Laparoskopie teď na podzim a doufám, že pomůže k zázraku

petra123
26. zář 2012

Ahojky Holky,

tak ted v brzké době mě čeká laparoskopie poslední zakrok který ještě nemám☹a doufám že ten pomůže k vysněnému mimisku.Snažíme se spoustu let tak už by konečně mohla ta chvíle přijít a být konečně těhotna a konečně mít vysněné mimisko u sebe a konečně mít smysl života:
Kdo se ke mě přidá🙂

ivekr
5. lis 2012

@antana123 tak manželův vzorek jsem sebou nesla normálně na své vyšetření a doktor se na to podíval jen přes mikroskop (nechal se mě podívat taky) a hejbaly se 🙂 Ale někde jsem četla, že to že se hýbou ještě nic neznamená. Na žádném širším vyšetření nebyl. A ten HP mi dělal jen jednou na tom začátku před nasazením těch prášků. Jinak bez clostíku říkal, že mi to taky nepůjde. a kolikrát si ho už brala. všude čtu tak 3x za život a já ho měla už tak 6x a teď ještě budu mít 3x. A pak mi dá pregnyl injekci a pak jím proveru.NO tak uvidíme, necháme se překvapit, jako pokaždé 😅 . Zítra už asi nastoupím do práce, tak snad příjdu na jiné myšlenky. I když ten močák 100% zdravej není, ale doma už se zblázním 🙂. A držím pěstičky, tohleto už nám musí vyjít 🙂.

antana123
5. lis 2012

@ivekr já jí měla loni 5x a letos zase tak na 6 cyků
jinak mám clostil pak pregny a pak duphaston
možná by vám pomohlo jít do centra a tam by vás proklepli pořádně 🙂

ivekr
5. lis 2012

@antana123 určitě pokud se teď do třech cyklů po laparo nezadaří, tak mi doktor dá žádanku rovnou prý do centra. Tak si říkám, že ty 3 cykly to ještě vydržíme. Jinak přemýšlím, proč mám proveru a ostatní holky duphaston.....chci taky duphaston, když mi provera nepomohla 😀

antana123
5. lis 2012

@ivekr hele mě provera pomohla u malýho s ní se nám povedl Šíma 😀
měla jsme jen pregnyl a proveru

krista1
5. lis 2012

@ivekr Ahoj,tak ti moooc držím pěsti,aby se to konečně povedlo,věřím,že je to těžké,jsme tady všechny co čekáme delší dobu,tak se snad tady do Vánoc dočkáme všechny // 😉
K té Proveře,někomu pomohla a někomu ne,já ji brala na úpravu cyklu,v tom mi pomohla,že mi to zpravidelnila,kamarádka co ji brala,tak ji úplně zničila cykly a je bez ovulace,myslím si,že jí to doktor zbytečně brzy napsal.Jinak já jsem taky byla jen na hormonálním profilu a laparce a manžel na spermiu,kdyby si chtěla širší vyšetření,tak ti to udělají asi až v tom CAru
@antana123 Neboj,já stále věřím,že když ti odstranili ty srůsty,že se to konečně povede,protože je to hodně velký problém,tak už to do Vánoc bude,neboj dva měsíce ti dávám,ne půl roku a budeš těhulka 😉

krista1
5. lis 2012

@ivekr a k tomu zánětu močáku,kámoška se na to ptala a prý to nemá vůbec vliv na otěhotnění,tak držím moc pěsti.Ty nemáš normálně ovulku?A na co bereš tu Proveru?Nemáš bez ní MS?

ivekr
5. lis 2012

@krista1 Ahojíky, no já právě nevím proč mi ji furt dává. Cyklus mám pravidelnej, s proverou jsem ho měla delší tak 35-37 dní, bez ní 27-29 dní. tak mi příjde že mi moc dobře nedělá, ale furt mě jí cpe ☹. Jinak ovulaci já ti nevím jestli mám.......dřív jsem si dělala pár ovu testů a byly pozitvní, teď v létě negativní.......ale chodím na ten pregnyl, tak to by ovu být měla ne? No asi se ho zeptám jako blbá, jaký je rozdíl mezi proverou a duphastonem.....

ivekr
5. lis 2012

@ivekr jo a dneska mi na kontrole dal už clostík, že jak to dostanu, tak od 3.dne ho mám zase nasadit a k tomu ještě každý den večer Metformin. Víte někdo na co to je? prej se nemám bát, že píšou na cukrovku, ale kvůli tomu to nemám a víc mi neřekl ☹

ivekr
5. lis 2012

@krista1 jsem odpověděla sama sobě 😀 kopíruju sem: jo a dneska mi na kontrole dal už clostík, že jak to dostanu, tak od 3.dne ho mám zase nasadit a k tomu ještě každý den večer Metformin. Víte někdo na co to je? prej se nemám bát, že píšou na cukrovku, ale kvůli tomu to nemám a víc mi neřekl emoticon

krista1
6. lis 2012

@ivekr Víš co,já si myslím,že tu Proveru vůbec nepotřebuješ.Na ovulku ti pomůže ten Pregnyl nebo clostilbegyth,takže mu řekni,ať si s tou Proverou víš,co?!Asi máš hodně starého gyndaře,co?!Tak kolem padesátky?Ti jsou stará škola 😀
No Metformin,vůbec nevím,o tom jsem nikdy neslyšela,asi nějaký zmatený a zkouší na tebe všechno.No snad ti ten clostil pomůže,hodně holkám pomohl 😉

ivekr
6. lis 2012

@krista1 ja už ten clostil právě 6x měla, a nic, pak ta laparo a teď znova. Předtím mi dával tu proveru a teď mi ji chce dát zase. Tak budu dělat blbou a zeptam se ho: a pane doktore, na co ta provera vůbec je? hihi. Joo je to zdejší primař, tak přes 50 let.......jako porodník a tak je prej dobrej, i prej si ho chválí co se týká té neplodnosti, akorát asi já jsem zase vyjímka 😅

krista1
6. lis 2012

@ivekr Nemyslím si,no ale Provera je hodně starý lék,tak proto ti ho doporučuje starý doktor,možná je dobrý,ale jak říkám,pokud ti do teď nepomohla,mě to upravilo jen cykly a pokud je bez ní máš kratší,tak to neber,řekni mu,že jsi radši když máš kratší cykly a že ti je zbytečně natahuje a nechceš do sebe cpát tolik hormonů!A jak ti dopadl hormonální profil?Tak ono všechny holky co byly po laparce brzy zapadly,takže my nebudeme vyjímky,věř tomu! 😉

ivekr
6. lis 2012

@krista1 no HP mi dělal jen to poprvé v září 2011 a to bylo prý v pořádku. Od té doby mi krev nebral.No já doufám, že nebudeme vyjímky. Zkusím se ho na tu proveru zeptat, snad mi odpoví. Trošičku s ním vázne komunikace a jakékoli dotazy odpoví způsobem, neřešte to, dejte si panáka, nemyslete na to, a jéé takový ženský miluju co všechno věděj. Takže já jsem ráda, když se ho můžu ptát na co nejmíň věcí...bol si pak připadám jak kretén co raděj měl držet hubu 😕

krista1
6. lis 2012

@ivekr Tak to já mám úplně stejného doktora,no jo,jsou staří a nerozumí dnešní době,je to fakt hrůza,no a nepřemýšlela si o změně doktora?

ivekr
6. lis 2012

@krista1 ano přemýšlela a přemýšlím pořád, zrovna nedávno jsem sem dávala krátkou zprávu na toto téma (můžeš podívat) ale asi to nechám jak to je ☹ Problém je, že tu nemám ke komu jít. Našla jsem recenze na 2 doktory noo a samozřejmně nové pacienty nepřijímají. A zase bych určitě začala od začátku, což bych už nedala. Tak se sklidňuju tím, že ty 3 cykly ještě "vydržím" a pak mě stejně pošle do centra. Tak už to tam nějak překlenu. A co ty? Jaký máš pocit ze svého doktora?

krista1
6. lis 2012

@ivekr aha,takže si na tom skoro stejně jako já,taky jsem si říkala,že to nemá cenu jít nikam jinam,protože by mě pak stejně poslali do centra a tak čekám.U tebe to asi taky už nemá cenu,myslím si,že by si to všechno znovu prodělat nemusela,ale jelikož už máš skoro všechny vyšetření za sebou,tak si myslím,že ti pomůžou už jen v tom Caru.Neboj,třeba tam nebudeš muset vůbec jít,držím ti moc pěsti 😉

ivekr
6. lis 2012

@krista1 Tak to jsem ráda, že to takhle nemám sama 😔 Občas mám výčitky, že to moc neřeším. Kamarádky mi říkají, že už by u něho dávno nebyli (řeším to s gynekologem už 14 měsíců). Ale defakto já mu neřekla, že na to spěchám, chtěla jsem tomu co nejdýl nechat čas, sem si říkala, že příště už to určo výjde, akorát z těch příště už bylo 14 a děsně rychle to uteklo. Ale určitě nám ta laparo to tam krásně pohnojila a připravila na miminko. Já to mám dostat v pátek, tak už jsem nervozní. Navíc mi dnes ráno začlo svědění. Mám za sebou zánět močáku a v pondělí jsem dobrala antibiotika, byla u něj na kontrole a on se mě ptal, zda nemám svědění, říkám že ne. Noo a dnes to začalo. Jenže se k němu nedostanu. Tak mám doma clotrimazol mast, tak jsem si namazala sama. Sice expirace je únor 12, ale tak snad těch pár měsíců po nevadí. Chjo to je pech pořád s těma potížema.

ivekr
6. lis 2012

@ivekr a ještě se chci zeptat (teĎ mě napadlo) že bych ukusila měřit BT (za ceou dobu jsem to zkoušela na 3 cyklech ještě v začátku) ale někde jsem četla, že když se berou ty léky (clostík, provera, pregnyl) že nemá smysl teplotu měřit, protože ji ovlivňují. Měřila sis teplotu i přes ty léky? Dívala jsem se, že máš pár grafů ve fotkách.....tak jen jeslti nevíš..

ivekr
6. lis 2012

@krista1 já zase odpověděla sobě, špatně jsem klikla. Prosimtě, ten text nademnou je taky na tebe 😅

krista1
6. lis 2012

@ivekr No myslím si,že je víc takových holek jako jsme my,taky jsem si říkala,že nevím na co furt čeká,ale myslím si,že je to všechno z nějakého důvodu a po té laparce,to příjde,tělo je profouklé a projeté tou tekutinou takže jsme připravené na početí 😉 ty to máš dostat teď v pátek?Já až v neděli,nebo pondělí,mám to vždycky tak 28-29DC.
Jo taky jsem to slyšela,že to nemá cenu měřit,jo měřila jsem i přes Proveru,i přes clostík a pokaždé se ovulka ukázala,ale bylo to takové všelijaké,já už na sobě ovulku poznám díky plodnému hlenu,je takový týhlý bílkový a mám ho dva dny před ovulkou,takže podle toho to poznám,shodou náhod jsem ho měla před laparkou a v den laparky ovulku,srovnala jsem si i grafy a to vyšlo taky tak,takže už vím,kdy ovulka bývá,akorát tento cyklus byl nějaký jiný,měla jsem plodný hlen i po ovulce,takže fakt nevím...třeba to bylo tím zákrokem,tak jsme to pojistili.¨
Taky bych ti přála,ať MS nedorazí,ale byla si teď na tom zákroku,tak bych to viděla až na ten další cyklus,ale i tak ti držím moooc pěsti.Kolikátý DC jsi byla na té laparce?JJ pochopila jsem,že píšeš mě 🙂 Jako zkusit měřit můžeš,ale nevím,jestli ti to fakt neovlivní ty prášky ☹ Bohužel hormony jsou hormony 😖 A ty ještě na sobě nemáš vypozorovanou ovulku?Si říkala,že ti doktor píchne Pregnyl?Po něm prý je ovulka vyvolaná do 48hodin,takže nemusíš nic sledovat?Ještě jsem si četla,co ti psala jedna holka na ten Metformin,vypadá to hodně nadějně,takže ty léky budeš brát od nového cyklu,jo?!Věřím,že už ti to konečně pomůže,třeba budeš mít fakt ty dvojčátka 😉

ivekr
6. lis 2012

@krista1 Jejda mankote, hlavně né dvojčátka...z toho mám panickou hrůzu 😀 . Jinak já už asi před 3/4 rokem ten metformin pár cyklů měla a stejně nic. Jinak laparo jsem měla 11 den cyklu a 13 - 16 bylo každý večer snažení. a 17den jsem měla zánět močáku. Cykly mívám 27-29 dní, častěji těch 28, takže v pátek už by měla přijít MS. Ovulku jsem právě vždycky poznala podle píchání v boku a taky takový výtok jak "sliny" ale nebyl takový táhlý jak píši na netu, že má bejt. Jen se změnil z bílé na průhlednou. Tak jsem to chtěla ještě zkusit třeba porovnat tím grafem, jestli to sedí. Pregnyl jsem měla píchaný už asi 7x (už ani nevím kolikrát přesně) a stejně nic. Po ult, když byl folikul myslím nad 20mm mi ho sestra píchla a od té doby jsme měli 3-5 dní i 2xdenně snažit.Proto jsem si říkala, že teď to musí vyjít a stejně nic. Potom místo snažení doma, mi udělal 2x IUI, tak to jsem říkala, že teď už to musí být a zase nic. Tak jsme dali přes léto pauzu od všeho a teď na 3 cykly po laparo jupí znova 😎 🙄 . Ale ty 3 cykly utečou rychle a uklidňuju se tím, že IVF to jistí, ale to víš že mě hlodá, že když mi nešlo to IUI tak co když ani to IVF /a navíc to už bude něco stát/. NO vidíš a tobě IUI ještě po takové době nedělali. I když prý to má úspěšnost tak 15%.

ivekr
6. lis 2012

@krista1 a zkoušela si si pozorovat i čipek? To jsem taky už zkoušela a podle toho, co jsem vypozorovala vypadá přesně tak, že ms dorazí ☹. Ale zase jsem taky slyšela pár případů, že tak vypadal a pak se v době ms zatáhl..takže asi ani podle toho se to nedá poznat.

ivekr
7. lis 2012

@krista1 tak jsem to dnes ráno dostala, takže jsem měla cyklus 26 dní. No zklamání obrovský, to asi nemusím popisovat.....ale zase lepší dřív než dorazit později a mít plané naděje.

krista1
7. lis 2012

@ivekr Taky jsem po té laparce chytla zánět močáku,to je divné 😖 No tak třeba MS už nedojde,když ste se tak brzy po laparce snažili,to my jsme nemohli,protože jsem byla zašitá zevnitř a taky jsem měla modřinu na břichu,no a navíc jsem byla v den ovulky na laparce,takže bysme to už nestihli 😀 No ono i přirozené snažení je 15% úspěšnost,takže pokud i IUI,tak v tom není moc žádný rozdíl.Já pevně věřím,že teď po té laparce už se to podaří nám všem,co jsme tady!Určitě do 3 měsíců jsme všechny jasné 🙂 Ne čípek před MS jsem nikdy nezkoumala navíc mám moc krátké prsty,tak tam ani nedošáhnu 😒 No zase mi zmizela lišta na monitoru,fakt nevím,jak to dělám 😀 No uvidíme.Já si taky myslím,že by to byla haluz,kdyby to vyšlo hned první cyklus,ale i tak stále doufám.
To mě moc mrzí,že si to dostala tak brzy a že vůbec,neboj příští měsíc bude od znova a budeš už konečně zahojená,tak zkus teda měřit BT,za to nic nedáš,zkus to a uvidíš,třeba vychytáš ovulku a budeš vědět,kdy ji máš a tak,držím moc pěsti,do dalšího cyklu.No já si myslím,že to tentokrát taky dostanu dřív.No po laparce jsem to dostala taky po 27dnech,to se mi ještě nestalo,tak brzy.No a jinak to mívám 28-29DC.Fakt mě to moc mrzí.Ale věř,že se to podaří,musí a na žádné IVF nebudeš muset jít!Hodně štěstí,teď jsem na řadě já s MS nebo neMS. 🙂

@antana123 Ahoj,tobě už dorazila MS?

krista1
7. lis 2012

@petra123 Ahoj,tak co jak se cítíš?Jak si na tom?Kolikátý DC jsi?

antana123
7. lis 2012

@krista1 ne né já jsem teprve 24DC očkávám jí za 8dní u nás to určo nevyšlo a co ty kdy čekáš MS???

krista1
7. lis 2012

@antana123 A jak víš,že to nevyšlo?Taky mám takové depkové období před MS,to je ten blbý PMS,no trpí na to skoro všechny ženy,taky si říkám,co když to nevyšlo a tak,ale stejně na sobě nic nepozoruju,po těch dvou letech člověk už ani neví 😖 Já to čekám o víkendu.Dneska jsem 25DC,tak to jsem na tom stejně,věř tomu,že se to určitě brzy podaří,pokud ne tento cyklus,tak určitě ten další 😉 Problém je u tebe odstraněn,tak už vám v tom nic nebrání 🙂

antana123
7. lis 2012

@krista1 no já byla už 2x těhu a pokaždé to bylo stejný u malýho sem pociťovala i zahnizdování a ted nic takže vím že to nevyšlo hold nás čeká další kolo
tak to jsme od sebe jen o den ale já mám delší cykly já čekám ms na 32DC

krista1
7. lis 2012

@antana123 Aha,no já vůbec nevím,jak budu mít tento cyklus dlouhý.Takže si myslíš,že by si to uhnizďování cítila znovu?Jsem si myslela,že těhotenství je pokaždé jiné ☹ To mě moc mrzí,že to tak cítíš.Tak byla si tento cyklus na laparce,byl tam i zákork,tak doufám,že ten další cyklus se tvé tělo úplně zahojí a už bude připravené na další těhotenství,moc ti držím pěsti.Mě to v ten cyklus laparky taky nevyšlo,teď už mám druhý,tak uvidíme 🙂 Ale taky nic nepociťuju 🙂

antana123
7. lis 2012

@krista1 u mě v cyklu laparky bylo pozdě na snažení já šla na laparku na 20DC ale tohle byl první snažící cyklus tak třeba e povede až ten druhý jako u malýho před 3 rokama taky se nám povedl na vánoce 😉