Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

katie_25
10. zář 2010

Zdravím vás děvčata.. s manželem jsme začali plánovat mimčo, takže jsem po 8 letech vysadila HA, teď už to je druhý měsíc ... ještě poslední měsíc s HA jsem si začala měřit BT, mám pravidelný cyklus (28dní), a až teď ty dva měsíce mám bolestivou ovulaci, nikdy předtím jsem tuhle bolest nezažila.. ale nechápu, že mi několik dní před MS vylítla teplota k 37 ???

leontyna83
15. zář 2010

@majdalena Ahojky, nějak jsem neobjevila fotku ovu testíku, ale podle toho co popisuješ jsem měla podobný test a řekla bych, že je negativní. Já měla dvě čárečky skoro vždycky, ale tu kontrolní buď malinko světlejší nebo tak nastejno s testovací. V případě pozitivního by měla být ta kontrolní tmavší než testovací, nebo si to aspoň myslím 😉 ......mám pocit, že jsem to viděla i v některém albíčku u mě zatím bohužel, já asi ovulaci nemám ☹

knobloska
25. říj 2010

Ahoj holky, my se smanželem zatím marně pokoušíme o druhé miminko, a protože se nějak nedaří, začala jsem sledovat ovulaci. A podle ovu testů ji nemám 😖 . Mám nepravidelný cyklus, poslední byl 28 dní, předtím 22 dní, ještě předtím 30 dní. Hlen u sebe už nepozoruju, zmizel tak před půl rokem. Tento cyklus jsem si začala dělat testy 10. den, a pak každý den až dodnes, tj. 18. den. A nic. Takže buď neovuluju, anebo byla ovu před 10. dnem? Je to možné tak brzy? Asi zajdu za dr, ať se mrkne co a jak.

nicollka
26. říj 2010

ahoj holky do ted jsem měla vyznačenou ovu a s dnešní teplotou zmizela, už druhý cyklus anovulák? ale pozitivní ovu testík byl, i dost bolest .... nemuže byt ovu i s teplotnim rozdilem jen 0,1C?

mellini
26. říj 2010

@knobloska - já jsem si zkusila jeden měsíc použít ovulační testy, ale dvě čárky jsem neobjevila a přesto jsem otěhotněla, tak ani nevím, kdy jsem tu ovulaci měla. To pak ještě jedině zkoušet dva ovulační testy za den, ale to se Ti pěkně prodraží, snad dr. pomůže, s tím nepravidelnám cyklem je to komplikovanější, držím palečky

knobloska
26. říj 2010

@mellini tak je možný, že to na nás nefunguje. Zavolám dr., a příště budeme zkoušit hned, jak skončí menzes, tj. od 7. dne a snad se trefíme.

mellini
26. říj 2010

@knobloska - a jak dlouho zkoušíte? nám se to povedlo po půl roce, a to na dovolené

knobloska
26. říj 2010

Taky půl roku. Vím, že je to relativně krátká doba, ale ty testy mě vnesly do nejistoty. Kristýnka byla na první pokus, taakže jsem asi zhýčkaná.

jitrulka
4. lis 2010

Ahojte holky, taky se ted snažíme o miminko. Pokoušíme se o chlapečka (když bude holka nevadí, ale když bude kluk - lépe) a tak se snažím zjistit přesný den ovulace. Ale jak na to? Testy jsou podle zkušeností co tu čtu dost nepřesné. Bazální teplota stoupne až den po ovulaci, což už může být pozdě, ne? Bolesti mývám, ale nevím v jaké době ovulace jsou - jestli na začátku nebo na konci... Jak zjistit přesný den? Byla jste některá např u Mudry na utz vaječníků? Stojí to něco?

ia.
4. lis 2010

jitrulka: tak já jsem věděla, že se mi blíží ovulace, pže mě vždycky 3 dny pobolívalo v podbřišku. A taky ty tři dny jsem měla takový průhledný elastický hlen, který trvá 2-3 den a ten poslední den je den plodný. Pro jistotu jsem si dělala v ty dny ovulační testy a opravdu jsem ho měla vždy posl. den pozitivní. Tak hodně štěstí..

boobinka
15. pro 2010

Potřebovala bych poradit... jsem 13DC a již druhý den špiním a mám jakoby menstruační bolesti v podbříšku. Menstruaci jsem měla normální, takže těhotná být asi nemůžu. 10DC jsme měli tuleníčko, je možné že jsem v té době měla ovu a špinění je jako příznak zahnizdování, ale to se mi zdá být moc brzy. Cyklus mám nepravidelný, proto nevím kdy u mě dochází k ovu. A nebo to mám brát jako ovulační špinění? 😒

ivanas11
17. únor 2011

Ahoj a krásné ráno.
Můžu se zeptat co znamená "bíklový" hlen? Je před ovu nebo po? Já ho přesně dnes mám a koupila jsem si ovu testy už minulý měsíc, ale nevím, jestli jsem dobu testování už neprošvihla nebo je to právě teď. Nějak se v tom pořád ztrácím, už jsem o tom četla a hledala, ale tentokrát nějak nechápu! 😅 Je to tedy vrchol ovulace, kdy se ještě otěhotnět dá nebo je to konec?
Děkuju moc 🙂

petula5
4. črc 2011

Ahojky holky,
potřebovala bych poradit. Snažíme se o miminko už přes rok. Před vánocemi se zadařilo, ale bylo to bohužel mimoděložní teď už pokračujeme dál ve snažení. Tento měsíc jsem se rozhodla, že zkusím ovu testy. Tak jsem první zkusila udělat 13DC, protože mě pořád divně pobolívá v podřišku a měla jsem krvavý výtok a byla tam slabá druhá čárka a takhle je už třetí den stejná a krvavý výtok se zvyšuje. Myslíte, že to může být k ovulaci nebo že by to mohlo být i něco jiného. Dneska jsem volala svýmu doktorovi, ale má dovču. Předem díky za vaše názory.

drndapetka
15. srp 2011

Ahojky, prosím Vás má některá z Vás představu o tom, za jak dlouho po ovulce (prasknutí folíku) se začne tvořit žluté tělísko? Byla jsem na UTZ a doktor říkal, že ho vidí, kdy tedy mohla být ovulka? Dva dny předem? Nebo později? Nikde nemůžu najít , jak dlouho trvá , než se po ovulce žluté tělísko vytvoří, tak se ptám Vás odbornic, určitě to máte nastudované 😀 Moc Vám děkuji za rady 🙂