• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

24. listopadu 2016 
Musim teda nekde na netu mrknout,, k cemu je dobry ten malinovej :slight_smile:. Díky
23. črc 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tigr - tak ja se ted divala po netu a vsude je psany v souvislosti se snadnym porodem. Tak ja nevim, ale jsem asi v pasti :frowning2:. Nevíš, kde se da o nem najit vice info???
23. črc 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maliník je dobrý na podporu hlenu při ovulaci.Může se klidně kombinovat s kontryhelem :slight_smile: Pít třeba ráno kontík a večer maliník-to už je fuk :grinning:
23. črc 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, dekuji za info :slight_smile:.
A pije se cely mesic nebo jen do ovulace?
23. črc 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maliník JEN do ovulace. Jinak údajně způsobuje časné potraty. Ostatně, jelikož se užívá na podporu plodného hlenu, není ho po ovulaci už potřeba:wink:
23. črc 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jste užasné tak tuhle otazku jsem se chtěla zeptat :grinning: piju ted maliník jsem ted 5 DC a kontrihel jsi asi taky koupim a budu kombinovat ale jsem rada že ted malinik je ted hlen to jste mě uklidnili že to má smysl zítra jdu ještě na kontrihel a začnu pít

Jo mam pít jen jeden šálek maliníku nebo dva kdybych zůstala jen u toho maliníku??díky za radu pá
23. črc 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo, já myslím, že stačí jeden trošku větší šálek:slight_smile: Větší nemyslím žádný krýgl...spíš tak toho čtvrt litru:slight_smile: Mně to teda fungilo i tak.
23. črc 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrá tedy, já si pro změnu půjdu zítra koupit ten maliník :slight_smile:. Díky za radu
23. črc 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není zač. A nelekni se ho, na rozdíl od zeleného svěžího kontryhelu vypadá tohle jako starý plesnivý seno:slight_smile:
23. črc 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jejda...... :grinning:
23. črc 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já kontryhel i maliník kupovala balený v sáčcích,ten maliník měl v pytlíčkách granulky které se louhovaly
24. črc 2008 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prošla jsem tuhle diskuzi a pár z vás se tady shodovalo na tom, že kontryhel pijí do ovulace ( i když názory byly různé). Chtěla bych se zpetat, zda ho tedy začít pít už 1.DC nebo až po mrše...Právě jsem si ho uvařila a jsem 2.DC, tak teď nevím, jestli ho vypít nebo vylít :wink:
30. črc 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moloko nevim jak se pije ale jeden hrniček ti neubliži,určite ho nevylyvaj
30. črc 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No už ho stejně piju :wink: Asi zkusím do ovulace a pak vypustím..nebo s tou týdenní pauzou..je fakt zvláštní, že je na to tolik různých názorů, přece by měl být jeden návod na užívání :wink:
30. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano maš pravdu,ja jsem o nem nic neznala jen jsem slyšela že je dobryj na sleznicy tak jsem pila celyj mnesic,ale nevim jestli my pomohl nebo ubližil...
30. črc 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem cetla, ze kontryhel je dobry i pri mrse, pomaha od bolesti a tak, takze se muze klidne pit na zacatku cyklu :slight_smile:
30. črc 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madlisek je to lek na vše ženski potiže,tak že podle mne se muže pit ale nesmi se přehanet...
30. črc 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devčata, já taky mslím, že to nemůže ublížit vzhledem k tomu, že je na vše - jak na růst sliznice, tak i na bolesti při mrše... .
Pravda ale je, že kdyby to byl až takový zázrak, předepisoval by jej každý lékař a byl by v každých knížkách. Nicméně, taky věřím v jeho budoucnost a proto piju každý den 1 šálek. ne nadarmo se říká, co tě nezabije, to tě posílí :grinning:
30. črc 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
donnald: souhlas :grinning:
30. črc 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my bysme udelaly všychno jen aby se to povedlo,ja se nemužu podivat na grep,taky přyj je na sliznicy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak ja s kontryhelem az tak dobre zkusenosti nemam, zkracuje mi cyklus v lutealni fazi a snizuje bazalni teploty. Normalne mam cyklus 27 dni,takze super a jakmile piju kontryhel,tak treba jen 24 a 25 a lutealni faze jen 10 nebo 11 dni. Bazalni teploty mam normalne az 37 stupnu a s kontryhelem se vysplham tak na tech 36,8 maximalne na 36,9.
5. srp 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já se chystám začít měřit teď, tak uvidíme jaký to bude mít vliv.
5. srp 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to indivindi...mně se teploty neměnily s kontryhelem vůbec, ale po MS jsem strašně dlouho špinila (ještě další týden, skoro až do ovulace, údajně, jak jsem vyčetla, tohle dlouhé pomenstruační špinění může značit nepravidelný růst sliznice a to jsem ho právě začala pít proto, že mám slabou MS a doufala sjem, že mi po něm ta sliznice naroste líp, nějaký vliv to na ni evidentně mělo, ale ne takový, jaký jsem si představovala:slight_smile:), přestala jsem ho užívat někdy v lednu, únoru, nevím přesně...a ještě doteď nejsem úplně na svých:slight_smile: Takže jako určitě bylinka fajn, naprosté většině pomáhá a pomohla, ale někomu taky ne a spíš uškodila.
5. srp 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zankova • Dnes v 16:40
Ahoj, nemáte některá zkušenost s bylinkou "KOTRYHEL"? Dočetla jsem se, že je dobré pro ty kdo se snaží o miminko. Je to pravda?

elana • Dnes v 16:42
Jistě myslíš koNtryhel:slight_smile:

Je tu na to samostatné vlákno, vyhledej si ho někde (asi dost) vzadu:slight_smile:, ale najdeš tam spoustu referencí, dobrých i špatných.

Za sebe můžu říct, že jsem vyzkoušela a už ho nechci-sice mi po něm rostla sliznice, ale strašně dlouho jsem po MS špinila, což prý je příznakem toho, že ta sliznice narostla nerovnoměrně.

teri81 • 27tt • Dnes v 16:49
Já kontryhel pila před embryotransferem (jsem po umělém oplodnění těhotná) a embryjko se uchytilo, ale nevím,zda to bylo i tím.
Je ale prý výborný na podporu růstu sliznice. V těhotenství už se ale potom nedoporučuje

zankova • Dnes v 16:53
Holky díky. Tak ten kontryhel taky zkusím a uvidím jaký bude výsledek. Snažíme se už od března a zatím pořád nic.

teri81 • 27tt • Dnes v 16:54
Tak zkus, s tím nic nepokazíš a mně i na chut chutnal. :wink:

katka82 • 6tt • Dnes v 17:08
Ahoj :slight_smile:
kontryhel je výborný ale spíš v případě nějakého problému či nemoci :wink: pokud se snažíte o mimi tak je lepší nějaký ženský čaj-už jen proto že těch bylinek je tam víc :slight_smile:koupíš ho buď v lékárně nebo v nějakém bylinkářství :slight_smile: přeju mnoho štěstí
29. říj 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jaký máte názor na pití kontryhelu, když jsem po revizi delohy? Nemáte s tím někdo zkušenost? Pomohl vám?
Začaly byste ho pít už teď nebo třeba až po 6-nedělí?
30. říj 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petro já jsem po revizi 6 týdnů, pila jsem ho od začátku a zdá se mi že pomohl. kombinovala jsem ho s ženským čajem a ještě heřmánkovým čajem. cítila jsem na sobě že se děloha stahuje, dokonce i cyklus dobře naskočil 14dnů po revizi byla dle ovu testu ovulka a první porevizní mrcha přišla 29 den. I po psychické stránce mi moc čajík pomohl cítila jsem se klidnější.
30. říj 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Strouzku,
ja jsem ho po 1. revizi take pila. Jenze od te doby, co jsem musela absolvovat 2. a 3. revizi, tak mam strach, zda jsem si tim cajem neudela neco s delohou - jako ze se tam jeste neco vyvijelo, co nemelo (pri 3. revizi zjistili srust, ktery mi odstranili). Myslis, ze je to mozne nebo uz jsem posedla z blbosti?

Jeste se zeptam na jednu vec: po revizi cca po 14 dnech by mela nastoupit ovulka? Nejak jsem si porad myslela, ze musi nastoupit nejdriv mrcha a prvni ovulka je az v 2. cyklu od revize.
30. říj 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, muzu se zeptat, jestli jste nektera po piti kontryheloveho caje nemela problemy s bolestmi hlavy? ja jsem ho zacala pit asi pred desiti dny, jeden hrnek denne a zacala me docela dost bolet hlava - denne; nevim, zda to muze mit souvislost
9. lis 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol84,
mne se nic takoveho nedeje. Nepiju vsak jen kontryhel, ale spolecne s malinou a koprivou. Treba to ma nejaky vliv, ale nevim.
9. lis 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
kontryhel piju asi mesic a pul, pricemz prvni skoro tri tydny me docela dost bolela hlava (nevim ale, zda to bylo tim kontryhelem), jak uz tady psala bubisek, tak mi take snizil bazalni teplotu a cyklus se mi naopak prodlouzil ze 27-30 na vice nez 40 a MS je mnohem mnohem slabsi. Tak nevim, jestli by ty ucinky nemely byt spise jine, nebo jestli ten efekt ma byt takovy.
13. pro 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek