Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

makoush
4. čer 2008

Ahojda, přidám i já svou zkušenost. Kontryhel jsem minuly měsíc pila tak skoro pravidelně 1x denně. Moc mi chutna a tak to nebyl problem. Ale MS se dostavila az 10-11 den po termínu, test byl negativní, břicho bolelo ale stale nic. 8.den po termínu MS jsem ho prestala pít a bylo, MS prisla záhy. Takže tak..začala jsem ho pít méně a tak 7 dní před MS ho vysadím úplně...

jmisa
4. čer 2008

Misule, maliník se pije pro podporu fce vaječníků a tvorbu plodného hlenu.

vlasta23
6. čer 2008

je tady nekdo, kdo pil kontryhel na spineni v tehotenstvi? Pomaha to? Nebo to spise skodi?Znate jine bylinky na podporu tehotenstvi?

jmisa
6. čer 2008

Vlasto, bylinkáři tvrdí, že kontryhel je právě v těhle případech super, je proti potratům, doktoři jsou rezervovaní a někteří až hysteričtí když přijde řeč na bylinky.
Když budeš pít s mírou, zkusila bych nejdřív hrnček za den, tak to myslím bude OK.

deren
6. čer 2008

Jn připojím svojí zkušenost. Já jsem pila kontryhel po termínu ovu a po dlouhé době mi přišla MS a sama od sebe a vůbec mi zlepšil stavy v břiše - žádné křeče a tak. Navíc mi děsně zachutnal.

zuzuza
12. čer 2008

Holky, můžu se přidat? tak já mam pco syndrom, tzn., že se netvoří vajíčka, teda neuvolňují, takže bez ovu a bez ms, ted beru hormony proveru a pak začnu další stimulanty, po vysazení práve te provery by ms mela dojít do 7 dnů, já jsem dnes 8. a teprve se to možná rozjede. Mám nízkou sliznici, 6mm, dřív jsem pila ten kontryhel 2x denně a můžu říct, že asi fakt pomohl, pač jsem pak měla menses aspoň 3 dny, když jsem ho nepila tak 1 den, ale nevím, jak se vlastně pije, jestli úplně každej den, nebo se před menses vynechává...poradíte mi? A ten maliník je teda fajt na činnost vaječníků? To bych mohla teda užívat i tinkturu z maliníku ne? Ale nebude to potom dávat falešné výsledky? Jako ten plodný hlen, že by byl z toho čaje a ovu třeba ne? Každopádně ten kontryhel ano, ale prý ne v těhu, že prý způsobuje stahy dělohy, mi říkala mudr🙂

dasule
12. čer 2008

Kontryhel se v těhotenství nesmí pít,já ho třeba piju pět dní před menzes...upravuje cyklus a bolesti.Maliník je nejlepší v tintruře 🙂 jinak.....prý je super tato alternativní kura:
Kotvičník,femina,březové jehnědy,ptačí jeřab,maliník,černý rybíz 🙂

kaca007
12. čer 2008

holky taky piju kontryhel... jak je to teda kontryhel do ovu, a malinik po ovu?
zatím jsem ho pila cely mesic, ted jsem ocekalala 1. MS po vysazení HA a 38 DC jsem se dockala.
Prave jsem dopila kontryhel. caj, tedy pri MS a po precteni teto diskuse asi nedelam dobre... v dobe MS by se nemel. Jak psala makoush, jestli i ja jsem si jí "nebrzdila"...
tak necham MS rozjet a po skončení začnu pít

jmisa
12. čer 2008

Kontryhel můžeš pít furt, maliník stačí do OVU.

Co se týká mrchy, tak kontryhel snižuje její bolestivost, takže pít se může i při ní.

zuzuza
12. čer 2008

Aha a co když teda beru tu proveru hormonalni pripravek aby mi prisla ms:17.až26 DC, tak to mám pít až do toho 26. dne a pak už nepít?

jmisa
12. čer 2008

zuzuza, to nemá tak silnej vliv jako umělé hormony. takže jak chceš, klidně celej měsíc, nebo si dej na těch 10 dní co bereš proveru pauzu a pij to až pak a pokud nemáš bolestivou mrchu, tak pij od 1Dc do 17DC.

zuzuza
12. čer 2008

Jmiso:bolestivou mrchu jsem mela naposledy tak snad v 16ti a ted je mi skoro 28, poprve po tak dlouhy době je mrcha bolestiva, teda jeste se nespustila, ale takovy bolesti jaky mam sem dlouho uuuuuz nezazija, jauvajs, to sou ty synteticky hormony, ale kdyz to ma pomoct tak to vydrzim, tak budu pit teda celej cyklud od konce mrchy az do toho 26 DC, pak to necham at mrcha prijde a odezní a pak teda znova. ale reknu vam, ty bolesti sou fakt nesnesitelny 😢

jmisa
12. čer 2008

Zuzu, tak v tom případě bych pila v době, kdy neberu proveru. vynechávala bych jen na proveru.

zuzuza
12. čer 2008

tak asi jo, pac toto je nesnesitelný a jestli mi po nem jeste ta sliznice naroste vic tak si ty bolesti pak pri mrse ani nechci prtedstavit jestli takhle podobne vypadaji porodní bolesti tak to tedy pekne dekuji to potes koste, sotva lezu 😢

jmisa
12. čer 2008

zuzu, on by ten kontryhel, měl pomáhat při bolestivé mrše, tak to zkus a uvidíš, najdi si svůj rytmus pití, který bude vyhovovat Tvému tělíčku.

vendy05
6. črc 2008

Ahoj holky, můžu se zeptat, ten čajík se pije jen čtrnáct dní??? jako do ovulace? nebo se může pít celý měsíc a nebo když se pije celý měsíc tak nějak "ruší" ovulaci??? Já o něm začínám uvažovat, jelikož po vysazení HA, nějak nemůžu "nastartovat" menstruaci, po třech cyklech s utrogestanem se mi pak dostavila jednou normálně a teď opět nic. Díky za odpověď.

michamicha
10. črc 2008

vendy: já ho pila celý měsíc, pak mi konečně přišla MS na kterou jsem čekala víc jak 60dní...no a teď jsem to flákala a už jsem 33DC a MS furt nikde...

medvide1
10. črc 2008

Ahoj hoky mohu se zeptat jak dlouho se ma kontryhel pit??

katka82
10. črc 2008

Vendy:kontík můžeš pít fur-srovnává totiž ženské hormony(nic neruší a už vůbec ne ovu) 🙂 občas se ale musí vysadit-třeba právě při ms,aby si na něj tělíčko moc nezviklo a nebylo pak líný 😉 a zuzy právě že ovivnˇuje a srovnává hormonky tak nevim jestli se to s tou proverou snese,někde jsem četla že se nemá pít když bereš nějaké hormonální prášky

kaca007
11. črc 2008

konryhel piju taky...jak mě napadne, minulý měsíc celý, pak jsem si někde přečetla,že může zpozdit MS a protože už jsem byla někde přes 30 DC,tak jsem ho vysadila a MS dorazila 38den,
teto cyklus jsem ho pila je asi 14 dní, ted jsem 30 DC a MS stale nikde...
kazdopadne z nej mam dobrý pocit, chutná mi, tak ho budu pít i nadále...

donnald
19. črc 2008

Děvčata, zdravím při této diskusi. Chci se poradit, probědala jsem revizi dělohy, za jak dlouhy cas si myslite, ze muzu zacit pit Kontryhel???

vendy05
19. črc 2008

Díky moc za rady... už poctivě piju

katka82
20. črc 2008

Donnald:myslím,že čajík můžeš pít klidně hned 🙂 naroste ti pěkně sliznice a hormonky se nastartujou 😀

donnald
20. črc 2008

OK. Dam na tvou radu. Myslim, ze vzhledem k tomu, ze je to bylinka, uskodit by to nemelo. Muzu se zeptat jak ten caj pijes ty? Porad nemam jasno v tom, zda pit cely mesic, nebo po ovulaci prestat.Diky.

luckamb
21. črc 2008

Holky já ho piju první měsíc a můžu vám říct, že mi teda vůbec nechutná. No ale uvidíme, třeba se právě po něm konečně zadaří.

misa.ottovka
21. črc 2008

Já taky přidám svoji zkušenost, já ho piju asi 3.měsíc pravidelně a pomohl mi od bolestivé MS,za což jsem fakt vděčná. Na otěhotnění zatím nepřispěl 😖

vrana
21. črc 2008

Pila jsem ho před otěhotněním, těžko říct, zda k tomu přispěl, ale povedlo se první měsíc. Každopádně mi ulevil od bolestivé MS...

tigr21
23. črc 2008

kontryhel jsem pila v kombinaci s maliníkem a po roce jsem otěhotněla ,dá se říct druhý měsíc

donnald
23. črc 2008

Tigr21 - tak to je pozitivní zpráva. A Maliník jsi pila taky jako čaj? Já to kdesi viděla jako kapky. Mám zatím jen kontryhelovej čaj, ale malinovej ne 🙂

tigr21
23. črc 2008

jj jako čaj,pak jsem ho pila ještě před porodem