Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

rosslyn
27. kvě 2010

Ahojky, proč se má kontryhel pít od začátku menzes do ovulky? Je nějaký problém,pokud ho piju pořád?

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

Rosslyn, pravda je že meě to zajímalo z důvodu nepravidelné menstruace a tam právě toto zabírá. nevím, pokud by se to mělo brát proti bolesti, jestli celou dobu...

mrazik.nb
30. kvě 2010

@lucie.krajcarova Dík za radu, určitě to tak zkusím, už jsem začala hned, jak jsi mi to napsala, třeba to s příští MS bude lepší. Momentálně mám MS sedmý den a pořád "vesele" dost špiním 😖

lucie.krajcarova
30. kvě 2010

Mrazik, dej tomu chvíli času 🙂

iveta84
15. črc 2010

Ahoj devcata, jsem 20 dni po kyretazi, zamlk. tehu v 9tt. Jelikoz nechci na podruhe nic zanedbat a dozvedela jsem o kontryhelu, ze pomaha pri rustu sliznice, kterou mam po kyretazi 4 mm (malo?) proto bych ho chtela zacit pit, ale nevim, jestli muzu uz hned, nebo mam pockat na prvni mesicky? Znovu se zacneme snazit dle doporuceni dr po 3 cyklech, ale ja chci byt do te doby pripravena pro nove a zdrave miminko 🙂 prosim mate nekdo podobnou zkusenost, predem dekuji za jakoukoli reakci . . .

mimka29
15. črc 2010

Ahojte

@iveta84 začni ho piť od prvého dňa menštruácie po ovulku, čiže prvých 14 dní cyklu. Potom si daj s ním pauzu až do ďalšej menštruácie a tak dookola. Myslím si, že keď ho budeš teraz tri mesiace takto užívať, tak sa sliznica spamätá a potom zase hurá na snaženie 😉

Ten čaj sa pije preto iba prvých 14 dní cyklu, pretože v tehotenstve sa zase piť neodporúča a v druhej polke cyklu už môže byť žena tehotná.

@lucie.krajcarova tak aj tebe asi kontryhel dopomohol k otehoteniu, tak to krása. Nás postretlo to šťastie po 6 rokoch snaženia a už sa pomaličky blížime ku koncu. Už sa neviem dočkať, kedy budem držať našu vysnívanú Nelku v náručí. Prajem ti príjemné tehulkovanie 🙂

iveta84
15. črc 2010

Ahoj mimka29, moc dekuji za radu. Preji ti krasny zbytek tehotenstvi a materskou, uzivej si to! Alespon nekdo ma stesti 🙂

lucie.krajcarova
17. črc 2010

Ivetko, určitě od prvního dne menzes... u nás to bohužel taky nedopadlo dobře, takže začínáme znova 😔

lucie.krajcarova
22. črc 2010

tak co, taky se pokusíte otěhotnět s kontryhelem?

janicka006
22. črc 2010

@iveta84 my máme za sebou to samé co vy..zamlklinka ve 13tt,ale kontryhel se nám osvědčil...takže doporučuji🙂)

mrazik.nb
28. srp 2010

Děvčata, tak já piji kontryhel už zhruba od května. První MS, jak už jsem tu psala výše, pořád normál, další totéž. Zlom nastal ke konci července. Vše začalo úplně normálně, ale světe div se, pátý den už jsem jen špinila a od šestého vůbec nic. Pro mně ohromné a příjemné překvapení. Další překvápko se ovšem konalo tento měsíc - v termínu, kdy jsem měla MS dostat nic, od pátku jen lehce špiním. Je to vůbec možné? Takový skok od silné MS k téměř ničemu? 😨

lucie.krajcarova
28. srp 2010

@mrazik.nb a těhotná nejsi? 🙂

veruska007
28. srp 2010

Ahojte, holky, ahoj, Luci.
Tak ja s kontryhelem taky otehotnela. Pila jsem ho asi dva mesice a misto mych 46 dnovych cyklu najednou 28! A taky se nejakym zazrakem brzy povedlo miminko. Bohuzel, tehotenstvi skoncilo v 7.tt, ale prirozene, takze jsem byla jen na ultrazvuku. Zadne sestinedeli nebylo, po 10 dnech jsem znovu otehotnela. Tak kratky cyklus jsem nikdy nemela. Bohuzel, miminko se narodilo v 19.tt...
Tak bychom se chteli zacit snazit znovu. Zase jsem si koupila kontryhel a doufam. Chci se zeptat, v jakem davkovani caj pijete? Ja kupuju sypany, cca 2 kavove lzicky do 0,5l vody, louhuji 15 min., popijim behem dne.

lucie.krajcarova
28. srp 2010

@veruska007 veruško, ahojky 🙂 piju ho dvakrát denně lžičku sypaného zaliju vodou asi 2,5 deci a na 10 min. nechám louhovat pod pokličkou - tak to píšou na návodu. a piju od ms do ovulace. tedy asi 10 dní a čaj exuju, protože mi moc nechutná 🙂 piju raději teplý než studený. teda ty dvě těhotenství za sebou, to jsem ani nevěděla, že to je možné!!!

veruska007
28. srp 2010

No, ani ja ne. Akorat to prvni bylo v pohode, brecela jsem kvuli tomu asi pul hodiny, jinak fakt v pohode. Nic mi nebylo, jen ten tyden, co jsem krvacela, tak jsem byla neskutecne unavena, tak 100x vic jak ted a to sotva melu z posledniho. Jen jsem lezela, nemohla vstat, mluvit, porad usinala, obcas jsem nevedela, jestli usinam nebo omdlivam... Nechapu, jak jsem to vydrzela s malym doma. On byl nastesti hodny, nechal me lezet na gauci a jezdil po mne autickem. Navic, od zacatku jsem z toho mela spatny pocit. Tak jsem s tim trochu pocitala.

No, s tim druhym potratem uz ne...

Ja piju kontryhel uz ted, na prvni ms porad cekam. A v pondeli jdu na kontrolu, tak uvidim...

ivetm
1. zář 2010

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kombinací kontryhele a maliníku?
děkuji

zuzkastrak
8. zář 2010

@mrazik.nb Děvčata, vy mě tady pěkně strašíte. Já pomýšlím ve 40 -ti ještě na mimino a podle vašich příspěvků už moc času na rozmyšlenou asi nemám co ? 😒

lucie.krajcarova
8. zář 2010

@zuzkastrak tak šup na to, čas fakt běží... u sebe mám taky už strach..

zuzkastrak
9. zář 2010

no jo, šup, šup, na to musí být dva a ten můj pořád spí.... 🙂

lucie.krajcarova
9. zář 2010

tak nějaké svůdné prádlo, sexy večeře, hlavně fůru času a je to ne? Ten můj by zas furt..

zuzkastrak
10. zář 2010

večeře nefunguje, ta je asexuální, protože potom se přejí a usne zase 🙂 Ale povídá, že vařit umím dobře a jsem mooooc šikovná.... 🙂 Prádélko mám samé pěkné, zn.TIMO Všechny kolegyně řeší, že ten jejich na nic jiného nemyslí.....a ten můj je nejspokojenější, když může spát........ 🙂

lucie.krajcarova
10. zář 2010

@zuzkastrak hm, tak to ale není úplně v pořádku... takhle to k miminku nedojde... a co ráno?

zuzkastrak
10. zář 2010

ale jo, ráno jo, ale to se zase nechce mě, máme spolu prohozený rytmus,,,,,,, ☹

rebelie
13. zář 2010

@veruska007 Ahoj, chtěla jsem se zeptat ohledně kontryhelu. Psala jsi, že Ti zkrátil cyklus - mohu se zeptat, kterou fázi? Jestli tu před ovulací, nebo po (luteální)? Taky bych potřebovala zkrátit cyklus, ale jen v první půlce - do ovulace (ovulaci mám až tak kolem 23 DC). Díky za odpověď.

veruska007
14. zář 2010

Ahojky,
jj, zkratila se mi prvni pulka cyklu - driv trvala mesic, po kontryhelu 2 tydny. druha cast cyklu zustala stejna, 14 dni.

Taky jsem se divala na grafy BT a kontryhel mi krasne upravil teplotu, uz neskace 😉. Tak ho zase piju, abychom se brzo dockali noveho miminka...

rebelie
14. zář 2010

@veruska007 Hmmm, tak to zní dost dobře... A jak jsi ten čaj pila? Celý cyklus? Nebo jen v té první půlce? Díky moc za info, protože já ten kontryhel zvažuju, ale zase si nechci způsobit ještě nějaký další potíže, než jsou a zkrácení první půlky je přesně to, co by se mi líbilo...

veruska007
15. zář 2010

Ja rano uvarim pul litru caje ze 2 lzicek sypaneho caje. Popijim behem dopoledne. Pila jsem cely cyklus, v bylinkarstvi rikali, ze se muze i v tehu. Tady pisou, ze ne... toz nevim.

lucie.krajcarova
29. říj 2010

holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte silnější krvácení po kontryhelu? mně se zdá, že toho odchází fakt dost. ale zase nemám srovnání s tím, jak to je normálně, protože jsem dlouho brala antikoncepci a ta menzes hodně mírnila. je to normální, to silné krvácení?

elana
29. říj 2010

kontryhel podporuje prokrvení a růst sliznice, proto se pije, takže je to v pořádku 😉 (samozřejmě pokud se nejedná o nějaký patologicky silný menses)

lucie.krajcarova
29. říj 2010

@elana tak díky, tak nějak jsem si to myslela 🙂