Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

helcas
1. lis 2011

@berenik musím říct, že hned ten první... a ta menstruace! tekla jsem jako bys pustila kohoutek 🙂

berenik
3. lis 2011

@helcas dekuji za referenci. ja piju Zensky caj od Dr.Popov a cyklus se mi zatim moc nesrovnal, ale tedy ten "efekt kohoutku" pri MS je a je to teda sila a to jsem myslela, ze jsem mela drive silnou....

helcas
3. lis 2011

@berenik no ja mela normalne pred takovou tenzi, vzdycky jsem poznala, ze to na me jde...ale po gynastanu se to najednou znicehonic spustilo proudem, bez varovani 🙂 ted po porodech mam premens tenzi vetsi, obcas me i tyden tlaci bricho, boli zada..mela bych se asi k caji vratit

evaantoniou
14. dub 2012

@grej ahoj, prosimte a jak ten kontrhel pouzivas?kazdy rika neco jineho, nkdo ze se ma pit od MS do OVU, duhy pije cely mesic krome MS a dalsi zase porad 2 salky denne...takze nevim, ale ja zatim piju pri MS 2x denne, nekdy i 4x protoze mi to pomaha na bolesti.....

evaantoniou
14. dub 2012

@sylvka a jak casto si to pila?cely mesic? kolikrat denne?

sylvka
14. dub 2012

@evaantoniou celý měsíc jeden hrnek denně,při MS ne. 😉

jasik31
28. dub 2012

@poletucha
...a nebo zkuste vyjít na louku a nasbírat si vlastní... Není na tom nic složitého a krom trošičky času Vás to nebude nic stát 😉

mirecka90
15. srp 2012

ahoj holky, mám celý život cyklus 25. dní, pravidelný i bez HA, ale tento měsíc se mi posunul až na 31.DC a to jsem to měla jen 2. dny a skoro nic, jen jsem uplně malinko špinila...myslíte že by to mohlo být kontryhelem? Ale měla jsem jen jeden hrnek, asi 3 dny před očekávanou MS, takže cca 22.DC....díky moc za odpovědi 🙂

miranda77
15. srp 2012

@mirecka90 po jednom hrnku se mi to nezdá ... a nejsi těhotná???

mirecka90
15. srp 2012

@miranda77 nene nejsem...volala jsem si dneska na gyndu a doktor řekl, že je to kyselinou listovou, kterou jsem začala brát...tak nevím...ale už se mi to rozjelo

lenny84
26. srp 2012

@jana.jaro prosím o radu, užívala jsi kontryhel v kuse nebo jsi dělala přestávky, nějak se v tom nevyznám, každý radí jinak 🙂

mahdia
29. srp 2012

ahoj holky, tak jsem tady četla diskuzi o kontryhelu. Dnes jsem ho začala pít - jsem před ms. Jen teď teda nevím kdy se má pít a kdy ne. Někdo píše, že se může stále celý měsíc, někdo zase, že vynechat při ms, někdo zase, že po ovu už nepít, tak nevím. Zase si říkám, že když to jsou bylinky a piji ho 1x denně, tak to snad ublížit nemůže ne?

slepicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinaj23
26. pro 2012

Holky, měla bych brát Proveru na srovnání cyklu, ale přijde mi, že díky ní zase nemám ovu (provera 17.-25.DC a ovu byla kolem 20.dc) teď jsem se na proveru vykašlala a zkusila koupit ten kontryhel

martinaj23
27. pro 2012

Akorát jsem teď přišla od doktora a jsem na 24. ledna objednaná do Gennetu - tak uvidíme co se mnou vymyslí 🙂 kontryhel piju a teď jsem dostala leták na nějaký nosifol - ale popravdě, je to balení po 20 sáčcích, užívá se min. 3 měsíce a cena za jeden měsíc je cca 400,- ☹ tak zkusít teď do toho ledna kontryhel - to je nic proti ničemu

martinaj23
10. led 2013

tak teď se v tom vyznej - teplota 36,7 - zkusím koupit dneska obu test
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/martinaj23/g...

terij
19. kvě 2013

Ahoj, začala jsem pít kontryhelový čaj a po pár dnech jsem začala mít strašnou žízeň. Vypiju teď přes 3 litry denně a to je na mně opravdu hodně. Měly jste to taky někdo tak?

mara000
29. črc 2013

Moje zkusenost: kontryhel jsem si nasbirala sama na pekne ciste louce a pila jsem ho cerstvy, nesuseny...Hned prvni mesic jsem odjela s manzelem do Krkonos, kde jsem pokracovala v piti cerstveho kontryhelu, dokonce jsem si nasbirala nejaky domu a nasusila ho. 2 tydny na to jsem zjistila, ze uz ho nepotrebuju. Dnes mam 3,5m syna 🙂 Takze mohu doporucit!

honeysun
30. črc 2013

Ahoj holky, tak přidávám mou zkušenost s kontryhelem, piju ho už 3 měsíc a u mě proste způsobuje snižování sliznice ☹ menstruaci a ovulaci mám jak podle hodinek ale jeste po menzes nějakou dobu špiním. Takže za mě kontryhel nedoporučuji.

coccinella
10. zář 2013

@honeysun
Ahoj 🙂
podle čeho si to myslíš, že Ti snižuje sliznici? Měřili Ti ji na gyndě před začátkem pití kontryhelu a po něm?

coccinella
10. zář 2013

Ahojda,
může pití kontryhele způsobovat nevolnosti?? Stalo se také některé z Vás?
A pokud ano - znamená to, že mi nesedí a funguje u mne jinak, než by měl??

honeysun
18. zář 2013

@coccinella prostě se mi zdálo jak kdybych "vysichala" 🙂 nikdy se mi to nestalo a hlavně při sexu to pálilo a celkově nejak drhlo 🙂) já vím že to zní divně. Jakmila jsem přestala pít kontryhel tak je vše ok.

coccinella
18. zář 2013

@honeysun
Aha, tak to máš na mysli poněkud jinou sliznici, než děložní 😉

luca16
4. říj 2013

Ahojky, dnes jsem si poprvé koupila kontryhelový čaj, minulý měsíc rozdíly v teplotách až 0,5st. před ovulkou a tento měsíc ukázkový anovulák. Je to čím dál horší. Dávám do něj velkou naději, jelikož se taky snažíme otěhotnět. Mám na obale napsáno 1 zarovnaná polévková lžíce do 1/4 l vody. Není to moc bylinek na tak málo vody? Díky za radu.

ined77
30. říj 2013

Dobrý večer 🙂 ,

právě byl napsán nový článek v naší Wiki knihovničce
https://www.modrykonik.cz/kontryhel/.
Budu moc ráda, pokud se podělíte o své zkušenosti s touto bylinkou i s ostatními snažilkami, těhulkami a maminkami.
Své zkušenosti a postřehy můžete psát přímo pod článek do okna Má zkušenost s Kontryhelem...

Pěkný večer všem 🙂

jennyska
4. lis 2013

@evaantoniou @luca16 @coccinella @honeysun @honeysun @mara000 @terij @martinaj23 @miranda77 @mirecka90
@jasik31 @sylvka

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s kontryhelovým čajem v těhotenství a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/kontryhelovy-caj/ a nebo na https://www.modrykonik.cz/kontryhel/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, tip, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

jasik31
4. lis 2013

Dobrý den, už jsem to možná někdy psala...
Vzhledem k tomu, že mi lékař řekl (asi před třemi nebo čtyřmi lety), že budu-li chtít mít miminko, bude mi muset trochu pomoct, neboť s moji zakloněnou dělohou by to mohl být problém. Neměla jsem tedy důvod užívat HA. Tak před rokem a půl jsem si říkala, že si srovnám cyklus. Nějak se mi totiž splašily hormony. Takže jsem si nasbírala kontryhel a začala pít čaj. Jsem od mala na bylinky zvyklá, chutnal mi. Po cca šesti týdnech pití, kdy jsem měla krátce před MS, jsem si připadala nějaká odulá a vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu sjíždění řeky, kde se samozřejmě i popíjí, pro jistotu (a taky vzhledem k vnitřnímu hlasu) jsem si udělala test gravidity... Byl pozitivní, s čímž jsem nepočítala. Dalších šest dní před odjezdem na vodu, jsem si dělala další testy, každý den jeden... Všechny měly stejné dvě čárky. A dnes mám devítiměsíčního chlapečka 🙂

ceekanka
4. lis 2013

Holky, já kontryhel piju od potratu, je to už sedm měsíců,od srpna se snažíme znovu a teda pořád nic, nedávám tím ale kontryheli mínus. Piju ho společně s kokoškou a řebříčkem. V jiné diskuzi jsme se s hoklama o Konryheli také bavily a někdo tam uporozňoval na to,že by se měl pít jen do ovulky,že může způsobovat děložní vztahy a způsobit tak předčasný potrat. Syšela jsem to ale prvně a něco takového jsem se nikde jinde nedočetla. Jen u kokošky na tento fakt upozorňovali. Máte s tím nějaké zkušenosti nebo informace?

marssyy
4. lis 2013

@ceekanka určitě jen do ovulace, může pak i rozhodit cyklus, já pila jen do ovulace.....na revizi jsem byla v srpnu a v listopadu už jsem byla těhotná 😉

ceekanka
4. lis 2013

@marssyy Tak to jen tiše a upřímě závidím. Mě se sice rychle zhojila sliznice,vše bylo ok,ale já se nejdřív nějak necítila a čekala jsem na ms,ta dlóuho nešla.. Pak jsem začli řešit bydlení a najednou se to ,,nehodilo". Nedokázala jsem se s tím ale srovnat a tak se zase snažíme,no ale začínám být značně nervózní..