Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

sylvka
28. únor 2009

reník,žádné potíže jsem neměla.začala jsem ho pít myslím v říjnu,v listopadu jsem dostala ms na termín a v prosinci jsem otěhotněla 😉

terkaps
2. bře 2009

Ahoj holky, možná hloupý dotaz, ale nedá mi to 😉... Dva měsíce piju kontryhel, bála jsem se, že po vysazení HA budu mít zase velké bolesti při MS a je pravda, že zatím je to úplně v pohodě. Ale nechápu jednu věc - když kontryhel pomáhá na růst sliznice, proč je pak krvácení slabší? Přece by mělo být naopak větší, když se uvolňuje více sliznice? Nějak to nechápu. První MS po vysazení HA byla ještě normální (asi 4 dny), kontryhel jsem pila kromě MS celý měsíc, teď jsem měla MS jen 2 dny, což mi přijde málo. Jaké s tímhle máte zkušenosti? Teď chci zkusit pít kontryhel jen do ovulace nebo jen pár dní po a uvidíme, jak se MS projeví... Díky za názory.

karol84
2. bře 2009

ahoj, nevím, zda by to mohlo být kontryhelem, ale mě se MS ztratila...

janulka21
4. bře 2009

Ahoj, taky jsem si koupila maliník a kontryhel a chtěla jsem jen říct, že po vysazení HAK v říjnu jsem měla MS dva měsíce 4 dny a od ledna už jí mám jen jak píše janisek a terkaps - den špinění, den MS a třetí den zas jen špinění a čajík jsem žádný nepila ☹ Ted dost váhám, zda mám vůbec kontryhel pít. Maliník jsem včera zkusila poprvé a je dobrý, akorát jsem si tam přidala lžičku medu tak snad to nevadí.

ili5
4. bře 2009

Právě kontryhel pomáhá od silné menstruace. V poho stačí mít 3 dny slabé. Já ho piju, tak taky nervácím silně. Jak nepiju, tak krvácím po čase jak z vola, kusy sraženin ze mě padají, bolesti. Takže je fajn, nebojte. Já už několik let ho používám, samo, že přestávky musí být, nelze ho pít v kuse celý rok. Na jaře začínám pít vždy 3 týdny kopřivy na čištění krve, takže kontryhel vysadím na léto.
Kopřivy pročišťují a začínají se pít jak dorůstá měsíc až do úplňku. Já si to o týden proslužuji 😀

lenkacar
1. kvě 2009

holky poradte mi prosím když půjdu v květnu kolem 10 na KET kdy mám začít pít kontryhel ,prý se pije jen v určité fázy cyklu ,ví to někdo ???!dík za odpovědi

lenkacar
1. kvě 2009

holky už mi hrabe ,toho asi 10května dostanu menses 😀 😀 😀 ,tak kdy to mám pít aby to mělo smysl,na tu sliznici.. 🙂

bettyna84
3. kvě 2009

Lenka: jestli ještě potřebuješ odpověď 😉 , kontryhel se má pít v první fázi cyklu- do ovulace a potom na menstruační bolesti, to bych tedy pila až při menstruaci. Takhle jsem to našla já, takže být tebou piju od MS následujících 14 dní.

lenkacar
4. kvě 2009

jo díky moc za odpověd ,jasně že jsem jí ještě potřebovala 😉

ili5
4. kvě 2009

lenko, já ho pila v kuse už druhý měsíc, stimuluji nyní na 2IVF a roste krásně sliznice. Sbírám byliny i knihy hlavně staré bylinkářské a tohoto se nepředávkuješ a může se pít dlouhodobě. Zrovna mi maka dala dnes čerstvě nasbírané s chaty, tak to je rozdíl jak sviňa s lékárny jak seno a nasbíraný zeleňoučký. Pije se hlavně jak dorůstá měsíc, to dáváš tělu co potřebuje a jak couvá, tak se z těla vyplavují nepotřebné toxiny, to piju kopřivy....

luca83
10. kvě 2009

ahoj holky, nemate nektera zkusenosti, jestli treba kontryhel nenarusuje pusobeni antikoncepce? Neni to muj pripad. Ale moje sestra bere antikoncepci, ma silne krvaceni a velke krece. Tak jsem si rikala, ze ji to doporucim. Nevite nektera, prosim?? 😕

luca83
11. kvě 2009

holky, opravdu nikdo? Jeste jedna otazka: Jak casto kontryhel pijete? Cetla jsem, ze nejlepsi je ho pit jen prvni dva tydny do ovulky a pak mit do MS pauzu. Ja ho piju 2x denne, tak si rikam, jestli to neni moc nebo malo. Poradite? 😅

consti
11. kvě 2009

ahoj.Mě kontryhel totálně rozhodil cyklus. Je pravda, že jsem měla ms pravidelnou, ale po kontryhelu najednou ms po 24 dnech apod. Takže jsme ho pít přestala 😝 .

elana
11. kvě 2009

Luci, o kontryhelu jsem to nikdy neslyšela, že by s HA nějak interagoval...o třezalce to vím, ale toto ne.

Jestli má bolesti při MS během HA, tak určitě bych ji změnila, taková je naprd, nesedí. Většinou, jelikož nedochází k ovulaci, tak jsou ty pseudomenstruační bolesti mnohem menší, až nulové a krvácení obecně taky slabší. Minimálně za zkoušku to podle mě stojí, těch preparátů je tolik a při každém snad tohle mít nebude.

2x denně je akorát🙂

luca83
11. kvě 2009

consti, tak to jsi me dostala! Ja myslela, ze to nemuze nijak uskodit... pocitala jsem, ze to maximalne nepomuze, ale ze by to naopak skodilo, to me ani nenapadlo. Mam totiz extremni bolesti pri MS a je velice silna, tak jsem si myslela, ze by to mohlo pomoct... ☹

elana
11. kvě 2009

Jo Luci, já Tě taky dostanu, já o kontíku taky nic pozitivního neřeknu...cyklus mi sice nerozhodil (to zvládl až Femigard😀) zato jsem po něm špinila po skončení menstruace ještě dobrý týden a fakt hnusně a dost 😝 a i když jsem to vzdala asi po třech cyklech, tak než se mi upravilo to špinění, trvalo to dalšího půl roku.

luca83
11. kvě 2009

no, holky, ja se nestacim divit. Ja jsem ho zacala pit s radosti, ze mi to upravi bolesti, zmirni MS, ze budu mit vetsi sanci, ze se ve me udrzi miminko, pokud se zadari apod. Ale nikde jsem necetla zadne negativni reakce, tak jsem ted opravdu v soku a nevim, jestli ho mam tedy brat nebo radsi ne...

elana
11. kvě 2009

Luci, zkus ho, za to nic nedáš, když (i letmo) pročteš tuhle diskuzi, tak bych řekla, že víc lidem pomohl (nebo minimálně neuškodil) než naopak 😝

luca83
12. kvě 2009

Holky, stalo se nektere, ze vas potom kontryhelu bolelo bricho a hlava? Ja jsem ho pila vcera poprve a v noci jsem ani nemohla spat. Je mozne, ze je to z toho? Nebo mam pockat, co to se mnou udela jeste dalsi dny?

jenny73
12. kvě 2009

Ahoj všem!

luco - trochu se o bylinky zajímám, ale nikde jsem se o kontryhelu nedočetla, že by měl vedlejší účinky. Naopak je na velkou spoustu zdravotních problémů. Myslím, že to byla spíš náhoda.

Jinak já jsem z něj zatím taky trošku rozčarovaná, minulou neděli jsem to dostala, slabounce, bez bolesti a další dva dny jen špinila, tak jsem chválila a chválila a měla z toho radost (sbírám si bylinky sama) ....a dneska jsem to dostala znovu a normálně 😠 ...tak teď nevim, co to mělo být.... 😒

karol84
12. kvě 2009

Ahoj luco,me po kontryhelu bolela hlava hodne.a kdyz jsem prestala s kontryhelem,zmizely i bolesti hlavy.a caj jsem prestala pit,protoze mi postupne slabla ms a prodluzoval se cyklus,az ms zmizela uplne.ale nevim,zda za to muze kontryhel

karol84
12. kvě 2009

Kontryhel uz proste radeji riskovat nebudu...

karol84
12. kvě 2009

Jeny,to mohlo byt klidne spineni v dobe ovulace nebo po ni.muze to zpusobovat nizka hladina progesteronu-aspon myslim

consti
12. kvě 2009

luca nechci nikoho rozhodit, jen jsem napsala svoji zkušenost 😉. Myslím, že většině holkám tato bylinka sedne a hlavně asi těm, co mají třeba rozhozený cyklus atd. Já mám cyklus ok, jen jsem ho chtěla vyzkoušet k usnadnění otěhotnění. Bohužel mi prostě nesedl a cyklus mi hooodně zkrátil a navíc jsem po něm taky měla menstruaci mnohem víc dnů. Za zkoušku nic nedáš 😉 .

luca83
13. kvě 2009

karol: A jak casto jsi jej pila? Ja jsem si rikala, ze to zkusim 2x denne jen prvni dva tydny cyklu-kvuli velice silne a bolestive MS

luca83
13. kvě 2009

consti, ja jsem rada za kazdou zkusenost! 😉 Aspon vim, co muzu cekat, kdyby nesedl i mi...

karol84
13. kvě 2009

Ahoj,pila jsem 2x denne do ovulace -podle mereni bt.a kdyz ovulace v danem cyklu nebyla,tak jsem to nemela podle ceho stopnout a pila jsem dal

bielanevesta
4. čer 2009

Ahoj. Možem kontryhel začať piť keď som po spontánnom potrate ale popotrat. MS som ešte nemala? Može mi ju kotryhel "privolať"? Ďakujem

jana789
16. zář 2009

Ahoj,
tak teď nevím, čtu tady tu diskusi a ačkoli jsem byla přesvědčena, že kontryhel mi pomůže, teď už si tím jistá nejsem.
Máte někdo zkušenost s tím, jestli vám opravdu pomohl otěhotnět?
nebo jiné rady, co vám pomohlo?
díky J.

lenkacar
16. zář 2009

mě osobně moc nepomohl ani na výšku sliznice 😉