Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

luciik
25. únor 2007

Je pravda, že i když ovulační test výjde pozitivní může se jednat anovulační cyklus? Někde jsem se to dočetla, tak jsem z toho zmatená. Děkuju za odpověď.

len
25. únor 2007

Luciik, výjimečně... Nedávno jsem sem dávala křivky anovulačních cyklů, kde pozitivní ovutest byl hned několikrát za cyklus, ale ovu neproběhla. Hele, pošlu ti už teď odkaz na tu stránku (je neděle, jdu ven 😀 ), mrkni do sekce ovulační testy a taky na příklady křivek 🙂

luciik
25. únor 2007

Len, moc děkuju, kouknu na to..

len
26. únor 2007

Tak já se pochlubím i tady 😀

Slavnostně hlásím, že jsem včera konečně zprovoznila ty stránky 🙂
Jmenují se měření BT, ale v podstatě jsou určeny všem, kdo chtějí otěhotnět nebo se zajímají o fungování svého těla, je tam toho hodně, ale pro potřeby téhle diskuze jsou asi nejdůležitější kapitoly MS cyklus, ovutesty a příklady křivek (tam je dobře vidět, kdy asi tak ovu probíhá a jak se u koho projevuje) 🙂

Takže - přijímám kritiku, slibuju, že se je budu snažit zdokonalovat a upravovat, pokud samy budete mt něco zajímavého, čím byste chtěly přispět, popřípadě nějaký zajímavý odkaz nebo obrázek (například bych byla moc vděčná, pokud by mi někdo věnoval obrázky ovutestů - pouze s /, se //, ale jednou z nich slabší a potom pozitivní se // silnýma 🙂 ), pište 🙂

Jinak to dělám zcela dobrovolně (tudíž ani honoráře neposkytuju 😀 ), ale kdybyste mi chtěly přispět pár halířů, můžete kouknout na ty bannery na první straně (popřípadě kdybyste si třeba chtěly koupit zájezd přes Invii, tak nejlíp přes moje stránky 😀 😀 😀 ) 😉

Jo a adresa 😀

http://merenibt.xf.cz/ (bez www)

megy
26. únor 2007

stránky jsou moc pěkné, jen by mě zajímal tvůj názor na ty mé. Mým foťákem to nelze dobře vyfotit, ale ta vrvhní čárka je sice světlejší než ta druh, ale zároveň nejsytější z těch třech. myslíš, že se může jednat o ovulaci?

mikulka
26. únor 2007

Len, dobrý nápad založit ty stránky 🙂

mikulka
26. únor 2007

Tak jsem se začetla a ty tvoje stránky, Len, jsou super, je tam hodně informací.

len
26. únor 2007

Megy, já se na rovinu přiznám, že osobní zkušenosti s ovutestama (vlastně téměř ani s těhutestama 😀 ) nemám, snad poradí holky, které je dělají pravidelně. Jinak podle mě záleží na tom - kolikátý DC z jak dlouhého cyklu jsi ho dělala (pokud příliš brzy, možná se // objeví ještě jednou, jak LH kolísá), jestli ty // byly na prvním testu (taky je možné, že kdybys je dělala o den dřív, byly by ještě silnější)... No a potom jsou tu dvě možnosti - buď ovu proběhla a tys to nezachytila v ten okamžik, kdy LH vrcholí, a nebo neproběhla... No, asi jsem moc neporadila, ale třeba se tu objeví někdo, kdo ovutesty kombinuje ještě s nějakou metodou 🙂

luciik
26. únor 2007

Ahojte holky, prosím Vás, za jak dlouho se po ovulaci mohou objevit příznaky otěhotnění. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji za odpověď..

mikulka
26. únor 2007

luciku, to je u každého jiné. Mně 5. den po oplodnění začalo bolet břicho jako na menses, a měla jsem takové píchání na pravé straně. Byla jsem i dost unavená. 8. den mi začaly nevolnosti, taková stálá nevolnost (i v autě, i když jsem byla sama sobě řidičem) a měla jsem pořád strašný hlad, musela jsem jíst i v noci. Od toho 8. dne se příznaky zvýraznily.
Jinak jsem taky cítila takový zvláštní vnitřní klid, takovou pohodu.
Někdo necítí nic, až před MS mají bolesti jako na menses a ten pak nepřijde. někdo ale nemá ani to. je to individuální. Ty máš nějaké příznaky?

len
26. únor 2007

Luciik, dřív, jak 5.DPO určitě ne, spíš tak od 7.-10.DPO, prostě nejdřív při uhnízdění vajíčka, ale spousta holek je nepozoruje vůbec 😉

luciik
26. únor 2007

no, nějaké převratné pocity, to né..jen mě bolí v podbříšku (jako před MS) a mám citlivá prsa, ale to je vše..Ještě je asi brzy🙂

halka
26. únor 2007

Ahoj holky, můžu mít taky dotaz? Za jak dlouho od početí (nikoli od ovulace - tu jsem neměřila) si můžu udělat TT? Vodítko podle menstruace (1 den po očekáváném termínu) nemůžu použít. Poraďte... díky

len
26. únor 2007

Halko, v podstatě početí = +-ovulace (teda, pokud se milujete 3 dny před ovu, ke skutečnému početí nedojde v den styku, ale až v den ovu) 😉 Mrkni na merenibt.xf.cz (bez www) do sekce těhotenské testy, jinak ve zkratce - míň jak 12.DPO to nezkoušej, čím dýl počkáš, tím líp 😉

halka
26. únor 2007

díky len, kouknu tam

mikulka
26. únor 2007

lucik, a kolikátý den po ovu cca jsi?

luciik
26. únor 2007

Já to nedokážu odhadnout, dle BT 5, dle ovu testu 4. tak nevím, jestli už mohou být nějaké příznaky🙂

len
26. únor 2007

Luciik, jestli teď něco cítíš, s těhu to asi zatím moc společného nemá 😒 Neupínej se k tomu, najdi si zatím jinou zábavu a ten týden uteče, ani nebudeš vědět jak 😉

zdenik123
26. únor 2007

ahoj holky
pro mě docela zajímavé téma - 4.2. jsem měla poslední menzes a vysadila po 12 letech prášky...měla bych to dostat 4.3. - to je 31 dní, ale teď nevím jak to vůbec budu mít...test jsem si dělala v sobotu - týden před začátkem menzes...jak píše ale mikulka tak mám úplně stejné pocity..., jinak jsem si spočítala, že v době ovulace, jsem oba dva dny měla styk....to jsem se dočetla, bylo to 13-14 den po začátku menzes a hrozně mě píchalo na straně jako slepák...a defakto to mám trošku doteď, ale už né tolik...

luciik
26. únor 2007

jo, to máš pravdu..musím se na to vykašlat🙂 Dnes v noci se zdálo, že se mi na těhotenském testu objevili dvě čárky..už mi z toho všeho haraší: 😀

len
26. únor 2007

Zdenik, ty první cykly po vysazení jsou šíleně nevyzpytatelné - najednou tělo musí najet do svých kolejí, hormony se bouří a pociťuješ na sobě věci, které jsi při MS neznala, bohužel velice často nemají nic společného s těhotenstvím, ale pouze s tím, jak se tělo dává dohromady a reaguje na první přirozené cykly ☹ Čímž netvrdím, že nemůžeš být těhu, ale že se můžeš nadít čehokoliv a nakonec to třeba bude jenom PMS 😖

mikulka
26. únor 2007

Luci, u citlivých lidí to může být hodně brzo. Mně břicho začalo bolet, jak jsem psala, 5. den (těho jsem to však tehdy vůbec nepřikládala!!!! Spíš jsem se bála, že jsem nastydla)... Ale už tak třetí den jsem se cítila divně, neumím vysvětlit, jak. Třeba jsem věděla, že na Silvestra nemám pít. Miluju pivo a tentokrát jsem se do něj vyloženě nutila. Bylo to divné.

iris
26. únor 2007

Zdenik,Len má pravdu, se mnou to vysazení dělá věci,které jsem nikdy před MS neměla 🙂 První cyklus po vysazení 33 dnů, ten druhý 37 dnů... 😀 Ale ovu proběhla 😉 26. den cyklu

zdenik123
26. únor 2007

Holky asi máte pravdu....já teda netoužím být hnedka těhotná...doktorka mi říkala na gyndě, tak půl roku - rok...než se tělo vyčistí...ale spíš že kouřím, občas docela popíjím často víno....tak jen proto.
Fakt se cítím dost divně...ale máte pravdu, 12 let HA v kuse....to tělo neví co se děje...tak jsem klidnější 😉

len
26. únor 2007

Mikulko, u hodně citlivých lidí - a ještě bych dodala, že zároveň těch, kterým se vajíčko usazuje hodně brzo 🙂 Vždyť i ty "supertěhutesty," co slibují // už 5.DPO, nejsou 100% lživé, někomu možná ty // ukážou, ale to procent je naprosto mizivé 🙂

zdenik123
26. únor 2007

iris....jak 26.den cyklu...mám v tom hokej..., nikdy jsem se o to nezajímala....tak sotva vím, co to je ovulace 😀

len
26. únor 2007

Zdenik, zkus kouknout na http://www.merenibt.xf.cz 🙂
Teda ne kvůli tomu měření, ale třeba kapitola MS cyklus 🙂

zdenik123
26. únor 2007

len....dá se poznat třeba 3 dny před začátkem řádné menstruace těhotenství? nebo ne? 😉

len
26. únor 2007

Výjimečně ano 😉 Tak já ještě na téže stránce doporučím kapitolu těhutesty 😀 A možná i BT a těhotenství, tu BT klidně vynech 😉

iris
26. únor 2007

Zdenik...ovulace mi proběhla 26. den po začátku cyklu (což je celem dlouho,ale je 😉 ) - začátek cyklu = 1. den menstruace
jinak Len je tu odborník a její rady jsou srozumitelné 🙂