Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

svoba
31. říj 2010

chci se zeptat, děláte pauzy v pití čaje nebo kapek?

lucie.krajcarova
31. říj 2010

@svoba jj já piju od menstruace do ovulace, cca do půlky cyklu.

svoba
31. říj 2010

a neustále? já ho totiž piju od revize cca 4měsíce v kuse (tedy taky do ovulace-plus minus), ale říkám si, že b to chtělo třeba měsíc pauzu nebo nevim ....
díky za odpoved!

lucie.krajcarova
4. lis 2010

@svoba myslím že pauza není nutná, není to antikoncepce 🙂))))) no a furt levnější než třeba femibion, takže na tvém místě bych klidně pokračovala.

svoba
5. lis 2010

@lucie.krajcarova - díky! budu pít dál 🙂

lucie.krajcarova
5. lis 2010

@svoba jo já taky piju, dokud neotěhotním 😝

svoba
5. lis 2010

@lucie.krajcarova - to jistě brzy přijde, když už máš doma malýho prďolu 🙂 držim palce!

petka.k
13. lis 2010

ahoj holky, nevím, zda-li to někomu pomůže. Nicméně vysadila jsem antikoncepci a rok a půl nemohla otěhotnět. Cpala jsem se hormony a bůh ví čím. Pak jsem začala pít kontryhel, aby mi rostla sliznice a miminko se mělo kde uhnízdit 🙂 a za dva měsíce jsem byla těhotná 🙂 Takže mě osobně kontryhel pomohl (alespoň věřím, že to byl on a ne náhoda) 🙂 Mějte se fajn. pa

lucie.krajcarova
14. lis 2010

@petka.k jj taky mu věřím. mně asi pomohl u druhého těhu, ale bohužel to nevyšlo. tak snad u druhého. ale mám děsně rozházený cyklus, až 40 dní. takže bych možná měla nejdřív upravit toto..

pehamek
7. led 2011

Mohla bych se zeptat kolikrát denně čaj pít v případě sypaného čaje kolik ho dávat?

lucie.krajcarova
7. led 2011

@pehamek ahoj dávala jsem jednu čajovou lžičku, zalila asi 0,2 l. vařící vody, nechala zakryté 10 minut, ráno a večer jsem to pila, vždy čerstvý.

pehamek
7. led 2011

takže jsi to zalívala vroucí vodou? Já právě četla, že by se to mělo zalívat vodou kolem 90 stupňů

ronecek
7. led 2011

@lucie.krajcarova Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda jsi čaj z kontryhele pila ráno na lačno. 🙂 Někde jsem četla, že by se měl pít na lačno. Pila jsi ho každý den, nebo po OVU přestala. Tak jak to holky tady na začátku psaly. 😉

lucie.krajcarova
7. led 2011

@ronecek ne nalačno ne, to by mi neudělalo dobře. já nějak bylinky nemusím, tak jsem to pila po snídani po doušcích 🙂 pila jsem ho právě od menzes do ovu,cca do půlky cyklu. pak jsem fakt musela přestat - ms byla hoooodně silná 😀

ronecek
7. led 2011

@lucie.krajcarova Děkuju za odpověď. Já ale právě nevím, kdy mám OVU. Teplotu jsem nikdy neměřila a mens mám jednou 40, další měsíc 25 den. Takže mi to různě kolísá. 🙂 Myslíš, že není dobré ho pít celý měsíc? Na krabičce není nic psáno. 😉

lucie.krajcarova
7. led 2011

@ronecek to já taky nevím, neměřím si teplotu, ani nedělám testy. prostě to piju tak nějak 14 dní a pak pauza. máš takový nepravidelný cyklus? tak to je zvláštní. jako někdo to pije celý měsíc, můžeš to zkusit. jen jsem měla zkušenost, že ms byla opravdu moc silná - to dělá kontryhel, že sliznici více prokrví, aby se tam usadilo vajíčko. ale když se neusadí, tak holt odchází více krve. vyzkušej a uvidíš.

ronecek
7. led 2011

@lucie.krajcarova Já mám mens takhle nepravidelnou pořád. Když jsem brala HA, tak to bylo OK. Ale jak jsem vysadila, tak jsem ji neměla buď vůbec nebo zase dva týdny v kusu. Brala jsem Proveru, ale teď když se snažíme o druhého prcka, tak mi doktor napsal Utrogestan. 🙂 Taky to ale nechápu. Utrogestan je spíš na ustálení cyklu a mám jej horší než s Proverou. Beru ho už tři měsíce. Čaj piju necelý měsíc. Ale zatím spíš tak nepravidelně. ☹ Zkusím to tedy taky těch 14 dní a pak pauza. Bereš i nějaké jiné vitamínky?

svoba
7. led 2011

mám to stejně. vždy, když piju kontryhel danej měsíc, mám pak hodně silnou menses. hodně krvácím i mám hodně sliznice. já používám kalíšek, tak to detailně vidim a rozpoznám na jeho naplněnosti- žádnej med 😒 na druhou stranu, po potratu (revizi) mám krásnou dělohu - dle ultrazvuku. třeba na tom nese zásluhu právě i kontryhel. 😉

lucie.krajcarova
7. led 2011

@ronecek možná ti každý vaječník funguje jinak dlouho,někdo to tak má. brala jsem ještě listovku. teď si ale dáváme pauzu, takže neberu nic.
@svoba jj docela tomu věřím, akorát to chce čas, výsledky prostě nejsou hned. po pauze se opět vrhnu na kontryhel a na listovku.

ronecek
7. led 2011

@lucie.krajcarova Taky beru listovku a ještě hořčík a B-complex. 🙂 Takže ten čaj mám pít od začátku mens do OVU, pak dát pauzu a zase od začátku mens. atd. 😉 My máme našeho prcka přes IVF a teď ke konci února, v březnu se chystáme na KET. Tak uvidíme, zda budeme úspěšní. 😉

lucie.krajcarova
8. led 2011

@ronecek jj pít přesně tak, jak píšeš. určitě ti to pomůže i na ket. moje ségra jde v únoru taky, ale na čerstvý odběr. taky na druhého prcka.

svoba
8. led 2011

@lucie.krajcarova - já ho už piju nějakej ten pátek a stále nic. já už jsem po dlouhý době nad všim zlomila hůl a v nic pořádně nevěřim ☹

marky27
6. únor 2011

moje zkušenost - když jsme se snažili o miminko, měla jsem problém s velmi nízkou sliznicí. Vajíčko se prostě nemohlo zahnízdit. Začala jsem pít kontryhel, no a nevím, zad to bylo tím, ale po nějakém čase (už přesně nevím, jak dlouho jsem ho pila) mi krásně narostla. I doktor se divil. Takže za zkoušku to stojí.

crca
6. únor 2011

Mám zkušenost stejnou jakoi Marky27 😉 Najednou sliznice 11mm a máme je doma už 21 měsíců 😅

ronecek
23. únor 2011

@crca Ty dva prcky máte přirozenou cestou nebo přes um. opl.? 🙂 My jsme včera byli v CRM a chystáme se na KET. Jenže po kontryhelu jsem měla dva měsíce mensku celkem silnou, sice bez jakýchkoli bolestí. Ale teď tu poslední jsem první den špinila, druhý troška krvácení-ráno, třetí taky troška krvácení jen ráno, čtvrtý špinění🙂Měla jsi s tím taky takový problém nebo vše v pohodě?🙂Doktor sice říkal, že kontryhelem by to být nemělo, že mi nemůže nijak uškodit, ale tady v diskusi jsem u některých holek četla podobné případy. Ty jsi jej pila taky dvakrát denně? 🙂

vysocanka
23. únor 2011

mne teda bohuzel kontryhel nepomohl :(

ronecek
23. únor 2011

@vysocanka Měla jsi s ním nějaké problémy? 🙂

vysocanka
23. únor 2011

Pila jsem ho celkem dlouho ale ani na sliznici nejak nezabiral. Pak uz jsem se na to vyprdla.. a pomohlo potom taky az IVF. Ale u nas to bylo trosku komplikovanejsi.. Jinak jsem take vyzkousela co se dalo.

ronecek
23. únor 2011

@vysocanka Já už taky nevím, co bych brala. Mám Ečko, Hořčík, kyselinu listovou 🙂 Malého máme taky z IVF. Snad se nám KET zadaří 🙂 A jakou jsi při něm měla mensku?

misanda
23. únor 2011

ahoj holky, mě kontryhel pomohl ale ne v pravém slova smyslu...pila jsem ho ještě když jsem nevěděla co se mnou je...bohužel mi sliznice rostla takovou rychlostí, že se všichni divili...pak se přišlo na to, že mám endometriozu, takže se s kontryhelem nekamarádím 🙂 😝