Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

elana
3. čer 2009

Mě právě ovu testy taky nikdy ovulaci neprokázaly, přitom dle uzv i BT ovuluji. Tak proto jsem to napsala tak opatrně, ale je fakt, že většině splní přesně tu službu, co mají.

kkamca
3. čer 2009

holky ahoj..tak jak je to s těmi testy..když je slabá čárka máme plodit a nebo při silné čárce máme plodit?Já vim je to jednoduše napsané ale snad někdo poradí..cyklus mám 35 dní ..bazálku neměřim..zatim teda.

dadous
3. čer 2009

ja BT taky nikdy neměřila, jsem na to byla lína 😀
kkamca, když je silna tak na to vlítněte 😀

saxana2007
3. čer 2009

ja jsem z těch testů pochopila že když je čárka silná tak je nebo se blíží ovulace tak se má snažit. tak teď nevím 😒

elana
3. čer 2009

Kkamča, jojo, plodit🙂 až když je čárka silná, stejná jak kontrolní. Potom za 24-48h nastane ovulace. Takže ideál je načasovat styk na druhý den po čárce a další dva dny taky.

kkamca
3. čer 2009

dadous--děkuji za jasnou odpověd 😀 😀 😀 😀 😀

dadous
3. čer 2009

kkamca ty bys měla ovulovat cca21 DC

kkamca
3. čer 2009

a přitom 35 dennim cyklu --kdy je vhodné se začít testovat?cca?

dadous
3. čer 2009

nemaš zač 😀 😀

dadous
3. čer 2009

kkamca ja bych zkusila 20DC a pak druhy den a uvidíš jak budou sílit

dadous
3. čer 2009

to maš teda ale dlooouhej cyklus 🙂

elana
3. čer 2009

Já myslím že v těch testech (buď na krabičce nebo na návodu) bývá i taková tabulka podle délky cyklu, odkdy doporučujou testovat.

dadous
3. čer 2009

to si nevzpomínam, ale stejně mi to přijdou vyhozeny peníze, ten ultrazvuk ti to zjistí uplně přesně a dr vidí i jestli ti narusta sliznice , což ti test neukaže

kkamca
3. čer 2009

dadous--mám,ale nemívala sem ho tak dlouhej..jsem nějaká rozhozená už delší čas..uvidim co udělá duphaston.Ale dneska mám návaly jak hrom..a jsem 22.DC.vČERA JSME ZROVNA STYK NEMĚLI TAK DOUFÁM ŽE SEM TO NEPROJELA.. 😠

dadous
3. čer 2009

no vajíčko přežíva myslím ještě asi 12hodin po ovu 😕 si tak matně vzpomínam že dr něco takovyho říkala 🙂

kkamca
3. čer 2009

dadous--nebýt toho že je tady na koni nabízí nějaká pani za rozumnou cenu 13kč kus tak bych do toho taky nešla..a asi bych se začla pouze měřit 🙂

dadous
3. čer 2009

kkamco, ja jsem na to měření byla fakt lína a docela mě to i stresovalo, a těm testum moc nevěřím ale někomu to třeba funguje 😉

kkamca
3. čer 2009

dadous--zkusim to budu mít jen 15 testíků..tak uvidim jak dlouho mi vydží.Já sem taky stresovací typ..a příliš nevěřim..ale aspon 1 to zkusim..příští cyklus

kualalik
3. čer 2009

kkamca, ahoj 😉 já jsem ty ovuláky za 13kč kupovala už dvakrát od Chrobáčka 😉 doporučuju 😉 jináč i měřím BT a zapisuju do Fertility (druhým cyklem).. minulý cyklus jsem ovu asi vůbec ani neměla... 😒

kualalik
3. čer 2009

jináč já mám cykly kolem 33 dní a doporučují začít testovat 17 den cyklu 😉

kkamca
3. čer 2009

kualalik..já to měla mít od vendy05 ale té už došli tak mi doporučila jinou slečnu.. 😉 dnes jsem objednala.
Stim zapisováním do grafu to bude taky asi umění.. ☹ sem na to koukala a sem z toho jelen

kualalik
3. čer 2009

pošlu ti do IP český návod na Fertility jestli chceš? 😉

kkamca
3. čer 2009

ok..kualalik

kualalik
3. čer 2009

jdu na to... 😉

kkamca
3. čer 2009

dadous..já k lékaři tak často nejezdim..mám to daleko .akorát ted po dlouhý době půjdu 2 krát za sebou..jeden cyklus a pak druhý aby viděl co dělá duphaston a clostík..

dadous
3. čer 2009

no ja jsem taky musela dojíždět, ale stejně jsme nakonec zjistily že musíme na IVF 😀 špatny spermio 😒

kkamca
3. čer 2009

Katko tak sem koukala že se nejprv musim zaregistrovat vid,,

kualalik
3. čer 2009

jéé dadous, ... tak držím pěstičky s IVF 😉
my máme spermio NORMÁLNÍ HODNOTY 😉
ted řeší mě 😒

kkamca
3. čer 2009

já dojíždím 100km..sem bydlela předtim v praze a lékař mi tam zůstal..tak jsem ho nechtěla měnit. 😉 my máme spermio takové..řečeno dle nováka že se stim dá normalka otěhotnět 🙂 tak nevim kde je chyba..no uvidíme co bude dál.jak nebudu těhu do podzima čeká mě laparo.. 😒

dadous
3. čer 2009

no u nas jsem zas v pořadku ja 🙂 v tomhle věku 😀 😀 😀
kuala díky budem to potřebovat 😉