Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

jaspina
16. zář 2009

Tak jsem si tady jen ověřila, že kontryhel může MS zeslabit. Jenže já měla docela radost, když jsem ji před jeho pitím měla silnou. Protože mě doktorka řekla hned, když jsem mluvila o slabé MS, že to bude nízká sliznice - a byla. Pak díky Utroši fakt MS zesílila, takže sliznice byla určitě vyšší. Jenže já to chtěla ještě podpořit a začala ho pít - a MS zeslábla fakt hrozně..Takže jsem s ním přestala.

lenkacar
16. zář 2009

já taky nakonec přestala perotože už jsem neměla MS skoro vůbec 😝

des
16. zář 2009

jana789: já taky nemůžu na sto procent říct, co mi pomohlo, protože nevím, jak by se moje tělo zachovalo, kdybych nepila nic, ale je fakt, ze po HA jsem neměla menses 3 měsíce (dr. mezitím odhalil nízkou sliznici, malou dělohu a kdesi cosi) a cca měsíc po tom, kdy jsem začla pít Femigard v kombinaci s kontryhelem jsem poprvé od HA ovulovala a v dalším cyklu otěhotněla. Osobně si myslím, že by se dřív nebo později vaječníky znovu rozběhly, ale Femigard s kontryhelem to urychlili.

monulkab
16. zář 2009

des, můžu se tě zeptat, píšeš že tvůj mudr odhalil i malou dělohu, řekl ti k tomu něco blížšího? Vidím že čekáš mimčo, je to tvoje první dítě?

jana789
16. zář 2009

Tak jak vas tak poslouchám, raději to pít nebudu. Po vysazení HA jsem měla přes půl roku totálně rozházený menses, teď už to mám tři měsíce v rozmezí 34-37 dní, což je úspěch. Tak se bojím, že si to tím kontryhelem ještě víc rozházím. A co je ten Femigard? to jsou taky nějaké bylinky?
Když jsem byla u doktora, tak mi předepsal nějaké hormonální léky, aby se mi menses srovnal, ale já je zatím nezačala brát. Bojím se, že si to tím ještě víc rozházím. Co myslíte?
K té malé děloze mě to taky zajímá. Doktor my řekl, že ji mám taky zmenšenou.Ale vůbec netuším, co to znamená?
Nemáte nějaké zkušenosti s léčbou pomocí homeopatik?

lenkacar
16. zář 2009

mě se to lékama srovnalo ,ale bohužel po vysazení v tom lítám zase .. ☹

karol84
16. zář 2009

jana789, femigard jsou taky bylinky, já ho zkoušela 4 balení a nezpozorovala jsem vůbec žádný efekt co se týče srovnání cyklu, natož pak otěhotnění...

karol84
16. zář 2009

jana789, a ještě k těm hormonálním lékům - nasazení hormonálních léků u mě zabralo - chyběl mi progesteron, tak ho doplňuju uměle a cyklus od té doby funguje, ještě přidám něco na ovu a bude to super - rozhodně bych se léků nebála

jajkaz
19. říj 2009

Ahojky holky, já jsem začala s kontryhelem teprve včera. Normálně mám MS první 3 dny celkem průměr, ale šílené bolesti (bez růžového zázraku nedokážu existovat).4. den znatelně slábne a 5. (posl.dobou i 6.a7.) už jen špiním. Jinak cyklus krásných 28. Jak říkám, včera 4.DC jsem si ráno dala první hrníček a MS jako mávnutím proutku přestala... Jsem z toho v šoku, to jsem nečekala.
Kontr. je mojí nadějí na těhu. Jsem po 2 zamlklých potratech, různých vyšetření a nic se nezjistilo... ale mimi pořád nikde. ☹ Tak doufám, že se přidám k těm, které začaly pít a brzy měly velkou radost. 🙂

Jinak mi mamka (zdravotní sestra) říkala, že je dobré pít ho jen do ovu, protože podporuje stahy dělohy (dobré po porodu k navrácení dělohy do původ.stavu) a tím by mohl ohrozit případné těhu... Ale to už tady někdo psal 😉

jajkaz
14. lis 2009

Ahojky holky, před nějakou dobou tu proběhla diskuze o tom, že kontryhel by měl mít účinky takové, že narůstá větší sliznice, ale zároveň mírní ms...jak je možné oboje... No to nevím. Ale sama na sobě jsem přišla na to, že ms je silnější (pozoruji mnohem více kousků tkáně, takže opravdu ta sliznice dost narostla), ale na druhou stranu nepotřebuju ibuprofen... Jasně, břicho bolí, ale ve snesitelné hranici. 🙂 Bohužel nemůžu říct, že jsem objevila to, po čem dlouho toužíme - //, ale aspoň že není ms tak neskutečně bolestivá jako jindy...

mandre
14. lis 2009

Jajkaz: přesně stejná zkušenost, normálně jsem 1.den MS jedla brufen už od puberty, a po pití kontryhelu, nejenže roste víc sliznice (zkontrolováno na UTZ), ale bolest je snesitelná bez prášků, piju ho s přestávkami od února. Škoda, že jsem o něm nevěděla dřív 🙂
Nicméně těhotenství zatím nikde, stimuluju na 1.IVF 😖

nursry
8. pro 2009

ahoj dravim vas s pritelem se uz docela dlouhou dobu s nazime o miminko ,vsechny kolem vas miminko cekaj jen vy ne , a proto bych se vas chtela zeptat jestly to muze treba byt tim ze muj cyklus je velmiktatky trva 17az 19 dni a pritel se tedy nechal objednat na spermiogram a rekly mu tam ze jich ma zdravich pouze milion takze se chci zeptat nevite nekdo o njakych ucinych vytaminech pripadne bylinkach pro muze? a pro zeny teda ten kontryhel? budu vam moc vdecna kdyz mi nektera odpovite a jo vim se tadle stranka je jen o kontryhelove bylince ale nevim kam se obratit.moc dekuji.

olusenka
8. pro 2009

Nursry: ahoj, myslím, že to možná může být tak krátkým cyklem, protože po proběhnuté ovulaci by mělo být do další MS asi 10-12 dní, nebo i více, při kratší době (říká se tomu luteální fáze) se oplodněné vajíčko nestači uchytit a v podstatě s MS odejde. Tak jsem to tedy vyčetla na různých stránkách o měření bazální teploty apod.

Na podporu oplodnění i otěhotnění je velice dobré užívat vitamín E (oba), nebo u chlapa i zinek a taky kotvičník pozemní (dá se z něj sehnat tinktura, čaj nebo i tablety). Tahle rostlinka způsobuje zlepšení pohyblivosti spermií a u ženy dozrávání vajíček.
Kontryhelu bych se vyhnula, nemusí vyhovovat každému, na nemoc zvanou endometrioza se nesmí vůbec. Myslím, že kapky z maliníku jsou lepší, neublíží, spíše naopak, upravují hormonální profil a tím i cyklus. Mrkni třeba na netu na firmu Naděje, mají skvělé tinktury. U nás je užívá celá rodina a i někteří známí v mém okolí si je chválí. Je to 100% přírodní, takže nic špatného. Kdyby náhodou nepomohlo, rozhodně neublíží, naopak.

nursry
9. pro 2009

olusenka: ahoj moc te zdravim a dekuji ze si si udelala cas a ze si my na moji otazku odepsala moc dekuji.jestly ti to nebude vadit tak mam na tebe par otazek.je mozne uzivat zinek socasne s vytaminem e.a a ta rostlinka kotvicnik pozemni to jako muzeme pit oba?a taky rada bych se zeptala co jeto ta nemoc edometrioza a kde se daji koupit ty kapky z maliniku.pises zekotvicnik pozemni je dobry na pohyblivost spermii a u zeny pomaha k dozravani vajicek. co je podle tebe lepsi tabletky,caj,nebo tinkturaa prosimte kde se to da koupit bouzel neziji v ceske republice ale ziji v italii pomalu dva roky tak kdyby si my treba mohla trochu poradit .......... ja ti moc dekuji uz ted jestly mi odepises ale i tak moc ti dekuji i za tu prvni odpoved.abych pravdu rekla ani sem necekala ze mi nekdo odepise dekuji ti.a omlouvam se jestly to je na tebe moc otazek .jo a ty uz si vyskousela ten kontryhelovy caj.?

maggie.n
11. pro 2009

ahojky, mohl by mi někdo poradit? vysadila jsem HA, teď jsem první cyklus bez ní a snažíme se o mimi. Jsem teď 29DC a MS nevypadá, že by se chystala.Můžu začít normálně pít kontryhel, nebo mám radši počkat na první MS? Díky moc.

estrellita
15. pro 2009

ahoj holky,
chtela bych se zeptat, jestli se vam nekomu stalo, ze by vam kontryhle zpusobil spineni? je to mozny?

elana
15. pro 2009

Mně jo...při jeho užívání jsem dlouho špinila, než dorazila menses a zas potom skoro týden, když skončila, dohromady málem dva týdny špinění, fuj 😒 po vysazení se to srovnávalo cca. 4 cykly, pak už ok.

olusenka
16. pro 2009

Nursry: tak k tvym otazkam: myslim, ze vitamin E a zinek muzes (nebo manzel) uzivat dohromady. ten muj to zrovna tak dela. Kotvicnik muzete uzivat oba, jak jsem psala, pro nej je to dobre na spermie (pohyblivost), pro tebe na dozravani vajicek. Bohuzel, pokud on ma pouze milion spermii, je to dost malo, melo by pry byt min. 20-25 mil. Ale kdo vi, treba to vyjde? To musi ale vedet spis doktor a to ja nejsem. 😉 Myslim, ze lepsi bude caj nebo tinktura, v tabletach uz jsou ruzne pridavne latky a neni to ciste prirodni. Pokud si to nemuzes koupit v Cechach, tak to ti moc neporadim. Leda....tady je latinsky nazev a zeptej se na nej v Italii v lekarne nebo na netu: Tribulus terrestris.
Kontryhelovy caj jsem zkousela, ale pak zjistila, ze mam endometriozu a okamzite s nim prestala. Jestli te zajima co to je za nemoc, mrkni na www.endometrioza.cz.
Ahoj.

estrellita
16. pro 2009

elano: diky za odpoved. mne se to stalo uz 5. cykluls po vysazni HA, vzdy cca v ten samy den. a kazdy cyklus piju kontryhel do ovu 😲

estrellita
16. pro 2009

a jinak ja spinim jeste pred ovu, v prni casti cyklu, ale ne v den ovu (vim to diky mereni BT). tak jsem fakt zmatena. ale vcera jsem byla na krvi na hormonalnim profilu, tak uvidime, co z toho vyleze

sedmitecka
17. pro 2009

maggie: kontryhel bych teď rozhodně nepila, počkej jestli dorazí menses a pak s ním můžeš začít, měl by se pít jen v první polovině cyklu, tzn. do ovulace 😉

nursry
17. pro 2009

olusenka: ahoj ja ti moc dekuji za to ze si my odepsala ach jo nevim co si mam pocit a to jako kdyz ma jenom 1000000 spermii tak ten pocet se neda zmenit to uz bude mit na porad trba celej celej zivot ? a moc ktar ti dekuji a dekuji ze si my odepsala zase sem ted trochu chytrejsi dekuji.

jankabry
19. únor 2010

ahojky,

tak musím přidat i tady své zkušenosti -

kontryhel mi rozhodně pomohl:
- bolestivá MS(mívala jsem tak strašné bolesti, že jsem 3x skončila v nemocnici), teď to pobolívá, ale dá se to v pohodě přežít. Případně si uvařím ještě meduňku, měsíček a řebříček a do hodinky jsem v pohodě 😉
- dlouhá MS. Mívala jsem skoro týden. Endometriozu nemám. Bylo to vždycky 3dny, pak sláblo a pak zase dva dny normálka a konec. Teď tak max. 4 dny, z toho jeden až dva dny hodně silné a pak jen lehce.
- srovnat cyklus. Mívala jsem tak 30-35dní, v průměru 32, ale nikdy jsem nevěděla, kdy to dostanu. Teď cyklus 29dní. Ovulace ukázkově 15DC, luteální fáze 14dní ..
- vysoká sliznice. Potvrzeno UTZ
- pomohl nám k otěhotnění, i když skončílo zamlklým těhotenstvím a následnou revizí v 9tt ☹ ale měla jsem dost gynekologických problémů a bylo mi řečeno, že to může trvat déle. Začala jsem předem pít čaj z kontryhele, meduňky, sporýše a heřmánku - doma namíchaný, bylinky od bylináře sypané a zobat vitamíny cyklus před plánovaným snažením a pak se nám to povedlo hned napoprvé 😉

Takže za mě kontryhel rozhodně ANO 😉

mimka29
22. únor 2010

Ahojte,
tak ja mám s kontryhelom iba dobré skúsenosti. Absolvovala som 4x IVF z toho posledné bolo s dárkyňou, lebo mi už vraj vôbec nepracujú vaječníky. Všetky pokusy boli neúspešné. Vždy som mala problém s rastom sliznice aby som mohla ísť na KET, nezabrali ani všetky lieky, čipky a náplaste čo mi predpísali, moje telo je už voči hormonom absolútne imúnne. Potom som sa dočítala tu na koníkovi o kontryhele a predstavte si, že bez hocijakých liekov mám krásnu sliznicu. Lekár tomu nechcel veriť a tak som ho jeden mesiac nepila, išla som na UTZ a sliznica bola slabých 5 mm. Na druhý mesiac som ho pila a sliznica mala 9 mm. Možno je to trošku aj o psychyke, ale po mojích skúsenostiach skôr verím na liečive čaje ako hormony.
Aj po poslednom neúspešnom umelom oplodnení som čaj neprestala piť a predstavte si, že teraz som v 9tt. Podarilo sa nám to prirodzene, bez akýchkoľvek liekov. Neviem či nám k tomu Kontryhel pomohol, ale určite neublíži.

Prajem Vám, nech mate tiež iba také dobré skúsenosti.

lencza
30. bře 2010

ahoj všem

já se taky přidám k diskusi

kontryhel piju teprve jeden cyklus, ale nemůžu si stěžovat, ba naopak.....měla jsem dlouhé cykly - poslední 49 dní, problémy jsem s tím měla už při prvním snažení o miminko a tentokrát jsem do sebe nechtěla hned od začátku rvát léky, rozhodla jsem se pro kontryhel...a výsledky vypadají optimisticky, ovu 15DC (minule 34DC) a zatím to vypadá na ukázkový cyklus.....piju sypaný a nato, že bylinky moc nemusím, mi docela chutná

lucie.krajcarova
30. bře 2010

Mimka, to bylo tak hezkké!!!! držím palečky!!!
Tak u mně se první menzes po porodu objevila až po 9 měsících. jen jednou, teď to budou už dva měsíce... Kontryhel piju asi 4 dny 2x denně. je to příjemný čaj, nevadí mi. Před týdnem jsem byla na gyndě, a prý se mi to už chystá - podle utz. no a furt nic.. těhu testy jsem si dělalal předtím, když to bylo 30-40 dní od první menzes. tak fakt nevím, na čem jsem...

lucie.krajcarova
19. kvě 2010

holky kontryhel doporučuji!!!! neměla jsem menzes, pila kontryhel a rovnou otěhotněla 😀

bluemchen
19. kvě 2010

ja musim napsat moji zkusenost s kontryhelem... Ja ho pila asi 4 cykly s tydennimi pausami. Zacala jsem hned, kdyz jsem vysadila antikoncepci a vzdy jsem par dni mezi cykly spinila... Nevedela jsem vubec proc... Prestala jsem ho pit a nasledujici mesic bez spineni a otehotneni...tak nevim...

mrazik.nb
26. kvě 2010

Já mám úplně jiný problém - MS mívám zkraje hodně silnou, občas silné bolesti, někdy se to zdá v pohodě. Pak po zbytek menzes jen slabé krvácení nebo spíš špinění, ale poměrně dlouho, vyjímečně i 12 dnů, spíše ale tak 8-10. Myslíte, že by mi kontryhel mohl pomoci ke zkrácení MS? Na těhu se nechystám, je mi 44 let a za sebou mám tři porody. Antikoncepci žádnou neberu, ze zdravotních důvodů.

lucie.krajcarova
26. kvě 2010

Mrazik, určitě bych to zkusila. kontryhel je i proti mens. bolestem, slysela jsem ze i zmírňuje cyklus, takže za pokus to stojí. hlavně ho pít od začátku menzes do ovulky, to je cca 14 dní. pak až další cyklus.