Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

iwettka093
21. led 2015

Doufám, že budu mít taky takové úspěchy, jako spousta žen ze spousta diskuzí, co jsem prošla. Čaj z kortyhele jsem začala pít dnes, na doporučení kamarádky. Po vysazení HA mám rozházený cyklus, i když menstruuji každý měsíc, mám to nepravidelně. Proto jsem ho začala pít. Aby se mi to srovnalo, aby mi dorůstala sliznice a nakoupila jsem si ovu testy, abych ji vystopovala v tomto cyklu už včas a mohli jsme se snažit o mimčo 🙂 přála bych si mít do půlky dubna dvě čárky na těhu testu 🙂 byl by to ten nejhezčí dárek mému tátovi k 50 tinám a zároven k našemu pětiletému výročí s mým přítelem.

rejni
20. kvě 2015

Ahoj holky. Jsem tu nová 😊 Od února se s přítelem snažíme o mimi. HA jsem užívala asi 12let a vysadila jsem jí před rokem a půl. Menstruace je docela pravidelná jen se sem tam posune o 2,3 dny a další měsíc zase takové stejné zpoždění, takže se prodlužuje, teď po 34dnech. OVU poznám zatím jen podle teploty, bolest při OVU necítím a ani hlen mi nepříjde tak táhlý.. Tenhle měsíc jsem začala pít kontryhel..až skoro ke konci menstruace(ta je 5 dní a poslední 3 dny docela slabá) až do pravděpodobné OVU. Kolem těchto dní jsme se s přítelem snažili.. Asi po týdnu od OVU mi začaly bolesti pravého vaječníku, píchání..sem tam i levá strana ale hlavně práva.. Kdyby to nebylo tak pozdě v cyklu myslela bych, že je to OVU ale teplota se od nejnižší zvedla za dva dny na kolem 37° a zatím se drží 3dny před MS a píchání cítím stále. Ještě jsem takové píchání na vaječníku nezažila.. Při HA vůbec a po skončení HA taky ne..většinou jsem měla jen bolesti celého bříška den před nebo v den MS. Může to být kontryhelem? Že by ta sliznice byla teď větší a i když to nevyšlo je teď v děloze "aktivněji"?

ghanaianprincess
21. kvě 2015

Ahoj holky, pridavam zkusenost s kontryhelem. Kontryhel jsem zacala pit pred 3 mesici. Duvod: 7 mesicu snazeni o mimi a nic. Cyklus obcas 25 dni a obcas az 30. Bolestiva menstruace a zaludecni problemy u toho.
Kontryhel jsem si koupila v bio potravinach a mixuju jej s malinikem. Piji 2x denne, nekdy 3x v obrovskem dzbanu, vlazny. Piju jej v do OVU a pak ne.
Tady jsou me poznatky doposud:
- po 1. mesici: MS prisla presne po 25 dnech. Zadne opozdeni cyklu. Menstruace prisla poprve s udivem v klidu, s jemnym tlakem, bez bolesti a zvraceni. Myslela jsem si ze se mi to jen zda. Velice kratka menstruace
- po 2. mesici - MS prisla opet tise, naopak prodlouzena doba krvaceni
- po 3. mesici - MS prisla bolestive po 28 dnech, trvala velice kratce.

Nevim jak dlouho se ma uzivat. Akorat vim ze ten prvni mesic jsem ho uzivala z bio potravin v sacku, ocividne cele rostlinky.
Dalsi dva mesice to byl Leros - vlastne prachobycejnej caj ve kterym nevite co v nem je. Doporucuju si kontryhel nasbirat. Uz roste od kvetna, mame ho plnou louku.

Jinak doktorka zaznamenala vyrazny narust zdrave delozni sliznice.

Hodne stesti ! 🙂

marketaanezka
21. kvě 2015

@ghanaianprincess Ahoj,tak to máš zajímavé poznatky,já jsem tu nová.Kontrzhel piji,také jen do ovulace,když jsem pila déle,tak mi cyklus prodlužoval.Jinak na ovulaci je dobrý drmek obecný. 🙂

ghanaianprincess
21. kvě 2015

@marketaanezka
Dekuji za tip, hned si o tom neco najdu, popripade koupim 🙂

rejni
21. kvě 2015

@ghanaianprincess
@marketaanezka Ahoj holky. Tak po prvním měsíci pití kontryhelu od MS po ovu mi přišla MS o dva dny dřív, po 31dnech. Což se ještě od doby skončení HA nestalo. Cyklus jsem měla 34dní a skoro každý měsíc se posunul o 1-2dny. Bolesti mám ale jen první den..tak jsem zvědavá jak to půjde dál..dnes jsem začala pít druhý měsíc. Za ten minulý se s velkou pravděpodobností nezadařilo..

marketaanezka
22. kvě 2015

@rejni ahoj,také ted doporučují hodně Nosifol,dá se koupit v lékárně,ale je to pálka.Podporuje prý ovulaci.A na tu je dobrý ten čaj z drmku obecného.Jinak kontryhel se má pít s prvním dnem menstruace až do ovulace.Děláš si ovulační testy?

rejni
22. kvě 2015

@marketaanezka za ty 4 měsíce co se snažíme jsem si ovu test dělala ve dvou měsících asi 2krat kolem pravděpodobné ovu ale vždy mi vyšla jen druhá světlá čárka, takže ještě nikdy dvě jako pozitivní..Jen mívám docela pravidelně u 34dní dlouhého cyklu kolem 20teho dne nejnižší teplotu 36,3 pak jde pomaleji nahoru, do dvou dnů je na 37°.Takže podle toho doufám, že ovulaci mám i když jiné příznaky nepozoruji (bolest, "táhly" vytok). Četla jsem tady na stránkách o genech, že je přírodní..Na nosifol mrknu.. A ten drmek jde pít i s kontryhelem? Když jsem byla min.rok v srpnu u dr, zrovna říkal že to vypadá brzo na ovu..ale to jsem byla jen na kontrole před dovolenou, že jsem si ji chtěla posunout..a to jsem ještě tehdy měla cykly delší kolem 40-45dny..Tak doufám, že ovu probíhá..K dr. jsem teď chtěla zajít, že plánujem ale po tel mi jen řekl ať nestresuju že ať tomu dám ten rok pak už to může být nějaký problém..

marketaanezka
22. kvě 2015

@rejni ten drmek se může i při kontryhelu,myslím,že moc dobrý je ten Nosifol až na tu cenu...brala jsem ho a bolely mě vaječníky takže se tam něco dělo a co jsem četla,tak plno ženským zabral.Ten drmek je neškodný,ten můžeš pít také do ovulace.Já to mám stížené,přišla jsem během mimoděložního o jeden vejcovod.Také musím zhubnout,mám nadváhu,to prý také vadí....Takže hubnu,piji čaje a Nosifol si taky ještě koupím. 😉 Tak snad se nám do vánoc zadaří....Tak napiš.pa 🙂

marketaanezka
22. kvě 2015

@ghanaianprincess ještě koukni na Nosifol,zabral už hodně ženským 😉

rejni
22. kvě 2015

@marketaanezka Tak jsem četla něco o tom nosifolu..Takže je to i pro chlapy jestli jsem pochopila dobře? Jeejda jen jeden vejcovod 😒 a já si dělám hlavu..Já mám zase prý více rohovou děloha..řekl mi to až pátý doktor po 15ti letech co chodím k ženskému..Ale početí by to vůbec vadit nemělo jen spíš může být větší pravděpodobnost potratu nebo předčasného porodu..ale DOUFÁM, že vše bude ok. Tak zatím zkusím ještě ten kontryhel, koupím ten drmek a ještě chvíli tomu dám šanci takhle.. Zkusím jestli se mi už tenhle měsíc nepodaří pozitivní ovu test.. No já zas mám 50kg při 160..driv jsem měla i míň ale teď je to snad normální váha..nízká váha taky není zas dobrá.. Tak přeji ať se zadaří, věřím, že jo 😊 do vánoc..to by bylo hezký 😊

mosquito
10. čer 2015

Ahoj holky. Pridavam se k diskuzi a musím pripustit, ze jsem v soku. V patel jdu na revizi delohy po druhem zamlklem tehotenstvi. Pila jsrm obcas kontryhel. Ne pravidelne a v malých davkach, ale presto. Vubec jsem nevedela, ze by se měl pit pouze do ovu a ne v těhotenství.

rejni
10. čer 2015

@mosquito Ahoj. To je mi líto. Někdo kontryhel v těhotenství doporučuje a někdo ne. Myslíš, že zrovna kontryhel měl na to špatný vliv?

mosquito
10. čer 2015

@rejni pila jsem jen trochu. I kdyby nevrstim to, ale priste uz jen do ovulace. Je to uz druhe zt a pri orvnim jsem caj nepila. Jen me to napadlo. Cetla jsem,, ze ma negativni ucinky a stahuje delohu. Ale to by pak byl asi samovolny potrat a ne zamlkly.....

ivetkavysocina
12. čer 2015

Ahoj, jak dávkujete kontryhelový čaj? myslím kolikrát denně a kdy dělat pauzy a čaj nepít 🙂 děkuji

rejni
12. čer 2015

@mosquito Tak teď už kontryhel radši jen do ovulace, ať už to tím bylo nebo ne..A přeji ať se zase brzo zadaří a vše je v pořádku 😊 Já mám zatím jen (doufám) pozitivní výsledky po dvou měsících pití.. Všimla jsem si, že mi moc neskáče teplota v první půlce..jen třeba z 36,56 na 36,58..A dřív to bylo z 36,6 na 36,8 nebo i větší rozdíl..

rejni
12. čer 2015

@ivetkavysocina Ahoj 😊 nejlepší je začít pít první den MS, dva krát denně(často jsem měla jen jednou) a jen do pravděpodobné ovulace.. Já pila první měsíc až po MS (čaj jsem si koupila pozdeji) a kdy mám ovu jsem přesně nevěděla +-, pila jsem ho přes týden a MS přišla o dva dny dřív.. Druhý měsíc jsem pila od začátku MS a ovu přišla až 21 den a podle výpočtu měla 17ty. Tak možná mi to teď posune na dyl ale kéž by ani MS nepřišla 😊

karlos12
4. srp 2015

Ahoj holky, tak teď nevím.S manželem se o miminko snažíme už asi 20 měsíců a nic.Oba máme vše v pořádku.Vyzkoušela jsem už dost vitamínů a bylinek, ale kontryhel piji první cyklus.Po prázdninách máme jít na první IUI, ale když tu čtu ( i jiné diskuze ) jak zabírá, asi to ještě posunu.Jo a beru i drmek a listovku.

marla86
4. srp 2015

Já jsem kontryhelový čaj začala pít, hned jak jsem vysadila prášky - v lednu. Cyklus mám sice delší, ale jakštakš pravidelný. Čaj jsem nepila nijak poctivě, někdy denně, někdy pár dnů ne, ale pila jsem ho. Minulý měsíc jsem se ho ani nedotkla, schválněc o to uděla - a MS měla 14 zpoždění! Takže podle mě určitě na srovnání yklu účinkuje 🙂

montycam
14. dub 2016

@martinaj23 ahoj, když se podíváš na složení toho Nosifolu a jemu podobným přípravků, zjistíš, že tou nejdůležitější složkou je vitamín sk. B - INOSITOL. A to je to nejdůležitější, takže když si na internetu najdeš samotný inositol (doporučená denní dávka je cca 2g) a k tomu přidáš kyselinu listovou, přijde ti to určitě levněji 🙂 Hodně zdaru

martinaj23
16. dub 2016

@montycam Ahoj, no ani nevím, kdy jsem do diskuze přispěla, každopádně dneska mi tady řádí 2 letá holčička 🙂

mildicez
29. čer 2016

Ženský, chtěla bych si vyrobit kontryhelý sirup ale nikde na netu nemohu najít recept, vyrábíte si některá domácí a daly byste recept?

margarithka
29. čer 2016

Mně doktor říkal, že mám hodně nízkou sliznici. Začala jsem pít kontryhelový čaj- spíše na bolestivou menstruaci- a hned další měsíc se zadařilo-rovnou dvojnásobně. Ale jestli to bylo tím...

dreana
4. srp 2016

Holky, stalo se vám některé že vám kontryhel prodloužil cyklus a posunul ovulaci dál?

salenas
6. srp 2016

@montycam mohl by to být tento inositol ? fertiprona je děsná drahá http://www.fitness-market.cz/hubnuti/ostatni-sm...

simi1510
19. zář 2016

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jak to je s pitím kontryhelu? Můžou to pít i chlapi? Přítelovi to chutná víc, než mátový čaj, který vařím 😀

Díky za info!

luuucatko
24. lis 2016

@simi1510 To by me taky zajimalo 🙂)

kaatie
19. kvě 2017

Minulý rok na podzim, jsme si s přítelem říkali, že bychom letos mohli zkusit miminko..Antikoncepci neberu již několik let (silné bolesti hlavy i přes nízké dávky hormonů)..říkala jsem si, proč se na to trochu nepřipravit..začala jsem s kyselinou listovou a občas, velice příležitostně jsem pila kontryhelový čaj (koupený původně na slabý zánět žaludku a střev)..Začala jsem taky cvičit (ale to spíš kvůli plesovým šatům..🙂no a v únoru jsem zjistila, že jsem těhotná..nevím, jestli za to mohl kontryhel, kyselina listová, cvičení a nebo co, ale přišlo to jak blesk z čistého nebe (je mi přes 30, ani jsem nedoufala, že by to mohlo jít takhle rychle..

boruvka92
14. čer 2017

Holky asi se to tu už někde psalo, ale dá se tedy kombinovat kontryhelový čaj s maliníkem? Myslím třeba dát si denně šálek kontryhelu a šálek maliníku? Jsem měsíc po revizi a potřebuju se nějak nastartovat..případně pokud máte tip na nějakou "jemnější" očistu těla, přivítám. Děkuji

luska__
14. čer 2017

mě udělal v cyklu ještě větší bordel 🙂