Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

sisidani
15. led 2008

Kontryhel - přímo magická bylinka, byla odpradávna doporučována na všechny ženské problémy včetně neplodnosti. Posiluje ženské orgány, především dělohu. Působí proti potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí. Kontryhel je jedinečný při menstruačních poruchách, tlumí mentruační bolesti, nadměrné krvácení. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbříšku včetně zánětu vaječníků a výtoků. Po porodu zastavuje krvácení, podporuje tvorbu mléka a stahuje dělohu. Upravuje nepříjemné potíže při menopauze včetně psychických. Kromě ženských potíží lze Kontryhel použít i na výplachy při zánětech v puse nebo třeba po vytržení zubu, na oční záněty. Je dobrý na průjem, čistí krev, pomáhá při obezitě, zlepšuje spánek a působí jako netoxické sedativum. Při zevním použití hojí rány, včetně hnisavých. Kontryhel nemá žádné vedlejší účinky.

Tak tohle jsem jednou našla na stránečkách na netu. Já piju sáčkový a koupila jsem ho u nás v léčivech.

s9480
15. led 2008

Forencisa tak s tím hlenem to mám stejné taky bych ho potřebovala nějak podpořit´, nevíte někdo něco na tohle?Mě připadá, že tem správnej oplodňovací -bílkovitej mám až pár dní po ovu a nebo před MSa nebo taky vůbec!!!

forensica
autor
15. led 2008

S9480- presne tak..ja mam plodny jen pri prvnich dvou dnech MS!!a to teda poradny, hodne a dosti tahavy!!..ale pri OVU jsem ho zaregistrovala poradne jen jednou a to prvni OVU po potrate (do ted si nadavam ze jsme na to neskocili,ale poslouchali jsme doktory a davali si mesic pauzu 😠 )..jestli nekdy prijdes na to jak ho zlepsit, tak pis!! 🙂

jovi
16. led 2008

ahoj holky, někde jsem četla, že na plodnej hlen je dobrý čaj z maliníku.... ale ještě to prověřím 😉

luccii
16. led 2008

jovi, mas pravdu 🙂

grej
16. led 2008

Je pravda, že co piju kontryhel, tak se mi o zmírnilo krvácení. První den trochu, druhý den silně a pak jak mávnutím proutku třetí den slabě a čtvrtý den jen špinění. Je to supr🙂

Jo a co se týče hlenu, tak opravdu maliník pomáhá. NIkdy jsem neměla bílkový hlen. Maximálně vodový a to jen někdy. A co piju maliník (tak 4 dny před ovu až do ovu), tak mám opravdu ukázkový bílkový hlen. Sice ne na venek, to jen někdy, ale když to kontroluju na čípku, tak je to fakt rozdíl.

Taky jsem četla, že na plodný hlen pomáhá mucosolovan nebo takový ty sirupy, co podporují vykašlávání a tvorbu hlenu. Ale ozkoušený to nemám, na rozdíl od maliníku...

Každopádně všechny bylinky by se neměly pít v kuse. Pak přestanou zabírat. Takže nějakou pauzu to vždy chce. Já osobně piju kontryhel celý cyklus a vynechávám když mám MS.

kay
16. led 2008

grej a ten maliník se dá koupit normálně v lékárně? nebo kde se to prodává? a můžu to pít zároveň s tím kontryhelem?

jovi
16. led 2008

tak jsme mrkala na ten maliníka je to tak.... jo a mám ještě jeden postřeh z kontryhelem. Po vysazení HA se mě dělaly hrozné boláky, hlavně ve vlasech....a po čaji to všechno zmizelo 😀 😀

grej
16. led 2008

Kay - já kupuju maliník v obchodě s čajema nebo s bylinkama. V lékárně jsem ho nikdy nesehnala. Kupuju ho sypaný. Ve velkých obchoďácích bývají ty krámky kde prodávají čajíky (ovocný sypaný a tak) a tam to kupuju. Stojí to pár korun... Pít to můžeš zároveň. Teda já to aspoň tak piju a žádný vedlejší účinky nepozoruju.

denousek
16. led 2008

cau holky nebudu to vsechno cist jen jsem si vsimla tematu tak vam neco pisnu...

nemohla jsem otehotnet,byla jsem tehule dvakrat a pokazde samovolnypotrat proste jako silnejsi MS-miminko se neudrzelo..no a napotreti jsem pila kontryhelovy caj pry napomaha otehotneni a sup uz mam syna...

no a malinikovy caj ten se pry nesmi pit do 32-34tt-kazdy to udava jinak-malinik se pije na konci tehotenstvi,mate pak snazsi porod,rychleji a snáz otevíra porodní cesty....no a jeste se take na konco tehu konzumuje lnene seminko to vam v tech porodnich cestach zase vytvori hlen,tak z nich udela takovou ,,skluzavku,,ze miminko snáz vybehne 😅
no a le to je jedno vy jste tady snazilky tak vrele doporucuju ten kontryhelovy caj-sypany-je ucinejsi-rikala lekarnice...

tak snazeni zdar 😀

poletucha
16. led 2008

tak jsem dneska na třetí pokus v lékárně sehnala sypaný kontryhel...ale měli jen poslední balení, že prý to na odbyt moc nejde 😒 tak není divu, že jsem ho nemohla splašit. A když to tu čtu, tak začnu shánět nanovo...ale maliník 😀

tictac
16. led 2008

holky, malinik opravdu na hlen pomaha, ja piju sypany vzdy od ms do ovulky, micham si to s kontryhelem a asi po 2 mesicich jsem mela uplne ukazkovy hlen jako nikdy pred tim. 🙂

forensica
autor
16. led 2008

tictac- tak to je super to hned zkusim..to je malinikove listi,ze ?

myskyva
16. led 2008

ahojte,já piju kontryhel 2měsíc a tendle cyklus mám co den stejnou teplotu,tak buď je to tím čajem nebo musím vyměnit baterky v teploměru 😀 ale na hlen to žádnej účinek nemá,mám ho plodnej celej měsíc 🙂

tictac
16. led 2008

forensica - presne tak, ale trvalo mi to pekne dlouho, nez jsem to tady nasla, ted jsem si nechala poslat z CR 🙂

ili5
17. led 2008

Ahojte,tak já začla pít kontryhel před 17 lety po operaci cyst na vaječníkách.Je super a opravdu na ženské problémy pomáhá.Teď jsem po další laparo,mám endometriozu a kontryhel mírní bolesti.Sbírám si ho sama od května do července na horách,tak to mám vždy čerstvé.Krásně roste,je to taková suknička a vevnitř kapka rosy.Říká se jí pobožná bylinka.Teď jsem ho opět začla pít,v dubnu jdu na ket,tak si připravuji sliznici.Snad to pomůže.Beru ještě calibrum babyplan.Sáčkový určitě není dobrý,máte tam jen drcený bordelíček.(odpad po sušení)já piju krásné vysušené lístky zelené.Jak je starý tak zešedne a nemá už takovou sílu.Určitě ne po záruce. 😉

mirka19
17. led 2008

Hezký den.
Tak já piju kontryhel od srpna, kdy jsem poprvé potratila. Zvykla jsem si na něho, docela mi chutná. Teď jsem si do práce koupila sáčkový a rovnou dva, abych se tam nemusela roztahovat s bylinkama. Fuj, to se nedá pít. Ten čaj chutná jako kdybych tam zalila zapařené seno. Nebyl levný, ale otevřela a zkusila jsem i ten druhý a oba je vyhodila a do práce si koupila skleněnou konvici se sítkem. Ten sáčkový se fakt nedá srovnat s tím sypaným. No spíš se ten sáčkový nedá pít vůbec. Jo a pomohl mi srovnat MS na 28 dní. ˇV říjnu jsem ho vysadila a v prosinci znovu potratila, takže v lednu jsem ho zase začala pít. A je teda pravda, že teploty ukázkový, jak z učebnice. To jsem teda bez kontryhelu neměla. Tak nevím, jestli je to tím kontryhelem, nebo jsem těhotná. No uvidí se.

forensica
autor
17. led 2008

Mirko- mrzi me ty potraty, je to vzdycky napor na psychiku...ale treba jsi opravdu zase tehule, to by bylo supr...ja mam teploty spis nizsi co piju ten kontryhel ale jsou krasne vyrovnane, coz je fakt zajimave...
Mate pravdu, ten sackovy ma fakt jinou chut..no jo, asi je to fakt to co smetli z podlahy 😀 ..tak uz jde do kose 😉

erko
18. led 2008

ahoj, kvůli bolestivé MS jsem pila kontryhel až do ovu a další MS už nepřišla. Myslím, že bylinky mají něco do sebe 😉

apfele
18. led 2008

Ahojky, já čajík pila od listopadu co jsem vysadila HA. Pila jsem ho 2 x denně, teď to trochu šidím, takže si ho dám tak 2 x týdně.

lentillkaa
12. únor 2008

Ahoj holky. prosím, poraďte mi. má se pít kontryhel i v době těhu? myslím ze začátku?

ededik
12. únor 2008

Čafte kočky...
Lentilka...na letáku mám napísané že sa doporučuje v poslednom mesiaci tehu...a myslím, že by neuškodilo /ale s mierou !!!/ aj počas tehu, tiež tam je napísané, že slúži na zosilnenie maternice počas tehotenstva...

A ešte že sa mám piť týžden pred očkakávanou menštruáciou...teraz som na pochybách..kedy ho piť od ms do ovu, alebo po tých 10 dní pred MS ???? 🙂

lentillkaa
12. únor 2008

ededik: já jsem četla že do ovu, ale já jsem ho pila pořád 😉

jmisa
12. únor 2008

Já kontryhel piju, kombinuju s maliníkem.
Po kontryhelu krásně roste sliznice, navíc mám teď díky menstruačnímu kalíšku porovnání v cyklu bez kontryhele a s kontryhelem 🙂

Maliník piju jen do ovulky kvůli hlenu. maliník mi chutná víc 🙂

Do práce mám čaje taky pytlíkatý a z pytlíkatých kontryhelů mi nejlepší přijde Grešík.

Kontryhel se může pít v těhu, s mírou samozřejmě, ale je dokonce doporučován u hrozících potratů.

ededik
12. únor 2008

Maliník...to je ako po slovensku ??? 😀
Každopádne alchemilku budem piť 2x denne...ale je tam vhodné dať si aspoň týždeň pauzu, nie ??

jmisa
12. únor 2008

čaj z listov ostružiny malinovej

ededik
12. únor 2008

Aha, ok..zadovážim...lebo ja hlien nemávam..alebo len máličko...
Vďaka ....

dooroo
18. únor 2008

ahoj holky. zbyl mi doma čajík - 2 balíčky pytlíkovaného a 2 sypaného...nemáte některá zájem? samo že za symbolickou cenu...já už ho nepotřebuju.. 😉

lentillkaa
18. únor 2008

ahoj holky...chci se zeptat - je lepší čajík sáčkový nebo sypaný?

jovi
18. únor 2008

lentillkaa, určitě sypaný... sáčkový je jak když vymácháš ve vodě seno. Sypaný je moc dobrý, určitě ti bude chutnat.