Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

kacabacka
21. únor 2007

jak fungují ty ovulační testy? Kdy se dělají? Jak jsou spolehlivé? Jde to i když je cyklus nepravidelný?

kupska2
21. únor 2007

ahoj megy,ja mam uplne stejnou čarku na ovulačnim testu jako ty možna silnejsi,jen trochu,jak pokracujes dal?

megy
22. únor 2007

asi se trošku posnažílkujeme a uvidíme.
Je to test, který vypadá jak těhotenský - do moči, ale nedělá se ráno - spíše odpoledne a před tím se musí omezit tekutiny na 2 hodiny

kacabacka
22. únor 2007

no a to ti to tam napíše, který dny máš ovulaci? Nebo jak to zjistíš?

luciik
22. únor 2007

Ahojte snažilky. Jsem tady poprvé a koukám, že nejsem jediná na světě co nemůže otěhotnět.Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ovulačními testy. Už se snažimě třičtvrtě roku o mimi a stále nic. Po vysazení HA se mi objevila cysta a od té doby je cyklus úolně rozhašený. Užívla jsem tři měsíce proveru. teď mi jí doktor zase vysadil. Koupila jsem si ovulační testy, ale testuju už téměř čtrnáct dní a zatím se mi neobjevily žádné dvě čárky. Dvakrát tam něco bylo, ale úplně slabě. nemáte někdo obdobnou zkušenost. Začínám mít strach, že vůbec nemám ovulaci ☹

nika.f
23. únor 2007

Ahoj holky.
Prihlásila som sa včera a to len preto abi som vám pomohla.

Hlen na děložním hrdle:
http://www.rodina.cz/clanek3633.htm

Měření bazální teploty:
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

Poloha děložního čípku:
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

Skúste si tieto stránky preštudovať.Keď sa na to pozriete a uvedomíte si čo musíte pre to urobiť poviete si že som iná,ale zaručujem vám úspech.Ja som po 4 dňoch zistila kedy mám ovuláciu.Samozrejme vám to može trvať dlhšie ako mne,ale nestrácajte vieru.Držím palce. 😀

nika.f
23. únor 2007

Ešte k tomu testu.Tiež som si nejaké objednala a máte na nich návod,ale hlavne sa orientujte na testovací prúžok.Ak je vidno čo i len trochu,mali by ste mať jeden s plodných dní, ale nemusí to byť práve ovulačný.
odkaz pre kacabacka:
Ovulačný test je na takom istom princípe ako tehotenský.Je však len na jeden deň.

mikulka
23. únor 2007

Holky, za jak dlouho po ovulaci se čípek uzavře, že zmizí ta dirka, co v něm je při ovulaci? Je to hned druhý den po ovulaci, nebo se zavírá postupně?

nika.f
23. únor 2007

mikulka
Podľa toho čo viem,ten čipok je otvorený práve cez ovuláciu a po nej sa zatvára,ale ešte stále je možnosť otehotnieť.To by mali byť práve tie 2-3 dni po ovulácii čo žena može ešte otohotnieť.

luciik
24. únor 2007

Ahojte holky🙂 Dnes mi poprvé vyšel pozitivní ovulačníé test. Mám z toho šílenou radost🙂 Ale aby to vše nebylo tak jednoduché, tak manžílek se mi vrátí až zítra kolem páte. Nevíte, jestli už bude pozdě?

mikulka
24. únor 2007

Nebude pozdě, ještě dva dny po ovulaci můžeš otěhotnět. Den určitě.

luciik
24. únor 2007

Tak to jsem se trošku uklidnila🙂 Ale teď jsem si dělala ještě jeden ovulační test a tam už byla druhá čárka slabá, tak nevím..Prostě život není jednoduchý🙂

luciik
24. únor 2007

A ještě jeden dotaz, myslíš, že jsem mohla otěhotnět i dva dny před zjištěnou ovulací? Dva dny před jsme se s manžílkem tulinkovali a i BT mi poklesla na 36.3. Ted mám 36.7. Jakou životnost mají spermie?

kim
24. únor 2007

Luciku: myslím, že právě před je mnohem větší šance, nežli po OVU!!!!!!!Sparmie vydrží v pochvě až 3 dny - tuším.Obvzláště ve "vaječném" hlenu 🙂 Takže naděje je veliká, jestli jste se tulili 2 dny před OVU!!!!!!!!!!!!!!

luciik
24. únor 2007

Jeee, tak to je paráda..Kéž by se to konečně podařilo. Snažíme se už třičtvtě roku a pořád se nám nedaří..Už jsem z toho vcelku vystresovaná...Doufám, že to už výjde. A jak dlouho se snažite vy?

kim
24. únor 2007

Luci: tak to budu obvzlášť držet palečky 🙂 Musí to být na palici...my jsme začali teď v únoru, v neděli nebo pondělí mám OVU 😀 tak jsem zvědavá....jestli se nám nebude dařit taky dlouho, zešílím, už teď pořád pročítám všelijaké články a doporučení...prostě pako 😀 😀

luciik
24. únor 2007

Tak to vám taky držím palečky...je to strašně náročné na psychiku. Mám nepravidelný cyklus, takže v tom mám úplný zmatek, ale teď jak se mi poprvé na ovulačním testu objevili dvě čárky, skákala jsem tři metry vysoko. Aspoň vím, že mám ovulaci 😀 Teď jsem si přečetla na netu, že vysoká pravděpodobnost otěhotnění je tři dny před ovulaci, v den ovulace a jeden den po, tak snad se to konečně podaři🙂

kim
24. únor 2007

Luci:jj před OVU určitě, právě, že tam ty potvůrky vydrží čekat na vhodnou chvilku.Náš 1.pokus byl právě jeden den po Ovu a nedopadlo to....ale fakt se přikláním na snahu před nežli po!!!!!Když ono Luci ta přehnaná snaha a zájem o to jsou spíš na škodu!!!!Psychika hraje šílenou roli!!!!Ale zase na druhou stranu, ber to tak, že je úplně normální snažit se rok bez úspěchu, je to sice šílená doba, ale prý je to normál 😒

luciik
24. únor 2007

Já vím, přikládám to i tomu, že pracuju ve zdravotnictví, dělám na směny, v totálním hnusném infekčním prostředí a to tělo už je taky pěkně zhuntované..
Taky si pořád říkam, že se tím nemám tolik zaobírat, ale ono to nějak nejde:(

kim
24. únor 2007

Luci: já dělám zase ve farmacii a taky čekám nějaké komplikace, kvůli tomu, že jsem nadýchaná všelijakých hnusů ☹ Já vím, že to nejde, jsem taky jako pominutá 🙂 ale člověk si musí najít asi jinou zábavu než nad tím pořád bádat!!!!Já mám naštěstí přes týden celkem dost co na práci, takže mám zaměstnanou hlavu, ale o víkendu je čas a to pořád hledám nové a nové články...atd 😀

luciik
24. únor 2007

Tak to jsme na tom podobně. Já mám právě nemocenskou a už mi je dobře, tak sedím jen na netu a bádám a bádám🙂 Je tady taková spousta informaci, že by se člověk z toho mohl zbláznit🙂 Navíc dnes jsem absolutně nic neudělala, ani oběd, protože pro jednoho se mi nechce vařit.🙂

kim
24. únor 2007

No to znám, vždyť já už se chystám od 15 hodin, že vytřu 😀 😀 😀 A Ty neměříš teplotu????

luciik
24. únor 2007

Měřím teplotu, ale užívala jsem tři měsíce proveru na úpravu cyklu (teď mi ji vysadil) a ta teplota mi tak nějak kolísala. Ale v ten den, kdy jsme se tulili, tak mi klesla na 36.3. a teď jsem ji měla 36.7. Tak uvidíme..ty měříš?

kim
24. únor 2007

A nebyla tedy OVU náhodou už ten den tulení - kdy teplota poklesla!!!!!Tuším, že OVU test ukazuje // ještě den, dva po OVU!!!A to by vysvětlovalo, proč máš dnes tu druhou čárku slabší!!!!!!Já měřím..jdu konečně vytřít 😀 😀

luciik
24. únor 2007

Právě, že ten den se mi nic na tom proužku neukázalo, tak nevím. No, uvidíme...já taky odbíhám od počítače a snažím se aspoň naházet prádlo do pračky 😀

kim
24. únor 2007

Ahá, no jak jsme tu už psaly, lepší vydržet a nebádat 😀 😀

mikulka
24. únor 2007

Ahoj holky, taky pořád hledám různé články na netu... A to teprve se snažením začínám. Ono ale i když se trefíme do ovulace, stejně není jisté, že dojde k otěhotnění, ne? A jinak jsem myslela, že spermie žijí v hlenu dva dny, takže dva dny před ovu jsou plodné, tři se mi zdá už nějak moc.

Nevíte, jak je to s tím čípkem, zavře se hned po ovu, nebo postupně, třeba za dva dny???

kim
24. únor 2007

Miku: to nevím s tím čípkem, ten já nezkoumám!!!Ale řekla bych, že postupně, zkus si přečíst:http://www.rodina.cz/clanek3775.htm třeba to tam najdeš 😉

mikulka
24. únor 2007

Tak to je asi tak, že když jsou plodné dny, čípek je otevřený, třeba pět dní... a pak se zavře? Ale nevím, jestli se zavře hned po ovulaci, prostě okamžitě, nebo později, za den či tak. Na tom odkazu píší, že se zavře PO ovulaci, ale zase není jasné, jestli hned. Já tento měsíc zkoumala čípek poprvé. Ta dirka tam skutečně byla vidět a pak, asi po třech dnech zmizela.

len
25. únor 2007

Holky - odpověď je jednoduchá - jak komu 😀 Někomu se uzavře hned po ovu, někomu až den po, to samé s hlenem, každá jsme holt jiná... Je potřeba to pár cyklů pozorovat, než si můžete být jisté. Ovutesty by se // měly ukazovat den před maximálně v den ovu, den po už ne. Jinak pro ty, co potřebují všecko pročíst a prostudovat, sem zítra hodím odkaz na své nové stránky, kde jsou mimojiné pohromadě i další odkazy na fůru studování, jestli se vám bude chtít 😉