Kontryhelový čaj, kdy se má pít? Kolik ho dát spařit?

terkazel
8. srp 2013

Ahoj, vím že tady je ǔ spousta diskuzí o kontryhelu, ale vůbec to už nechápu. Někdo píše pít v první DC, někdo před ovulaci, a do toho ještě maliník, je to úplně to samé. Když jsem se dočetla o kontryhelu tak jsem narazila na jedinou odpověď, pít ho od 1DC do ovulky, a pak ten maliník, ale teď čtu že se při MS pít nemá tak jak to vlastně je? Nikde není napsáno kolik se ho má dát spařit, a na jak dlouho. Vůbec už nevím co si o tom myslet. ☹

sarkad2856
8. srp 2013

@terkazel Ahojky.Kontryhel pokud si chceš srovnat cyklus,tak se pije každý den (2 x deně).Pokud se snažíte o mimi,tak se pije jen od MS do ovu.Pak prej prý škodí mimi.

sarkad2856
8. srp 2013

@terkazel od ovulace do konce cyklu se prý má pít zase maliník 😉

muribana
9. srp 2013

@sarkad2856 @terkazel ja pila kazdy vecer po dobu jednoho mesice kontryhelovy caj v kryglu 0,4 od Kofoly 🙂 a dalsi Mesic jsem uz MS nedostala ;)

sarkad2856
9. srp 2013

@muribana Jako celý měsíc?

muribana
9. srp 2013

Ano, s breznovou MS jsem zacala pit kazdy den vecer (dolezite je pit v klidu, kdyz jsi v pohode)..no a dubnovou MS jsem uz nedostala..Tak nevim jestli to je nahoda nebo ten kontryhle. Ale moje kamoska, ktera mi to doporucila, rikala, ze to je 100%..ze jeji kamaradky na to taky neverily a pomohlo..

terkazel
autor
9. srp 2013

@sarkad2856 moc děkuji, rádi bychom i mimi, ale srovnání cyklu mi zatím postačí 🙂
@muribana tak to gratuluji, kolik ho mám dát spařit? Já na to teda taky moc nevěřím, ale manžel docela jo, tak ho vyzkouším. 🙂

sarkad2856
9. srp 2013

@muribana Hmm tak vyzkoušíme 😉 děkuji
Někde jsem teda četla že jak se pije i po ovu tak by sna mohl uškodit,tak proto se ptám

sarkad2856
9. srp 2013

@terkazel Jasně,ono postačí někdy i 2 měsíce na upravu a je to tam 😉

terkazel
autor
9. srp 2013

@sarkad2856 to je pravda, četla jsem o spoustě žen co se jim to povedlo po kontryhelu 😉

sarkad2856
9. srp 2013

@terkazel tak hurá na pítí 😉

terkazel
autor
9. srp 2013

To jo, musím ho někde sehnat. Snad ho zítra začnu pít 🙂

veruska007
9. srp 2013

Já piju maliník těhu netěhu, denně. Spařím do 0,5l vody 2 vrchovaté kávové lžičky kontryhele. Upravil mi cyklus. V těhu jsou různé názory, ale četla jsem, že nějakou paní uchránil před potratem - tak jsem ho teď pila celé těhu a nedám na něj dopustit, tentokrát nám fakt pomohl 😉

ladie
9. srp 2013

teda maliník jsem pila až před porodem 😕

Ale kontryhel mi moc pomohl na srovnání cyklu i na otěhotnění. Pije se prvních 14 dní cyklu (od prvního dne MS). Ke kontryhelu ještě doporučuji kapky "Ženské" od Grešíka.
http://www.bylinky-medy.cz/www-lecivebyliny-cz/...
(pila jsem 1x denně kontryhel a k tomu drala 1x20 kapek od Grešíka)

muribana
9. srp 2013

@sarkad2856 ja si nejdrive koupila v lekarne sackovany. Fotku toho caje mam v profilu. A pak jsem si koupila sypanny a to jsem si dala velkou polevkovou lzici vyluhovat..

muribana
9. srp 2013

@sarkad2856 ja cetla, ze je dobry i pri rizikovem tehotnestvi s nachylnosti k potratum. Myslim, ze tato bylikna neuskodi. 😉

janicka85
9. srp 2013

terkazel ahoj, přidávám se do dikuze, kontryhel nepij, ten je pro straší ženy a na otěhotnění nepomůže, raději si kup Sarapis - ale obyčejný 🙂

sarkad2856
9. srp 2013

@muribana Děkuji,no já jsem něco přečetla a nevím zda tomu teda jako věřit,ale je mi divné že by bylinky uškodily,no tak uvidíme 😉

sarkad2856
9. srp 2013

@janicka85 Smím vědět proč je pro starší ženy?A co je ten Sarapis?

janicka85
9. srp 2013

Sarapis je potravinový doplněk , doporučuje ho moje MUDr., obsahuje vše na prekoncepci

janicka85
9. srp 2013

sarkad2856
a kontryhel zase nedoporučuje, proč to bych se jí musela zeptat, mám s ní dobré zkušenosti

terkazel
autor
9. srp 2013

@janicka85 Ahoj, teď jsem koukala na ten Sarapis, a tam píšou že je vhodný zejména pro ženy v přechodu. Myslím že kontryhel nebo jakákoliv jiná bylinka vhodná pro ženy s nepravidelnou MS neublíží, při nejhorším jsem si dala čaj. 🙂

terkazel
autor
9. srp 2013

@muribana ten čaj co máš v profilu jsi koupila normálně v lékárně? Na internetu ho nemǔžu najít.

muribana
10. srp 2013

@terkazel ano, v lékárně 🙂

terkazel
autor
10. srp 2013

@muribana děkuji 🙂

janicka85
10. srp 2013

sarkad2856 na Sarapisu vím, že je napsáno, že je pro ženy starší, ake ona ho doporučuje, pokud to potřebují i 15 leté holky, na ten kontryhel se jí zeptám

janicka85
22. srp 2013

terkazel tak posílám slíbenou odpověď - kontryhel obsahuje moc estrogenů - proto není vhodné pro mladší ženy, až tak po 40 roku