Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

donnald
23. črc 2008

Musim teda nekde na netu mrknout,, k cemu je dobry ten malinovej 🙂. Díky

donnald
23. črc 2008

Tigr - tak ja se ted divala po netu a vsude je psany v souvislosti se snadnym porodem. Tak ja nevim, ale jsem asi v pasti ☹. Nevíš, kde se da o nem najit vice info???

katka82
23. črc 2008

Ahoj maliník je dobrý na podporu hlenu při ovulaci.Může se klidně kombinovat s kontryhelem 🙂 Pít třeba ráno kontík a večer maliník-to už je fuk 😀

donnald
23. črc 2008

Aha, dekuji za info 🙂.
A pije se cely mesic nebo jen do ovulace?

elana
23. črc 2008

Maliník JEN do ovulace. Jinak údajně způsobuje časné potraty. Ostatně, jelikož se užívá na podporu plodného hlenu, není ho po ovulaci už potřeba😉

petra123
23. črc 2008

holky jste užasné tak tuhle otazku jsem se chtěla zeptat 😀 piju ted maliník jsem ted 5 DC a kontrihel jsi asi taky koupim a budu kombinovat ale jsem rada že ted malinik je ted hlen to jste mě uklidnili že to má smysl zítra jdu ještě na kontrihel a začnu pít

Jo mam pít jen jeden šálek maliníku nebo dva kdybych zůstala jen u toho maliníku??díky za radu pá

elana
23. črc 2008

Peťo, já myslím, že stačí jeden trošku větší šálek🙂 Větší nemyslím žádný krýgl...spíš tak toho čtvrt litru🙂 Mně to teda fungilo i tak.

donnald
23. črc 2008

Dobrá tedy, já si pro změnu půjdu zítra koupit ten maliník 🙂. Díky za radu

elana
23. črc 2008

Není zač. A nelekni se ho, na rozdíl od zeleného svěžího kontryhelu vypadá tohle jako starý plesnivý seno🙂

donnald
23. črc 2008

A jejda...... 😀

tigr21
24. črc 2008

já kontryhel i maliník kupovala balený v sáčcích,ten maliník měl v pytlíčkách granulky které se louhovaly

moloko
30. črc 2008

Holky, prošla jsem tuhle diskuzi a pár z vás se tady shodovalo na tom, že kontryhel pijí do ovulace ( i když názory byly různé). Chtěla bych se zpetat, zda ho tedy začít pít už 1.DC nebo až po mrše...Právě jsem si ho uvařila a jsem 2.DC, tak teď nevím, jestli ho vypít nebo vylít 😉

lanna
30. črc 2008

Moloko nevim jak se pije ale jeden hrniček ti neubliži,určite ho nevylyvaj

moloko
30. črc 2008

No už ho stejně piju 😉 Asi zkusím do ovulace a pak vypustím..nebo s tou týdenní pauzou..je fakt zvláštní, že je na to tolik různých názorů, přece by měl být jeden návod na užívání 😉

lanna
30. črc 2008

Ano maš pravdu,ja jsem o nem nic neznala jen jsem slyšela že je dobryj na sleznicy tak jsem pila celyj mnesic,ale nevim jestli my pomohl nebo ubližil...

madlisek
30. črc 2008

Ja jsem cetla, ze kontryhel je dobry i pri mrse, pomaha od bolesti a tak, takze se muze klidne pit na zacatku cyklu 🙂

lanna
30. črc 2008

Madlisek je to lek na vše ženski potiže,tak že podle mne se muže pit ale nesmi se přehanet...

donnald
30. črc 2008

Devčata, já taky mslím, že to nemůže ublížit vzhledem k tomu, že je na vše - jak na růst sliznice, tak i na bolesti při mrše... .
Pravda ale je, že kdyby to byl až takový zázrak, předepisoval by jej každý lékař a byl by v každých knížkách. Nicméně, taky věřím v jeho budoucnost a proto piju každý den 1 šálek. ne nadarmo se říká, co tě nezabije, to tě posílí 😀

moloko
30. črc 2008

donnald: souhlas 😀

lanna
30. črc 2008

No my bysme udelaly všychno jen aby se to povedlo,ja se nemužu podivat na grep,taky přyj je na sliznicy... 😝

bubisek
5. srp 2008

Ahoj holky,tak ja s kontryhelem az tak dobre zkusenosti nemam, zkracuje mi cyklus v lutealni fazi a snizuje bazalni teploty. Normalne mam cyklus 27 dni,takze super a jakmile piju kontryhel,tak treba jen 24 a 25 a lutealni faze jen 10 nebo 11 dni. Bazalni teploty mam normalne az 37 stupnu a s kontryhelem se vysplham tak na tech 36,8 maximalne na 36,9.

donnald
5. srp 2008

No, já se chystám začít měřit teď, tak uvidíme jaký to bude mít vliv.

elana
5. srp 2008

Je to indivindi...mně se teploty neměnily s kontryhelem vůbec, ale po MS jsem strašně dlouho špinila (ještě další týden, skoro až do ovulace, údajně, jak jsem vyčetla, tohle dlouhé pomenstruační špinění může značit nepravidelný růst sliznice a to jsem ho právě začala pít proto, že mám slabou MS a doufala sjem, že mi po něm ta sliznice naroste líp, nějaký vliv to na ni evidentně mělo, ale ne takový, jaký jsem si představovala🙂), přestala jsem ho užívat někdy v lednu, únoru, nevím přesně...a ještě doteď nejsem úplně na svých🙂 Takže jako určitě bylinka fajn, naprosté většině pomáhá a pomohla, ale někomu taky ne a spíš uškodila.

krista
29. říj 2008

zankova • Dnes v 16:40
Ahoj, nemáte některá zkušenost s bylinkou "KOTRYHEL"? Dočetla jsem se, že je dobré pro ty kdo se snaží o miminko. Je to pravda?

elana • Dnes v 16:42
Jistě myslíš koNtryhel🙂

Je tu na to samostatné vlákno, vyhledej si ho někde (asi dost) vzadu🙂, ale najdeš tam spoustu referencí, dobrých i špatných.

Za sebe můžu říct, že jsem vyzkoušela a už ho nechci-sice mi po něm rostla sliznice, ale strašně dlouho jsem po MS špinila, což prý je příznakem toho, že ta sliznice narostla nerovnoměrně.

teri81 • 27tt • Dnes v 16:49
Já kontryhel pila před embryotransferem (jsem po umělém oplodnění těhotná) a embryjko se uchytilo, ale nevím,zda to bylo i tím.
Je ale prý výborný na podporu růstu sliznice. V těhotenství už se ale potom nedoporučuje

zankova • Dnes v 16:53
Holky díky. Tak ten kontryhel taky zkusím a uvidím jaký bude výsledek. Snažíme se už od března a zatím pořád nic.

teri81 • 27tt • Dnes v 16:54
Tak zkus, s tím nic nepokazíš a mně i na chut chutnal. 😉

katka82 • 6tt • Dnes v 17:08
Ahoj 🙂
kontryhel je výborný ale spíš v případě nějakého problému či nemoci 😉 pokud se snažíte o mimi tak je lepší nějaký ženský čaj-už jen proto že těch bylinek je tam víc 🙂koupíš ho buď v lékárně nebo v nějakém bylinkářství 🙂 přeju mnoho štěstí

petrakalcik
30. říj 2008

Ahoj holky,
jaký máte názor na pití kontryhelu, když jsem po revizi delohy? Nemáte s tím někdo zkušenost? Pomohl vám?
Začaly byste ho pít už teď nebo třeba až po 6-nedělí?

strouzek
30. říj 2008

petro já jsem po revizi 6 týdnů, pila jsem ho od začátku a zdá se mi že pomohl. kombinovala jsem ho s ženským čajem a ještě heřmánkovým čajem. cítila jsem na sobě že se děloha stahuje, dokonce i cyklus dobře naskočil 14dnů po revizi byla dle ovu testu ovulka a první porevizní mrcha přišla 29 den. I po psychické stránce mi moc čajík pomohl cítila jsem se klidnější.

petrakalcik
30. říj 2008

Strouzku,
ja jsem ho po 1. revizi take pila. Jenze od te doby, co jsem musela absolvovat 2. a 3. revizi, tak mam strach, zda jsem si tim cajem neudela neco s delohou - jako ze se tam jeste neco vyvijelo, co nemelo (pri 3. revizi zjistili srust, ktery mi odstranili). Myslis, ze je to mozne nebo uz jsem posedla z blbosti?

Jeste se zeptam na jednu vec: po revizi cca po 14 dnech by mela nastoupit ovulka? Nejak jsem si porad myslela, ze musi nastoupit nejdriv mrcha a prvni ovulka je az v 2. cyklu od revize.

karol84
9. lis 2008

ahoj, muzu se zeptat, jestli jste nektera po piti kontryheloveho caje nemela problemy s bolestmi hlavy? ja jsem ho zacala pit asi pred desiti dny, jeden hrnek denne a zacala me docela dost bolet hlava - denne; nevim, zda to muze mit souvislost

petrakalcik
9. lis 2008

Karol84,
mne se nic takoveho nedeje. Nepiju vsak jen kontryhel, ale spolecne s malinou a koprivou. Treba to ma nejaky vliv, ale nevim.

karol84
13. pro 2008

ahoj,
kontryhel piju asi mesic a pul, pricemz prvni skoro tri tydny me docela dost bolela hlava (nevim ale, zda to bylo tim kontryhelem), jak uz tady psala bubisek, tak mi take snizil bazalni teplotu a cyklus se mi naopak prodlouzil ze 27-30 na vice nez 40 a MS je mnohem mnohem slabsi. Tak nevim, jestli by ty ucinky nemely byt spise jine, nebo jestli ten efekt ma byt takovy.