Kontryhelový čaj, jak a kdy ho mám začít užívat?

kaczenka01
25. kvě 2013

Ahojky všem chtěla jsem se zeptat... Dnes jsem si zakoupila tento čaj na podporu otěhotnění. Ale jsem uplně mimo z toho jak a kdy ho mám začít užívat.. Nevím zda sjem to pochopila dobře že ho mužu začít užívát už dnes a jak se mi dostaví menstuace tak dva tydny a potom pauza do té doby nez to zase nedostanu a nebo jak ?

prosím o radu...

p_ch
25. kvě 2013

já osobně ho pila hned v den MS a pila do OVU- první měsíc se mi MS o tyden posunula druhý jsem otěhotněla (ale nevím zda nám nepomohla i prstíková metoda) Kamarádka otěhotněla hned první cyklus pití kontryhele 🙂

kaczenka01
autor
25. kvě 2013

aha no jenže já moc nepoznám kdy mám ovulaci.. a prstíková metoda ? to mi nic neříká asi jsem ještě moc mladá ....ale děkuji za radu

radus_2011
25. kvě 2013

@kaczenka01 Kontryhelový čaj se pije od prvního dne MS až po ovulaci. Já ho piju vždycky prvních 10 dní, i když ovuluji až 14 DC. Já ho piju už celkem dlouho, krásně mi srovnal cyklus a pravidelně je ovulace.

stavba
25. kvě 2013

@kaczenka01 S tímto čajem mám čerstvou zkušenost. Začala jsem ho pít od prvního dne ms zhruba do půlky cyklu a několik dní před ovulací ještě maliníkový čaj (údajně je po něm lepší plodný hlen). Za sebe můžu říct, že už nikdy více, protože se mi ms dostavila o 6 dní později než obvykle. Takže moje tělo na bylinky asi nereaguje dobře. Ale to je jen moje zkušenost, hodně lidem pomohl. Je fakt, že taky nepoznám, kdy mám přesně ovulaci, ale tím by to snad být nemělo.

kaczenka01
autor
25. kvě 2013

mě zase doporučili že ho mám brát hnedka dneska ale jen 1x denně a ažbudu mít Ms tak 2x 2 tydny a potom pauzu do dalsích ms

beandy
26. kvě 2013

@kaczenka01 Bumbej ho od prvního dne kdy dostaneš MS (až budeš vyloženě krvácet, ne špinit). A pij ho zhruba 13 dnů, než nastane ovulace. Sice ovulku taky nemám vyloženě v půlce cyklu (14 - 15 DC), mám po kyretáži cyklus 31 dní. Ale lepší je přestat ho pít dřív. 🙂

summer2012
27. kvě 2013

@kaczenka01 Ahoj, pokud seš si jistá, že nemůžeš být těhu, tak začni pít klidně hned. Jinak bych to nechala až od MS.Taky piju od 1. DC, ráno a večer, až do ovulace, resp. pro jistotu přestávám hned, jak se objeví náznak plodného hlenu 😉

kaczenka01
autor
27. kvě 2013

@summer2012 ahoj děkuji za radu. Vím že nejsem tehotná 100% tak jsem ho začala užívat hnedka ale jen 1x denně ráno 🙂 potom ho budu pít až dostanu MS 2x denně a pokud poznám ovulaci tak až do té doby ještě jsem to nepoznala..

Dneska jsem si přečetla různé članky na toto téma tak uvidime jak se to bude vyvíjet dále.

Manžel si myslí že mám sniženou plodnost kvůli štítné žlazy a že až pujdu s tím k lékaři tak že mi řekne že nemusím mít děti ☹ ☹ ☹ Já byla na interupci před rokem kvůli zdravotním potížím a tímto co mi řekl muž mě celkem dostal ☹ ☹

Děkuji za radu 🙂

summer2012
27. kvě 2013

@kaczenka01 Hlavně se zbytečně nestresuj. Kamrádka měla taky problémy se štítnou žlázou, taky jí strašili, že s tím bude mít problém, takže počítala, že se jim hnedtak nezadaří a ono jim to vyšlo asi na 3 pokus 😉 a už mají krásnou holčičku 🙂 takže hlavní je být v pohodě 😉 i když to se někdy leho řekne...

kaczenka01
autor
27. kvě 2013

@summer2012 No snad sjem to nějak nezanedbala zítra jdu radši k lékaři

Děkuji

kaczenka01
autor
19. čer 2013

tak se nám zadařilo 😀 😀 😀 😀 😀

jennyska
4. lis 2013

@kaczenka01 @summer2012 @beandy @stavba @radus_2011 @p_ch

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s kontryhelovým čajem v těhotenství a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/kontryhelovy-caj/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, tip, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

loafeer
4. lis 2013

holky prosim, a kde se ten caj da kooupit a kdyz nevim, kdy mam ovu, tak do kdy bych ho pila?

petulen
29. pro 2013

@loafeer Ahojky, ten čaj koupíš v lékárně nebo třeba v prodejnách s čajem a kávou atd. Já si kupuju v lékárně sypaný od Lerosu, chutná výborně. Některé holky říkají, že vyzkoušely "pytlíkový" a chutnal jako převařená sláma 🙂 Jinak já taky nevím, kdy mám ovu, nechci se tím moc stresovat, už tak je toho na nervy 🙂 Takže ho piju cca 12 dní od začátku cyklu, tím nic nepokazíme 🙂

prcekverunka
29. pro 2013

@loafeer Kupovala jsem ho v lékárně Dr. Max - pytlíkový a byl dobrý. A já jsem ho pila celý měsíc vždycky, ale to proto, že jsem ho měla na úpravu cyklu.

natulisek
23. led 2014

ahoj holky no nevěřím vlastním očím že bych konečně narazila na něco co mi pomůže jak s menstruací, ovulací, ale i s otěhotněním ode dneška piju čajík sáčkovaný tak jsem zvědavá jak dopadnem 🙂 do toho beru kyselinu listovou doufám že to niják neuškodí 😕

monysek24
20. bře 2014

Ahoj holky jsem tu nova chtěla by jsem se zeptat koupila jsem si kontryhelovej čaj prosim o radu kdy se mam zazit uživat ? ovulaci moc nepoznam jestli na mesičky začit pit nebo ne mesičky vysadit ......🙂 děkuju

lennaaa
2. dub 2014

holky stačí když se pije jeden šálek denně, piju ho večer.?

alenamesarosova
5. kvě 2014

já ho začla pit hnde pač už mám po ovulaci teda aspon myslím pač jsem po potratu a tělo se mi začo chovat jinak a nejsem schopná zjistit kdy ovuluji jestli vubec 😒 . já si koupila sypaný a je dobrý mám odpor ke všem bylinkám ale tenkle mi nevadí

phoebe003
3. čer 2014

Ahoj, chci se zeptat, můžu si do kontryhelového čaje dát med a pár kapek citronové šťávy? Já totiž nesnesu čaj bez citronu... děkuji za radu.

kacaba85
7. čer 2014

@phoebe003: pokud ti to bude chutnat, tak určitě

hribecekbeztecek
10. čer 2014

Ahoj, chtěla jsem zeptat proč by se neměl pít kontryhelový čaj, pokud jste těhotná???

phoebe003
10. čer 2014

@kacaba85 Moc děkuji 🙂

hanickas1
22. črc 2015

Ahojky devcatka,mam dotazek.V zari KET a tim,ze nemam MS ani OVU kdy mam zacit ten caj tedy vlastne pot a kdy prestat? Vubec netusim ☹ budu vdecna za kazdou radu

nada1985
28. zář 2015

Jste tu někdo

nada1985
28. zář 2015

@nada1985. Chtěla sem se zeptat ten čaj mám používát když hned dostanu první menstruace a kdy mám přestat pít po ukončení menstruace. Můžete mi dát vědět a funguje to otěhotnět je to 100%

barboratov
15. říj 2015

no zkusíme a uvidíme...jak jsem pochopila pít od prvního dne cyklu 12 dní a pak až zas první den cyklu....dva šálky denně na lačno jeden ráno a druhý večer.....je to tak správně?

saja13
8. led 2016

@summer2012 Proč se vůbec nesmí pit mimo menstruaci? Když sem v pulce MS mužů též pit?

popelucha
8. led 2016

@saja13 pije se od 1. dne cyklu do ovulace a pokud mas MS tak ho klidně pij.

saja13
8. led 2016

Už mi právě konci ale ovu teprve bude