Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

jmisa
18. únor 2008

Lentillkaa, když si koupíš sáčkový (ten mám v práci), tak doporučuju od Grešíka, jinak je to fakt humáč.

verap
25. únor 2008

Ahojky, od zacatku tohoto cyklu (10 dni) piju kontryhel a malinik a od te doby mam porad "plodny hledn".

Mate s tim nekdo zkusenosti?

Moje cykly jsou normalne 45 dni, ted jsem 10 DC.

jmisa
25. únor 2008

Verap, na hlen fachá spíš maliník. Jediný, co poradím - zkus příště začít pít až s koncem MS. Jinak já mám s maliníkem plodný hled týden, bez něj sotva dva dny.

dadunka
2. bře 2008

Ahoj holky,v diksuzi o mimoděložním těhotenství jedna holčina psala, že Jjí doktorka řekla, "že kontryhelový čaj vyvolává potrat, působí na svalovinu dělohy". Co vy na to? Mě teda napadlo, že jestli na tom něco je, tak že by se měl pít asi jen do ovulace ne? Každá ho pijeme jinak, někdo dělá přestávku někdo ne. Já vlastně tedy vůbec nevím,jak se má správně užívat. 😒

elana
2. bře 2008

Dadunko, hrozně se to různí, na Pronatalové poradně Arleta ten dr. s kontryhelem taky nesouhlasí, někde jsem tam četla, že i on si myslí, že kontrahuje dělohu. Jenže zas jinde (a těch názorů jsem četla asi víc) se píše, že je to jedna z malička bylinek, které se můžou pít po celé těhotenství. Každopádně, univerzálně se spíš píše, že v těhotenství radši bylinného nepít a nejíst nic a jelikož těhotenství (myslím to nejranější, první dva, tři týdny) je dost chráněno, tak si osobně myslím, že přestat s kontryhelovým čajem až v den, kdy objevím //, je asi tak optimum. Jsou určitě horší látky pro těhu (např. alkohol) a určitě je málo snažilek, které si dopřávají jen do ovu😉

dadunka
2. bře 2008

Elana, velmi zajímavé co píšeš. Já spíš tak dumám nad tím, aby když se případně zadaří, tak čaj toho mrňouse nevypudil. Ale je fakt, že když by se to dělo, že by se o tom i víc psalo a to se neděje. Každopádně díky za info. 😉

gasha
2. bře 2008

Holky, ja piju kontryhel a zaroven jsem si koupila Femigard - musim rict, ze jedine srovnani mam zatim na MS a ta je o poznani lepsi - kratsi a zaroven mene bolestiva. Navic cekam jak to bude s delkou cyklu - vysadila jsem HA a drive jsem vzdycky trpela velkou nepravidelnosti... Jinak ten kontryhel zatim piju porad, ale asi ho zacnu taky vysazovat, jak tu pisete. Ja jsem si koupila pytlikovy do prace a sypany domu. Bud mam ten pytlikovy super dobry nebo nevim, ale chutnaji mi oba. No a do te prace mi ty pytliky prisly praktictejsi... 😉

niikkyy
3. bře 2008

Ahojky!
ten čaj se má pít od 1.dne MS tak cca do půlky cyklu?????

musilka
3. bře 2008

niikk neměl by se pít po ovu

niikkyy
3. bře 2008

takže prostě do ovulky 😉 to nevím jak jí poznám,když neměřím 😀

musilka
3. bře 2008

nik rpstě podle očka ale můj mudr mi řekl ať 3 týdny ho piju a pak zas až po mrše jako když bereš HA s týdenní pauzou

niikkyy
3. bře 2008

fakt??tak já nevím ☹

musilka
3. bře 2008

nik já ho takhle piju a je fakt že mám na UZ krásně vysokou sliznici 😉

niikkyy
3. bře 2008

zkusím nejdrřív jen do ovulky 😉

musilka
3. bře 2008

zkus ale nic konťasem nezkazíš je to bylinka ne jed 🙂

niikkyy
3. bře 2008

ja vim,ale jsem po potratu a jeste beru Femouse,tak aby se nepreplacala 😀

musilka
3. bře 2008

nik ve femoši konťas nejni takže si myslim že to neva a držím palce ať to zase brzo vyjde 😉

niikkyy
3. bře 2008

díky moc

vlasta23
5. bře 2008

Ahojte,
ja bych to s kontryhelem v tehotenstvim neprehanela, ale lecitel mi rikal, ze v tehotenstvi kontryhel rozhodne ne! pry to muze uskodit a zpusobit potrat. Tak proc to riskovat. Jsou zase jine byliny, ktere se v tehotenstvi doporuciji a pomahaji miminku. Sliznici uz pak nepotrebujete 🙂 Radim prestat. Na vsem je neco pravdy.

akras
6. bře 2008

Holky, co myslíte, piju kontryhel po potratu - jen jeden šálek denně, jak píší na krabičce. Teď jsem zhruba od revize v půlce cyklu, takže kdyby cyklus naběhl, měla by teď probíhat ovulace. Někdo tady psal, že se má pít jen první půlku cyklu. Myslíte, že bych měla teda přestat, i když nevím, jestli dostanu normálně MS po revizi v termínu? Nebo mám pokračovat?
Dík za radu.

elana
6. bře 2008

Já si nemůžu pomoct (a vůbec se nechci nikoho dotknout), ale prostě si myslím, že se to zda pít či nepít kontryhel i po ovulce, úplně zbytečně řeší...páni, to neni žádný prokázaný abortivní prostředek, jsou milionkrát horší (věděly jste, že třeba tymián? A kdo si dává po ovu pizzu zasypanou tymiánem? Jááá a neumím si ji bez něj představit), jsou i látky co opravdu plodu a embryu škodí (viz ten alkohol-a kdo si od ovu do MS ani necucne? Přiznejte se...).

Kdyby byl kontík ta nebezpečný, že vypudí embryo takhle brzo po založení, tak se používá místo Postinoru😉

Takže svůj osobní (nikomu nenutím) příspěvek do této diskuze uzavírám s tím, že každý ať pije dle své potřeby, kdo potřebuje zvýšit sliznici, tak je docela fajn celý cyklus (nejvíc roste do ovu, ale potom taky), kdo jen tak, pro dobrý pocit, protože je to ženská bylinka, jak se všude píše, tak třeba jen do té ovulky...ale když se s pitím definitivně skončí hned po případném objevení //, tak je to úplně akorát a případný následný nezdar bude těžko způsobený bylinou, ale spíš nějakou vadou (podle hesla slyšíš-li dunění kopyt, čekej koně, ne zebry😀).

akras
6. bře 2008

No, já si to v podstatě takhle nějak taky myslím.
Ale to víš, po tom potratu se člověk snaží nikde chybu neudělat a držet se rad, aby to příště vyšlo.

elana
6. bře 2008

Akras, no jasně, souhlasím...příště to jistě vyjde, pozitivní je, že otěhotnět přirozeně můžeš, podruhé to bude zdravé silné mimi, opakuje se to málokdy. A když ano, tak je důvod jiný, než pití čaje...

akras
6. bře 2008

🙂 🙂 Budu pít čaj a nebudu to řešit 🙂 🙂

verap
27. bře 2008

Ahojky, zacla jsem pred mesicem pit kontryhel a tedkom to vypada, ze ms vubec nedostanu, jenom jsem spinila, mate nekdo podobnou zkusenost?

dckami
27. bře 2008

Mě bylo doporučeno v bylinkářské prodejně pít kontryhelový čaj pouze v době menstruace, tak to tak dělám. 😉 I v návodu je napsáno, že se má pít při zažívacíh problémech a v době MS.

meleri
27. bře 2008

já teda nevím jestli je to dobré, ale pokaždé když jsem ho hodně pila, tak se mi zkrátila doba menstruace, a taky to bylo pohodovější...nevím jestli je to ale dobré....během mencků by se snad děloha měla dobře "pročistit" a mělo by to asi odejít...ale nevím, nejsem doktor a tak je to jen můj názor
Verap, nevím kdy jsi to pila, ale jestli se ti to stalo během menstruace, tak je to asi normální, protože ta bylinka mi udělala to samé..ale možná je fakt lepší to moc nepřehánět..

bibova
27. bře 2008

Tedy já piju kontryhel jen v první části cyklu, ale je pravda, že ms se mi zkrátila na 1. den a pak už jen velice lehké špinění. Jen jsem to nikdy nepičítala kontryhelu. Ale teď když to tady čtu, tak mně napadá, když mi před 2. měsíci došel a já si ho nebyla schopná koupit, ms byla normální.

meleri
27. bře 2008

Bibova,

jo podle mě je to tím..já si ale pořád říkám, ,jestli je to pro tělo dobré..je sice fajn, že člověk má od těch mencků trochu klid, ale přecejen jestli to není špatné...

bibova
27. bře 2008

Meleri no mně se to taky nelíbí. Za jiných okolností (když bych se nesnažila otěhotnět) by mi to přišlo i vhod, ale takhle? Nemyslím si, že je normální mít takhle krátkou MS. Taky jsem si už dnešní oodpolední dávku nedala. Končím s ním a zkusím to nějaký ten měsíc bez něj. Jsem zvědavá jaká MS bude.