Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

len
30. srp 2006

Kralik, plodné dny jsou spíše před ovu než po. Čili pokud se ti ovu projevuje bolestí, měla jsi plodné dny cca 3 dny před touto bolestí, máš je v den bolesti a možná i den-dva po. To ovšem platí pouze pokud trvá bolest jen den-dva, jak je to s holkama, které mají bolesti i pět dní (čili v kterém přesném okamžiku tohohle období bolestí ovu skutečně přijde), tak to fakt netuším...

coxa
30. srp 2006

Kralík a taky pouze v tom případě, že máš cyklus 28 dní...

len
30. srp 2006

No, Coxi, já to beru pouze podle té bolesti, pokud se Kralik nesleduje jinak a tohle je tedy jediný ukazatel 🙂 Jinak já mám cyklus 24 dní a ovu přichází taky na 12. den 🙂

mimmix
30. srp 2006

Holky a zkoušely jste některá ovulační testy? Mám je teď doma prvně, ale nevím, jestli se jim dá důvěřovat... 😒

janinac
30. srp 2006

mimmix: Ahoj, já jsem testy zkoušela. 1. měsíc jsem měla testovat podle návodu od 18tého dne (mám cyklus 35 dní), ale začala jsem testovat už 14tý den a ukázali se mi sice II, ale ta druhá byla taková hodně slabá. Druhý měsíc jsem začala testovat ještě dřív, ale i tak ta druhá čárka byla pořád slabá, takže nevím....

mimmix
30. srp 2006

janinac- no právě, mě se neukazuje ta druhá vůbec a to si je dělám už šest dní podle návodu. Takže buď ovu vůbec nemám, nebo nevím 😒 Snad se to dá zjistit i jinak, u doktora.

janinac
30. srp 2006

mimmix: jooo doktor by ti to měl zjistit. Pokud nemáš takového "experta" jako mám já ☹ 😀

nika77
30. srp 2006

ja mam bolest asi 4 dny a doktorka mi rikala, ze jakmile to zacne bolet je nejlepsi doba na zkouseni, coz pri velky bolesti sice neni nic moc, ale alespon vime kdy 😉
jinak jsem minuly mesic zkousela ovu test, ktery mi vysel pozitivni 22 den pri asi 34 dni dlouhym cyklu. ovu mas behem 24 - 36 hodin po pozitivnim vysledku. ty carky musi byt minimalne stejne tmave nebo ta testovaci tmavsi nez kontrolni. jinak me tentokrat nic nebolelo 😒

mimmix
30. srp 2006

Aha, já mám cyklus 28 dní a testuju od 12. už šest dní a nic, ani náznak druhý čárky. Jinak víte, jak probíhá zjišťování ovu u doktora?
janinac-moje Dr. právě taky nic moc, o co si neřeknu to nemám, a na druhou stranu zase předepisuje zbytečnosti.

makalka
30. srp 2006

mimmix, nejlépe určíš ovulaci sama, pokud se budeš řídit symptotermální metodou a pečlivě pozorovat, měřit a zapisovat. Je to tak trochu na hlavu, ale kdo se skutečně snaží a mimi se nedaří, je to podle mě maximum co pro to udělat. Mě se ovulační testy neosvědčily a to hlavně proto, že nemám díky poruše štítné žlázy pravidelné cykly a pokaždé je vše jinak. Takže jsem se rozhodla, že tomu ten čas a energii věnuji a uvidíme.
Budu měřit BT, sledovat polohu děložního čípku a co je dost důležité - cervikální hlen.
Pokud chceš, napiš, hodím sem odkazy, ale třeba si se již touto metodou řídila ...

mimmix
30. srp 2006

makalka-budu ráda, zkoušíme 5 měsíců, tak už tomu chci začít pomáhat. díky!

len
30. srp 2006

Mimmix, měření BT jsem shrnula v téhle diskuzi a hodila jsem tam i odkazy na sledování hlenu a vůbec celou STM 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janinac
30. srp 2006

mimmix: já si taky pomalu musís říkat i o vyšetření 😠 Jednou mi dokonce řekl, že menstruace není bolestivá, tak na co si stěžuju 😠 to on jako chlap přece musí vědět, že jo? 😠
Asi by jsi si měla skočit k Mudrovi jestli vůbec ovulaci máš. Jak dlouho je co jsi vysadila prašky? Nebo co se snažíte?

mimmix
30. srp 2006

Vím len, že jsi expert, i když na diskuzích víc čtu než píšu, nechtěla jsem to zdlouhavě hledat. Takže jsem ti vděčná 😉

janinac
30. srp 2006

mimmix: jooo tak jsi na ty poslední otázky už odpověděla 🙂

len
30. srp 2006

Ale houby expert, jen už v tom mám delší praxi, toť vše 😉
Občas, když se mě někdo ptá v IP na zdravotní problém, musím připomenout, že nejsem doktor, ale stavební inženýr 😀

makalka
30. srp 2006

Přehledné články včetně obrázků, snadno jsem se v tom zorientovala

http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

mimmix
30. srp 2006

len- přesto největší plus je, že to dokážeš podat tak, že to pochopím. u Dr. si to jako laik musím přebírat mnohem dýl 🙂
janinac- těch pět měsíců, předtím 10 let HA a teď by do mě zase Dr. cpala hormony i když mám pravidelný cykly-nechápu. ale zjistit ovu snad zvládne 😠

mimmix
30. srp 2006

makalka: díky 😵

makalka
30. srp 2006

mimmix: nemáš zač 😉 Tak držím pěsti a těším se na to, že to všechny snažilky zvládneme a budeme se těšit na mimi

mimmix
30. srp 2006

makalka-taktak, pozorovat jak ubývají snažilky a přibývají těhulky mě vždycky těší.

kralik
30. srp 2006

Ahoj holky, díky moc za info 😀

iza
31. srp 2006

ahoj holky, jsem nějaká zmatená z toho počítáni ovulace. Jak to děláte pokud máte nepravidelnou MS?Díky

makalka
31. srp 2006

Izo, stáhni si záznamové tabulky, prostuduj symptotermální metodu vytiskni tabulku (odkaz níže) a zapisuj a zapisuj ...

http://www.cenap.cz/05020_sympt.html

len
31. srp 2006

Izo, bez měření BT je to těžký, obzvlášť, pokud nemáš jiné příznaky (bolest). Obecně platí, že +- stejná je doba mezi ovu a MS, čili např. při 24 denním cyklu je ovu 12. den a při 35 denním cyklu (o 11 dní delší) až 23. den (o 11 dní později). A aby to nebylo moc jednoduché, tahle doba je sice stejná u všech cyklů jednoho člověka, ale u jednotlivců se liší 😀 Takže když netušíš, jak bude daný cyklus dlouhý, a nechceš měřit BT či sledovat hlen, přesně ovu asi nepoznáš (nebudeš-li si dělat ovu test), čili doporučuju snažit se pravidelně minimálně 1x za tři dny a určitě se "strefíš" 🙂

iza
31. srp 2006

len :díky moc, to je teda zapeklitá věc
makalka : taky děkuju,ale s teplotou to já mám trochu složitější a tak tuhle metodu nemůžu využít ☹

makalka
31. srp 2006

Izo, jak to máš složitější s teplotou? Pracuješ na směny? Nebo proč tuto metodu nemůžeš využít?

iza
31. srp 2006

makalka : mám nepravidelnou teplotu, zvyšuje se mi kdykoliv jsem ve stresu, nebo unavená, atd..běžně mám jeden den 37,4 a druhý zas třeba 36,8

makalka
1. zář 2006

Izo a co sledování cervikálního hlenu? Pokud i to selhává, nezbývá než zkoušet ovulační testy. Taky mám problémy kvůli té štítné žláze, ale takové výkyvy v teplotách teda nemám. Držím pěsti ať se to povede!

allena
5. zář 2006

Ahoj, mám prosbu. Neví někdo o kolik desetin stupně se liší teplota, když měřím bazálku v ústech anebo v pochvě? A taky jsem se nikde nedopídila, zda musí být teplota nad 37, abych byla těhotná.