Lázně po neúspěšných IVF pokusech, nejede ještě někdo?

roxy72
10. zář 2012

Ahoj holky, 2.10.2012 odjíždím z důvodu neplodnosti na léčení na celý měsíc do Františkových lázní, hotel Máj. Nejedete některá z vás přibližně ve stejný termín? Jsem po několika neúspěšných IVF a už nevím, co pro to více udělat...a pevně věřím, že František pomůže 😉

barce
1. říj 2012

@roxy72 ja mela podobny problem pri baleni 😎 . jestli ti muzu poradit, tak urcite vic sportovniho. ty elegance se tam az zas tak neuzije. nemecky duchodci chodi po hotelu v teplakach nebo v zupanech, z toho sem teda byla krapet vedle za zacatku 😀 . a po procedurach se nekolikrat denne furt nekde svlikas a oblikas.

summer2012
1. říj 2012

@roxy72 Ahojka, já dorazím 12. 10. kolem poledne 😉

summer2012
1. říj 2012

Jak se zabalím vůbec netuším, o víkendu se stěhujeme, takže většinu věcí mám NĚKDE po krabicích 😉

petriska
1. říj 2012

@roxy72 jak dlouho jste spolu s manželem? my máme letos 13. výročí, docela neuvěřitelné ;) Navíc příští rok 2013, tak snad je to dobré znamení, že tentokrát už to klapne;)... Tak dnes sbalit a překontrolovat zbytek věcí a hurá do Frantovek ;). Doufám, že bude i nějaká fotodokumentace. Já tam fotila veverky v parku. Věřím totiž, že veverušky mi přinášejí štěstí... Tak jsem zvědavá, na co se zaměříš ty.

roxy72
autor
1. říj 2012

@petriska my jsme s manželem krátce, v červnu to byl 1rok 🙂 od svatby, jinak od ledna 2010...to ty jsi už zasloužilá manželka 😀... i 13 je šťastné číslo, věř, určitě to už všechno dobře dopadne, držím palce...jasně, foťák zabalený, tak doufám,že se holky nebudou zdráhat a nebudou přede mnou utíkat, až na ně zamířím foťákem 🙂 a nesmím zapomenout ani na Frantu 😀

roxy72
autor
1. říj 2012

zdar holky, naposledy zdravím ještě z domova, takže to shrnu: dnes velká příprava do lázní - nové nehty, čerstvý melír, opravený notebook, zabalený kufr a ráno v 7 hod. hurá na autobus 😎

roxy72
autor
2. říj 2012

krásný večer všem zde přítomným, zdravím z 1.dne v lázních 😉 dnes odpolko příjezd, zatím vyřízení papírů a zítra ráno na vstupní prohlídku k doktorovi a předpis procedur...tak zítra se rozepíšu více....spolubydlící super, dokonce je z našeho libereckého kraje 🙂 dnes už krátká procházka po lázeňské promenádě a samozřejmě hned pošmudlání Frantíka, no řeknu vám, je pěkně vyleštěněj v určitých partiích 😀 a jídlo, to je normálně velkovýkrmna, teplé obědy + zákusek či ovoce, večeře teplé + předkrm, snídaně švédské stoly...mimochodem je to tu samý důchodce, nejlépe němečtí 😠 zatím jsme tu nepotkaly žádné mladé v našem věku, tak už holky rychle přijeďte.... 😉

1miska
3. říj 2012

@roxy72 tak to je super, ze se libi 🙂 🙂 pockejte, jedna mladice uz za tyden dorazi, moc se na tebe tesim 🙂 a to te ani neznam 😎 😀 a mit fajn spolubydlici je uzasne, doufam, ze me to taky potka 🙂 tak se tam krasne hyckejte, vyberte mi nejlepsi kavarny a omrknete kde je jaka kultura 😀 at uz je pristi tyden utery. A spolubydlici dojela stejne jako ty vcera nebo je tam uz dyl?

petriska
3. říj 2012

@roxy72 moc zdravím do Frantovek, užívej a odpočívej, s těmi důchodci jsem ti nechtěla brát iluze ;), byly jsme na tom se spolubydlící podobně, navíc jsme v jídelně seděly každá u jiného stolu :(, nápadníků o berlích a podobně bylo až až. Počkej, až je uvidíš na tanečním parketu... :D Ne všechny procedury byly příjemné... Zase je ale pravdou, že ty nejméně příjemné byly podle mě ty nejúčinnější. S tou velkovýkrmnou jsem to už naznačovala. :D ... Ale i dobré jídlo patří k pohodě, takže žádný stres...

summer2012
3. říj 2012

@roxy72 Ahojka, jak to tak popisuješ, začínám se docela těšit 😉 Ještě 9 dní a budu se moct taky přidat 🙂 Snad to se spolubydlící chytím taky takhle dobře 😉 Tak si to tam užívejte a brzy na viděnou 🙂

roxy72
autor
3. říj 2012

holky, píšu všem najednou, nestíhám 😀 už se na vás taky se spolubydlící moc těšíme..dnes konečně vstupní prohlídka u doktora, no řeknu vám, to byl pohovor na hodinu, ale doktor Kozma byl příjemný a hezky jsme pokecali, vylíčila jsem mu, jak mně bolí krční páteř a celý záda a mám napsaný ob den masáže a elektroléčbu...včera v den odjezdu jsem bohužel dostala MS, takže zatím nemůžu podstupovat další gynekologické procedury...za to spolubydlící Martina dnes lítala jak hadr na holi, 3 procedury a zítra ji čeká dokonce 5 procedur...je takový pokusný "králík", neví, do čeho jde a pak mně to popisuje, takže já už pak budu vědět, co mně čeká a nemine...teď popíjíme kafíčko, za chvíli vytáhnu z ledničky bílé vínečko a zapneme tv, dnes bez kultury....zítra čtu v kulturním přehledu Oldies taneční party v hotelu Pawlik, tak bychom mohly vyrazit 😀
jinak se spolubydlící sedíme u jednoho stolu na jídle, jsem zařídila 😉 a naštěstí tam máme jen jednoho důchodce,ale ten je dost zábavný a nevypadá tak hrozně staře, o holi nechodí 🙂, do jídla nám neprská, tak dobrý...

1miska
4. říj 2012

@roxy72 to zni Peti skvěle 🙂 ja se tam fakt tesim jako blazen 🙂 dnes jsem dostala menses, takze vcera PMS v plnem rozpuku, v praci plno miminek, jak jsem je porad chovala, tak se mi chtelo brecet, dosla jsme domu a jen brecela, ze chci taky, ze nechci v praci chovat jen cizi.... a z menses si nic nedelej, vzhledem k 28 dnum laznim to tam potka kazdeho 😎 a to jsou na pokoji i lednicka a sklenicky? jestli jo, tak je to luxusni 😎 tady v Brně nám krásne vykukuje slunicko, tak si to tam holky krasne uzivejte!! 🙂

barce
4. říj 2012

@roxy72 zdravim do lazni 😉 ! kozma je bezvadnej, mne moc vyhovoval. oldies party na pawliku je opravdu oldies 😀 . sem to slychavala az do pokoje, mela sem ho nad tim barem, nastesti az v 4.p. si tak rikam, ze kdyz zkratili lecbu ted po novu na 21dni, jako to budou resit kdyz tyden z toho je MS. 14dni lecby je myslim dost k nicemu 😖 . uzivejte tam holky moc 😉 !!

roxy72
autor
4. říj 2012

nazdárek holky a Leni, to je dobře, že se těšíš a nebul! uvidíš, přijedeš z lázní a taky budeš za 9 měsíců chovat svoje miminko 🙂...tak jsme dnes zjistily, že máme asi nejhorší (nejobyčejnější) pokoj a hotel Máj - je to spíš taková ubytovna ☹ spíme na starších postelích s ne moc pohodlnou matrací, máme tu dvě křesílka a stoleček, každá 1 skříň (to je důležité, já nevím, kam bych dala všechny ty moje věci z loďáku 😀 ), koupelna je teda fakt mini,úzká nudle - záchod a naproti jen sprchový kout a umyvadlo máme v pokoji, to už by se tam nevešlo 😒 ...na jídlo docházíme hned vedle 10m do hotelu Goethe, to už je více na úrovni, jídla chutný. A dost se tam nasmějeme, když pozorujeme ty důchodce 😀 ... A ty Leni, se neboj, ty budeš v krásném hotýlku a luxus.pokojíčku....a určitě tam taky budou skleničky a lednička, to máme i my tady na obyčejném pokoji, no uvidíš, až k nám přijdeš na návštěvu 🙂 takže jak tady holky psaly třeba barce, ta byla v hotelu Pawlik, tak to je už úplný luxus, to věřím,že se jim tam moc líbilo....ale nechceme si vůbec stěžovat, není to přece o ubytování,ale o léčbě...stejně přes den pořád někde lítáme a nejsme moc na pokoji...ráno se tu klubalo sluníčko, tak jsme se zaradovaly, ale bohužel odpolko už jsme tahaly deštníky a byla celkem zima... tak jsme koupily další vínečko, tentokrát červené a za chvíli nalíváme 😀 ...

1miska
5. říj 2012

@roxy72 jasne, ubytovani neni to nejdulezitejsi, ale i tak jsem uz moc zvedava na svuj pokojicek - kdyz ma oficialne nazev "komfort plus" 🙂 tady v brne dnes uplne krasne svitilo slunicko, tak snad se mate taky krasne. Zacala jsem skladat veci do kufru a plno jich vyradila - treba jsem mela lodicky a satky (kdyby nahodou divadlo) ale rekla jsem si ze i kdyby tak narodni divadlo to neni a tak kalhoty musi stacit 🙂 nejaky trika kdyztak preperu, rucnik ani zupan neberu, tak snad to půjde. Ted se spis smeju, jak pojedu nazpatek, protoze vsichni mi rikaji (rodice, babicka, v praci) at jim dovezu ty lazenske oplatky 🙂 🙂 a jeste jsem dnes hopsla na vahu - pro zajimovost, kolik mam ted a kolik po laznich 🙂 🙂

roxy72
autor
5. říj 2012

@1miska my máme oficiální název pokoje Tourist plus 😀 začínáme uvažovat o tom,že bychom se přeptaly aspoň na pokoj v hotelu Goethe ,kam docházíme na jídlo, to by bylo aspoň o trochu lepší, přeci jenom jsme tu celý měsíc...já byla dnes konečně na prohlídce u doktora,je fakt dobrý a konečně mně mohl dopsat gynekologické procedury, takže už jsem dnes byla na uhličité koupeli, příjemné, bublinky mně lechtaly po celém těle 😀 odpoledne bylo krásně sluníčko, tak jsme vyrazily po promenádě, nějaké focení proběhlo, povinný pitný režim 2x2dcl denně Nového kostelního pramene (ten je prý určen pro nás na gynekolog.problémy) a skončily jsme v cukrárně na Latté 😉 na příští čtvrtek jsme si koupily lístky do kina na nějakou komedii, tak když budeš chtít s náma, dokoupíš si lístek za 20Kč,určitě ještě budou mít - prodávají v infocentru...počítej, že to divadlo je tak jednou týdně a určitě ti budou stačit lepší kalhoty...já tedy blázen jsem táhla šatičky,ale nejsou vyloženě jen do divadla....oplatky si budeš muset vzít asi do batohu na záda,až pojedeš zpět 😀 a příští týden přijede manžel,tak mu určité věci pošlu zpět domů a nechám si poslat více sportovního, jelikož tady je to skoro jedno, jak jsi oblečená a když lítáš celé dopoledne z jedné procedury na druhou a všude se svlíkáš, je pohodlnější nějaké šustáky nebo tepláky a ne se rvát do džínů....i na snídani nebo oběd jdeme takhle oblečené, protože bychom se nestíhaly ani převlíkat....na cvičení podle Mojžíšové a ještě jedno, ten název ani neznám, vůbec nejsou potřeba sportovní boty sálové, jelikož se cvičí jen v ponožkách, takže si myslím,že bys je mohla nechat doma, jen v případě, že bys chtěla chodit sama do nějakého fitka (myslím,že je v Aquaforu), tak je budeš potřebovat. A lodičky na ty se fakt vyprdni, vezmi si nějaké podzimní botky na podpatku (můžeš je použít do toho divadla) místo lodiček, když chceš být za dámu 😀 a kdyby náhodou jsi něco neměla, je tu spousta obchůdků, kde si můžeš dokoupit tepláky, mikiny, trička, jen ty boty jsem neviděla, tedy kromě zboží u Vietnamců.....

1miska
6. říj 2012

@roxy72 ahojky, vidis tak nekdo ma treba jen turist, vy mate plus 🙂 tak na pokoj se preptejte, ale moc bych s tim nepocitala :( jak psala summer, ze kdyz si chtela z listopadu prerezervovat pobyt na rijen uz nekdy pred 14 dny, takze to bylo hrozne plne a tak tak ji neco nasly a jeste spolecny pokoj pro dve - ale tak za zeptani nic nedas 🙂 na program jsme vcera zrovna vecer koukala - maji ho moc hezky na strankach http://www.franzensbad.cz/cs/kulturni-prehled/ - co tam jai za ruzne kina, cimbalovku nebo spanelsky vecer Carmen 🙂 a i jsem koukala na sobotni a nedelni vylety, az za vami vsemi dojedou drahe polovicky, tak si nejaky zaplatim a s klubem turistu pojedu - maji tam pekne vylety a kdy se tam clovek podiva, kdyz je to pres půl republiky. a co planujete na vikend? ja zrovna frcim do prace, mam dnes i zitra denni dvanactku, pak v pondeli volno - to doma nabalim, uklidim, navarim a nakoupim muzickovi do zasoby 🙂 a bude vecer nervozni - to uz ted vim 🙂 ty salovky zvazim, ale asi je vezmu - preci jen jsem si rikala ze je to idealni doba zacit cvicit, tak se tam holky mejte - za chvilku je sesta a me zacina prace 🙂

roxy72
autor
6. říj 2012

@1miska hurá, právě jsme dorazily z večeře...na recepci jsme se jen tak náhodou zeptaly,jestli by nebyl volný dvoulůžák v Goethe a máme celkem štěstíčko, od 16.10. se tam stěhujeme, je to dokonce bez doplatku,sama recepční uznala,že tady, kde teď spíme, to není úplně pohodlné....tak i na těch 14 dní se to vyplatí zabalit kufry a přestěhovat se 😉 ....jinak dnes jsme měly dopoledne ještě nějaké procedury a odpolko už volné, bylo krásně, slunečno a tak jsme si prošly skoro celé Františkovy lázně 😀 a nezapomněly navštívit místní vyhlášenou cukrárnu - byla kávička a dortíček....ale co budeme procházet další 3 týdny, to tedy fakt nevím, zas tak velké to tu není ☹ okoukly jsme Aquaforum, vypadá to tam moc hezky, vstup máme od po do pá za 60,-, v so a ne za 120,-, příplatek za saunu je 120,-...v patře je fitko - běžící pásy, rotopedy, nějaké činky....příští víkend tu budu mít manžela, ale spolubydlící Martina bude také sama,tak se budete moci domluvit na nějaké aktivitě, Martině přijede manžel na 1 noc 18. nebo 20., podle toho, jak dostane v práci volno....zítra jsme si chtěly půjčit kola a vyrazit po okolí, ale obáváme se, že počasí už nám nebude přát, má být asi 11C, dnes bylo 21C...když bude hnusně, zkusíme zjistit nějaký bus či vlak do Chebu a pocouráme tam. Ať ti to hezky v práci utíká, už se jen párkrát vyspíš a jsi coby dup za námi 🙂

1miska
7. říj 2012

@roxy72 super, tak to mate skvely 🙂 to bych tomu ani neverila, protoze jak tady psala jedna holka co jede zacatkem listopadu, ze konec rijna uz nebyl nikde volny, ma taky od listopadu nejakou vedlejsi destinaci - turisticke jednoduche ubytovani - tak je trochu podezdrivam, ze se snazi napred obsadit pro komplexni lazenskou peci ty starsi a skaredejsi a pro samoplatce nechavaji v zaloze ty hezci 🙂 ale tak maji na to pravo a at je to jak je to, hlavne aby frantik pomohl 🙂 jsem sla vcera tescemm a uz tam byla vanocni vyzdoba - hruza :( ale hned me napadlo ze jestli frantik pomuze, ze letosni vanoce by mohli mit krasny darecek 🙂 v brne je hnuse a prsi :( jj, na viknedy jsem koukala ze delaji moc hezke vylety, tak to urcite vyuziji. Tak se mejte krasne a uzivejte volnou nedeli, ja jsem az do vecera v praci

bara55
7. říj 2012

Ahoj holky....jsem tady nová a tak jsem si v klídku přečetla Vaše SKVĚLÉ dojmy,komentáře a rady...Ráda bych se k Vám přidala a nechala si poradit. Jsem z Libereckeho kraje a jsem po 2IVF které dopadly neuspěšně /1 byl v červnu a 2 ted 17.září/. Uplnou náhodou jsem se tu dočetla,že bych měla nárok na lázně a proto bych to chtěla moc zkusit.Už jsem byla u sveho gynekologa a ten řekl,že mi o ně zažáda na pojištovnu,jen mu ješte musim doložit vše potřebne k žádosti.To ale budu mit až 22.10.2012 protože jdu na kontrolu do CARU v Praze a tam si to vše vyžádám.Proto se chci zeptat,když muj lekař pošle žádost na pojištovnu,jak dlouho budu čekat na nějakou odezvu a co nasleduje dál??? Za jak dlouho mi ty lazně asi tak určí?? Mne jde o to,že po láznich chci hned navázat dalši 3IVF aby to mělo učinek ale letos už to kuli práci nestíham.Protože mit volno na lázně a pak i klidový režim po IVF...to vycházi před Vánoci a v práci volno před Vánocemi -to bohužel nejde.Tak myslite,že když doktor podá žádost v listopadu,že lázně lze domluvit cca hned po novem roce..třeba už od 4-5.ledna??? Vubec nemám představu jak to chodí a kdo Vám určuje termín od kdy to mužete absolvovat.Děkuji Vám moc všem za nějakou radu a odpověd a přeji Vám hezkou nedeli a všem,které si už užívate Lázně, tak Vám už ted závidím a přeju, at Vám přinesou štěstíčko v podobě // na testíku a pak at Vás to 9 měsícu lechtá v bříšku....EVČA

1miska
7. říj 2012

@bara55 ahojky, hodne zalezi na pojistovne, u me to treba bylo tak, ze jsem jim zanesla zadost v utery, ve stredu dosel mail, at jim jeste donesu potvrzeni ze jsem jeste lazne neabsolvovala (jsem jejich pojistenkyni cca 3 roky, tak jestli nahodou s minulou pojistovnou jsem uz nebyla), to jsem ve ctvrtek donesla a v patek jsem mela mail, ze je to schvalene. Takze hodne rychle 🙂 Hned jsem si zavolala do lazni a domluvila si termin, ale zavolat si tam muzes hned jak podas zadost - oni ti to rezervuji a v pripade schvaleni se rezervace stane zavaznou a v pripade neschvaleni ti rezervaci zrusi, takze super. Rovnou si domluvis jestli pokoj s doplatkem vyssi kategorie nebo bez doplatku atd.... ted od rijna jsou "tvrdsi" podminky pro ziskani lazni, ale urcite to zkus!! 🙂 a misto 28 dnu je to zkracene na 21 dnu a myslim, ze zrovna leden neni uplne oblibeny lazensky mesic, takze v pripade schvaleni misto urcite bude volne v terminu ktery budes chtit 🙂

1miska
7. říj 2012

@bara55 a jeste nevim jestli musis nest opravdu vsechny podklady z CAR. Ja mela od gynekologa v cca 4 vetach shrnuto co je u me za problem (strucne, jasne, vystizne 🙂 a k tomu dolozila spermiogram, ze chlap je OK. A zadost jako takovou mi pak vypsala prakticka lekarka. Nesla jsem s sebou i imunologii, genetiku atd... ale nic z toho nechteli 🙂

bara55
7. říj 2012

Ano tak... přesně to co si napsala, po mne chce muj gyndař k podání žádosti: doložit spermiogram(na ten musim počkát právě do 22.10 do CARU, tam mi ho musí vystavit,já ho doma přeci nemám ☹ ) přesné datumy kdy proběhli IVF a záznam o laparoskopii (z unora 2012). A koukám že píšeš že sis tu žádost zanesla sama na pojištovnu?? Tady na pojištovně mi řekli,že oni tu nic nevyříděj že vše se musí zaslat na centrálu a ta je v Chomutově-tam to posuzuje revizní lékař 😒 A jak píšeš že " zrovna leden není uplne oblibený lazenský mesíc" jak to myslíš??? ☹ Neni dobrý pro mně absolvovat ty lazně v lednu??

roxy72
autor
7. říj 2012

@bara55 ahojky, vítáme tě mezi námi snažilkami 🙂 já jsem si vyřizovala žádost asi 3 týdny před odjezdem do lázní, šlo to rychle, papíry z CARu, doporučení od mého gynekologa, pak to všechno sepsala moje obvodní doktorka a poslala na VZP Chomutov, jelikož v Liberci to již od července nedělají, to mi řekla obvoďačka...na netu jsem si zjistila tel. na VZP Chomutov a asi za dva dny po poslání žádosti o lázně jsem jim volala (to bylo pondělí),jestli jim to přišlo a za jak dlouho bych si mohla volat, jestli mi to schválí, paní byla velice milá a ochotná, řekla,že v pátek mám zavolat anebo že pokud schválí, ať čekám v pátek sms od nich s informací...tady je tel.přímo do kancel.kde mají na starost lázně: 474694124 nebo e-mail: lazne.ulk@vzp.cz, ale doporučuji volat....mezi tím než jsem měla schváleno, jsem si sama volala do Františkových lázní ohledně ubytování, řekla jsem,že bych měla mít komplexní lázeňskou léčbu a na kdy si představuji přibližně nátup do lázní, podle toho mi paní řekla,kdy mají a kde volno...pojišťovna standartně platí obyčejné dvoulůžkové pokoje, přečti si když tak viz. výše, co máme my nyní 🙂 nedoporučujeme "hotel" Máj ani Otavu, ostatní neznáme....1miska to myslela s lednem tak, že lázenští hosté se sem nehrnou v zimě, každý upřednostňuje jaro,léto, kdy je tu krásně, takže v lednu se předpokládá,že tu bude volněji a budeš si moci vybrat z více termínů a hotelů....

roxy72
autor
7. říj 2012

@1miska občas se stane,že jim někdo rezervaci včas nepotvrdí,tak se rezervace stornuje a hned je volný pokoj, jako v našem případě 😎 dnes jsme podnikly cestu do Chebu, po obědě vyrazily busem a byly tam asi za 10min., prošly si hlavní třídu, všude plno vietnamských obchodů - otevřených, jinak všude v neděli zavřeno, ani tam nemají nějaký větší obchodní centrum jako třeba v Liberci nebo Brně, nebo jsme na něj nenarazily a je mimo centrum? Martina něco dokoupila na sebe a pak jsme daly kávičku, udělaly pár fotek na náměstí, zašly do kostela a v 15.45 zase zpět busem. Klidně tam zas vyrazíme i s tebou, je toho tam k vidění více,ale dnes už jsme chtěly jet zpět do lázní...došly jsme si načepovat Nový kostelní pramen, nakoupily na podzimních trzích medovinu jako dárečky domů rodičům a šupky zpět na hotel a večeři, no prostě nabitý program 😀 přijde nám,že pořád jen jíme...ale zítra je pondělí a zase nebudeme stíhat, budeme lítat od jedné procedury na druhou a dopoledne uteče ani nevíš jak....tak se těš, dvakrát se vyspíš a jsi tu, tak pak dej hned vědět, k autobusu ti asi nestihneme přijít naproti, protože budeme běhat po procedurách...tel. na mně máš 🙂

1miska
8. říj 2012

@bara55 ahojky, presne jak psala roxy - myslela jsem to tak, ze skoro vsichni kdo si lazne plati chteji mesice jako kveten, cerven, prazdniny, zari a i plno lidi co to ma na pojistovnu a nespecha pocka do jara 🙂 takze leden bude volnejsi na ubytovani a nemel by s tim byt problem - ale neboj procedury a frantisek maji stejny ucinek v lednu jako v cervnu 🙂 ja bydlim v Brne, proto jsem si to tam nesla sama, pobocku 211 ma kousek od toho kde bydlime 🙂 a spermiogram jsme doma meli, tehdy nam udelali dve kopie - jednu pro nas a jednu do centra ... tak hodne stesi a urcite zkus zazadat

barce
8. říj 2012

zdravim vsechny soucasne i budouci lazenacky 😀 ! teda musim rict, ze zacinam smrtelne vazne uvazovat, ze pojedu v zime jako samoplatce, pokud se nam teda nazadari nejaky z nativu, jak tak tady o laznich zase ctu 😀 .
bara55 od okamziku co ti pojistovna schvali lazne, tak musis do 3mesicu nastoupit. termin a hotel si muzes predvybrat sama, doporucuju, ale bacha, ted jak to zkratili jen na tech 21dni, tak bych asi docela peclive pocitala termin, aby ti do toho nevysla MS. neb to jsi tak 5dni mimo procedury a zbyva ti na lecbu jen 2tydny a to neni uplne moc bych rekla 😒 . jinak roxy nejake vetsi obch.centrum jako je v lib tam neni. jsou tam 2takova mensi, jedno je u kauflandu, tam je Takko a Reno a jeste neco.... a pak druhe je u Intersparu. taky par obchudku, DM, zas nejake boty atd.... uz nepamatuju. Cheb me prekvapil tim namestim moc hezky opravenym, ale odradil dost Vietnamskou mensinou jak tam byli totalne vsude. uzivejte si tam 😉 !

1miska
8. říj 2012

@barce ahojky a proc jako samplatce? uz jsi byla dvakrat ze by ti to znovu neschvalili?

1miska
8. říj 2012

@roxy72 tak jsem nabalena a prekvapena - mela jsem dva kufry - jeden hodne velkej a druhej velkej a vesla jsem se do toho "jen" velkyho 🙂 zredukovala boty, tricka i spodni pradlo - neco si tam premachnu. Ted jeste na par dni navarit muzickovi, uzit si hezky vecer, zamacknout slzu smutku z odlouceni, rano v pul pate vstat a v pet vyrazit na autobus a budu tam... nase nejdelsi odlouceni co jsme se potkali... jak se trochu vybalim a rozkoukam, tak zavolam 🙂 jeste jsem chtela vzit nejake nase vinecko z jizni moravy 🙂 ale strach ze se mi tam rozleje do kufru me odradil, tak nejake "nase" se tam urcite bude dat koupit 🙂 mejte se, tesim, se. Dnes mi konci menses, takze to vyslo paradne 🙂

summer2012
8. říj 2012

Ahojka 🙂 tak my už jsme díky bohu přestěhovaný, manžel zrovna maluje a já se pokouším dělat škatulata hejbejte se a najít ty svoje s oblečením abych si stihla do pátku vše potřebné vyprat a zbalit 😉 Pomalu mi začíná docházet, na jak dlouho jednu pryč, místo abych se zabydlovala... ještě ke všemu jsem to včera dostala, takže jsem parádně na měkko a každou chvíli valim krokodýlí slzy....aspoň, že si MS odbydu ještě před odjezdem 😉