Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

vysocanka
23. únor 2011

@ronecek silenou to byl taky duvod proc jsem to ukoncila..

vysocanka
23. únor 2011

@misanda ahoj Misandoooooooooooooooooooo jsem neco slysela krasnyho je to tak :D 😵

ronecek
23. únor 2011

@misanda Jééé, to je mi líto ☹ Mě doktor zatím sliznici ještě po kontryhelu neměřil. Nevím, jestli v něm mám pokračovat nebo ne, protože k tomu KETíku bych prý měla mít normální mensku, ne jen takové nic, co jsem teď měla ☹ Tobě přeju úspěšné snaženíčko 😉

ronecek
23. únor 2011

@vysocanka Já dlouho jsi ho pila? Já ji sice zase tak šílenou neměla, ale je to divné takový skok najednou. 🙂 Vždycky byla co 35-40 den a trvala až 7 dní a najednou skok. Dostala jsem ji už dvakrát 24 den a teď trvala jen cca čtyři dny. Téměř bez krvácení 😒

crca
23. únor 2011

@ronecek Mám je po umělém,měla jsem problém se sliznicí max 7mm-sice to na zavedení stačí i když je to hraniční,ale bez úspěchů.Pak jsem ho pila cca 3 měsíce předem 1-2x denně a najednou 11mm a z toho jsou ty prcci.Mám je po Ketu a možná to taky udělal Agolutin co mě píchli hned po zavedení,to mě taky nikdy nedali 😅

crca
23. únor 2011

jinak s krvácením jsem problém nijak neměla,možná byla silnější,ale nic jiného....

ronecek
23. únor 2011

@crca Tak to je super🙂Já ani nevím, jakou jsem měla při prvním ani při druhém IVF sliznici. Akorát jsem si poprvé píchala velké dávky injekcí a vajíčka za moc nestála. A při druhém IVF mi dávku snížil víc než o polovinu, vajíčka byly jako bomba. A z toho máme Dominička. 🙂 Jaké léky jsi jinak brala? Já beru Utrogestan už tři měsíce, ale od mého gyndaře. Ve Zlíně mi napsal Estrimax. Ten začnu až při 1DC. Nevím, jestli ten kontryhel mám pít nebo ne. Co bys dělala na mém místě? ☹ Kolik sis nechávala zavádět emrijek? Já mám zamražené čtyři, ale oni když je teď rozmrazí, tak už je dále neuchovávají. Tak chceme nechat tři. Pokud se dobře rozmrazí 😉 Ty jsi mě zase o krok povzbudila. To jste měli velké štěstíčko, že se vám zadařily dvojčátka. Snad i my ho budeme mít 😉

crca
23. únor 2011

@ronecek Při prvním IVF jsem si píchala jen Puregon,při tom brala Utrogestan(ten teda až po zavedení,nebo chvilku před tím) a Prednison,při Ketu Esrofem,Utrogestan,Prednison,Při druhém IVF to samé co při prvním plus ještě nějaké injekce ale to si nepamatuju co to bylo-myslím Cetrotid,nebo tak něco,jestli je to možné 😀 a při dalším již úspěšném 😅 Ketu,Estrofem,Utrouš ten kontryhel,brala listovku(to už půl roku předem),vit E,selen a zinek,ale vše jednotlivě.Druhé Ivf jsem měla sice taky úspěšné,ale bylo z toho taky ZT 😒 Měli jsme tam ještě dvě oplodněná vajíčka,ale ty jsme darovali 😉 tyhle dvě mě fakt stačí 😀 Koneckonců,v nejhorším,kdyby mě ruplo v bedně tak máme ještě 3 IVF 😅 ,ale momentálně to fakt nehrozí 😀 Klidně ten čaj k tomu pij,tomu nic neublížíš 😉 Já si nechávala pokaždé 2 embrijka,tyhle ty dvě jsou 6ti a 8mi buněčná 😅

ronecek
24. únor 2011

@crca Jé, Ty si to všechno tak pamatuješ? 😉 Já jsem měla Gonal, Cetrotide, nakonec Ovitrelle. Vím, že jednu injekci jsem si píchala do břicha a druhou do stehna. Pak jsem brala Utrogestan a zdá se mi, že i ten Prednison. A po ET ještě vaginálně Crinone gel.
Na KET mi napsal Estrimax a co mi dají pak dál, to nevím. Já beru listovku, Ečko, hořčík. O selenu a zinku jsem taky četla, ale to už teď asi moc nemá cenu začít brát. ☹
Čajík teda piju dále.
Doktora jsem se i ptala na naše embryjka, protože už si moc nevzpomínám, jaké byly. Ale bohužel jim zrovna v ten den vyplivla síť, tak jsme se nic nedozvěděli. Akorát říkal, že byly 3-denní.
No Ty píšeš o 3 IVF 😵 😵 😵 Aby ses nedivila a nezadařilo se přirozeně 😀

crca
24. únor 2011

@ronecek No pamatuju ale zapoměla jsem taky na ten Crinon,ten jsem měla jen jednou ale nevím už před čím,jestli před Ketem nebo Ivf 😅 ,ale tam jsem to zvorala,ještě jsem brala Estrofem a to,co jsem měla brýt první den jsem brala až dýl a naopak 😀 To byla ostuda 😀
Jinak k tomu dalšímu těhu 😲 garantuju ti,že dobrovolně další mimi nechci aspoň 10 let 😀 😀 hned co to šlo,jsem nasadila antkoncepci 😀 Být teď těhotná,tak by mě fakt šlehlo 😅 Ti dva to je mazec,nervy na dranc,z baráku kůlnička na dříví a ještě další mimčo??? 😲 😀 Neblázni 😀 Děti jsem vždycky chtěla,ale po této várce teda mám trochu změnění názor 😀 Ale né,zní to hrozivě,je to náročné,holka nejspíš je hyperaktivní po manželovi(měl to fakt jako diagnozu),takže je to mazec,ale jinak bych neměnila 😉 Jsou i hezké chvilky a ty jsou taky dvojnásobné 😵

ronecek
1. bře 2011

@crca Jé a co Ti na to řekli, že jsi to zvorala? 🙂 S tím dalším těhu se Ti nedivím. Já mám někdy co dělat s naším prckem 😠 Ty máš aspoň holčičku a chlapečka. Sice i holky jsou ďáblice. Kamarádka má dva kluky a to je teda záhul 😉 Já mám kolikrát nervy na dranc i z Domíka. A o kůlničce na dříví ani nemluvím. Sotva uklidím, za pět minut můžu znovu. Je to mazec. Ale jsou to zlatíčka. Člověk se někdy tak nařehtá, že nemůže ani popadnout dech 🙂 Hlavně teď, jak začíná mluvit a vše opakovat. Co jim dáváš na jídlo? Vaříš pro ně stále zvlášť nebo Ti zbaští všechno? Domík už delší domu jí vše s náma. Akorát když máme zrovna něco ostřejšího, hodně kořeněného, tak mu vařím zvlášť 🙂 Pěkný den.

alice.r
1. bře 2011

Zkušenosti s kontryhelem mám ty nejlepší. Upravil cyklus na pravidelných 28 dní. MS slabší. Brala jsem ho po vysazení antikoncepce. Nyní se snažím 3měsíc o těhu, tak snad to tentokrát vyjde🙂

madormi
1. bře 2011

kontryhel, můžu jen doporučit, krásně upravil cyklus, ms nebyla tak bolestivá a po měsící pití kontryhele jsem otěhotněla

crca
1. bře 2011

@ronecek No neřekla mě nic hrozného,jen mě řekla,že jsem trdlo a uvidíme co to udělá-no neudělalo nic,tak se to neřešilo 😅 Pak jsem byla šla na další pokus 😀 A to mě to už napsala na papírek co kdy 😀 Když oni to na mě vždycky všechno v té ordinaci vysypali a já pak zavřela za sebou dveře a nic jsem si nepamatovala 😀 S jídlem to neřeším,jedí s náma taky všechno už asi od 13 měsíců,jen to míň solim,jedí prakticky všechno samozřejmě na vyjímky,ale páliví jim teda nevadí 😀 jo,takovej česnek,nebo syrová cibule a co teprve čilly 😀 to je bašta 😀
.Jo mám páreček,ale právě že holka je jak urvaná ze řetězu,to Máťa ten je pro ti ní klidnej a rozvážnej,ale holka ta je teda fakt psycho 🙄 Dneska teda ráno vedl Mates 😠 ale žije 😀 Máme nějaké kritické období 🙄 A úklid už snad ani neřeším 😀

kopweti
1. bře 2011

@madormi Ahoj a mohu se zeptat, jak jsi ten kontryhel pila? Jestli jsi měla sáčkový, nebo sypaný? Kolikrát denně a po jak velkých dávkách (hrnkách, konvicích) jsi ho pila? Já jsem začala pít kontryhel v den, kdy mi začala MS a nevím, jak dlouho ho mám pít a kdy dát pauzu. Děkuji za tvé rady.

madormi
1. bře 2011

@kopweti měla jsem sypaný přijde mi lepší než v sáčku a pila jsem ho od 1 DC do ovullky, a bud 250 ml ráno a 250 večer nebo 0,5 litru večer u telky 🙂 on mi i chutnal na chuť tak to šlo

kaatulka
1. bře 2011

Kontryhel piju pravidelně při ms a velice dobře zabírá na bolesti, a taky je fakt, že když mám zpoždění, tak mi ms vyvolá...na mě to funguje...Jinak mám sypanou...

kaatulka
1. bře 2011

* sypanou jako bylinu 😉

kopweti
1. bře 2011

@madormi Ahoj, děkuji za vysvětlení. Já právě ještě nemám zjištěnou tu ovulku. Našla jsem jen něco na internetu, kde mi to vypočítalo samo podle poslední MS. Ale je to cca 14 dní od 1. dne MS? Chápu to správně?

ronecek
1. bře 2011

@kopweti Ahojky, přikláním se k madormi 🙂 Pila jsem jej stejně, také od 1DC do ovulky, i když nevím, kdy ji mám, ale dodržovala jsem těch 14 dní. Taky si kupuju sypaný, protože je určitě lepší. Jako všechny ostatní čaje 😉

ronecek
1. bře 2011

@alice.r Já měla taky cyklus hrozně nepravidelný. Poslední dva měsíce jsem to dostala 24DC. Bez bolestí. Akorát teď naposledy jsem měla spíš jen špinění. Krvácení dva dny ráno a jinak celý den špinění. Tak nevím, zda je to tím nebo něčím jiným 🙂 Hodně štěstíčka při snažení.

madormi
1. bře 2011

@kopweti no já jí mívám kolem 11 dne, ono záleží, já ji na sobě poznala, ale den dva nehraje roli prostě v půlce cyklu ho přestań pít a začni zase až když to dostaneš 😉

kopweti
1. bře 2011

@ronecek Ahojky, děkuji mockrát za rady. A pak jsi začala pít zase v den MS? Sypaný čajík jsem si dnes objednala v lékárně, prý je vyprodaný. Těch snažilek je asi dost 🙂 Jen tak dál holky, ať je dětí, jako smetí. Já mám zatím sáčkový, ale přijde mi to jako seno, smetli ze stolu všechen bordel.

kopweti
1. bře 2011

@madormi Děkuji, děkuji, jsi zlatíčko 🙂 A listovka se může brát pořád, bez vynechání, že? 1 tabletka denně.

ronecek
1. bře 2011

@kopweti Ano, vždycky jsem začala od 1DC do 14DC 🙂 Taky jsem párkrát musela obcházet více lékáren. Asi je snažilek opravdu hodně. No my máme prcka z IVF a teď se chystáme na KET. Tak snad nám k tomu kontryhel dopomůže 😉 Mi tak připadají, jako seno, všechny čaje. Ale třeba Lipton nebo London jsou dobré.

ronecek
1. bře 2011

@kopweti Já beru k tomu taky listovku, hořčík a vit. E. Občas ještě Bčko. Beru to už od srpna 🙂

madormi
1. bře 2011

@kopweti jj tu ber pořád před otěhu i během těhu min první tři měsíce 🙂

ronecek
1. bře 2011

@madormi Já ovulku nemůžu nijak poznat. Teplotu u mě nemá smysl měřit, protože vstávám ráno k prckovi a dávám mu mlíko. Zkoušela jsem to i podle hlenu, ale jak píšou žloutkový mívám těsně po mens. Sice u ovulky je vše možné. Četla jsem, že někdo ji může mít i během mens. Tak nevím. Jak jsi ji poznala? 🙂

madormi
1. bře 2011

@ronecek já to poznám tak, že začnu mít takový ten hlenový výtok a píchá mě na vaječnících, jinak bt jsem neměřila, ale pokud chceš vědět přesně kda ovulku, tak zkus ovu testy, ale s tím také nemám zkušenost

kopweti
1. bře 2011

@ronecek Tak to moc držím palečky, doufám, že čajík pomůže 🙂 Měj krásný den a mocinky moc děkuji za odborné rady, jdu si to napsat do kalendáře 🙂