Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

meleri
28. bře 2008

Bibova,

určitě to vynech..co se týče těch bylinných čajů tak všechny vlastně pomáhají, ale můžou být i jed, takže je lepší to vždycky měnit..třeba občas ten kontryhlel můžeš, ale jen první dva dny, kdy tě bolí břicho..já když piju čaje tak to střídám..jednou heřmánek, pak lípa, mateřidouška a zelený čaj..a hodně voda...člověk jak to takhle mění tak vlastně nepije furt to samé a je to podle mě lepší..jen během menstruace se mi osvědčilo pít méně, protože tělo se pak mín nafukuje...je to stejné jako s tím IVF! 🙂

grej
28. bře 2008

Meleri ahoj,
myslíš jako, že by se u IVF mělo málo pít? Já právě slyšela opak. ŽE by se mělo pít hodně, klidně tak 4 litry denně, aby se předešlo HSS...

meleri
28. bře 2008

Grej,

každý to tady říkal, mi ale doktor říkal pravý opak a teda to u mě platilo. Když jsem pila tak jsem se nafukovala jako balon bylo to strašné. opuchnul mi i obličej a nohy.. Tentokrát právě piju tak necelý litr denně. u minulého pokusu jsem pila a pila a vůbec jsem to nevyčůrala všechno zůstávalo v těle..tedkom si to hlídám, piju a pak čekám až to vyčůrám..jakmile to vyjde piju zas..

Právě když piješ tak ta voda zůstává v těle, proč to nevím, ale ty hormony mají takovou vlastnost, že prostě zadržují vodu v těle a zhoršují krevní oběh..ale možná to platí jen pro ty ženy, které na hormonální dávky reagují moc silně jako já.....třeba když na to reaguješ pomalu, a velké dávky hormonů nevadí, tak asi můžeš pít normálně...každý je jiný..

grej
28. bře 2008

Aha. Tak to díky. Zítra se na to pořádně poptám.
Já právě měla kámošku, která chytla HSS při stimulaci jen na obyčejné IUI. Taky to není žádná citlivka a říkala, že to teda byl hrůza, ta bolest. Doporučili jí pít, tak pila jak blázen a říkala, že s každým douškem jí bylo líp a líp. Je to zvláštní. Oni to ti doktoři taky nemaj jednoduchý, když jsme každá tolik jiná 😉

meleri
28. bře 2008

Ahoj Grej,

je to zvláštní..asi platí na každého něco jiné! Však na to člověk nakonec přijde, co mu nejlíp vyhovuje, ale určitě se na to poptej. Jo je fakt, že to děsně bolí. ale prý to na embryjo vůbec nemá vliv.

verap
28. bře 2008

ahojky, ja ho pila jen do ovulky, vcera vecer se mi MS normalne rozbehla, akorat to asi trochu trvalo a predchazelo tomu 3 dny spineni, coz jindy nemivam.

jinak ho pit budu i tento cyklus a uvidim.

misule82
5. kvě 2008

Ahoj holky, vím, že se kontryhel má pít jen do ovulky, ale když ji nemám, piju ho už dva měsíce bez přestávky 1 až 2x denně. Musím udělat nějakou přestávku nebo ho můžu pít pořád?
Díky za odpověď 🙂

vlasta23
6. kvě 2008

verap, ja posledni tri mesice mam spineni tak 10-12 dnu pred MS..... a nekdy vcyklu. Cykly ale kratsi 33-36 dnu 🙂 Bohuzel ale u MS i u spineni ted smrkam krev. Tak se uvidi. Micham take malinik, plodny hlen je dele, jeto normalni a dobre pro spermie. nenechte se tim vyvest z miry. V tehotenstvi ale nepijte!!!!

flek
16. kvě 2008

Ahoj holky,tak jsem si přečetla celou vaši diskuzi na téma kontryhel a ačkoli jsem myslela, že mám jasno, tak už nevím. Na internetu jsem našla, že maliník by se měl pít do ovulace a po ovulaci kontryhel. Ale pak jsem našla i jiné názory, tak opravdu nevím. Mám cca 5 den po ovulaci a třetí den piju kontryhel - 1x denně - už druhý den mě pobolívá podbříško, tak už mě napadlo, jestli mi to nedělá kontryhel. Mám strach, abych případně něco nepokazila. Tak co myslíte, kdy je nejlepší doba na jeho pití?

dasule
16. kvě 2008

🙂 Ahoj,já jen vím,že se Kontryhel nesmí pít v období menstruace.

flek
16. kvě 2008

Ahoj Dasule,děkuju za reakci. O té menstruaci jsem taky slyšela. Já zkusím teda pít kontryhel od ovulace do menstruace a uvidím co to udělá, snad mi to neublíží. O mimčo se snažíme už 11 měsíců - tak pro to udělám cokoli

dasule
16. kvě 2008

🙂 podle toho,co tady čtu bych to udělala asi takto...Maliník 4 dny pred ovulaci az do ovulace a pockala bych do menstruace jestl jii teda dostanu 😉 abych zbytecne neriskovala potrat...treba a Kontryhelový sypaný caj bych pila v tom pripade od konce menzes a 4 dny pred ovulaci bych to ukoncila.

dasule
16. kvě 2008

Každá maminka která chce spolehlivě donosit a lehce porodit zdravé dítě, by měla od třetího měsíce těhotenství, ale nejpozději tři měsíce před porodem, pít čaj z kontryhele.Prý jsem se dočetla 🙂

dasule
16. kvě 2008

Mám dvě malé dcerky a v těhotenství jsem pila maliník.Čaj jsem pila 2 měsíce před porodem. Já ho pila ráno i večer a večer a oba porody jsem měla lehké a bez nástřihu. Maliník ma prokrvit dělohu, usnadnit a zkrátit délku porodu. Sáček stojí do 20Kč koupíte ho v lékarně. Dávala jsem vrchovatou lžičku na hrnek. Nedoporučuje se pít v ranném stadiu těhotenstí, kdy by mohl způsobit nechtěný potrat. To jsem se taky dočetla 🙂 Podle mě ho ale stačí pít měsíc před porodem.

dasule
16. kvě 2008

BYLINKY NA POMOC

Uvedené léčivé bylinky lze bezpečně užívat i během těhotenství, zvláště pokud máte nějaké zdravotní problémy. Ranní nevolnosti jsou nejčastějším a nejnepříjemnějším problémem spojeným s prvním trimestrem. Vhodnou bylinkou na jejich zmírnění je květ heřmánku, který navíc uklidňuje a působí sedativně. Lahodný meduňkový čaj je doporučován i pro těhotné ženy. Užívá se na uvolnění a zklidnění nervového systému, je skvělým prostředkem proti bolestem hlavy, depresi a nespavosti, navíc účinně zklidňuje alergické reakce. Pokud meduňku smícháme s kopřivou, získáme účinný čaj pro ženy, které v těhotenství trpí alergiemi. Ale i samotný kopřivový čaj je vynikající − má velký obsah vápníku, železa a dalších minerálů a vitaminů. Je doporučován zejména ženám, které trpí chronickou únavou, působí i jako mírné diuretikum a pomáhá tak odvodňovat organizmus. V knize Přírodní léčba pro ženy autorů Josefa Jonáše a Rosemary Gladstar jsou za nejlepší bylinu pro těhotné ženy považovány listy maliníku. Pokud se čaj z nich pije pravidelně v posledních týdnech těhotenství, zkracuje a ulehčuje porod. Nedoporučuje se však užívat v časném období těhotenství. Maliník dodává tělu cenné látky, tonizuje a posiluje svaly pánve, podporuje peristaltiku střev. Podle potřeby buď dělohu stimuluje, nebo uvolňuje. Nemá vedlejší účinky a doporučuje se pít jeden šálek čaje denně.
To jsem Vám ještě zkopírovala pro přehled 🙂

dasule
16. kvě 2008

Z hlediska užívání kontryhelu během těhotenství se zdroje liší, někdo pití kontryhelu doporučuje, protože působí na ženské pohlavní orgány regeneračně, jinde jej striktně zakazují, protože prý staví tvorbu mateřského mléka. Na každém šprochu, pravdy trochu, proto bude kompromisem, pít čaj před plánovaným otěhotněním a pak až po porodu poté, co přestaneme dítě kojit.Taky poučné 🙂

dasule
16. kvě 2008

🙂 taždý píše něco,měl by se pít,neměl by se pít,kontryhel by se měl pít v období menzes a někde zase ne,no já nevím...podle mě s tím Maliníkem se zhodujou všude,takže tam bych si byla jistá,ale s tím Kontryhelem...nevím,nevím 🙄

barag
16. kvě 2008

ahoj holky, kontryhel sem pila a teď už teda ne, flákám to, nějak sem teď vypustila..ale ráda bych se podělila o své zkušenosti. Vzhledem k tomu, že kontryhel podporuje růst sliznice, měl by se pít v době do ovulace a po ní klidně ještě týden. Ono totiž když se bude pít po ovulaci, už asi za týden nestačí moc zapůsobit na růst sliznice. A týden po ovulaci, pokud se povede oplodnit vajíčko stejně embryo není napojeno na matku, zahnízdí se minimálně po 7 dnech. takže já to dělala tak, že sem týden po ovulaci přestala pít bylinky, protože pak už by mohly uškodit.

Po maliníku sem měla skvělý plodný hlen, což sem nikdy neměla a po kontryhelu se mi upravila menstruace v tom smyslu, že sem ji měla strašně slabou, můj doktor mě cpal clostilbegytem na podporu ovulace (ačkoliv normálně ovuluju), rozhodla sem se, že ho přestanu brát, protože moje menstruace rovnala se 1-2 dennímu špinění (následkem užívání clostilu)

Ještě jedna MS bez clostilu, ale s kontryhelem byla släbší, ale hned po ní už 7.den dle UZ byla sliznice narostlá krásně. Ten cyklus sem i otěhotněla. Sice to nevyšlo, ale určitě to nebylo vlivem kontryhele. můžu říct, že MS po užívání byla silnější (celkově mívám slaboučké) a sliznice po něm krásně rostla, takže vřele doporučuju jeho užívání.

třeba i takové kapky jako gynex (nabité různými bylinkami) se zžívají od začátku cyklu tři týdny (je to asi kvůli průměrné ovulaci na 14.den, kdy se počítá s tím, že oplodněnému vajíčku to bude trvat ještě další týden než bude nidovat)

barag
16. kvě 2008

musím dodat, že sem začala pít až nějaký třetí, čtvrtý den cyklu - tzn třetí čtvrtý den krvácení

jana.jaro
17. kvě 2008

Kontryhel doporučuju,mám 2měsíce po zamlklém těhu a včere jsem byla na kontrole a ultr.a doktorka byla překvapená jak mám vysokou děložní sliznici a že už můžem zkoušet. 😀 Kontryhel jsem začala pít hned po potratu,když jsem se o něm dozvěděla.

dasule
18. kvě 2008

holky,chtela jsem se zeptat,od tretiho dne cyklu piju kontryhel a dneska me pobolivalo bricho,muze byt?

kaca007
19. kvě 2008

holky taky piju kontryhel.... zatím nevím jak na mě působí, piju ho necelý měsíc, ale vaše zkušenosti mě přesvědčily, že dělám správně 🙂

barag
20. kvě 2008

dasule kolikátý den cyklu si? může to být třeba ovu bolest, předmenstruační bolest nebo třeba už o sobě dává vědět miminko 😉 Těžko říct, my se snažíme už strašně dlouho, takže se pořád sleduju a zjistila sem, že v podstatě pořád nějak to břicho cítím...ale třeba už dokážu rozpoznat ovulaci od jiný bolesti- protože sem několik cyklů měřila, tak sem ovulační bolesti celkem vychytala

tak hodně pohody a štěstí, aby se brzy zadařilo 😉

dasule
20. kvě 2008

ja jsem byla teprve 3DC,uvarila jsem si Kontryhel a menzes se mi razem zmirnila,mam endometriozu, na druhy den me zacalo pobolivat bricho,tak jsem si myslela,ze mi treba pracuje sliznice.Tehotna urcite nejsem,na kontrolu jdu 9DC a teprve me zacnou stimulovat.Ovulaci obvykle mam 14DC 🙂

lanna
20. kvě 2008

Ahoj, holky jak dlouho se ma pit kontrygel, ja sem zacala pit 1DC a pyla sem ho do KET pak sem prestala, nevite jestli se muze pit furt?

barag
20. kvě 2008

hm tak s tou endometriozou...těžko říct, do toho nevidím, třeba fakt ten komtryhel pracuje a léčej se ti tam ty ložiska endometriozy. jak je vidět i MS máš menší, takže nějak účinkovat už začal...tak snad ti ten 9 DC řekne, že sliznice je zatím narostlá hezky

bylo by perfektní, kdyby se ta endometrioza taky zmenšila

lanna řekla bych že ne, všeobecně platí že bylinky po ovu raději vypustit, ale zkus si zadat komtryhel do vyhledávače, určitě něco najdeš nebo bylinky v těhotenství nebo tak něco

dasule
20. kvě 2008

jo asi ano barag 🙂 Uvidime v patek jdu na kontrolu 😉

barag
20. kvě 2008

tak držím palce 😉

dasule
20. kvě 2008

🙂 dekuji

misule82
21. kvě 2008

Holky proč se má vlastně maliník pít v první půlce cyklu? Já to mám teď tak, že do 10 DC budu pít maliník a pak kontryhel. Do toho beru ještě femigard, pupalku a listovku. 16 DC začnu brát ještě duphaston. Neberu toho nějak moc, co povíte? 🙂 Abych to zase nepřehnala...