Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

polesuvka
23. únor 2009

kapky kontryhel, už je to i v kapkách.

katrin111
23. únor 2009

aha to ani nevim.........myslim ze je to jedno...ale budou asi drazsi nez caj ze??????

polesuvka
23. únor 2009

jo to máš pravdu, já chci teprve čaj začít pít.
🙂

katrin111
23. únor 2009

jo skus ten caj,fakt se da pit,me chutna........

polesuvka
23. únor 2009

Tak já si ho dám zítra hned k snídani , jinak děkuji a doufám, že uvidím nějaké změny 🙂

janicka006
23. únor 2009

tak jsem se vrátila z Kauflandu z lékárny,ale kontryhel nemají....takže zítra pokus č. 2 až půjdu z práce....Holky a jak dlouho se snažíte o mimi....koukala jsem ke katrince do albíčka,tak ta snad okolo 2 let....a jak ostatní??
My jak jsem psala tak nějak od října a už jsem mírně nervozní..... ☹

sylvka
24. únor 2009

ahojky,nedalo mi se sem nepodívat.díky kontryhelu jsem otěhotněla..... 😉

andy84
24. únor 2009

Takže, když to chci po 3 měsících pití vzdát, tak to je asi hloupost... 😖 Za jak dlouho se podařilo? 😉

rennik
24. únor 2009

ahojky jani- já jsem snažilkou od tohodle měsíce, respektive před 2 dny mi skončila MS taže skoušíme, hrozně se na mimi těším tak mám strach že to nepůjde. Ale kontryhelový čaj piju první měsíc a hrozně mi pomohl v MS co se týče silnosti a délky. JInak ji mám na den přesnou. Jinak užívám Calibrum baby plan. Pokud by měl někdo ještě další tipy co pomáhá k otěhotnění tak prosím napište. 😉

zdenule30
25. únor 2009

ahojky, tak já jsem začala pít kontryhel včera, mám teda ten porcovaný a piju půl litru denně, sice tam je napsané, že se může i dvakrát, ale nechci to přehánět, jinak ještě užívám Femigard a kys. listovou

ili5
25. únor 2009

renik, prý pomáhá chilli. Podívej se na iskuzi chilli, tam jsou dobré nápady které pomohly druhým.

rennik
25. únor 2009

ili- děkuju za radu 🙂

halpa
25. únor 2009

Ahoj, já kombinovala kontryhel s femigardem, jsem po mimoděložním těhotenství, druhý vejcovod nic moc a v pondělí jdeme rodit. Takže určitě nic nevzdávat. 😉

rennik
25. únor 2009

halpa: Ahojky a nevíš jestli se může užívat femigard s calibrum baby plan zároveň a plus ještě s kontryhelovým čajem? A jak dlouho jsi kontryhelový čaj pila? Myslím jako v měsíci. Já ho zatím piju první měsíc hlavně kvůli MS a pomohl mi, ale někde jsem četla že se nesmí pít celý měsíc v kuse jen v období před MS a během ní

halpa
25. únor 2009

Já pila kontryhel jen do ovulace a femigard bez přestávky. Kromě toho jsem pojídala listovku (tu já musela i před snažením), takže si myslím, že ten baby plan ničemu nevadí. 😉

ili5
25. únor 2009

mohu se zeptat co je ten femigard a na co se používá. Já beru listovku někdy a baby plan, kolik stojí. Jedu už v pondělí na uz, tak už je pozdě ho asi kupovat.

rennik
25. únor 2009

já jsem si femigard dneska přes internet objednala tak uvidím kdy přijde

Ili: je o něm napsané že upravuje MS, co se týče pravidelnosti, bolesti, podporuje ovu, je na různé záněty, cysty jak na vaječnících tak v prsech.... a kromě toho že podporuje otěhotnění

To jsem všechno zjistila až dneska když tady napsala Halpa 🙂 čímš jí moc děkuji za radu, předtím jsem o femigardu nevěděla nic.Ale tak mě zlákal že jsem si ho objednala. Je čistě na bylinkové bázi.

Objednala jsem rovnou dva i pro mou sestru, chudák se snaží už přes rok , byli i na umělém ale nic a navíc má prý špatné vajíčka, k tomu cukrovku- no kéž by jí to pomohlo. 🙂

sylvka
25. únor 2009

já jsem pila kontryhel každý den celý měsíc a než jsem otěhotněla trvalo dva-tři měsíce.

rennik
25. únor 2009

sylvi a nedělalo ti to žádné problémy? třeba s MS nebo tak.

halpa
25. únor 2009

Já ho pila do ovulky jen proto, že jsem o něm četla, že pak působí na stahy dělohy a mohl by případně nějak ohrozit zavrtávání vajíčka (už to nevím přesně). V kombinaci s femigardem mi omezil problémy s premenstruačním syndromem a asi i pomohl k těhotenství - brala jsem je asi 5 měsíců, než jsem otěhotněla. Jinak nám to trvalo 10 měsíců.

Jo a femigard je k dostání jen na netu a mě na něm právě taky zaujalo, že jde čistě o bylinky. I když některým holkám i ty bylinky rozhodily cyklus. Vesměs ale působí pozitivně. 😉

polesuvka
25. únor 2009

Ahok holky Halpa, může se tě zeptat: takže kontryhel můžu pít od menstruace po ovulaci.Moc dík za odpověď 🙂

zdenule30
26. únor 2009

holky a jak vám chutná ten kontr.čaj, mě teda moc ne, myslíte, že bych to zkazila, kdybych si tam přidala lžičku medu? 🙂

halpa
26. únor 2009

polesuvka - jo, já pila kontryhel od končící menstruace do ovulace.

zdenule - myslím, že lžičkou medu nic nezkazíš. 😉

amelie001
26. únor 2009

Ahoj holky,

u mě kontryhel moc pozitivní....sliznice jako peřina. 🙂

ili5
26. únor 2009

Holky já piju taky s medem, je to i lepší, med je zdravý. Dávám si tam i různé byliny k tomu, třeba mateřídoušku, je o dost chutnější. Ale je pravda, nyní jsem si koupila poprvé, jelikož už několik let si ho sbírám sama a je to velký rozdíl. Jak chuťově , tak i barva. Ten kupný chutná jak seno.Letos si nasbírám víc.
Já ho piju třeba 2 měsíce v kuse, pak přestávka a za půl roku zas. Hlavně po operaci a hojila jsem se super.
Je na ženské probémy nejlepší. 😉

polesuvka
26. únor 2009

Holky pomohl Vám kontryhel i s ovulací?Já si totiž měřím BT u mě asi ještě není. A co se týká chuti, já jsem spokojená, celkem mi chutná. Můžete mi na to prosím odepsat. Moc dík

ili5
26. únor 2009

Na ovolaci samozřejmě, že ano. A co se týče sliznice, taky jsem měla 10mm, takže opravdu je výborný.2x denně se nemusíte bát klidně celý měsíc v kuse.

polesuvka
26. únor 2009

Ahoj ili5 moc dík, za jak dlouho se ti to spravilo? 🙂

ili5
26. únor 2009

Já ho piju několik let, menzes mám přesně 28den na hodinu. Trpím na cysty, tak to piju. Cysty jsou ale furt, bolesti menší. Cysty a endometrioza prostě bylyna nestačí. Po operaci jsem rychle fit, hojí se dobře.
Před odběrem vajuch jsem taky pila dost a měla jsem 10krásných vajuch. 😉

janisek88
28. únor 2009

Ahoj holky, já mám zkušenost s kontryhelem a maliníkem velmi dobrou, pila sem je asi před 2 měsíci dohromady a potom mě doktorka na ultrazvuku řekla že mám krásnou vysokou sliznici a folikul 19 mm. Ale menstruace tomu vůbec neodpovídá, spíš mám 1.den špinění, druhej den slabý krvácení a třetí už zas jen špinění. Dala bych všechno za 7denní silný menzes který sem měla před potratem 😒 ... My se s přítelem od potratu snažíme těhotnět už 2 roky a několik měsíců ale zatím neúspěšně ☹