvyklé, tudíž z délky cyklu bych vůbec nic nesouhlasila.

Jiná věc je, že pokud jsou cykly anovulační, obvykle jsou nepravidelné a delší (opět není 100% pravidlo). Tudíž hodně zjednodušeně - pravidelný cyklus do 35 dní je s velkou pravděpodobností ovulační. Nepravidelný nad 35 může být dost dobře anovulační (ale nemusí!).

Pravdu ovšem stanoví pouze nějaké jiné vyšetření než jen usuzování z délky cyklu. Čili měření BT (po celou délku cyklu), ovulační testy (při testování u dlouhých cyklů se asi prodraží), folikulometrie (ale udělaná ve správnou dobu - z velikosti folikulů 12.DC u dlouhého cyklu nezjistíš nic), popřípadě odběr krve na kontrolu progesteronu po ovulaci (opět pozor na to, aby bylo po ovulaci, pokud ho standartně vezmou 20.DC, vypadá to anovulačně a ovu přitom může dorazit až za pár dní). Takže pro začátek bych doporučila tu BT, abys aspoň orientačně zjistila, jestli a kdy ovu je, to je nejjednodušší 😉

zabza9
7. únor 2008

Ahoj holky, mám trošku problém. WK mi vyznačil ovu na 15DC, podle ovu testu byla 16DC a podle FF 17DC. Mám věřit teplotám nebo ovu testům? Díky za radu 🙂

barru
7. únor 2008

len děkuju moc za vyčerpávající odpověď 🙂 já mám teď cyklus dost rozhozený a měla jsem vždycky, ale otěhotnět se mi už jednou povedlo...tak tomu zatím nechávám volný průběh, ale přemýšlela jsem, jestli to mám řešit, když třeba minulý měsíc mi přišla MS po 44 dnech, ale přitom tak těch 14dní i víc jsem hodně cítila prsa a všechno, ale to už jsou otázky pro doktora, děkuju 🙂