Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

lauriem
6. zář 2006

Díky za odkazy výše. sice o těchto metodách vím, ale je skvělé stáhnout si tabulku a jen zapisovat, než si rýsovat vlastní 😀
BT neměřím, to mě jen stresovalo 😠 . Ale konzistenci hlenu a čípku zvládnu.

len
6. zář 2006

Alleně jsem odpověděla včera ve Snažilkách nad věcí, kdyby to někoho ještě zajímalo, můžu to tu zopakovat...

artikula
7. zář 2006

Ahoj snazilky, tak nam se to povedlo!!! Chci se s vami podelit o radost a zaroven vas podporit ve snazeni. Hlavne nezoufejte. Me se vyplatila symtotermalni metoda, o ktere se tu jiz hodne podrobne psalo. Kazde rano jsem si poctive merila teplotu. Nebyloto ani nic otravneho. Jenom zasunout a par sekund(s digitalnim teplomerem)pockat.Pred ovulaci jsme dva dny nemeli sex a tak kdyz to tu bylo, povedlo se. Ale asi je to i o nahode, pac sex se neda naplanovat. Ted jsem v 7.tt. Preji hodne stesti pri snazeni a radosti z uspechu!!!

ivusenka
7. zář 2006

Artikulo, přijmi hrozně moc gratulací, nádherná zpráva pro dnešní den 🙂

lauriem
7. zář 2006

Artikulo, také moc blahopřeji, ať vše dobře dopadne 😉

lenky
21. říj 2006

Holky,prestante se merit,ja otehotnela 2 dny pred ocekavanou menstruaci

aklus
22. říj 2006

Holky, asi se to tu již probíralo, ale jakým způsobem doktor zjišťuje ovulaci? Ultrazvukem? Máte s tím některá zkušenost? Moc díky

jankar
22. říj 2006

Holky,ovulaci ti opravdu zjistí gynekolog ultrazvukem 🙂 přeju aby ti ji zjistil,já jsem zatím to štěstí neměla,mám anovulaci 😒

kalci
23. říj 2006

Lenky, dost mě překvapilo co jsi napsala, to byla opožděná ovulace nebo to bylo uplně mimo ovulaci? To snad ani není možné, nebo ano?

len
23. říj 2006

No, možné to samozřejmě je, prostě se vajíčko uvolnilo později nebo výjimečně ještě jedno 🙂 Takže já bych to měření nezatracovala 😀

jitulech
27. lis 2006

Ahoj holky, připojuji se k těm, co mají ohledně ovulace nejasnosti, a možná mi poradíte.Patřím k těm, co mají bolestivou ovulaci.Přesně v polovine cyklu dostanu takové křeče, že můžu jen schouleně ležet, naštěstí to trvá tak 15 minut, přichází to téměř 100% v noci. Následně mě celý den už jen lehce pobolívá břicho, bolest je podobná zánětu močového měchýře, chodím i častějí, ale není to už nic hrozného. Chodím pravidelně na gyn. prohlídky a prý jsem v pořádku, bolesti jsou normální. Doktor mi to vysvětlil takto: při prasknutí folikulu se do dutiny břišní vyleje tekutina, a to způsobuje bolest. A teď mi poraďte, nikde jsem se to nedočetla. S manželem se snažíme o mimčo, nijak dramaticky, ale podle hlenu a bolestí poznám ovulaci, tak se občas trefíme. Kdy začínají a končí plodné dny ? Začínají dnem, kdy začnu mít bílkovitý hlen, někdy lehce zabarvený krví a končí prasknutím folikulu a v mém případě bolestí? Nebo se dá otěhotnět ještě po prasknutí a v mém případě po bolestech. V mém případě toto trvá tak 2-3 dny, 12. den cyklu začnu mít hlen a 14. den bolesti, plus mínus den. Možná vám přijdu natvrdlá, ale fakt jsem se nikde nedočetla. Nyní milování vyšlo přesně do 2 dnů před bolestmi a dnes v noci bolesti přišly, tak nevím jestli můžu být těhotná či ne, či to ještě máme zkusit. Ovulační testy ani měření bazální teploty jsem ještě nezkoušela, možná by mi to poskytlo jasnou odpověď.

len
27. lis 2006

Jitulech, odpověděla jsem ti v tématu bolestivá ovulace 🙂

zabza
20. pro 2006

Holky, chtela sem se zeptat, jestli ovulace mohla probehnout, i kdyz mi vysly negativni ovulacni testy. Cyklus mam 27-28 dni. 11. den cyklu mi vysel test negativni, hlenik byl vodnaty az bilkovy. 12. den cyklu se na testu ukazala slaboucka druha carka (cetla sem, ze aby byl pozitivni, musi byt obe carky stejne silne) a hlen byl jako bilek. 13. den cyklu byl test zase uplne bez druhe carky a hlen opet bilek. Behem 12. a 13. dne sem mela bolesti v zadech jako pri ovulaci (mivam je vzdy uprostred cyklu). 14. den uz byl hlenik jako krem a bolesti v zadech prestaly. Tak ted nevim, jestli vubec nejaka ovulace byla. Nebo teprve bude? Nebo sem to nejak prosvihla? Teplotu nemerim, takze fakt nevim.

allena
20. pro 2006

Zabzo, zkus měřit ty teploty, protože to je hlavní ukazatel, že ovu proběhla. S tvými 27-28 dlouhými cykly si myslím, že ovu by měla být cca právě ve dnech 13-14. To bolení občas taky mívám okolo ovulace, takže už možná opravdu proběhla. 😉

len
20. pro 2006

Zabzo, ovutesty nejsou 100% spolehlivé, lépe řečeno můžeš ovulovat, i když nebudou dvě silné čárky, i když ta pravděpodobnost není moc veliká, možné to je. Hlen sám o sobě ovulaci napovídá, ale pouze z hlenu se ovu poznat nedá (může být i hlen bez ovu). Nejlepší je samozřejmě pozorovat všechny znaky - teplotu, čípek, hlen i ovutesty, ale na to asi každý nemá nervy 😀

ceeruti
20. pro 2006

Holky,chtela bych se Vas zeptat,doktor me po 2,5 letem snaženi-3 potratech predepsal CLOSTYLBEGYT-pokud se po nem nezadaří tak me ceka IUI,ale ted by me dost zajimalo jak je to potom clostylu s ovu-mivam normalne cca15-16 ty den-zustane to tak i nadale,nebo se muže po clostilu nejak přesunout..a jake s timto lekem mate zkusenosti??Pomohl nektere z Vas k miminku??,

len
20. pro 2006

Ceeruti, mrkni na diskuzi o Clostylbegytu, tam je spousta holek, které ho berou a určitě hodně z nich i pomocí něho otěhotnělo 🙂

kacabacka
19. únor 2007

ahojky, nevíte některá, jestli probíhá ovulace i při braní HA? Len? 🙂

len
19. únor 2007

Kacko, jednou z funkcí HA je právě to, že blokuje ovulaci 😉 Takže pouze, pokud selže, správně by určitě neměla 🙂

sweethy
19. únor 2007

Ahoj. Mám dotaz. Jsem teď 7. měsíc od vysazení HA a ovulaci jsem měla nejdříve 16. DC, ale každý měsíc se mi prodlužuje cyklus a tím i opožďuje ovulace, naposledy teď přišla až 24.DC. Je to normální a srovná se to časem nebo bych se měla poradit s doktorem? Byla jsem zvyklá vždycky na 28denní cyklus a teď už je to 36 a příště už počítám to bude 40, takže to čekání jestli to vyšlo nebo ne je pro mě každý měsíc horší.

kacabacka
19. únor 2007

len: hm, to je divný, mě totiž každý měsíc, chvíli po začátku braní HA, pravidelně v sobotu, začnou bolet záda v kříži, bolí mě ale jen v sobotu. Bolesti v kříži mám i při MS. Tak jsem si to spočítala, kolikátej je to den od prvního dne MS a vyšlo mi 14-tý den, což je den, kdy by měla zhruba probíhat ovu, ne? Dřív jsem tomu nevěnovala pozornost, až teď mi to začalo bejt divný....

len
19. únor 2007

Sweethy, asi bych to přičetla tomu, jak se tělo srovnává s vysazením HA, každopádně OK to asi není a pokud to bude pokračovat, určitě bych to řešila s lékařem. Prozatím je aspoň fajn, že ovu vždycky dorazí 🙂

Kacko, podle bolestí zad určitě na ovu nemůžeš soudit, obzvlášť, pokud bereš HA, každopádně možná je to opravdu nějakou hormonální změnou a jestli máš nějaké podezření, určitě bych to řekla doktorovi, až ti bude předepisovat nové balení... Je možné, že už je třeba bereš dlouho a tělo se začíná trochu vzpouzet, fakt netuším, každopádně pokud léky fungují, jak mají, k ovu by opravdu docházet nemělo 😉

kacabacka
19. únor 2007

len: tak díky, k doktorovi se v co nejbližší době chystám, tak se ho zeptám, nechci vypadat jak debžot, co nic neví 😀 protože svoje tělo nepozoruju, neměřim BT, nehlídám ovu, prostě nic...jen mi přišlo divný, že to přichází ve stejnej, 14-tej den v měsíci....
Mimochodem četla jsem diskuzi na antikoncepci, že prej by se HA neměla brát dýl jak 8 let. já jí teď beru 6-tým rokem, chceme se začít snažit až tak za rok nejdřív, kondomy nám nevyhovujou, bojím se, že se mi rozháže cyklus, ztloustnu a naskáčou mi beďary ☹ 😖 co s tím?

len
19. únor 2007

Jó, tak to neporadím... Já HA stále beru jako zcela neprozkoumanou oblast, každý doktor tvrdí něco jiného, převážně se shodnou na tom, že je to naprosto neškodné, někdo ale radí je čas od času střídat, někdo zase, že můžeš brát tu samou, dokud tě to bude bavit... A určitě tu najdeš holky, co po deseti letech HA otěhotněly do třech měsíců a na druhou stranu holky, kterým dva roky HA rozházely cykly tak, že nejen, že za dva roky nejsou těhu, ale třeba ani nedostanou přirozenou MS 😒 Já ti nevím, já osobně už se k HA nikdy vrátit nechci, tak nějak jsem zastáncem přirozeného chodu těla a až se jednou zase budeme chtít chránit, budeme používat kombinaci symptotermální metody, Pharmatexu (snad se ještě bude vyrábět nebo za něj bude nějaká náhrada), popřípadě čas od času i těch kondomů. Jinak teda sama za sebe musím říct, že s HA mi nebylo nic, ale bez ní je mi výrazně líp 😉 Jo a pleť mám nádhernou, váhu si držím a cyklus je pravidelný 😀 + jako bonus si daleko víc užívám sex 😵

kacabacka
19. únor 2007

len: koukala jsem na ten odkaz pharmatexu, ale stránky prý neexistují, nevíš, kde bych o tom našla ještě nějaký info?

len
19. únor 2007

Kaco - holky to řešily na beremese (pokud tu diskuzi přečteš od začátku, dozvíš se všecko podstatné):
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
Prý teď přecházejí pod jiného výrobce, takže je momentální výpadek, snad se to za čas srovná, zatím ho holky kupujou na lekarna.cz 🙂

mikulka
20. únor 2007

Holky, a jak se pozná ovu podle čípku, reps., jak to vypadá, když je otevřený čípek? Já to nikdy nezkoumala, tak ani nevím, jak vypadá normálně...

kim
20. únor 2007

Mikulko: zkus si přečíst toto 😉 http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

len
20. únor 2007

Mikolko, určitě si přečti ten odkaz, co píše Kim, a potom experimentuj. Každý den si zkus čípek prozkoumat pečlivě umytýma rukama (mně se osvědčilo třeba ráno, když se sprchuju - ve dřepu), po čase už sama poznáš, jak se mění 🙂

megy
20. únor 2007

No mě se objevily na ovulačním testu jedna slaboučká a druhá sytá čárka. A to 8 dní po menses, kdy cykl byl 38 dní po vysazení HA. No pak se v tom vyznejte. Jestli to tak půjde a zadaří se, tak budu asi tento měsíc těhulka 😉