Lázně po neúspěšných IVF pokusech, nejede ještě někdo?

roxy72
10. zář 2012

Ahoj holky, 2.10.2012 odjíždím z důvodu neplodnosti na léčení na celý měsíc do Františkových lázní, hotel Máj. Nejedete některá z vás přibližně ve stejný termín? Jsem po několika neúspěšných IVF a už nevím, co pro to více udělat...a pevně věřím, že František pomůže 😉

barce
10. zář 2012

ahoj rox, ja tam byla loni a desne sem si to tam uzila🙂. byl to fakt bajecnej relax a moc rada na to vzpominam.dost ti zaaaaavidim!!!!!🙂

1miska
10. zář 2012

@roxy72 skoda, ze jsi nenapsala o den driv :( dnes jsem byla na pojistovne a domlouvala kam a kdy - jedu zacatkem rijna a puvodne jsem chtela do frantiskovych, ale nikoho jsem nesehnala kdo by se mnou jel, tak jsem vzala klimkovice, protoze jsou bliz, fakt skoda....tak at se libi a hlavne ti to tam pomůže!! :¨)

roxy72
autor
10. zář 2012

misko, já už psala do původní diskuze (která začala někdy v roce 2008) minulý týden, ale nikdo na ten příspěvek nereagoval, tak jsem dnes založila novou diskuzi, no to je škoda, že míříš do Klimkovic, to je pro mně dál, jsem kousek od Liberce. Tak si to tam užij, relaxuj a hodně štěstíčka 🙂

roxy72
autor
10. zář 2012

@barce ahoj barce, díky za zprávičku, no už se mooc těším, bude změna, přijdu na jiné myšlenky...A barce, pomohlo ti to? mně doktor řekl,že to bude dobrý na moji psychiku, ale že si nemyslí, že by mně to mělo vyloženě pomoci s neplodností ☹ ale je to děs, na ty lázně, že mám nárok, jsem přišla úplně náhodou n stránkách VZP, doktoři ti to sami od sebe vůbec nenabídnou, o co si člověk neřekne, to nemá... 😒

barce
11. zář 2012

roxy mne pomohly na psychiku uplne uzasne, citila sem se fakt bajecne po vsech strankach. bohuzel kdyz sem se vratila, tak pak mi odhalili problem na imunologii proc se nam nedari, byla sem tam po 3ivf:(, byt mi toto vysetreni uz v CAR delali, ale bohuzel v CARu ho delaji zcela nedostatecne, takze me nechali jit uplne zbytecne do IVF-ek, idioti:(. takze mne ani moc na neplodnost zabrat nemohly jak se ukazalo. jela bych hned znova, ale uz mi je podruhy nedaj kvuli veku:(. jo jo, mela sem to stejne jako ty, nikdy nikdo mi to nenabidl! zjistila sem to diky brouzdani tady po diskusich. spousta holek ale po laznich otehotnelo co vim, tak ver!! prinos to bude ale urcite🙂. kdyz budes neco potrebovat, tak klido napis.

petriska
11. zář 2012

@roxy72 ahoj kočko, mně osobně lázně pomohly! I když jsem si to tam moc neužívala... vypadnout totiž z toho velkého pracovního tempa do nicnedělání, bylo nad mé síly :D Po dvou neúspěšných IVF a operaci jsem zamíříla do Frantovek, a i když 3 IVF nemělo konec, jaký jsem si představovala ;(, otěhotněla jsem!!! Je pravda, že po návratu z lázní jsem začala cvičit jógu a každé ráno Mojžíšku. A na těhotenském testu jsem POPRVÉ ve svém životě viděla tu druhou čárku!! Nádherný pocit...

roxy72
autor
11. zář 2012

ahoj petrisko,díky za příspěvek...já doufám,že se v lázních nudit nebudu, naberu sebou knížky, učebnici němčiny, notebook a dobrou náladu a určitě se seznámím s holkama,co jsou na tom podobně a snad budu mít štěstí i na spolubydlící. A v lázních probíhá kromě procedur také nějaké cvičení, třeba Mojžíška? Petrisko, přeji ti hodně štěstíčka, ať se daří a vše ti již vychází, hodně radosti a žádné starosti 🙂

roxy72
autor
11. zář 2012

barce, o doporučení na imunologii jsem si zažádala v CAR už po 2.neúspěšném IVF, bez problémů mi to napsali a s manželem jsme se objednali do Immunie Praha, čekací doba byla něco přes měsíc, je tam dost plno...no nic moc zvláštního nám nezjistili, u mně jen nepatrně zvýšené NK buňky, což bylo asi celkem v normálu, doporučili nějaké prášky před dalším IVF a to se též nepovedlo a bohužel ani to 4.IVF ☹ ...na lázně mám teď poslední šanci díky věku, tak to tak akorát stihnu a ještě dle starých podmínek, tj. na 28 dní, od 1.10.2012 to bude zpřísněné a termíny zkrácené o týden..

barce
12. zář 2012

roxy dle toho cisla co mas vedle jmena jsme stejny rocnik narozeni🙂. no nam delali to imuno v Pronatalu taky po 2.IVF. Loni sme presli do motola a tam nas hnali do podoli a tam zjistili ze mam protilatky proti embryu, takze IVF nemohlo nikdy dopadnout:(. v pronatalu to delaj jen z krve a to je prej uplne na nic, resp.to neni reprodukcni imunologie za coz to oni vydavaj. hele ja mela sebou taky ntb, furt sem cumela na filmy a hodne sem cetla. taky sem chodila docela dost do toho aquafora, bydlela sem tam na pawliku. cviceni ti nejaky napisou v ramci procedur, ale ja chodila pak jeste na cviceni dalsi odpoledne, stalo to snad 50,-. uzijes si to🙂.

1miska
12. zář 2012

holky a nechystate se nektera do lazni do klimkovic v rijnu? 🙂

petriska
12. zář 2012

@roxy72 já jsem taky knihomol, zrovna dnes jsem zabrousila do knihkupectví a to mám doma rozečtených asi 7 knih, v tomto ohledu jsem hrozná ;), jenže v těch lázních jsem se nemohla na tu četbu jaksi soustředit, nevím, čím to bylo. Spolubydlící jsem měla moc fajn, ale mlaďounká kočka (po slepáku), která řešila své nápadníky a moje problémy byly na ni moc... Nedivím se. Jinak jsem přijela odpočatá a ručička na váze ukazovala +5 kg :D. Jo, lázeňská strava, do toho kafíčka a koláče z místní cukrárny (peče je tam sama paní - je to u pošty) Takový můj tajný tip. Ty borůvkové jsou nejlepší. ;)
S tím cvičením nevím, chodily jsme do aquaparku a já ještě i do sauny. S cvičením jsem začala až po návratu z lázní tady u nás. Zrovna zítra začínám. Cvičení Mojžíšové, jógu i čínské energetické cvičení Chi - Kung. ;) Doporučuji. Jsem přesvědčená, že i tohle sehrálo obrovskou roli v mém otěhotnění. Opravdu jsem si totiž myslela, že moje tělo není schopné otěhotnět! Takže už se těším, až tu budeš psát, jak jsi natěšená na další IVF a hned potom, že máš na testu dvě tlustice!!! ;)

roxy72
autor
13. zář 2012

petrisko, já tedy zas takový knihomol nejsem 😉 ale když mám čas, tak ráda čtu, v poslední době samé knížky od Monyové, to je takové lehké čtení a ze života 🙂 s tou váhou mně ani nestraš, stačí, že člověk přibere po těch hormonech a já ráda jím a už to vidím, jak se neudržím a budu muset všechno ochutnat 😀 na ty borůvkové koláče určitě zajdu 😉 Do aquaparku se taky chystám, hlavně mám ráda saunu, abych si prohřála mé staré kosti 😀 Jinak teď mi ještě doktor doporučil akupunkturu, ode dneška chodím a doktor mi "píchá" 😀 do zad jehličky, že prý by to také mohlo pomoci na moji pánev..uvidíme, zkusit se má všechno..díky za podporu a už se těším, jak ti v listopadu nebo v prosinci napíšu, že tam byly // 🙂 máme totiž ještě 4 mrazáčky, takže po lázních zkusíme KET...

petriska
14. zář 2012

@roxy72 No, já se v lázních docela fajnově rozjedla :D, mají tam výborný celerový salátek s jablíčkem, banánem, sekanými oříšky a smetanou, vejce s kaviárem jako předkrm a tak... si užiješ :D, paradoxně jsem ale po návratu byla po pár dnech na své váze, takže klídek. A saunu taky doporučuji, nejen v lázních, ale i pak po návratu. Hlavně před tím Ketíkem. Doporučila jsem to samé kamarádce a už je těhulka!!! ;) Sice je jí šoufl, ale co bychom za to my dvě daly, že? ;) Akupunktura pomůže a právě cviky podle Mojžíšové jsou taky na pánev, klidně můžeš cvičit v lázních, času na to budeš mít dost.;) Tady jsou: http://ihned.cz/1-10075640-13380630-006000_d-16 Jůůůůůů, mražáčci. Já mražáčky nemám, čeká mě další cyklus IVF, taky to vidím na listopad, prosinec ;) Třeba se nám zadaří zároveň.

roxy72
autor
14. zář 2012

@petriska a v kterém hotelu jsi bydlela? ten jídelníček je luxusní, ale já budu v obyč.hotelu Máj a budu docházet na jídlo do hotelu Goethe, tak nevím nevím,jestli tam budou takové dobrůtky, myslm, že záleží, v kolika * hotelu člověk je...jéé jak já bych klíďo blinkala, jen aby se už zadařilo a byla těhule 🙂 no s mrazáčkama nemůžeme počítat na 100%, už jsme takhle měli po 2.IVF zamražená 2 kvalitní emryjka a ani jedno nepřežilo...teď máme po 3.IVF zamražená 4, z toho ale jsou 2 lepší a 2 horší kvality...moc držím všechny palce na další IVF, relaxuj, nemysli moc na to, sousttřeď se třeba už na nákup vánočních dárečků... já teď jsem plná těch lázní, už jak blázen postupně balím a těším se, změna prostředí určitě prospěje

roxy72
autor
14. zář 2012

@petriska a díky za odkaz na cvičení, mají to hezky popsané...já dostala jen obrázky se cviky, jednou mi to fyzioterapeutka ukázala a dál, že prý mám cvičit sama doma, nevím, jestli něco nedělám blbě...taky jsem četla, že při tomto cvičení napravují kostrč, to mi vůbec ale tady nenabídli...moc příjemné to asi nebude, ale kdyby to mělo pomoci, vyzkouším všechno

1miska
16. zář 2012

tak klimkovice neschvalili, ale od 9. rijna schvalili 28 dni ve frantiskovych laznich - hotelovy dum adler, tak jsem uplne nadsena a uz se @roxy72 tesim ze se potkame 🙂

petriska
17. zář 2012

@roxy72 Já bydlela v hotelu Adler, stejně jako bude bydlet @1miska ;) Adler je dobrý, protože nemá recepci, běháš si tam, jak potřebuješ;) na jídlo jsem taky chodila na hotel Goethe, takže tam ty dobrůzky právě byly;) To si budete dávat do nosu, uvidíte;) Problém byl pro mě s kafem, protože ráno po snídani mám ráda šálek kafíčka, to je tam nějak za příplatek, to se budeš muset zeptat. Blinkat budeme, neboj :D Už se těším, až si budeme sdělovat své pocity ke konci tohoto roku;) S kvalitou mrazáčků si nedělej hlavu, mně při posledním IVF zaváděli jedno ukázkové a to druhé "mnohem horší" , mně ho bylo ale líto a tak jsem je chtěla obě. No a byla z toho dvojčátka. Musíš jim jenom věřit. ;) Ty lázně ti pomůžou, uvidíš, některé procedury jsou sice nic moc, ale když víš, proč to děláš... ;) To cvičení si vytiskni a přibal s sebou do lázní;)

roxy72
autor
17. zář 2012

@petriska no já se úplně bojím, jak to bude s tou večerkou, prý musíme být ve 22 hod. na pokoji, to je jak na pionýrském táboře 😀 nevíš petrisko, jak je to u hotelu Máj? kéž by tam taky nebyla recepce. S tím kafíčkem díky za upozornění, to já musím dát dvě denně, ráno na probrání a odpolko po obědě, přemýšlím,že bych si do kufru přibalila malou rychlovarku a kafčo. A jak je to s ostatním pitím, dávají něco k obědu a večeři nebo se to musí všechno platit extra? Já měla při prvních dvou pokusech zavedeno po dvou embryjkách a nechytlo se ani jedno, při 3.pokusu mi doporučil doktor zavést jen jedno a ostatní zamrazit, opět ani jedno nevyšlo a teď nedávno při 4.pokusu zas bylo po prodloužené kultivaci k zavedení jen 1, ostatní se přestaly v den embryotransferu vyvíjet, tak počkali doktoři do dalšího dne a embryjka vývoj dohnaly a teď jsou tedy v mrazáčku 🙂 Koukám, že sis taky "užila" své, podle toho, co tu píšeš, to mi je moc líto....ale mi to nevzdáme a listopad či prosinec to jistí 🙂 cvičení na papíře připraveno, jen zabalit do kufru a vyrazit...

1miska
18. zář 2012

@petriska pockej, ja myslela, ze kdyz budu bydlet v adleru, ze budu mit jidlo tam a nebudu nikam chodit..... no kazdpoadne je to jedno 🙂 ale jestli se nekde dodrzuje 22,00 tak mazec, ja vim klid a spanek leci, ale..... uplne me tam nadchnul program divadla, co hraji v rijnu, ale nemyslim si ze by se po nem stihlo byt ve 22,00 zpatky, no uvidime. Clovek se musi prizpůsobit jejich pravidlum, preci jen je to leceni a ne dovolena, tak uvidime 🙂 🙂

petriska
18. zář 2012

@roxy72 večerka tam právě platí, ale paradoxně tam nejvíc paří důchodci;) Jestli má hotel Máj recepci, to netuším, ale spíš bych řekla, že ne. Recepce jsou většinou v těch hlavních budovách. Být tebou, tak tu rychlovarku přibalím. Budeš to mít pohodlnější. Kavárničky jsou tam moc fajn, ale záleží, jaké bude počasí. Já tam totiž byla o prázdninách a to se dalo sedět venku. Bydlet budeš na dvoulůžáku? To pití si teď nevybavím, vím jen, že ráno byl čaj. Ale trpět hlady a žízní tam rozhodně nebudeš. 🙂 Moje první 2 pokusy IVF měly stejný průběh jako u tebe. Nic. ;( Za to po lázních se to prolomilo, takže čekám, že teď už to dotáhneme do šťastného konce.;) Jak my, tak vy!!! A se sněhuláčkama to klapne, uvidíš, hlavně jsou 4, takže máš do Vánoc 100% 2 pokusy a pod vánočním stromečkem už budete rodinka.;)

petriska
18. zář 2012

@1miska V Adleru budeš bydlet a na jídlo budeš cca 200 m docházet, buď ale ráda alespoň za ten minimální pohyb :D Až uvidíš, co za dobroty ti budou podstrojovat.;) Jo, večerka tam platí, my se spolubydlící ji docela dodržovaly, za celý měsíc jsme byly ve večírku asi jen 2x a stačilo:D:D:D Pochopíš, až uvidíš... 🙂 Divadlo bude určitě fajn, já sice dávám přednost opeře, ale proč ne, takové menší kulturní vyžití neuškodí. Záleží taky s kým budeš bydlet na pokoji. Já měla mladou slečnu, kterou kultura moc nebrala. :D A léčení to opravdu je, zpočátku jsem z toho byla pěkně unavená... Záleží, jaké procedury ti doktor napíše. Některé jsou docela husté... Zážitek nic moc, ale zase výsledek zaručen. ;)

1miska
18. zář 2012

@petriska aha, tak to jo 🙂 je fajn vstrebat nejake informace jeste pred odjezdem - ona mi pani nabizele adler, pak jeste nejaky ctyrhvezdickovy kde byl ale uz celkem velky priplatek a pak jeste nejakou depandaci adleru - radbuza myslim a rikala ze na adler je doplatek, ale ze zas mam vsechno pod jednou strechou 🙂 tak asi jsem to blbe pochopila, no to nevadi, ted koukam ze ta radbuza ma 2 * a adler 3 * tak to bude treba hezci 🙂 a po tech tisic co clovek uz do lecby narval je par stovek nic.... prvnich 14 dni mam taky nejakou mladou slecnu - nebo 22 let, to mi prijde mlada 🙂 a pak pani nevedela ze to neni obsazene, ale ze mi tam zkusi dat nekoho kolem tricitky jak jsem ja, tak uvidime 🙂 tak dekuji za rady - a jak je to s pradelnou? kalhotky a ponozky si preperu, ale vyperou ti nekde za poplatek treba tricka atd... ?? at vim jak se sbalit, diky 🙂

petriska
18. zář 2012

@1miska Adler je docela fajn, dalo se to tam, my byly se spolubydlící rády za balkon a za TV, celý měsíc jsme koukaly na DR.House.. obě jsme se zamilovaly :D:D:D To víš, taková lázeňská láska... S mladou slečnou to bude v pohodě, alespoň tě do toho chodu tam zasvětí a budeš vědět, co, kde a jak... já tam byla první tři nebo čtyři dny sama a docela mi trvalo než jsem se zorientovala. Prádelnu jsem nevyužívala, po vzoru starších tet jsem si nabalila "modelů" :D:D:D, měla jsem 2 loďáky :D:D:D a myslím, že 1 jsem dokonce ani neotevřela... opravdu nebylo kde, kam a s kým:D Stačily nám jeany a triko, mikča a taky pláštěnka, docela i pršelo... Takže žádný stres. Ale myslím, že prádelna za poplatek tam 100% bude.

roxy72
autor
18. zář 2012

@petriska malou rychlovarku už mám zajišťenou...ano, jsem na dvoulůžáku, tak se modlím,abych měla přidělenu nějakou fajn slečnu nebo paní 🙂 a už se těším na 1misku, ta dorazí o týden později, sice jiný hotel, ale neva, je to všechno určitě blízko sebe... už po e-mailu plánujeme, co všechno podnikneme, na to divadlo s ní určitě vyrazím....ještě chytit aspoň trochu dobré počasí na nějaké výlety... a s těma dvouma loďákama, to myslíš vážně? 😀 tak to jsem proti tobě "slabý odvar", chtěla jsem si vzít takový středně velký kufr,ale asi skočím na půdu pro ten největší loďák a ten teda je ooobrovský 😀

1miska
19. zář 2012

@petriska a můzu se jeste zeptat jak je to s rucnikama a zupanem? jestli je potreba zupan brat (on zabere dost mista v kufru) a jestli dostanes rucniky - preci jen kdybych nevezla dve osusky, tak taky vic mista, tak at to netaham zbytecne 🙂 moc diky za vsechny rady 🙂 a jak to bylo s jidlem? bylo v poledne i vecer jednotne menu? ja vim, je to uplne jedno, jidlo neni to hlavni, ale abych vedela 🙂

sal80
19. zář 2012

@roxy72 Ahoj 🙂 Já bydlím kousek od FL, tak se dostavím, ať sílu Frantíka posílím pošudláním pupíku o pupík 😉 😀 😀 😀 😀

petriska
19. zář 2012

@roxy72 rychlovarka je plusový bod;) a 1miska 100% taky :D Pojí vás společné zájmy a tak to bude příjemně strávená doba;) Ty loďáky myslím smrtelně vážně :D Ta moje spolubydlící přijela s malým kufrem a pravdou je, že pořád něco prala, teď si nějak matně vybavuju, že měla s sebou takovou tu ruční pračku či co... Takže pokud chceš raději relaxovat než prát, ten loďák si vem. Uvidíš, jaké modely tam budou nosit dámy v letech.. Taky kostýmky a tak. Já byla mezi nimi hotový rebel. :D

petriska
19. zář 2012

@1miska to jsou dotazy :D Paměť mám velkou, ale ne vše si teď vybavím. Župan jsem určitě nepotřebovala, osušku jen do bazénu (v procedurách jsem měla i plavání). Jinak dostáváš prostěradla, takže si myslím, že se bez županu obejdeš.
A s jídlem si nedělej starost, budu překvapená, když mi napíšeš, že jsi nepřibrala :D:D:D. Byla klasicky snídaně, oběd, večeře, něco z toho i s předkrmem, zdá se mi, že jídlo bylo dané. Ale při snídani sis mohla vybrat a u salátu stejně tak. My chodily se spolubydlící ještě i na teplé lázeňské oplatky, zmrzlinu, borůvkové koláče k poště a kávičky, takže tolik ke konzumaci v rámci lázeňského pobytu. Krátce před odjezdem jsme si ale přiznaly, že jsme nějaké naducané a koupily jsme si zeštíhlující gely... No haló, co si budem ;) Už se těším, až mi budete psát, jak trávíte pobyt v lázních vy dvě.;)

roxy72
autor
19. zář 2012

@sal80 ahojky, gratuluji k tvému "požehnanému" stavu, stav se a pořádně ho pošudlej, ať má Frantík sílu na rozdávání pro všechny snažilky, co tam budeme na léčení 😀

sal80
19. zář 2012

@roxy72 Nebudu šudlat Frantu, ale Tebe 😀 😀 😀