Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

zuzanice
1. srp 2006

Tak přeji hodně rychlé uzdravení, abyste mohli bez obav pracovat na miminku.

mobina
1. srp 2006

zuzanice závidím ti krátký cyklus 🙂

zuzanice
1. srp 2006

Hm, myslím, že není zas tak co závidět. Jo, je sice krátký, ale nepravidelný ☹ Vždycky mě MS překvapí, ale zase na druhou stranu mám krátké čekání jestli se to povedlo. Mobi, vím, že tě trápí dlouhý cyklus - ze snažilek. Určitě ti doktorka pomůže a bude to ok. Ikdyž většinou to upravují hormonálně, což pro tebe není zrovna vhodné.

mobina
1. srp 2006

zuzi no právě ☹ říkala jsem si, že se to první cyklus stát může, ale když vidím podle bazálky jak se vyvíjí ten druhý totožně, tak nebudu otálet a poradím se s ní.
Vyžrala jsem si po vysazení HA všechno, to co jsem tady četla od ostatních holek 😠

zuzanice
1. srp 2006

Taky po vysazení nejsem zrovna spokojená. Přibrala jsem 11kg, jsem samý pupínek - jak puberťák a mám hodně bolestivou MS, hlavně první den. Myslím, že to tělu nějakou dobu potrvá, než se vypořádá s tím, že má jen vlastní hormony a žádné do něj necpeme uměle.

mobina
1. srp 2006

zuzi tak to jsme dvě. Jsme pořád nějaká nafouklá. Na váhu raději nelezu, ale tam to snad nebude tak hrozný. Švagrová říkala, že jí to trvalo 3 roky, než tělo začalo zase pravidelně fungovat ☹ Musím říct, že jsem se na to dloho psychicky přiravovala, ale tohle jsem opravdu nečekala 😖

zuzanice
1. srp 2006

Já jsem se na nic nepřipravovala. Nic jsem nečekala. No, asi jsem si to nechtěla přiznat. A když jsem se pomalu nevešla do žádných kalhot a musela jsem měnit svůj šatník na větší velikost, tak jsem si to začla uvědomovat. Nakupuju kila kosmetiky na beďary. Já doufám, že těhotenstvím se to nějak spraví. HA už nechci nikdy vidět, ale zas jak se chránit, HA je docela pohodlná.

mobina
1. srp 2006

Já jsem teď uvítala drobné ochlazení. Konečně jsem mohla zahalitten hnusný dekolt. Nikdo mi do něj nekouká a bum. Uhříky se začali dělat na obličeji. Ten už nikam neschovám.
Zuzi já byla u kožní, protože to bylo opravdu nesnesitelné. Dala mi nějaké vodičky a gely na namazání. Pomaloučku, velmi pomaloučku se to lepší. Taky mi doporučila brát Dermobian, jenže v letáku píší, že se nesmí brát v prvních třech měsícíh těhotenství, tak raději používám jen ty vodičky a čekám, že se to snad zlepší a zmizí úplně.

zuzanice
1. srp 2006

Prostě když to shrneme, tak HA je asi pěkný svinstvo. Jenže já byla spokojená když jsem ji brala. Pupínek - max. tak jeden za měsíc. Váha pořád stejná a mohla jsem sníst celou čokoládu než jsem šla spát, teď se podívám na sladké a už letí ta blbá ručička o pár deka nahoru 😠
Pro mě je důležité, že to zatím nevadí manželovi, ten je naopak rád, že jsem přibrala. Prý sem byla moc hubená. No, snad už nebudu více tloustnout. Navíc mě utěšuje, že prý v těhu přiberu ještě daleko víc 😀 a pak to spolu schodíme.

xlenkax
1. srp 2006

já jsem vysadila antikoncepci před dvěma měsíci a zatím nepozoruji nic - ale je fakt, že jsem byla vždycky silnější a váha mi pořád kolísá 5 kg nahoru dolů, takže se zatím netrápím

zuzanice
1. srp 2006

To se máš leni. Já bych to klidně schodila. Ale nechci hubnout teď, když se snažíme o mimi. Já se hodně omezím v jídle, cvičím a vydržím to. Ale kdyby se to povedlo, tak pro mimi by to asi nebylo moc dobré, nevím. 😕

xlenkax
1. srp 2006

já si taky myslím, že hubenost miminku nesvědčí (a to neříkám jen proto, že jsem baculka), ale pokud jsi akorát a manželovi se líbíš, tak je to super, ne?
Já se omezit nedokážu, vydržím nejíst vůbec anebo normálně, bohužel nemám skoro žádný pohyb a tak je to vidět, ale už jsem se naučila mít se ráda takovou, jaká jsem, takže to moc neřeším. Občas blbnu s jógou, protože se mi to cvičení líbí a někdy plavu a jezdím na kole, ale většinou jsem neuvěřitelně líná 😖 , ale co, člověk má jiné přednosti, než je postava

zuzanice
1. srp 2006

To já se taky nepředřu. Ale když si řeknu, že schodím, tak se hlídám a makám. Ale máš pradvu, vzhled neni to nejdůležitější. Jsou daleko závažnější problémy, než pár kilo navíc 😀

slim
2. srp 2006

existuji i ceske stranky, kam se da do grafu vyznacovat mereni bazalni teploty? ja se totiz v tech nemeckych a anglickych moc nevyznam. kdysi jsem tu videla postup pri registraci a nasledne mereni, ale uz ho nemuzu nikde v diskuzich najit ☹

macaci
2. srp 2006

Grafík v češtině je na http://www.cenap.cz/05020_sympt.html 🙂

slim
3. srp 2006

macaci: diky. mrknu na to 🙂

mobina
3. srp 2006

slim a tady máš odkaz na překlady Aj a Nj:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

slim
4. srp 2006

mobina: diky. presne tohle jsem taky hledala.
divala jsem se na ty stranky od macaci a je to tabulka ve stylu, ze si ji clovek vypise posle na nejakou e-mailovou adresu a tam ti to asi vyhodnoti a poslou zpet.
coz mi prijde zdlouhavy. ale i tak diky za poslani 😉

vlkova
7. srp 2006

Snažilky,chtěla bych se Vás zeptat ohledně měření BT.Dělám na dvě směny,od září budu dělat i noční,v takovém případě nejde měřit BT? Nebo existuje nějaká možnost,jak na to? Děkuju,Vlcice

mobina
7. srp 2006

vlkova myslím, že pokud budeš měřit aspoň obden tak si tu ovulaci vysleduješ. Možná ti to bude trvat o cyklus déle než se v tom zorientuješ, ale zase takový problém v tom nevidím.

vlkova
8. srp 2006

Víš,myslím si,že to je docela problém,protože dělám týdenní směny,to znamená,že týden chodím na ráno(vstávám ve 3:40,další týden chodím na odpolenedne(vstávám kolem osmé hodiny) a pak týden dělám v noci.To jdu spát v sedm hodin ráno.Vlková

mobina
8. srp 2006

Někde tu psali, že BT se dá měřit pokud spíš min. 3 hodiny, ale nevím, co je na tom pravdy. Možná bych to měsíc, dva zkusila. Uvidíš, co to v grafu udělá 🙂

vobluda
22. srp 2006

Ahoj holky, poprvé píšu do diskuze, tak to bude možná trochu zmatené. Vidím, že řešíte stejné věci tak přikládám svoji zkušenost.HA sem brala 5 let a bylo mi báječně, před rokem sem ji vysadila, olezla sem tak, že bych nejraději nevylézala z bytu. Zachránila mě kožní a po 3 měsících si připadám zase hezká.O miminko se snažíme teprve chvilku, ale k čemu mi jsou plodné dny, když mám manžela doma jen o víkendech? Víte o někom, kdo otěhotněl i tímto "víkendovým" způsobem?

andrew
22. srp 2006

ahoj vobludo, řeším podobný problém..s přítelem se vidíme jen o víkendech a přemýšlím jak naplánovat miminko, když předpokládaná ovulace vychází během týdne..

andrew
22. srp 2006

ale už jsem mu dnes volala, aby si vzal příští týden ve středu dovolenou 😉

vlckulka
22. srp 2006

vobluda: já osobně mám manžela doma každý den, snažíme se cca 5 měsíců a nyní v pátek zjistím, jak jsme dopadli 😀
ke tvé otázce - mám kamarádku, nyní je v 21tt a když jsem se jí ptala,jak dlouho se snažili, tak mi řekla, že se začali snažit a hned jim to vyšlo - což mne docela překvapilo vzhledem k tomu, že její manžel jezdí s kamionem po celé Evropě a je doma tak jednou za 14 dní - zrovna v tomto případě prý byl její manžel 3 týdny pryč, když přijel tak na to "vlítli" a malý nebo malá už je na cestě 😀

len
22. srp 2006

Ono stačí se milovat pár dní před ovu, ve zdravém těle spermie nějakou dobu vydrží 😉 Určitě to bude mnohem těžší, ale nemožné to není a když ovu vyjde na pátek až úterý, je to ideální 🙂

vobluda
25. srp 2006

Tak to jste mě moc potěšily.Děkuji.Čistě náhodou mi manžel tento týden dojel domů, tak možná, snad...Někdy mám pocit, že mám místo manžela milence.Příští týden na vás budu myslet andrew. 😉

makyna123
25. srp 2006

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli když jsem měla zpožděnou MS tak jestli i ovu přijde ten 10 - 14 den..od začátku MS nebo jestli to zpoždění nijak neovlivnuje to kdy OVU bude??

kralik
29. srp 2006

Ahoj holky, tak já jsem z toho stále jelen 😅. Jsem v tomto úplný začátečník.
Dnes jsem 13 den cyklu, včera (tedy 12 den) jsem také cítila poměrně dost vaječníky a podle toho co jsem četla, jsem tedy včera byla před ovulací a dnes bych měla mít plodné dny? Vím, že každý to má jinak, jen mě čistě zajímá jak je to s těmi bolestmi vaječníků a plodnými dny.