Lázně po neúspěšných IVF pokusech, nejede ještě někdo?

roxy72
10. zář 2012

Ahoj holky, 2.10.2012 odjíždím z důvodu neplodnosti na léčení na celý měsíc do Františkových lázní, hotel Máj. Nejedete některá z vás přibližně ve stejný termín? Jsem po několika neúspěšných IVF a už nevím, co pro to více udělat...a pevně věřím, že František pomůže 😉

roxy72
autor
19. zář 2012

@petriska pračka se mi do kufru fakt nevejde,tak raději ten loďák 😀 ale na kostýmek fakt peču, ten nenosím ani normálně,jen ve výjimečných případech a v říjnu už bue asi trošku zima, to se radši zachumlám do kabátu a kozaček..na 1misku už se těším, my budem dvojka 😀 samozřejmě dáme vědět zážitky z našeho pobytu

roxy72
autor
19. zář 2012

aha, já jsem trubka 😀

petriska
21. zář 2012

@roxy72 v pohodě :D my jsme holky veselé a díky tomu se miminkům bude k nám chtít;) Radost ze života a láska a úcta k sobě samé je základ úspěchu! Na vaše zážitky a postřehy se těším, doufám, že mě budete informovat o všech cvičících procedurách, ať nejsem pozadu! Já začala kromě jiného cvičit i čchi kung;). A co ještě doporučuji, tak procházky. I teď i před ET a po něm. CHůze má také blahodárný vliv na pozitivní výsledek!;)

gammaray
21. zář 2012

@roxy72 ahoj.moc moc přeji,at ti franta pomůže....a hlad hlavně originál,v tom muzeu,co tam je 😉

roxy72
autor
22. zář 2012

@petriska to jsi hezky napsala 🙂 jasně, slibuji, že budume psát, jak se tu krásně máme, jak přibíráme ze zdejší stravy ☹ to cvičení čchi kung tedy neznám....na ty procházky hlavně aby bylo počasí, v dešti by to žádný šlágr nebyl...

roxy72
autor
22. zář 2012

@gammaray jé ty máš dvojčátka, tak to musí být mazec 😀 a díky za podporu a postřehy, takže naše první návštěva bude muzeum a hurá na Frantíka 😀

gammaray
23. zář 2012

@roxy72 tak hurá na něj 😀 😀 😀 hlavně at to zabere!!!!moc si to tam užívej a bacha,strašně rychle to tam utíká,tak at vše stihneš.. 😀 😀jééé, hned bych jela znova 😕 dvojky mazec šílený,ale zvládám-zatím teda 😀

roxy72
autor
24. zář 2012

@gammaray už se moc těším, přípravy vrcholí, za týden v úterý odjíždím...tak honem peru, žehlím, dokupuji věci....jsem na to moc zvědavá....hlavně abych měla nějakou sympaťandu na pokoji, za týden po mně přijede imiska, tady z diskuzí, jsme spolu v kontaktu....

tri.niti
24. zář 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, jaké jsou podmínky pro získání lázní? Jsem po 1. IVF, zatím sice čekám na druhý test, ale první byl po 12.dnech od ETu negativní, tak si moc šance nedávám. Psychicky jsem na tom dost špatně, k IVF jsme se dostali až po 3 letech, kdy v CARu byli přesvědčeni, že ho potřebovat nebudu, a že to zmáknem IUI. Ale bohužel... Cítím, že bych potřebovala na čas vypadnout a lázně mi přijdou jako super nápad. Jaké jsou tedy podmínky abych na ně měla nárok?

roxy72
autor
24. zář 2012

@tri.niti ahojky, přesné podmínky ti nenapíši, myslím, že záleží na revizním lékaři, který bude posuzovat tvůj zdravotní stav....tady je výpis z VZP, kdo má nárok: Sterilita a infertilita (primární a sekundární sterilita na podkladě zánětlivém i funkčním, abortus habitualis). Komplexní lázeňskou léčbu lze poskytnout u žen do 40 let věku celkem 2x. U sterility je nutné i vyšetření partnera a jde-li o ženu starší 35 let genetické vyšetření obou partnerů.... Nejdříve musíš zažádat svého gynekologa o doporučení na lázeňskou péči, potřebuješ podklady z CARu a případné jiné z gynekolog.operací..., žádost pak píše obvodní lékař, kterému tyto podklady přineseš a on posílá na příslušnou pojišťovnu ke schválení...pokud stihneš mít napsané doporučení od obvodního do konce září, platí staré podmínky, tzn. lázně na 28 dní, od 1.10. je to zpřísněné a zkracují dobu pobytu na 3 týdny...ale třeba nebudeš potřebovat žádné lázně a zadaří se teď mimčo, držím palce 🙂 test by sis měla dělat až nějaký 14. den od ET, tak je ještě šance na ty // 🙂

tri.niti
25. zář 2012

@roxy72 Děkuji za info. Dnes dorazila mrcha, takže už si naděje nedělám ☹

roxy72
autor
25. zář 2012

@tri.niti tak to mně mrzí, zkus tedy ještě rychle dojít na gyndu a k obvodnímu, ať ti zkusí napsat doporučení na ty lázně, ať je má případně na 28 dní a ne zkrácené...za zkoušku nic nedáš 🙂

kockacz
26. zář 2012

@roxy72 Ahojky, zrovna mi prislo, ze mi schvalili na 28 dni FL. ALe jeste nevim, kdy me povolaji a kde budu bydlet 😝 Tesim se mooc, ze si telo odpocine a mysl tez 😎 Jsem po 3 potratech a ted naposled v kvetnu/cervnu mimodelozni tehu, kdy mi fikli vejcovod.
CHtela jsem se holky zeptat, jak dlouho trvalo, nez vas povolali od doby, kdy vam oznamili, ze mate schvaleno? A hotely vam nabidli k vyberu? @barce @1miska @petriska

roxy72
autor
27. zář 2012

ahojda, vítám tě mezi námi 🙂 já jsem to udělala trošku obráceně, takže ještě než jsem měla poslané a schválené doporučení do lázní 😉 předběžně jsem si zarezervovala ubytování v hotelu co hradí pojišťovna, jelikož vím, že je to dost obsazené a chtěla jsem to zvládnout v říjnu, protože teď mám mít 3 měsíce pauzu po 4.neúspěšném IVF (koncem srpna negativní těhu test) a doporučení s dalším léčením vyčkat po 3.MS...zavolej na tento kontakt (paní je velice příjemná a zabukovala mi takto termín) Markéta Bretšnajdrová,Obchodní oddělení / Geschäftsabteilung ,Lázně Františkovy Lázně a. s. ,Národní 16/19 ,CZ - 351 01 Františkovy Lázně ,Tel.: +420 354 201 139 Fax: +420 354 201 122
marketa.bretsnajdrova@frantiskovylazne.cz, www.frantiskovylazne.cz
a jinak, hned co do lázní přijde schválené doporučení z pojišťovny, tak tě lázně kontaktují a domlouvají termn nástupu, ale zkus to urychlit a zavolat na výše uvedený kontakt, držím palce, třeba budou mít volno ještě v říjnu a potkáme se tam, já nastupuji 2.10., 1miska 9.10., dej vědět, jak jsi dopadla, noťas beru sebou, budu na příjmu 🙂

1miska
29. zář 2012

@kockacz ahojky, jasne zavolej si tam hned jak to půjde, ja teda volala az jsem to mela schvalene, ale to proto, ze jsem napsala do zadosti ze chci klimkovice, abych to mela bliz a volala do klimkovic a ve schvaleni mi napsali ze jsou to frantiskovy, tak jsem hned zhavila drat, je urcite lepsi se domluvit - nabidnou ti co maji a domluvis se - ja mam pokoj s priplatkem, protoze ten bez priplatku byl volny az v listopadu a ja chtela uz v rijnu 🙂 ale je to 90 Kc na den, tak co by clovek neobetoval po tech sumach penez co uz do shany o mimco vrazil :( :( @roxy72 a ja se na tebe budeme tesit, kdyz ti to vyjde v rijnu 🙂 fakt je lepsi volat, nabidli mi i treba jednoluzak, ale to jsme nechtela, chtela jsem bydlet s nekym 🙂 tak v pondeli volej a dej vedet, jak jsi dopadla

1miska
29. zář 2012

@roxy72 pockej ted ctu pozpatky diskuzi, fakt si beres kozacky? myslis ze bude uz takova zima? dalsi boty se mi uz nevejdou 😀

1miska
29. zář 2012

@tri.niti urcite to zkus, ja je dostala jeste pred prvnim IVF, doktor jen napsal tri vety a posledni z nich byla ze pred IVF je velmi vhodna lazenska lecba... zadne rozepisovani. Na neplodost davaji pry lazne v pohode, neni moc jak ji jinak lecit :(

1miska
29. zář 2012

@kockacz jo jinak ja bydlim v adlerovi, prvnich 14 dnu tam mam nejakou 22 letou slecnou a dalsich 14 rikala pani ze jeste nevi, ze to neni obsazene 🙂

1miska
29. zář 2012

@roxy72 ahojky, tak je tady @summer2012 ktera jede v rijnu 12 do belvederu - jesenius 🙂 tak to je fajn 🙂

roxy72
autor
29. zář 2012

@1miska vezmu si jen semišové slabé kozačky bez kožíšku uvnitř,myslela jsem, že přibalím i 3/4 podzimní/zimní kabátek, teda jestli se mi to všechno vejde, začínám šílet, mám hadry rozložené na dvoulůžkové posteli a je totálně plná, vůbec se mi do toho nechce, ale budu muset třídit a mírnit se, nebo mi to manžel přiveze pak za 14 dní, to přijede za mnou na víkend, už jsem mu zabukovala ubytování v penzionu

roxy72
autor
29. zář 2012

@1miska tak fajn, pěkně se rozrůstáme 🙂 kde jsi k ní přišla? tady na diskuzi není....

1miska
29. zář 2012

@roxy72 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/byla-jsi... ale uz jsem ji psala, at se presune sem 🙂

1miska
29. zář 2012

@roxy72 to se mas, za mnou nikde neprijede :( ale to neva 🙂 dnes jsem dovezla od tchyne kufr, tak zacnu v tydnu trochu balit - fakt nevim co... hypoteticky muze byt zacatkem listopadu uz i snih .... krome toho velkyho kufru bych mohla mit jeste jeden mensi, ale cestovat s prestupy s dvouma kuframa se mi neche - tobe se to uz krati, co? zitra si reknes zitra jedu 🙂

summer2012
29. zář 2012

Ahojka, tak já se tedy přidávám 😉 za mnou manža asi taky nepřijede a i tam se nejspíš budu dopravovat vlakem, tak si taky lámu hlavu kolik a do čeho se sbalit 😉

barce
30. zář 2012

@kockacz jo jo, jak pise roxy. jeste je dobry se predtim nez tam budes volat mrknout na hotely a jejich doplatky a udelat si krapet obrazek kde by jsi chtela byt a kolik si muzes dovolit si doplatit, pokud ti to teda neni uplne jedno. ale mesic je mesic 😉 . ja vam teda holky tak zavidiiim!!! jak ja bych jela hned znova 😀 . jinak ja tam tahla mega veci, ale samozreme x sem jich tahla zpet zcela nepouzitych 😎 . ale urcite teply obleceni. ono je tam krapet chladnejc nez jinde. a taky dobry boty na chozeni, prochazky a vylety tam jsou super!

petriska
30. zář 2012

:D :D :D Ahojte holky, tak vidím, že docela řešíte, co nabalit s sebou:D. Jak už jsem psala, u mě to vyřešily dva "loďáky". :D
Jinak @roxy72 je moc fajn, že za tebou manžel přijede. Bude to příjemně strávený víkend a hlavně ti to bude asi i ubíhat, když se na něj budeš těšit. Já tam byla celých 28 dní sama, protože bydlím na opačné straně republiky a přítel byl pracovně vytížený. Zvládnout se to takhle určitě dá, protože víme, co je naším hnacím motorem;), ale ta návštěva bude určitě skvělá.;)

roxy72
autor
30. zář 2012

ahoj holky, tak jsem úplně zoufalá, balím a balím a zjišťuji,že budu muset půlku věcí nechat doma,jelikož se mi ten velikánský loďák plní a bojím se,že se mi tam nevejdou ani základní věci...ještě že za mnou přijede za 14 dní manžel, připravím mu doma hromádku, co mi má vzít sebou...třeba podzimní kabát už tam fakt nedostanu...bohužel jedeme na podzim, v létě by to byla paráda, šatičky a tričička moc místa nezaberou....tak když to shrnu, vezu jeden loďák ( dva bych nepobrala 😀 ), přes rameno noťas a kabelku, no jsem zvědavá hlavně na výstup z metra na Florenci, jestli tam nejsou jezdící schody ven na autobusák, tak mám fakt problém, to mi ani kolečka u kufru nepomůžou ☹

roxy72
autor
30. zář 2012

@summer2012 ahojky, kdy přijedeš to Františkovek?

roxy72
autor
30. zář 2012

@petriska no nevím, jak bych to bez manžela vydržela celý měsíc....právě si dáváme Portské a užíváme poslední večer spolu....zítra mi odlétá na týden do Ruska a já už v úterý hurá do lázní...částečně jsem zvyklá, že se s manželem nevidíme, ale to je obvykle tak 3-4 dny v týdnu, kdy je na cestách, většinou v zahraničí, kvůli práci....tak si aspoň voláme, bohužel přes skype komunikovat nemůžeme (kde bychom se i viděli), jelikož na firemním noťasu nemůže mít skype...

roxy72
autor
30. zář 2012

@1miska no sakra se mi to krátí 🙂 jak píšu níže, jsem z toho balení zoufalá...nevím, jestli si mám nabalit více sportovního oblečení nebo elegantního...jen ty boty mně zabraly celý spodek kufru, pak kosmetika, to jsou 2 kosmetické tašky a kam to ostatní ☹ a s dvouma kuframa bych to fakt neriskovala, jedině,že bys trefila na nějaké gentlmany, kteří by ti s tím pomohli 😉 ale nespoléhala bych se na to...