Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

mikulka
26. únor 2007

Teoreticky se těho příznaky jako nevolnost apod. projeví až po zahnízdění, protože až poté začne tělo produkovat těho hormon. Lékaři říkají, že přízanky se projeví njedříve 8. den od ovulace. Ale bolest břicha jako na menses můžete cítit i dříve.
Také nevím, jak to, že některé holky mají těho příznaky i když se pak vajíčko odplaví při menzesu? V takovém případě přece nedojde k uhnízdění... Len, nevíš?

luciik
26. únor 2007

Mikulko, taky se tak cítím nějak jinak, ale pořád mám pocit jako bych si to chtěla vsugerovat..člověk na to asi nesmí myslet..budu čekat ještě týden, pak se uvidí🙂

len
26. únor 2007

Mikulko, klidně se může začít zahnízďovat, ale neudrží se a pak odplaví ☹ Dokonce může být zahnízděné i několik dní (týdnů) a odejde...

Luciik, kup si nějakou tlustou knihu a velkou čokoládu a přestaň na to myslet 😀

luciik
26. únor 2007

😀 Len, já vím, jsem psychopat🙂

len
26. únor 2007

Nejsi, neboj, jenom si prostě řekni, že s tím nic nenaděláš 😀 Měj se, utíkám domů 🙂

mikulka
26. únor 2007

Luciku, já si přímo zakazovala na to myslet a hlavně to přisuzovat těhu. Pak už jsem ale měla fakt silné příznaky a nešlo si toho nevšímat. Pokud máš ale zatím pouze občasné bolení v podřibřišku, skutečně zkus na to nemyslet, jak lehké, viď 😉 Hele, buď se ti ty příznaky budou zvýrazňovat, nebo ne. Počkej a ukáže se 🙂

luciik
26. únor 2007

jojo, vám se to říká, celý den sedím na netu, nic jsem neudělala a myšlenky mám pořád na jediné🙂

mikulka
6. bře 2007

Holky, nevíte, jak dlouho před MS se začne otevírat a měknout čípek???

Tak co, Luciiku, jak je?

len
6. bře 2007

Mikulko, asi tě zklamu, ale jak jsem tady již několikrát psala, mně se čípek otevírá a měkne až po několika hodinách krvácení, takže podle čípku MS rozhodně předvídat nemůžu 😒 Ale někomu třeba už dřív, holt jsme každá jiná 🙂

mikulka
6. bře 2007

Aha, tak uvidím, až budu zkoumat déle, jak se chová můj čípak 🤐 , zatím zkoumám první cyklus, tak spíš tápu 🙂

megy
7. bře 2007

Já půjdu podle zkušenosti ostatních. Měření BT. Spolehlivé a jasné. Ty ovu testy jsou na prd.
Jsem dnes 23DC, bolí mě šíleně v zádech, mám nafouklé břicho, je mi na zvracení, pobolívá podbřišek, no co budu povídat. Asi se to dostaví co nejřív - menses. 😉

mikulka
7. bře 2007

Megy - nebo taky nedostaví 😉

luciik
7. bře 2007

Ahoj mikulko, tak mě veškeré příznaky přešly, ale MS zatím nikde. Alw vůbec nemám pocit, že by se ve mě něco dělo. Takže si spíš myslím, že budu muset jít zase na nějakou vyvolačku ☹

mikulka
8. bře 2007

A kdy měla přijít MS, luciku?

luciik
8. bře 2007

já vlastně ani nevím, mám nepravidelný cyklus, takže mám vůbec ponětí. Užívala jsem dva měsíce proveru, to bylo v pohodě a přicházelo to tak kolem 28, 29 DC. dnes jsem 30 DC a pořád nic. Ale dnes jsem si dělala test a byl negativní ☹

jane1
8. bře 2007

Ahoj babenky, môžete mi poradiť? Je možné, že by počas brania HAK dochádzalo k ovulke? mávala som bolesti v podbrušku tak 1-2 dni, a po vysadení v posledných msiacoch tuším tiež, a bývalo to asi tak týždeň, týžd. a pol pred mrchou. a mierna bolesť bradaviek. sa mi zdalo neskoro, ale ked tak nad tým uvažujem, ked mám cylkus 30-32DC, tak to vychádza na 15-17 DC.

len
8. bře 2007

Jane - pokud HA správně funguje, tak by v žádném případě nemělo. Občas ale i HA selže, ale určitě by se to nemělo stávat pravidelně 🙂

jane1
8. bře 2007

Len, a vieš, že som čakala, že práve ty mi odpíšeš? zisťujem že na tému ovulácia máš jasno. 😀 si môj Guru pre tému ovulka
dobre, ale mimo tej ovulky, potom čo to mohlo byť? Mávali ste to niekto počas HAK?
Alebo inokedy?

len
8. bře 2007

Ne, to se mi opravdu nestávalo... Ale já se tehdy nijak zvlášť nepozorovala 😒 Svedla bych to na nějaké hormonální změny, ale když už ji teď nebereš a při jejím braní jsi neotěhotněla, tak už je to vlastně jedno 😉

Nojo, čekám na manžela a neprozřetelně jsem zaplatila net, tak místo abych si třeba četla hodnotnou literaturu, trčím i večer na Koníkovi, ach jo 😀

jane1
8. bře 2007

Ok, ide mi o to, či to môžem považovať za ovulačné bolesti, ked už Hak neberiem, a po minulé mesiace, ak si dobre spomínam som to mávala

len
8. bře 2007

No, zpětně fakt těžko říct... Ony ty bolesti nutně nemusí (ale můžou) souviset s ovu - pokud někdo HA bere teď a tohle se mu stává, dr. to dokáže zjistit, ale vědět, co se vlastně v tvém těle odehrávalo před několika měsíci, to už dneska asi nikdo nezjistí ☹
Ale to, co se ti děje teď - to lze snadno ověřit (ovutesty, měření BT, folikulometrie...), ale pokud nebereš HA a cca 15 dní před koncem cyklu cítíš bolesti v podbřišku, s velkou pravděpodobností s ovu opravdu souviset budou 🙂 Ale zase - bez dalšího sledování nemůžeš s jistotou říct, jestli ty bolesti máš den-dva před ovu nebo přímo při ovu 🙂

jane1
8. bře 2007

pravda, pravda. Máš nejakú skúsenosť s konkrétnou značkou ovu testu? merala som bt prvý cyklus, ale až od návštevy dokiho okolo 12. po mrche začnem poctivo, potom ti napíšem, že čo a ako.

len
8. bře 2007

No, přiznávám, že s ovutesty mám zkušenost nulovou a jsem v tomto oboru čistý teoretik 😉 Já se spíš zabývám symptotermální metodou 🙂
http://merenibt.xf.cz/

jane1
8. bře 2007

Len, dobre to chápem? ty si autorkou tej stránky?

len
8. bře 2007

Ano ano, přesně tak 🙂

jane1
8. bře 2007

No Teda! veď som hovorila že GURU! cez víkend mám rušno, zajtra budem chystať koláče, ale v pondelok sa na to musím mrknúť. 😎

len
8. bře 2007

Díky 🙂 Jestli se líbí, můžeš mi kliknout na bannery 😉 Přišel manžel, tak se loučím a přeji pěkný večer 🙂

mamamila
9. bře 2007

U mě ovulace chodí jak na kono, takže já jí mám jedou 4DC pak 8DC, pak 21DC.

rozak
9. bře 2007

ahoj mamamila. Můžu se zeptat, jestli kojíš? 😔

mamamila
9. bře 2007

ne nekojim proč??