Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

marssyy
4. lis 2013

@ceekanka hoď se hlavně do klidu, nemysli na snažení, ono se pak tělo dokáže i bloknout, vím z vlastní zkušenosti, měla jsem za sebou dvě revize, z předchouího manželství velkého kluka, takže jsem nechápala proč tělo tak reaguje podstoupili jsme všechna možná vyšetření a na nic se nepřišlo 😒
začala jsem pít po revizi kontryhel koupila Femibion a loni v listopadu se zadařilo a v srpnu se nám na den přesně co jsem byla na poslední revizi narodila holčička 🙂
nervozita neprospívá, zaměř se na koníčky nebo blížící se vánoce a určitě nejpozději pod stromečkem najdeš // 😉

ceekanka
4. lis 2013

@marssyy Já vím že jo. Když ono to moc nejde když měřím BT a testuju ovulku,protože pořádně nevím kdy probíhá. A když se pak budeme ,,snažit" a já budu vědět že je zrovna ovulka 😀 Prostě se na to soustředím i když nechci. 😒 No a pod stromečkem by to bylo naprosto bájo,ale to je už jen jedna šance,takže.. Ale díky moc za podporu 🙂

marssyy
4. lis 2013

@ceekanka určitě to vyjde, držím palce 🙂

kevikk
11. lis 2013

@sylvka
ahoj, omlouvám se že otvírám staré téma ale prosimtě jak často jsi ho pila??
Kluci at rostou 😀

sylvka
11. lis 2013

@kevikk pila jsem jeden hrnek celej měsíc,ale snad v týdnu ms jsem vynechávala.je to už 6 let,tak si to moc nepamatuju 🙂 s adámkem jsem ani jednu ms nestihla 🙂

rousse
20. led 2014

Ahoj holky, tak i já se musím podělit o zkušenost - předem podotýkám, že nejsem zrovna "bába bylinkářka" a bylinky mám chuťově ráda, ale nevěřím v nějaké zázračné účinky - i když jsem biolog, takže teoretické znalosti jsou. S kontryhelem jsem začala na zač. ledna po revizi děložní dutiny (zamlklý potrat v 8. tt - nic veselého) a protože jsem se týden po revizi dost rozkrvácela a už měla prakticky 4. týden s vložkama (a konec v nedohlednu), tak jsem si řekla, že zhoršit to nemůže a prostě to zkusím. Po 2 dnech pití čaje krvácení jak mávnutím proutku přestalo a začala jsem už jen špinit, po týdnu už jsem si dokonce troufla jen na tenkou intimku... určitě by se to postupně zklidnilo i samo, ale přiznávám se, že věřím, že kontryhel tomu opravdu pomohl... navíc porevizní MS by měla přijít teoreticky teď v pátek - nikdy jsem to bez antikoncepce neměla pravidelné jako hodinky - a už teď cítím podbřišek, zhoršila se mi pleť, ozývá se už i hlava, takže to vypadá, že je vše OK.🙂 Jsem zvědavá, co mi řekne dr. na kontrolním UTZ🙂

adriankavalo12
22. led 2014

Ahoj holky od včerejška piji kontryhel žlutozelený četla jsem že pomáhá i na podporu početí každá žena si ho chválí .. u mě je problém že mám rozházené ms takže si nepoznám ani ovulku nevite jak dlouho ho mám pít? už měsicu se s přitelem snažíme o miminko do toho jsem začla brát i kyselinu listovou... dřiv jsme použivali i lubrikační gel Conceive plus použili jsme ho jen 2 krát prosím o radu ☹

lucifer84
14. dub 2014

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s tím, že by kontryhel zkracoval cyklus nežádoucím způsobem? V listopadu jsem vysadila HA, první MS se dostavila ukázkově po 28 dnech (???vlivem doznívání HA???) a další cyklus jsem začala pít 2x denně kontryhel, cykly mám od té doby 20-25 dní. Takže ho chci zkusit vysadit.... Navíc jsem minulý měsíc byla u dr. dle mého (bolest v podbřišku + plodný hlen) den po ovulaci, ale dr. mě vyvedla z omylu, že ovulace neproběhla.Na jeden měsíc mi zkusmo nasadila Utrogestan, byla jsem po něm jako pitomá, usínala v 20 hod. a cyklus byl stejně 24 dní :( Další cyklus jsem chtěla zkustit bez Utroše a byl 20 dní :( a dle ovu testů bez ovulace, ale zase podle mého pocitu - bodavá bolest v podbřišku v polovině cyklu, možná ovulace? Jsem z toho fakt jelen! Před prvním těhu jsem vysadila HA po 8 letech a jak jsme si přestali dávat pozor, hned jsem byla v tom a teď se nedaří ☹

lennaaa
7. kvě 2014

ahoj holky....nevím jestli to je kont. čajem nebo ne,ale podělím se s váma...snažili jsme se 11 měsíců.manželovi už ,,hrozil,, spermiogram.ten 11 měsíc jsem pila 12 dní, do ovu čaj, 2x denně a ono se podařilo.ale fakt nevím jestli to bylo tím čajem.ale myslím že jím nic pokazit nemůžete,takže za mě doporučuji ! 😉

aklin
14. kvě 2014

kontryhel a jiné bylinky na plodnost mi vůbec nepomohly. Jen mi vytvořili závislost na bylinkách.

zuzajda20
14. kvě 2014

Já pila kontryhelový čaj od začátku ms do ovulku a většinou jsem ovulku měla ukázkovou, že jsem jí poznala a a cyklus jsem měla pěkně pravidélný 24 dnů. Teď jsem po hormonálních injekcích čekala na ms víc jak půl roku, tak jsem ho začala znovu pít a hned se dostavila slabší ms a ovulace, tak nevím, jestli je to tím čajem nebo ne, ale myslím si, že mi pomohl.

mikracek
15. kvě 2014

@lennaaa já jsem na tom podobně...snažíme se 8 měsíců a tento měsíc jsem poprvé pila kontryhelový čaj a do toho jsme na to vlítli přesně dle ovul.testu, není boha aby to nevyšlo, mám to dostat 20.5., tak držte palce, chci ledňáčka (lednové mimi) 🙂)))

mikracek
27. kvě 2014

Holky, jinak chci ještě dodat, že minulý cyklus, kdy jsem začínala kontryhel pít poprvé, mi sice nepomohl k těhotenství, ale upravil mi cyklus na 28 dní a ovulku jsem měla přesně uprostřed 🙂 jinak dříve jsem mívala 30 denní cyklus a ovulaci někdy po polovině cyklu....a bolesti břicha při MS......no a kontryhel pomohl i tomu, že teď jsem ty bolesti neměla.....takže určitě to pozitivní vliv na to tělo má 🙂

maxpex
16. čer 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda můžu pít kontryhel ikdyž užívám HA? Jaké s tím máte zkušenosti? K čemu je v tomto dobrý, protože při HA ovulace není a menstruace přichází přesně.
Přečetla jsem si, že většinou tuto bylinu pijete, když chcete urovnat cyklus nebo otěhotnět (tudíž neberete HA). Já plánuju mimi až tak za 2roky, ale četla jsem o této bylině hodně pozitivního, tak si říkám, že tomu snad nemůžu uškodit, ale tak nějak se dopředu na to připravit a být "fit". Díky za rady 😉

rene_2013
28. črc 2014

S kamarádkou jsme obě filmařky a hledáme pro natáčení filmu o početí miminek hledáme pár, který se snaží o dítě a neměl by problém svou cestu za vysněným potomkem sdělit na kameru, nechal se natáčet u procesu atd. Víme obě, že je to velmi citlivé téma, ale právě proto nás zajímá, protože může fungovat jako svého druhu terapie, spousta mých kamarádek se s něčím podobným potýká, já sama měla to štěstí, že jsem otěhotněla hned, ale strašně se všemi soucítím a moc na ně mysím, držím palce... I proto mě tohle trochu bolavé a náročné téma moc zajímá - jsem povoláním dokumentaristka - a myslím, že v českém postředí to ještě není úplně reflektováné, může to dát ostatním párům i podporu, že nejsou sami ve snažení a tak podobně.... tak se tu jen ptám a rozhodně všem držím palce a hlavně levné nervy, ono to někdy vyjde, ale je důležité se nestresovat. Kdyby někdo chtěl, ať se mi ozve.... díky a hodně štěstí všem

coufalova1
31. črc 2014

Ahoj holky, chci se s vámi podělit o svou zkušenost. Já mám od mládí nepravidelnou menstruaci. Mám ji tak 4 za rok. Když jsem brala HA tak chodila pravidelně a tak jsem si říkala, že se to třeba spravilo, ale po autonehodě co jsem měla, mi HA vzali kvůli srážlivosti krve a pak jsme si s přítelem řekli, že už ji nasazovat nebudeme, že si pořídíme miminko a tak tomu necháme volný průběh. Bohužel po vysazení HA menstruace opět nikde, opět se objevovala tak 4x za rok. A tak jsem to stejně jako vy, řešila se svou gynekoložkou, jenže ony znají jen jedinné řešení. Dostala jsem injekci, vyvolávačku a pak jsem brala hormony. Po těch se menstruace sice dostavila, ale opět to bylo jen uměle vyvolané stejně jako tou antikoncepcí a ještě k tomu na mě byly moc silné. Absolutně jsem je psychycky nezvládala, měla jsem vše od návalů úzkosti po návaly vzteku. Takže jsem je vysadila, protože bych nejspíš zkončila na psychyatrii nebo ve vězení. A začala jsem si sama zjišťovat alternativy. Jak se s tím vypořádat bez chemie. Takže první věc, kterou jsem si našla byla ta, zda se dá otěhotnět bez menstruace. A hleďme dá. Pro otěhotnění vůbec menstruaci nepotřebujete. Co potřebujete je ovulace. Takže jsem si začala psát s porodní asistentkou z livedoctor.cz která mi vysvětlila, že ovulace může proběhnout i bez následné menstruace. Ovulace většinou probíhá celkem pravidelně (opravdu jsem zjistila, že u mě každý měsíc pravidelně), ale pokud není dostatečně silná sliznice, vajíčko se nemá kde zachytit i pokud je oplodněné i pokud není a nemůže ani odejít spolu se sliznicí. Pokud tam ta sliznice porstě není, nemůže odejít. Ale tělo si s tím poradí, vajíčko prostě vstřebá. Pointou otěhotnění tedy je, vytvořit si dostatečně silnou sliznici v děloze, tak aby se mělo vajíčko kde uchytit. K tomu zcela stačí pít pravidelně čaj Kontrihel, který koupíte v každé lékárně a stojí pár kč (myslím kolem 30-60 nejsem si přesně jistá). Ten vám pomůže vytvořit krásně silnou sliznici, tak aby se vajíčko mělo kde uchytit. Pak už jen stačí hlídat si ovulaci. Já používala ovulační testy, ale pokud jste zvyklé a umíte to. můžete i jinak. Mě přišlo měření teploty atd. příliš složité. Ovulační testy opět nejsou drahé. Jsou v balení od 5ks a cena se pohybuje kolem stovky. Samozřejmě záleží na tom kolik ks je v balení. No a pak už jen stačí, snažit se v tu správnou chvíli. Takže abych nemluvila stále jen obecně. Toto jsem se rozhodla napsat, proto abych podpořila ženy co jsou na tom jako já. Já jsem měla před dvěma roky bouračku, po ní jsem vysadila HA, při bouračce se mi udělala i cista, která pak praskla, operace, pak vyvolávačka, hormony. Ty jsem pak vysadila. Cca za rok a půl od té doby jsem měla menzes tak 6x. Začala jsem pít čaj Kontrihel a ještě jsem brala bilinky od společnosti Naděje.cz na vyčištění těla po té cistě. No a teď poslední menzes v dubnu, květen ovulace, červen zjištěná ovulace obě bez následné menzes a 18.7. 2014 pozitivní těhotenský test. Dnes jsem v 5+1 tt už mám i první fotečku kterou přikládám, miminko je tam kde má být, sliznice krásně silná, na ultrazvuku už jsem dokonce viděla jak mu tluče srdíčko a věřte mi, že to byl ten nejkrásnější pohled na světě. Můžete oponovat tím, že je ještě brzy a můžou nastat komplikace....samozřejmě můžou. Ale jde o to, že já jsem byla už vnitřně smířená s tím, že se mi to asi nikdy nepodaří, že asi nebudu schopná otěhotnět s těmi problémy co mám. A vida jde to. Jde to i bez chemie a cpaním se hormonama. Takže moje rada. Vyserte se na všechny možné prášky, hoďte se do pohody, stanovte si plán, vyčistěte si tělo, pak si hlídejte ovu a šup na to. Povede se to.

beruska6030
7. zář 2014

Ahojky holky jsem tu nova.ale kontryhelový čaj používám ráno a večer. ? Ale do hrníčku si dáváme 2 lžičky a záliju. Dělám to správně.dekuji za odpověď.

beruska6030
30. zář 2014

Ahojky holky nemohla jsem otěhotnět. Rok jsme chtěli miminko. Ted mi někdo poradil o kontryhelový čajů .tak jsem ho začala uzivat od začátku MS do ovu. Koupila jsem sypaný pila jsem ho dvakrát ráno a večer. A menstruace nedorazila tak jsem si udělala test a dvě čárky jsou tam. Holky Děkuji za rady ktere jsou tady 🙂

sykorkaa
30. zář 2014

Nevim jestli mi kontryhel pomohl otehotnet,ale urcite mi zmirnoval bolesti pri menstruaci.

jaenik
30. zář 2014

Ahoj, já si kontryhel koupila na srovnání MS, pila jsem ho 1cyklus, opožděná MS mi díky němu dorazila a další měsíc, když jsem vyhlížela MS, jsem místo ní objevila // 🙂 Takže mě kontryhel s největší pravděpodobností zabral ukázkově 🙂

marcelinad
30. zář 2014

Mě nepomohl ani na srovnání MS ani na OVU kterou nemívám, k tomu jsem brala ještě Femigard a nic nepomohlo až nakonec Clostík, to bylo hned 🙂

lucyvivien
16. říj 2014

za sebe doporučuji chmelové šištice a dát si do pořádku páteř-krční hlavně , rehabilitace

jahodarka
16. říj 2014

Nevim jestli jsem to sem uz nepsala 🙂, ale ja na kontryhel nedam dopustit. U me fungoval naprosto prokazatelne. Podstupovali jsme ivf, takze jsem chodila pri kazde ovu na ultrazvuk jak to vypada, jestli je vsechno pripraveno na oplodneni. Po pravidelnem piti kontryhelu mi dokonale rostla sliznice, srovnal se cyklus, ktery byl z ivf uplne rozhazeny. Prvni ivf bez kontryhelu neuspesne, druhe po kontryhelu okamzite. 🙂
Takze za me jednoznacne ano. Stoji par korun, nechutna spatne a dle utz jednoznacne funguje!

mici39
4. lis 2014

@jahodarka Ahoj jsem tady nová a jen by mě zajímalo jak si ten čajík pila. Zda ho mohu pít každý den? 🙂 Děkuji

jahodarka
4. lis 2014

@mici39 ahoj, kazdy den jeden, vzdy tri tydny a potom na tyden kdy jsem mela ms jsem vysadila.

mici39
5. lis 2014

@jahodářka moc děkuji, já se snažím už pár měsíců a stále nic :( doufám, že bylinky pomůžou ...

janulka_h
9. lis 2014

Holky, chtěla bych vás poprosit o radu... potřebovala bych srovnat cyklus... koncem července jsem vysadila HA (po cca 12 letech) a od té doby jsem pořád ve střehu... protože mám pocit, že krvácím snad pořád... vždycky mám tak 3-4 dny klid, pak začnu buď jen slabě špinit a nebo klasicky krvácet... Kamarádka mi také doporučila kontryhel, který už asi 14 dní piju každý den, ale zatím nesleduji žádné výsledky... Jen tedy absenci bolesti, která mě při každé MS provázela... Přečetla jsem tu pár komentářů, někdo pije kontryhel denně, někdo jen před OVU... tak teď nevím, jak ho vlastně užívat... Díky

nynus
10. lis 2014

@jahodarka takze pit jak tedy pto tatara 😀 zacit jak???

jahodarka
10. lis 2014

@nynus 🙂 kazdy den jeden caj, vynechat pouze tyden, kdyz mas ms. 🙂

nynus
10. lis 2014

@jahodarka nooo tak ja nevim tadu i ctu ze pit zacatkem ms a vynechat jen v ovulaci na tyden tak ja nevim 😀 uvidim asi zacnu pit az to dostanu a prestanu pri ovu 😉