Kontryhelový čaj. Kdy ho mám pít a na co přesně je?

amona
27. bře 2012

Holky, v které části cyklu začít pít kontryhelový čaj a na co přesně je? Může pomoci otěhotnět? Díky

login.m
27. bře 2012

Ahoj Amono, co já vím, tak je hlavně na srovnání cyklu, měl by se užívat první dva týdny cyklu ráno a večer. 2 lžičky zalít do hrnku horkou vodou a na 10 min. přikrýt. Pak se užívá až snad ve druhém trimestru pro udržení plodu. Nějak snad i ovlivňuje otěhotnění, ale to přesně nevím.

hopisek
28. bře 2012

Ahojky.Kontryhel pokud si chceš srovnat cyklus,tak se pije každý den (2až 3hrnky deně).Pokud se snažíte o mimi,tak se pije jen od MS do ovu.Pak prej prý škodí mimi. Sice piju kontryhel už několik cyklů,ale spíš se mi Ms upravuje a nemám jí tak bolestivou.Ale k mimi nám ještě nepomhl. Hodně štěstí.

slundo
29. bře 2012

Tady je část článku o kontryhelu 🙂 Kontryhel a gynekologické potíže

Kontryhel je považován za jednu z nejlepších prostředků na nejrůznější gynekologické obtíže. Díky obsahu třísloviny tanin, mírní menstruační bolesti a silné krvácení a ulehčuje ženskému tělo lépe se vyrovnat s příchodem klimakteria (přechodu). Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány (zejména dělohu), zpevňuje podbřišek a tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje šanci na otěhotnění. Koupel z kontryhele pomáhá léčit různé kvasinkové nemoci.
Kontryhel v těhotenství

Na užívání kontryhele v těhotenství existují dva názory. Jeden kontryhel doporučuje, protože regeneruje ženské orgány a pomáhá ženám, u kterých hrozí potrat (především v posledních třech měsících). Druhý kontryhel v těhotenství striktně zakazuje.
Vždy je dobré se před užíváním jakýkoliv bylinek poradit se svým ošetřujícím lékařem.

ladie
29. bře 2012

Kontryhel jsem pila vždycky první dva týdny cyklu 2x denně.
Hezky mi srovnal cyklus a otěhotněla jsem po 4 měsících.
Jakmile otěhotníš, tak se pít nemá.

petruskaaa
30. bře 2012

Na podporu otěhotnění od 1DC do ovulace Kontryhel a od ovulace do konce cyklu se prý má pít zase maliník.Já pila jen kontryhel(do ovulace) 2x denně,ale mě nepomohl.Ny srovnání cyklu je prý dobrý taky řebříček,ale mě taky nepomohl,ma mě ty byliny asi nějak nefungujou 😀 .

jutu07
14. únor 2013

Po 11měsících intenzivního snažení o miminko jsem začala pít kontryhelový čaj 2x denně. Měla jsem nepravidelný a dlouhý cyklus tak jsem si řekla,že pro začátek by stačilo kdyby mi upravil menses. Ovulace se dostavila a to bolestivější než kdy jindy a ejhle hned za dalších 12dní jsem našla pozitivní testík. Takže u mě kontryhel pomohl hned první měsíc pití a to jsme před tím zkoušeli kde co. Přeji všem hodně úspěchu.

leona111
4. zář 2013

dobry den,holky mam dotaz koupila jsem si caj kontryhel a nevim jak ho pit kamoska me rikala at ho piju porad aji kdyz mam mesicky a ty mam nepravidelne.snazime se uz 2 roky o miminko a porad nic dekuji za odpoved

nynyha
4. zář 2013

ahoj, už to tu bylo řečené. Čaj se začíná pít od prvního dne, co máš měsíčky. Pokud na sobě poznáš ovulaci, tak po ovulaci přestaň a začni pít až zase první den menstruace. Pokud nevíš, kdy máš ovulaci, doporučila bych ti pít čaj každý den, dokud neotěhotníš. Pak by se mělo přestat.

coccinella
23. zář 2013

Ahoj Leono111 🙂
doporučila bych Ti pít čaj z kontryhele po celý cyklus - někdo doporučuje na ms vynechat - což asi můžeš.. ale pokud by byl u Tebe příčinou neotěhotnění nedostatek progesteronu, kdy se pak mimi nemůže pořádně uhnízdit - tak by měl kontryhel pomoc 🙂 i stejně jako drmek - ale ten bych radši po ovu vysadila.. ale kontryhel zkus pít celý cyklus - jedna holčina ho takhle pila a podařilo se 🙂
Já ho také piju + listovku a užívala jsem jeřáb, ale ten jen do ovu.

zanetazanetazaneta
23. zář 2013

ahoj jsem tu nova potrebuji poradit zacala jsem pi kontryhelovej caj ms jsem mela 18.9 a to jsem ho zacala pit 2 dene rano a vecer ale nevim kdy ho mam prestat pit moc se znazime o miminko us dlouhou dobu tak nevim jak tomu mam trosku dopomoci diky za radu ☹

pedom
8. led 2014

Ahojky holky sem tu nová, ale před časem sem tady diskuzi o Kontryhelovým čaji pročetla a tak vám chci napsat svou zkušenost.
Čaj sem pila 3 měsíce vždy od prvního dne po den ovulace - tu sem si přesně vypočítala na netu - a po 3 měsících to zabralo a ted jsem v 5 týdnu 🙂
Pila sem sypaný hrnek ráno a hrnek večer
Tak vám přeji hodně štěstí 🙂

andream35
13. led 2014

Čaj s kontryholem jsem pila 3 měsíce a stále nic.MS se mi neupravila a mimčo taky není.Jaké ještě existují čaje na podporu otěhotnění a upravení MS.3 roky se snažíme o mimčo a je to samá beznaděj.Prosím poraďte,děkuji ☹

lou1
26. led 2014

Čau děvčata 🙂 Takže kontryhel můžz pít celý cyklus i s ms a ničemu neuškodím? 🙂

romancam
30. čer 2014

Ahoj, budu ho pít už cca dva měsíce a nic na sobě nepozoruji..piji sypaný, 2lžičky do jednoho hrnku, louhuji 10minut, večer, i během MS - řídím se návodem na krabičce, tam se i píše, že se nemá přesahovat dávkování, tak potom nevím, když tu čtu, že pijete i více šálků denně...

tatamama
5. srp 2014

ahojky mam tez dotaz na cajik ja ho piju i během cyklu nevadi to me rekla pani v ceje života ze by to nemelo vadit ale jak tady ctu tak nektere zacnou pit caj az dostanou MS pak ho vysadi vůbec tedka nevim

jaenik
6. srp 2014

Ahoj holky, je možné začít pít kontryhelový čaj i mezi menstruacemi, nebo musím počkat na 1DC? Od soboty marně čekám na MS, po vysazení HA se mi to opět rozhodilo, jako jsem to měla před 11 lety, než jsem začla HA brát. Tehdy jsem měla MS po 3 měsících. Těhotná nejsem, zkusila jsem testíky. Mám strach, abych neměla MS zase po 3 měsících, jelikož jsme se s manželem začli snažit o miminko, bylo by vše hrozně zdlouhavé. A nechce se mi jít ani k mudr. pro vyvolávačku nebo plato hormonů na pravidelnou ms, tak bych ji chtěla zkusit srovnat čajem..

keeshka
6. srp 2014

Taky jsem měla po vysazení HA hodně nepravidelnou ms a vlastně většinou jsem neměla žádnou. Kontryhel jsem zkoušela a když ms nedorazila, určitě se nic nestane, když ho začneš pít, protože už jsi vlastně přes svůj cyklus, když ms nedorazila. Doporučuje se pít od 1DC (ty jsi ho uděláš) do 14.dne (kdy bývá ovulace). Já jsem ho pak podporovala ještě tinkturou Jeřáb ptačí 😉 , to jediné mi na chvíli zabralo.

kripli
7. zář 2014

Kontryhelu se říká ženská bylina, protože je dobrá na většinu problémů ženských orgánů. Já jsem ho pila, když jsem měla silné menstruační bolesti a nic mi nikdy nepomohlo víc, než silný kontryhelový čaj. Jestli pomáhá otěhotnět, jsem nikdy neslyšela, ale protože upravuje krevní oběh a prokrvuje správně a rovnoměrně ženské orgány, asi v tom smyslu prospěšný bude.
Osobně jsem se dávkováním nikdy moc neřídila a pila, dokud pomáhal. Většinou ale stačil půllitr teplého čaje naráz. Výslovně jako lék proti bolestem. A i v rané fázi těhotenství, kdy mě taky břicho bolelo, jsem ho pila, ničemu to neublížilo, spíš to pomohlo.

kvetinka_24
18. zář 2014

Zdravím,

mám problém s menstruací, již rok ji nemám, údajně mám málo tuku v těle. Nicméně sportuji a mám velké množství svalů, tuky mi nejdou nějak nabrat, snad proto, že jím zdravě-tj. ovoce, zelenina, komplexní sacharidy, bílkoviny, zdravé tuky...Kontryhel mi byl doporučen, máte s tím zkušenost ve spojení s absencí menstruace? Jak jej v mém případě, brát či pít, čili v jaké formě? Měřím 171 cm, vážím 53kg.
Nebo jej s něčím kombinovat? Psychického rázu to není, žiji zdravě, sportuji a jsem spokojenější než kdy dřív, má obvyklá váha byla 56kg, někdy i 54kg, není to nějaký nárazový váhový skok, budu vděčná za jakékoliv rady. Hezký den přeji

kristyna0111
21. říj 2014

Zdravím ... chtěla by jsem se optat jak to chodí s tím Kontryhelovým čajem ... S přítelem se snažíme o miminko ale nějak se nám nedaří ... V červnu jsem byla na potratu protože se něco zvrtlo ... Ráda bych požáda o vaší radu 🙂 🙂 🙂

sannnya
19. lis 2014

Ahoj, kontryhelový čaj je super, já ho pila pravidelně v práci 2x denně a 1x doma, no a po 3-4 měsících se zadařilo a teď jsme v 9tt 🙂 plus samozřejmě musím podotknout, že mám problémy s dělohou a lékař nám dal předtím čas do vánoc a pokud to neklapne, tak potom IVF.....všechno klaplo a ani IVF nemuselo být 😀

kaccistar
17. únor 2015

ja som kontryhel zacala pit od 1. dna MS a az do ovulacie (ak neviete, kedy to je, tak doporucujem do 14. dna cyklu).. ale musim povedat, ze mi hned cyklus skratil na 25 dni a velmi ma to sokovalo.. takze v dalsom cycle som si ho zacala tiez davat od 1. dna a pridala som este listy maliniku.. no a dalsi cyklus uz neprisiel... // 😉

moninak
9. čer 2015

Mam starsiho muze bude mu letos 49 a chceme 3 dite ja piju kontryhelovy caj on ho chce taky ale nedavam mu ho 😵 muze te mi poradit co mu mam rict

lenka123j
24. zář 2015

holky mám kontryhelovou nať od Miloty a na krabičce mám napsané, že mám začít desed dní před počátkem menstruace až po její ukončení - 1-2 šálky denně..... tak tedka jsem z toho úplně zmatená!!!! jak to tedy je ??? ☹

moulinkaa
25. zář 2015

@lenka123j Lenko, tohle je OTÁZKA ve fóru, teda každý sem může napsat jen jednu odpověď. Proto ti tu asi nikdo moc neodpoví. Zkus napsat do některé DISKUZE, tam se vedou delší rozhovory. Třeba sem: https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/kontryhelovy-caj-jak-a-kdy-ho-mam-zacit-uzivat/
Nebo založ novou diskuzi 🙂

O kontryhelovém čaji máme také info tady: https://www.modrykonik.cz/kontryhelovy-caj/ A pod článkem jsou zkušenosti ostatních maminek 🙂 ...Pomohlo?

@nada1985 Tady v OTÁZCE se řadí odpovědi podle počtu "To se mi líbí". Odpovědi proto hledej nahoře 🙂 Klidně ale založ DISKUZI na téma, které te zajímá.

nada1985
28. zář 2015

Jste tu někdo na odpověďi?

asim900
4. říj 2015

Ahojky 🙂 holky mám prozbu. z přítelem se snažíme o miminko. a nejde nám to :( mám nepravidelnou menstruaci, a ani nepoznám ovuaci jestli ji vubec mám, už jsem jednou rodila, prosím pomužete mi? Děkuju

hancamiki
13. kvě 2016

ahojky,ja tedy začala pít včera tak uvidím jestli to pomuže,o mimi se snažíme tak rok.

tomasova123
20. kvě 2016

Mám pít kontryhel a ktomu brát proveru nebo jen kontryhel a kdy se to pihe když nepoznal na sobě ovuaci

mbenesova
7. čer 2016

Ahoj, všude se uvádí, že se kontryhel pije od prvního dne cyklu až po ovulaci, ale když nemám vůbec menstruaci? Mám jej tedy pít pořád?