Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

gasha
4. dub 2008

Tak to mame podobne 🙂 Jinak ja si maminku kupuju uz asi 5 mesicu 😀 Koukam, ze to mame hodne podobny. 🙂

andelka
4. dub 2008

Asi ju. Ale já nejsem snažilka zatím. S tou Maminkou je to tak, že jsem jela do školy a chtěla jsem si do vlaku koupit něco na čtení. Nic moc mě nezaujalo, až Maminka, tak jsem si ji koupila, jakože ať jsem v obraze, co nového ve světě těulek, maminek a dětí. Strašně se mi to líbilo, přečetla jsem všechno snad dvakrát. No a teď stejně jak na Cosmo, čekám na začátku měsíce i na Maminku. 😉

gasha
5. dub 2008

Tak podobne to mam ja, ale krome Cosmo cekam na Marianne + Maminku. Dokonce jsem se ji minuly mesic nemohla dockat, furt jsem chodila do trafiky a nikde nebyla. Nakonec jsem na internetu nasla kdy ktery mesic vychazi, mam to v kalendari a usetrim si tak nedockave hledani v trafice 😉 Ja uz snazilka jsem, zatim prvni mesic, tak uvidime 🙂

andelka
5. dub 2008

Na Mariane jsem ještě moc mladá, zatím mi vyhovuje Cosmo. Mám pěknou sbírku asi od roku 2002, nevynechala jsem ani jedno číslo. 😅 Maminky mám jen z února, března a dubna, ale asi budu pokračovat. Utěšuju se tím, že snažilka je moje švagrová, tak jí je pak dám, ať si počte. 😀 Tobě držím palečky, ať jsou brzy // 🙂

gasha
5. dub 2008

Vcera jsem to trochu studovala a dosla k nazoru, ze se asi moc sleduju a ze to treba vubec tehu nebude... Skoro jsem mela chut testovat, ale kdyz jsem precetla, ze nejdriv to dava smysl zhruba 14 po ovulaci nebo jeste pozdeji, tak to pripada v uvahu tak koncem pristiho tydne... ale bylo by to krasne, kdyby to bylo!!! 🙂 Dik za podporu, dam vedet 😉

andelka
5. dub 2008

No já bych testovala, když by mi meškala MS o víc jak 5 dní a teplota byla stále nahoře. Abych nebyla zklamaná nebo popřípadě v šoku zbytečně 😉 Vědět dej, sem zvědavá, jestli jsem se trefila. 🙂

gasha
7. dub 2008

Jasne, ze dam vedet, ale moc to nevidim... ☹

gasha
9. dub 2008

Andelko, tak na testik nedoslo a prisla mrcha - po 40 dnech ☹ ... no nic, zase zkusime dalsi mesic 😉 a dik za podporu!

luciik
9. dub 2008

Ahoj holky, nezlobte se, že vám sem lezu, ale chtěla bych vám nabídnout Mikroskop LADY-Q. Mám ho doma, bohužel jsem ho nestačila využít, tak je úplně nový, nepoužitý. Jen jsem vyhodila návod, ale je na internetu. PC byla 600 kč, vy jej můžete mít za 290 kč. Tak jestli máte některá zájem, napište mi do IP. Jinak se omlouvám, že jsem vám sem vpadla 🙂

andelka
9. dub 2008

gasha: hm, tak svoji předvídavost si patentovat asi nenechám 😉 Však to brzy vyjde. Držím palce.

gasha
9. dub 2008

Dik za podporu 🙂

parisse
14. dub 2008

našla jsem docela šikovnou kalkulačku tak ji sem hodím k dobru,nevadí?

http://zena.atlas.cz/kalkulacky/114568-menstrua...

hvezdicka28
17. dub 2008

Ahoj holky, tak jdu dnes kupovat teploměr 😵 jen jsem z toho nějaká zmatená, minulý čtvrtek jsem polkla poslední HA, MS měla přijít v pondělí a ono nic, přišla hned ten pátek po poslední HA a ještě to bylo jenom takové špinění, za 3 dny konec. Tak uvidíme co to znamenalo 😖 Jinak nám všem držím palce, ať se co nejdříve zadaří 😉

petreva
11. kvě 2008

Gasha, tak tady jsem tě našla 😉 , jak jde měření? Já začala také, protože mě to asi stejně čeká až navštívíme CAR, tak aby to čekání nebylo tak dlouhé. Připadám si ale jako negramot a popravdě tomu moc nerozumím. Hlavně moje hodnoty jsou poněkud zvláštní a taky nepřispívá to, že chodím v noci na záchod nebo se často budím. Tak jsem z toho celá ťumpachová. Kdyby se ti chtělo, ozvi se. Budu to zkoušet dál, ale nevím, nevím.

bury
11. kvě 2008

Ahoj.
petreva a čemu nerozumíš? Tady ti určitě každej rád poradí. Já měřím 4 cyklus a už při tom druhým jsem se v tom začala dobře orientovat. Chce to jen trénink 🙂 Zadáváš si teploty do nějakýho prográmku?

andu
11. kvě 2008

Ahojte holky, mimochodem zdravím Gashi a Petrevko 😀

Neumíte mi poradit, jaktože mi nejde zaregistrovat se ani do jednoho programu (fertility a kinder)? Četla jsem si i tady na koníkovi, jak na to, ale ono mě to tam asi nechce! 😀

I když uvažuju, jestli to má vůbec cenu - mám teploty nějak moc vyrovnané ☹, ale nebaví mě rýsovat si tabulky 😀, tak jsem to chtěla zkusit 😉

bury
11. kvě 2008

Andu programy jsou super - já zkoušela oba dva a nakonec jsem se rozhodla pro fertility - je přesnější a spolehlivější. Já neměla s registrací problém ani na jednom, tak nevím, kde může být chyba... Co ti to hlásí za chybu?
http://www.merenibt.xf.cz/index2.html
koukala si sem? tady je to dobře popsaný.

andu
11. kvě 2008

Jojo, přesně tenhle popis jsem zkoušela... 😀 A hlásí mi to, že bohužel můj proces získání členství nemůže být v tuto chvíli dokončen.... A že prej jestli mám přítele, který už užívá tento program, mám ho poprosit, aby mě pozval či co... A že to není error a mám kontaktovat "Členskou policii"... 😲

už jsem si kvůli tomu založila i nový mail a furt mi to hlásí to samé!😀

bury
11. kvě 2008

Hm, tak to nevím.... Je pravda, že na fertility mi teď taky pořád píšou, ať pozvu někoho dalšího... Ale to by nemělo bránit v přihlášení... Ach jo. Ale na Wunschu s tím problémy nebejvají vůbec...

elana
11. kvě 2008

Souhlasím, na WK jsem problém neměla vůbec, FF mě pustil asi až za půl roku, jen namátkou jsem to zkusila a najednou to šlo🙂

Andu, jestli máš teploty vyrovnané, tím spíš je měření dobré-co když neovuluješ? 😕 tak vydrž🙂

andu
11. kvě 2008

No, ale té němčině bohužel prd rozumím ☹ A to z ní mám zkoušku 😅 ...nicméně zkouším se s tím poprat!😀

bury
11. kvě 2008

Andu podle toho návodu to zvládneš - Wunsch je jednoduchej a kdyžtak se ptej...

andu
11. kvě 2008

Hihi, tak na wunsch už jsem to zvládla - dělala jsem chybu, že jsem nekopírovala celý odkaz😉 Teď jdu zkusit zapsat tabulku!😀 Zatím děkuji za pomoc 😉

andu
11. kvě 2008

Uff, no to byla makačka to tam všechno naházet 😀 ale mám to 😉

elana
11. kvě 2008

tak ukaž😀 pochlub se🙂 dole pod grafem je link na něj, jen ho zkopíruješ do prohlížeče🙂

andu
11. kvě 2008

😀 elenko, ono ani není se čím chlubit ☹ Spíš jsem si to založila kvůli tomu, že v pondělí jdu k ďurologovi a očekávám, že mi šupne nějaké hormony na podporu žlutého tělíska...

andu
11. kvě 2008

a navíc jsem tento měsíc neměřila moc poctivě 😉 😀 tak jsem tam našupila i březen-duben, ale vypadá to hrozně... Navíc pořád samé krvácení nebo dost silné a dlouhé špinění, no co ti budu povídat, stojí to za ...! 😉 😀

andu
11. kvě 2008

ale tak aspoň zkusím, jestli to budu umět! 😀

tak tady mě to mega extra "špinění" potkalo po 15 dnech, tak jsem pak ani dál neměla chuť měřit ☹
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

a tady pro změnu přišlo opět po 15 dnech 😀 ale už to bylo opravdu jen špinění - tak jsem se radovala z té vysoké teplotky 16. DC, ale pak mi to došlo - viz poznámka 😉 😀
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

elana
11. kvě 2008

No Andu, je fakt, že tam hodně hodnot chybí, ale oba ty grafy vypadají anovulačně, takže žádná funkce žlutého tělíska neni špatná...ono nejspíš neni přítomný ani to žlutý tělísko, který se tvoří výhradě PO ovulaci 😒

Dobře že měříš, myslím, že na základě takových grafů určitě léky dostaneš-primárně ale na ovu😉

andu
11. kvě 2008

noo, přesně tak jsem to myslela 😉 myslím, že dr. ani grafy potřebovat nebude, z toho mého krvácení po 14 dnech sám usoudil, že se žluté tělísko netvoří - tz., že není ovu 😉 Tak jsem zvědavá, jestli mi léky zaberou a zadaří se 😉