Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

italka80
17. pro 2008

ahoj holky, chtela jsem se zeptat zda vam kontryhelovy caj pomohl k otehotneni a po jake dobe?Jak jste ho uzivali? ja jsem zacala minuly mesic s jednim 1/4l hrnickem a myslim ze mi pomohl ovulace byla presne 14 den a ms dosla 28 den ☹ bohuzel z toho nebylo tehotenstvi.

andy84
23. únor 2009

Holky, nemáte někdo zkušenost, piju kont. asi 6 měsíc a pomalu se mi vytrácí plodný hlen, je to možné? ☹
Měla jsem ho vždy ukázkový, nevíte, čím to může být???

l26
23. únor 2009

andy,na kontryhelový čaj POZOR,pije se jinak na ovu a jinak na cyklus

andy84
23. únor 2009

a jak tedy, já ho piju 4x týdně do ovu...

l26
23. únor 2009

já nevím,proč ho piješ?abys měla ovu nebo na urovnání cyklu?

andy84
23. únor 2009

Ovu mám... na urovnání cyklu, mám cykly kolem 31 dní a taky na podporu těhu 😵

janicka006
23. únor 2009

Ahojky holky mohla bych se prosím zeptat,zda je lepší sypaný nebo v sáčcích???

l26
23. únor 2009

31 dní je dobrý cyklus,normální cyklus trvá 28-35 dní,to bych fakt neřešila a na podporu těhu doporučují calibrum BP,to obsahuje veškeré vitamíny potřebné pro těhu

rennik
23. únor 2009

ahojky tak moje zkušenost je taková že jsem ho začla pít poprvé tento měsíc, hlavně kvůli silné a dlouhé MS a navíc jsem slyšela že podporuje růst děložní sliznice což je dobré pro zahnízdění vajíčka. No a MS byla tento měsíc super- jen 3 dny a výrazně slabší než vždycky. Kdyby pomáhal i k otěhotnění bylo byto super. 😉

janicka006
23. únor 2009

Jinak jsem někde četla,že by se měl pít jen prvních 14 dní po začátku ms....
A jak často ho pijete,denně???

rennik
23. únor 2009

3x denně jeden šálek 😉

janicka006
23. únor 2009

reni a prosímTě,teď se ženu do lékárny 😀 ...v sáčcích nebo sypaný???

l26
23. únor 2009

já ho pila 2 měsíce a musela jsem přestat,zkracovalo mi to menstruaci,když jsem ho pila celý měsíc a právě jsem po tom neměla ani narostlejší sliznici,což se krásně pozná dle menstruace.Hlavně s bylinkama taky není radno si zahrávat,nemají se pít dlouhdobě

katrin111
23. únor 2009

ahoj jani,ja piju kontryhel od prvniho dne menzes do ovulky..........a piju 3 salky denne............tak nevim no..........

karol84
23. únor 2009

A muzu se zeptat,jaky je rozdil v piji pro urovnani cyklu a pro hlen?mne uplne vymizela MS,kontryhel jsem pila asi 4,5mesice

rennik
23. únor 2009

Já mám koupené oba dva i sypaný i v sáčcích. Mě pomohl ten sypaný, ale od přítele sestra je lékárnice a říkala že je lepší ten v sáčcích. Takže je to individuální já být tebou vyzkouším oba dva a uvidíš 😉 nejsou moc drahé okolo 30Kč. 🙂

l26
23. únor 2009

karol84,jestli ho piješ i dál,tak ho vysaď,hodně záleží jak se pije,on se pije nějakých 14 dní buď od ovulky nebo do ovulky,nesmí se pít celý měsíc v kuse,právě když ovuluješ,tak to narušuje ovulku a vymizí ti

ili5
23. únor 2009

Janičko, nejlepší je čerstvě natrhaný, usušený na celou zimu. Já ho piju už několik let a je fakt super. Když není možnost, tak určitě ne v sáčcích, je tam jen binec, smetí.
Mě už došel, tak jsem si koupila sýpaný, ale má fakt jinou chuť a o barvě ani nemlvím. Takže jak máte možnost sbírá se do června, jak začne kvést, tak už se nedoporučuje sbírat, nebo síla jde do květu. Zajímavé, že ve městě ho nenajdem, jen v horách. Já osobně sbírám v Horní Lomné. Jsem taková bába bylinkářka, máme to v rodině. 😉

katrin111
23. únor 2009

ili ahoj,jak se mas????

ili5
23. únor 2009

Ahoj, no na h....
V pondělí jedu na UZ, tak snad to výjde. A jak ty, už máš něco za sebou? 😉

katrin111
23. únor 2009

jo to souhlasim ze sypany je o tisic procent lepsi hlavne chutove nez ten v saccich.........to taky ale slysim ze se jinak pije na hlen a jinak na cyklus..........

rennik
23. únor 2009

ili- ty jsi z lomné? My tam budem mít svatbu 🙂 na salajce

katrin111
23. únor 2009

ve stredu me ceka prvni inseminace...........dnes jsem tam byla a mam jeden folik tak jeste snad doroste........brala jsem ted clostil..a v patek jeste asi pujdu do reinseminace...........pokud nic nezabere jdu na laparku..do IVF nejdu a co ty???zitra jdes na ultrazvuk do fakultky???takze jdes zas do IVF????

ili5
23. únor 2009

Rennik, my máme hned vedle chatu, jezdím tam od narození, je to tam super.
Kdy se koná svatba. že bych se zajela podívat.

andy84
23. únor 2009

Je pravda, že při ms ulevuje od silných bolestí, já na ně trpím a při pití kont. jsou slabší.. 😉

ili5
23. únor 2009

Nejdu do ivf, mám 4 zmražené, tak na KET. V listopadu jsem tam jela, ale zas cysta 5 cm, tak mi je nezavedl, oni to tam nedělají, když je cysta. Dnes jsem byla u nás se nechat vyšetřit a cysta velká je pryč, jen samé malé 5 mm, prý to mu nemůže vadit. Tak snad ne, uvidíme.

katrin111
23. únor 2009

aha,tak at ti to vyjde........kdy by ti to meli udelat????takze asi taky mas jako ja ty polycysticke vajecniky ne???

rennik
23. únor 2009

li5: svatba bude 6.6. už se těšíme, měly tam svatbu i moje segry a pokaždé 100% spokojenost takže jsme se rozhodli pro stejné místo. 🙂

polesuvka
23. únor 2009

Ahoj holky, ráda bych vás poprosila o radu. začetla jsem se do vaší diskuze a káždá z vás ten kontryhel vyzkušela. Já měřím BT něco přes 1. měsíc a křivka nad 37 stupňů nejde, myslíte ža by mi ten kontryhel mohl pomoc. A co je podle Vás lepší čaj nebo kapky. Díky mo c všem přeji //

katrin111
23. únor 2009

ahoj polesuvko a jake kapky mas na mysly????ja nevim.ten caj je dobry da se pit a snad nam pomuze...........nekomu jo a nekomu ne.ja sama nevim jestli to na me nejak pusobi ale aspon pro muj pocit......