Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

kopweti
1. bře 2011

@madormi Děkuji mocinky moc 🙂

ronecek
1. bře 2011

@madormi No právě. A já ten hlenový nebo bílkový výtok mám po mens. Tak bych podle toho mohla mít i ovulku. Možná jen tak pro zajímavost si vyzkouším ten test 🙂 Ale stejně jdeme na KET, tak oni si tělíčko připraví podle sebe. Přeju Ti hodně štěstíčka s mimískem🙂

madormi
1. bře 2011

@kopweti není zač 😀
@ronecek děkuji moc snad už to tentokráte dotáhnu s mimísem do konce zdárného 🙂

ronecek
1. bře 2011

@kopweti Moc Ti děkuju. Snad se nám mimi zadaří 🙂 Doufám, že i Tobě čajík pomůže. Přeju pěkný den 😉

ronecek
1. bře 2011

@madormi Určitě bude vše OK 🙂 A koukám, že máte super datum porodu. Snad vám vyjde 😉 Ty jsi předtím měla nějaké problémy?

madormi
1. bře 2011

@ronecek jj loni v únoru jeden samovolný v 6 tt a loni v záři v 7 tt zamlklý, datum se mi taky líbi,ael radši bych nějaké srpnové druhou polovinu srpna už 🙂

kopweti
1. bře 2011

@ronecek Snad je to zázrak, jak se o něm píše. Jedna babka bylinářka povídala, že kontryholová miminka jsou hodně častá 🙂 Tak snad to tak je 🙂

ronecek
1. bře 2011

@madormi Tak to je mi moc líto🙂Snad už teď bude vše v pořádku. Ale už jste s mimískem ušli pěkný kousek cesty, tak vše určitě dobře dopadne. Jinak brácha čekají mimi 18.8.. Švagrová taky říkala, že si nedokáže představit v tom největším horku chodit s takovým balónem 😀 😀 😀

ronecek
1. bře 2011

@kopweti Tak to jsem zvědavá. Ale i tady v téhle diskuzi se mi zdá, že téměř všechny holky po kontryhelu otěhotněly. Snad i my budeme patřit mezi ty šťastné případy🙂

kopweti
1. bře 2011

@ronecek Kéž by 🙂 Tak držím palečky 🙂

vrkocka
1. bře 2011

Ano,,rekla bych,ze i nam se zadarilo diky nemu,,,bo 5meicu nic,6mesic jsem ho zkusila pit a ejhle 🙂

ronecek
1. bře 2011

@kopweti Já Tobě taky. Pak budu Tvoje albíčko sledovat 🙂

ronecek
1. bře 2011

@vrkocka Tak to je super 🙂 To jsme na dobré cestě 🙂Bylinky jsou opravdu zlaté 🙂Přeju Ti ať mimi v bříšku krásně roste a vše dobře dopadne🙂

vrkocka
1. bře 2011

@ronecek dekuji,,vam tez vsem 🙂

kopweti
1. bře 2011

@vrkocka Ahoj, tak to mám radůstku i za Tebe. Přeji hodně zdravíčka tobě i mimískovi. Ať se mu v bříšku hezky daří, maminku ať moc nekope a ať hezky roste, prďolka 🙂

vrkocka
1. bře 2011

@kopweti dekujeme holky

kopweti
1. bře 2011

@ronecek Tak další těhulka díky čajíku. No já mám radost, jen to čtu 🙂

ivicek1
24. bře 2011

Přidávám špatnou zkuš.a nejspíše díky kontryh.,cyklus byl pravid.,po pití se mi prodloužil a ještě jsem začala první 3dny jen špinit 😒 ,v mém případě byl bohužel naškodu.

lucie.krajcarova
24. bře 2011

@ivicek1 tak to je otázka, proč jsi ho brala... já spíš na oplodnění... ne na úpravu cyklu.

rosny
21. dub 2011

zacala jsem pit tento mesic kontryhel a vysledek - zadna ovulace a vysoke teploty; mate nekdo neco podobneho?

lennus
18. srp 2011

Trpěla jsem na šílené křeče při MS, takže to byl jediný důvod, proč jsem brala HA, což samozřejmě pomáhalo, ale jinak nejsem jejím zastáncem.
Právě po vysazení před dvěma lety mi dost pomohl kontryhel, MS se pěkně srovnala a i mě míň bolívalo břicho.

daasenka85
19. srp 2011

Nechci to zakřiknout, ale na mě taky zatím kontryhel působí spíše pozitivně. Začala jsem ho pít po revizi (19. dubna 2011), protože jsem se bála, jestli a kdy mi menstruace dorazí, po druhém cyklu s kontryhelem se my
i cyklus dokonce o 3-4 dny zkrátil (asi na 31-32 dní) 🙂 A co je hlavně pozitivní - díky němu poznám ovulku (mám sice delší cyklus, ale ASI ovu 14.-16. den). Nevím teda, aspoń si myslím, že to je ovulace (bolest podbřišku 2-3 dny, která vyvrcholí v bolestivé a citlivé bradavky tak na dva dny -to už je právě asi po ní...). Teploty ZATÍM neměřím, stejně jako nedělám ovu testy. Zatím jsme se znovu snažili poprvé minulý měsíc, ale to jsem kontryhel výjimečně nepila (ani ovulaci jsem necítila ☹ ), tak kéž by mi brzy pomohl i k děťátku 😉 a samozřejmě nejen mě, nám všem!!

zamilovanadonej
20. srp 2011

Holky, víte co mi skvěle pomáhá od bolestí při MS? Čaj z majoránky.Jelikož jsem nesehnala v sáčcích, dělám si louhovany přímo z té, co kupujeme jako koření do jídla. Chutově je to skvělé, opravdu výborný čajík, a pomáhá. 🙂

tutu1
28. srp 2011

Ahoj holky, četla jsem, že kontryhelový čaj se musí pít jen v první polovině měsíce před ovulací, a jak často se má pít taky nevím, může být na škodu??? Před 14 dny jsem potratila a zřejmě to budeme asi za 3 měsíce zkoušet znovu, tak budu brát kyselinu listivou a kontryhelový čaj z natě, poradí mi někdo něco bližšího??

daasenka85
1. zář 2011

@tutu1 Výborná volba! taky jsem po potratu završeném revizí (v dubnu) začala brát Femibion 800 (už 2 měsíce) a pít kontryhelový čaj (už 4 měsíce). Ano, piji ho od 1. dne cyklu (´tzn. od prvního dne menstruace) do 14.-15.dne cyklu (tak mám asi ovulaci, ale nevím to na den přesně). Piju třikrát denně sypaný čaj od Megafytu. dávkování: vrchovatou čajovou lžičku přeliji 2 deckami až čtvrt litrem vroucí vody, luhuji 15 minut pod přiklopeným talířkem.
P.S. mrzí mě, co Tě potkalo ☹ drž se... Nehci Ti radit blbě, ale kdyby se to opakovalo (doufám, že nebude :-/), tak bych se začala snažit už po první mrše, takže po šestinedělí, pokud prohlídka dopadne dobře... Radši to ale konzultuj s doktorem. Zatím se nám znovu nezadařilo, ale je to teprve něco málo přes 4 měsíce po revizi a 2 cykly opětovného snažení, tak uvidíme. Ale jsem vděčná, že mi aspoň takto pěkně chodí menstruace, když už musí chodit :D Držím pěstičky, ať se brzy zadaří a hlavně, a't to dobře dopadne!!

tutu1
2. zář 2011

@daasenka85 Ahoj, díky moc za rady a za podporu, abych se přiznala, nejdřív jsem byla v šoku, že jsem těhotná, moc jsem to nechtěla, spíš manžel, ale pak jsem si na ten pocit zvykla a co se vlastně všechno stalo, mi došlo asi týden po potratu, od té doby je mi to líto. No snad to zkusíme na podzim, asi tak od listopadu, když bude všechno tak jak má. Taky držím palce, myslím, že se to už musí podařit.

pupidu
26. říj 2011

Ahoj holky, poctivě jsem si pročetla celou diskuzi 🙂 Já kontryhelový čajík teda piju jen asi třetí den (ráno i večer) a docela mi i chutná, ale některé z vás psaly, že při endometrióze by se pít neměl. Já jsem teď tři týdny po operaci (odstranění cysty) a diagnostikovali mi I. stupeň endometriózy, tak nevím, jak s tím čajem. Pít nebo nepít? Moc děkuju za odpovědi a přeju všem hodně štěstí

petula66
31. říj 2011

Ahoj holky, mohu nabídnout sušený kontryhel z letošní sklizně. Sbíráno výhradně v čistém prostředí /na vlastní zahrádce/. Kontakt: ryby66@seznam.cz

helcas
31. říj 2011

Já jsem měla před prvním otěhotněním nepravidelný cykly (mám je i dnes, ale teď už mi to neva, nepotřebuju otěhotnět 🙂), v krvi zvýšený prolaktin, obrovské cysty...zkusila jsem pít vždy v první půlce cyklu gynastan (obs. kontryhel) a cykly se krásně srovnaly, byly sice delší cca 32 dní,ale pravidelné, byla jsem bez cyst a otěhotněla jsem bez problémů.. takže mě pomohl

berenik
1. lis 2011

@helcas za kolik cyklu jsi zaznamela nejake vysledky; za kolik cyklu s cajem se ti cyklus srovnal? dekuji za odpoved