Laparoskopie teď na podzim a doufám, že pomůže k zázraku

petra123
26. zář 2012

Ahojky Holky,

tak ted v brzké době mě čeká laparoskopie poslední zakrok který ještě nemám☹a doufám že ten pomůže k vysněnému mimisku.Snažíme se spoustu let tak už by konečně mohla ta chvíle přijít a být konečně těhotna a konečně mít vysněné mimisko u sebe a konečně mít smysl života:
Kdo se ke mě přidá🙂

p.e.t.u.l.k.a
26. zář 2012

Ahojky já jsem měsíc po laparce a hysteroskopii a snad do Vánoc otěhotním 🙂

bohunka81
26. zář 2012

Ahoj holky, tak se k vám přidávám,mně čeká laparka v půli října a taky doufám že to bude poslední krok k vytouženému mimču. Petulko jak dlouho jsi po operaci byla na neschopence?

hermionah
27. zář 2012

@petra123
ahoj petra,aj mna caka lsk...a zdielam pocity,kt mas :(..drzim palce...

krista1
28. zář 2012

Ahoj holky,můžu se přidat,taky mě čeká laparoskopie a to v neděli nastupuju do nemocnice.Taky doufám,že do Vánoc se zadaří 🙂
@petra123 Taky jsem doufala,že tam nebudu muset jít,jako ty,kdy tě to čeká?Hodně štěstí.Po jak dlouhé době tě tam doktor poslal?Mě až po 2letech.

krista1
29. zář 2012

@bohunka81 Ahoj,jak dlouho se snažíte otěhotnět?Myslím,že ta neschopenka není ani třeba,teda pokud je všechno v pořádku,tak stačí mít volno tak 3dny,říkali mi to v nemocnici.Pak napíšu jaké to bylo.

petra123
autor
29. zář 2012

@p.e.t.u.l.k.a
@bohunka81
@hermionah
@krista1 Ahojky holky vítám Vás a jsem ráda že nebudem na to samy🙂) a doufám jako vy tady píšete do vánoc těhulka🙂)a co se tyče rekonvalescence tak pokud nejsou problémy tak za 3 dny můžeš do práce ale ja jsi beru tyden dovči nic nechci zanedbat i když moje práce není už těžka sedím v kamclu ale co raději si odpočinu a budu vědět že jem nic nezanedbala🙂Tak hoky kdo jde dříve hned napsat poznatky a své zažitky a kde jdete do nemocnice ja jdu do Nového jičína.5.10 jdu na předoperační prohlídku a pak se uvidí kdy na mě příjde řada🙂JInak my se snažíme 6 půl roku.

krista1
29. zář 2012

@petra123 Ahoj já jdu asi z vás nejdřív,tak vám pak napíšu.No to já už budu mít po.Nastupuju tuto neděli.Doufám,že tě vezmou taky hned,objednali mě na polovinu cyklu,prý se to tak dělá,tak ať víš,budeš muset mít EKG,vezmou ti krev,vyšetření od obvodního lékaře,vyplníš tam dotazník,docela mě naštvalo,že mi ten dotazník dali tak brzo,ještě před tím,než jsem se dozvěděla co a jak,protože tam byla otázky typu,doktor mě poučil o tom a tamtom,no a já jsem vůbec nevěděla co mám zaškrtnout.Navíc tě nejspíš taky objednají hned.Jinak doktor je tam sympatický a jeho sestra taky,takže v pohodě přístup.Jen na té recepci jsou takoví rozlítaní(no možná to bylo tím,že spěchaly na oběd😀)Jsem fakt zvědavá.Prý to je tak na dva dny v nemocnici,tak doufám,že mě v úterý pustí.Téda 6 a půl roku a to vás nenapadlo jít s manželem/přítelem do Caru?Takže se snažíš od 24,no jako já...ale já teda jen dva roky.

Tak mi holky držte pěsti,až přijedu hned písnu.

radamax
29. zář 2012

Ahoj holky, já jsem byla v červenci na kyretazi (výškrab), sice to nic není ale u srdíčka mě hodně bolelo když mi doktoři řekli,ze to byl samovolny potrat ;( tak snad uz to brzy dopadne lepe a budu mít v brisku zdravé miminko 😉

krista1
29. zář 2012

@radamax držím pěsti,ať se ti brzy zadaří,zadařilo se jednou zadaří se podruhé,zkus bylinky,určitě to bude příště lepší 😉 Kotvičník a kontryhel,hodně štěstí 😉

radamax
29. zář 2012

Děkuji kristynko 😉

bohunka81
30. zář 2012

Ahoj holky, tak na laparku opravdu musím, asi jako každá z vás jsem do poslední chvíle doufala že to nedostanu ale bohužel. Taky jste dostali od doktora docela drsný rozpis toho co můžete jíst a co všechno nesmíte? Já budu mít týden před výkonem docela drsnou dietku. Nechci se rouhat ale možná to bude to nejhorší na celé laparoskopii🙂

petra123
autor
30. zář 2012

@krista1 ahojhky tak super a držím palečkya o NJ mi vše pak napiš🙂)jsem zvědava.Jinak 6 a půl roku a máme toho zasebou fakt vše včetně CAR IVF a vše co k tomu patří jen nění mimisko☹

Tak ja zatím nic dneska jsem 28DC tak mam obavy že do pátku mi asi menzes nezkončí ale budu denně papat hovně citronu a není možné ja na tu operaci chci co nejříve🙂
@bohunka81 vitej a doufám že na nic nepříjdou jen nas profouknou a budem hned těhu.-)

bohunka81
30. zář 2012

Já v to samozřejmě strašně moc doufám, ale raději na to moc nespoléhám abych nebyla zklamaná. Už po tom zamlklém jsem si myslela - nevyšlo to teď tak otěhotním a bude to. No a ono se to otěhotňování prodlužuje a už je to skoro dva roky a nikde nic☹

petra123
autor
2. říj 2012

@krista1 tak kaj jsi čekám na zpravičky jak jsi dopadla a jaké to bylo v NJ jsem napnuta jako struna🙂)

u mě se vše kurnik šopa posune kramy nikde asi zítra tak v pátek se kontrola konat nebude tak půjdu na kontrolu cca 12DC pač doktor mam tyden dovču či co tak opět čekat ☹doufám že když tam půjdu v pondělí tak v uterý bych šla pod nůž at na nic nečekáme to bych byla 13DC tak bych se ještě zmatořila a hned otěhu kurnik do mojich narozenin chci být těhu musím bo mě jebne☹

krista1
3. říj 2012

@petra123 Ahoj Péťo,tak v Nj jsou příjemné sestřičky a doktoři jsou úplně hodní a snaží se fakt všechno vyřešit a ve většině případech ta operace dopadne dobře.No jak tě přivezou v den operace,tak den před tím nesmíš už nic pít po půlnoci ani jíst,kouřit nic.Pak než tě vezmou na sál,tak ti dají takové ponožky,aby ti stáhly nohy,si je nandáš,no a pak tě vezmou k lehátku na operační,jo a jinak bacha na to,až ti sestra řekne,že ti něco donese nebo tak,pokud budeš čekat dlouho,zazvoň si na ni,nic na tom není,mají tam toho hodně a zapomínají,bacha na to!Ale jinak jsou fakt fajn.No a pak na sále jdeš na kozu,ale v leže,napíchnou ti do levé ruky anestezii(mají tam takového mladého anesteziologa) na pravou ruku ti dají tlakoměr no a pak nevíš ani jak a usneš.Mě operovala mladá paní doktorka.Jo a mám vpich jen v levém boku a ten vůbec necítím a taky v pupíku,ten mě trošku po operaci bolel,ale jinak v pohodě.No a po operaci tě dovezou na lehátku na pokoj a ty už si z něho slezeš sama.No ten den nesmíš nic jíst,možná ti dají k večeru suchý rohlík,dostaneš infuzi a ještě jeden pytlík,to nevím co bylo,prostě dvě kapačky.Pak se tě zeptají jestli chceš něco na bolest,ti dají.Jo a pít můžeš později,to se pak hned zeptej,kdy můžeš,budeš vyschlá.No a druhý den pokud bude vše ok,tak tě pustí ráno domů 😉 Budu ti držet pěsti,ať más všechno v pohodě,nebo ať ti to popřípadě odstraní a mimi příjde brzy,kdy máš vlastně narozeniny,když chceš,ať do nich otěhotníš?
Hlavní je,že ti pak dají zprávu pro gynekologa a tam všechno vyčteš,taky tě informují po operaci co a jak,teda možná ne hned,ale za pár hodin po ní.
Jo a myslím,že by tě vzali hned,ale spíš ten 14DC nebo 15DC,to už je jedno,hlavní je,že tě vezmou hned.Buď v klidu.oblítáš si všechno u nich a pak budou chtít zprávu od obvoďáka,no a pak můžeš nastoupit 😉 Budu ti držet moc pěsti ať to dobře dopadne.Jo jinak včera jsem sice přijela,ale byla jsem úplně rozbitá,však uvidíš,jo a ještě tě po operaci budou bolet ramena,z toho jak tě tam zarazí do takových podložek,tak z toho tě to bude bolet.Jo a jinak ta operace spočívá v tom,že tě nafouknou(pak po tom budeš hodně prdět)napustí ti do dělohy modrou tekutinu a vysledují jak vytéká z vejcovodů,tak zjistí jak jsou průchodné a tak.Jo mě napsali,že jsem úplně v pořádku a že jsem tam měla zralý folik 22mm,takže schoplný oplodnění,tak snad už to teď půjde 😉

krista1
3. říj 2012

@bohunka81 Ahoj,potvrzuju tvoje obavy,ta dieta je na té laparce fakt nejhorší,mě tak bolel žaludek,až to nebylo možné snad.No masakr.A kdy přesně jdeš,ať ti můžeme držet pěsti?Jo jinak vše už jsem popsala Petře,tak si to přečti.Jo jinak možná jsem ještě zapomněla,že po té operaci nesmíš vstávat asi tak 9hodin,takže jsi nacévkovaná,to se dá přežít,já jsem o tom ani nevěděla 😀 Aspoň máš klid s utíkáním na záchod 😉 Neboj,nic to není,je to fakt v klidu,no mě říkali,že do týdne mám zajít na gyndu vyndat stehy a pak mě čeká ještě týden nic netahání.Jinak pracovat můžeš tak po třech dnech po zákroku.Jestli děláš v kanclu tak je to úplně v pohodě,to po těch třech dnech stačí. 🙂

bohunka81
3. říj 2012

Ahoj Kristo, děkuji moc za info, tou cévkou jsi mě trochu vyděsila ale snad to zvládnu. Teď v pátek najíždím na dietu tak jsem na sebe zvědavá, musím se dnes a zítra pořádně najíst do zásoby🙂 a příští pátek 12. mě to čeká. Děkuju moc za podporu, pak se ozvu, jak jsem dopadla.

segafredo
3. říj 2012

Ahoj holky, já byla na laparo taky-v dubnu ve Zlíně. Celkem to proběhlo dobře, po narkoze jsem spala asi 10 hodin, cévku jsem zavedenou neměla. Po probuzení u mě byla sestřička, která mě odvedla na záchod. Nejhorší je opravdu ta dieta. Co je nepříjemné, tak je klistýr a vytahování drenu....vše proběhlo standardně, po 4 dnech jsem mohla domů, za týden na stehy....a teď už jsem v 9.tt, takže laparo super...

krista1
3. říj 2012

@segafredo ahoj,já jsem teda dren vůbec neměla.No a po narkóze jsem nemohla vůbec spát,nedělali ti tam dole něco?Já jsem ani klistýr neměla,dali mi čípek,teda dva,ten první jsem ze sebe hned vypustila.Tak ať se ti daří.Jak dlouho ste se snažili?A co ti našli.

segafredo
3. říj 2012

@krista1 Nedělali mi nic, pouze laparo a pak - nevím jak se to jmenuje-nějaké vyšetření spodem-ale nenašli nic, prý vše v pořádku. Asi poro jsem šla na tohle vyšetření a 3 měsíce na to pozitivní test

krista1
3. říj 2012

@segafredo tak to je moc super,většina holek psala,že do tří měsíců otěhotněla,snad to bude tak i u nás.Jen mě zarazil ten dren u tebe,víš,co jsem ležela s holkama co měly dren,tak na tom byly hůř jak já.Náročnější operace.Asi všude se to dělá jinak 🙂 A jak se teď cítíš?A jak dlouho vám to snažení teda trvalo?

krista1
3. říj 2012

@bohunka81 Držím ti mooc pěsti,neboj určitě to dobře dopadne.Třeba tě nebudou cévkovat,no prostě by si čůrala do pytlíčku,ale to není nic hrozného,vůbec to není cítit a nebolí to.Lepší než po laparce hned vstávat.Nemusíš držet žádnou dietu,ale užívej si jídla,pak se den nenajíš,možná den a půl,záleží jaké budeš mít doktory.Mě to teda nedovolili,ale mohli,jsem tam mohla klidně přijet později v ten den a mohla jsem den před tím v klidu doma jíst,njn,příště budu chytřejší a pozjišťuju si to.

petra123
autor
3. říj 2012

@krista1 tak to je super tak šup at jsi těhu 🙂)a jinak super že jsi zdrava tak ted to musí jít a v narkoze jsem byla dvakrát tak se moc nebojím jen jsem chtěla aby mi mi anestezii napichli přes ruku na tu jsem zvykla a nemam po ni ani blbé probouzení🙂A jsem ráda že jsi mi o tom napsala uplně jse trochu i těším🙂)A máš dovču nebo jdeš do práce??a koho máš za gyndaře ja ted změnila díky němu jdu konenčě na laparku chodím k Pětrošovi přímo pod nemocnicí🙂tak jak půjdu dom hned mu dám i zpravičku a domluvím si hned kontrolu🙂)
Jo jdeš vytahovat stehy??
Jinak dneska jsem to dostala tak to bude fičák zítra zavolám doufám že mi to někdo vezme a hned si domluvím druhy termín a domluvím se rovnou že si zajdu k obvodákovi pač příští tyden tam doktor prí není ☹tak hned na pondělí pokud ordinují a hned bych se snima domluvila pač budu 12DC tak to aby se to stihlo hned v uterý a není co řešit v práci o tom šefik ví tak bych si vzala hned dovču a měla bych to za sebou a super hned do jinaše🙂

Narozky mam 11.11. tak by mi to možna vyšlo nej dárek k 32🙂)kéž by🙂

krista1
3. říj 2012

@petra123 držím ti moc pěsti,aby to konečně vyšlo a přišlo se na to.Jo na tvého gyndaře jsem slyšela jen to nej,tak snad už se to zlepší.Můj je Doležal.Nevím,jestli ti to bude něco říkat.Jo vůbec se neboj,bude to v pohodě,no do týdne bych měla jít na vytáhnutí stehů ke svému gyndaři,si tam musím zavolat a objednat se 🙂 Jinak se neboj,po té narkóze seš raz dva vzhůru,jsem po tom nemohla ani spát.Jo a ať ti to výjde,neboj do listopadu seš těhulka 😉 A kdyby ne,tak do Vánoc,no to není zas tak pozdě🙂Pěkný dáreček pod stromeček.Budu na tebe myslet.Dovču nemám,mám volný týden,dělám ve fabrice,tak v neděli jdu do práce,tak mi to celkem vyšlo,do té doby se musím válet doma,teda odpočívat,nic nechci zanedbat.Neboj,oni tě poučí co a jak,když ne,tak se ptej jich,nebo mě 😉

krista1
3. říj 2012

@petra123 jo a zavolej tam co nejdřív,oni tě hned objednají tak do týdne,jo?!Ať ti to výjde v pohodě,jinak gynekolog tě vyšetřovat na té ambulanci nebude,takže v pohodě,můžeš mít i ten den sex 😉

segafredo
3. říj 2012

@krista1 snažili jsme se asi rok, pak jsem doktorovi řekla, že nechci déle čekat, protože má staršího partnera, tak nás oba poslal na vyšetření. Všechny holky na pokoji jsme byli operovány stejně-hladovka po operaci 2,5 dne-úplná hladovka, najedla jsem se až po vytáhnutí drenu, ale zase jsem neměla cévku. Po narkoze jsem normálně spala a po probuzení šla se setřičkou na wc.

petra123
autor
3. říj 2012

@krista1 počkej na předoprační kontrole mě prohlížet nebude??nebo myslíš po te laparce jak bude vytahovat 🙂
Jo hned zítra tam zavolám a napíšu jak jsem dopadla s tím přeoperačním a zajdu si příští tyden hned k obvodakovi na předoperační všetření.

Kde děláš ja v Brose.

petra123
autor
3. říj 2012

@bohunka81 a kam ty jdeš na tu laparku?a stou dietou no raději se najez než se trapit hlady.Já držím dietu ale takovou bodovou.-)

bohunka81
3. říj 2012

@petra123
@krista1
Holky, já jsem právě dostala rozpis přímo toho co smím a nesmím před tou operací, takže maso třeba jen vařené, žádná zelenina, ovoce, takže možná umřu hlady a bude vše vyřešeno🙂 Ne ba ne. Myslím a tuším že nejhorší jsou vždycky ty obavy před tím a pak to třeba a snad bude v pohodě. Mějte se hezky🙂

krista1
3. říj 2012

@petra123 ne nebude tě vůbec prohlížet,jen před operací tě prohlídne a udělá utz.Zajdeš do ordinace,on se tě zeptá co a jak,no a pak tě objedná a s papírama pošle na recepci v čekárně,tam vypíšeš dotazník a pak budeš lítat,EKG,vezmou ti krev(4ampulky),aro,no a pak si zajdeš za obvodním lékařem.Pak až v den nástupu tě prohlídne gyndař,udělá obrázet utz a udělá ti kartu,no ta pak bude sloužit k operaci 😉 Po laparce jsem na gyndě nebyla,takže nevím.Teda jako byla,ale ne ohledně kontroly,já jsem totiž krvácela a zjistili,že mám prasklou žilku u děl.čípku,tak mi to zaživa šil,no měla jsem na výběr,ale bylo to jen tím,jak mě vzali dělohu těma kleštěma,no jsem dole citlivější,tak možná proto,ale už je to lepší a jen špiním,asi se jim to moc nestává,takže v klidu,ju?!
@bohunka81 žádnou dietu jsem před tím nedržela,takže se na to vyprdni.Jako mastné a něco těžkého na žaludek nejez,ale zeleninu a tak můžeš,stejně ti dají klistír,takže ze sebe všechno dostaneš... 😉