Lázně při neplodnosti. Pomohly některé?

vysocanka
1. únor 2009

Ahoj, jsem po laparoskopii a hystero.. a dostala jsem nabídku od dr, že mohu využít lázní ráda bych slyšela Vaše názory, zda-li to některé pomohlo, at už jenom psychicky, tak i třeba k početí? 😎 děkuji moc

fanfulinekkudisek
1. únor 2009

Ahoj no ja bych taky rada do lazni,to mas uplne zadarmo a kde te posila?

dorra
1. únor 2009

Ahoj, lázně? Ano, ano, ano!!! Můžou jen pomoct, každopádně neublíží. Kamarádka po nich do třech měsíců otěhotněla. Je dobře, že Ti je dr. nabídl(a), většinou si o ně člověk musí říct sám. Byla jsem ve Frantových i v Klimkovicích. Rozdílné, ale obojí super!

bury
1. únor 2009

ahoj. já myslím, že lázně jsou super 🙂 určitě tu někde už tohle téma je, vím že jsem to jedno pročítala. dokonce některé holky otěhotněly v lázních 🙂 manža přijede na krátkou návštěvu a je to 😉

ywushka
1. únor 2009

Zajimave tema,docela by me zajimaly zkusenosti a nazory...

wrtulka
1. únor 2009

Holky mě tak napadlo..
myslíte že by se daly vyběhat lázně pro chlapa? Jakože léčba mužské neplodnosti?
já jen doktor mám doporučil dovolenou.. nervy v klidu a tak..tak mě napadly ty lázně 😉

bury
1. únor 2009

Wrtulko myslím že lázně jsou hlavně pro ženský... 🙂
Tady jsem něco málo našla k tomuto tématu a ještě kouknu:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

vysocanka
autor
1. únor 2009

Doporučil mi je doktor ze Sanusu, řekl, že mám na ně nárok , tak si říkám, že bych asi byla hloupá, kdybych toho nevyužila. 🙂

bury
1. únor 2009

Vysocanko - určitě bych jela. Odpočineš si a přeci jenom to k něčemu je. Účinky jsou prokázaný 🙂 některý ty procedury jsou na můj vkus trošku divný (třeba ty slatinový tampony), ale když to pomáhá, tak proč ne.

vysocanka
autor
1. únor 2009

jojo o těch tamponech jsem taky četla. 🙂 a co ti ještě dělali za procedury?

vysocanka
autor
1. únor 2009

Bury můžu se ještě zeptat, tobě lázně napsali taky po laparce nebo po nějakém jiném zákroku?

halpa
2. únor 2009

Holky, lázně jednoznačně ano. Já je dostala po mimoděložním a rok a měsíc po návratu čekáme prvního potomka. 🙂

vysocanka
autor
2. únor 2009

jo? Halpo prosím napiš více, o ubytování atd. Zajímá mě všechno. popřípadě napiš prosím do IP kdyby jsi nechtěla semka

halpa
2. únor 2009

Tak já byla ve Frantovkách. Léčebný pobyt trvá 28 dní. Byla jsem ubytovaná v lázeňském domě Adler. Za sociálku na pokoji jsem si připlácela 100,- Kč na den. Procedury: slatinné zábaly (i s tampónama - říkají tomu tampona, ale v podstatě vám do rodidel natlačí bahno, pak zabalí břicho do bahnal, půl hodiny v tom ležíte a pak to jde zase ven. Zní to šíleně, ale je to nejúčinnější procedura), vaginální irigace - něco podobného, akorát jde o výplachy léčivou vodou, plyn - sezení na záchodě, ze kterého jde léčivý plyn, šlapací bazénky - několik bazénků s různými stupni teploty vody, a pak ty příjemné - masáže, koupele, cvičení, plavání. Je toho opravdu dost, celé dopoledne máte co dělat.

Teď nevím, jestli jsem napsala vše, co tě zajímá, když tak zase napiš, co ještě bys chtěla vědět. 😉

halpa
2. únor 2009

píšu hrozně, omlouvám se za chyby 😖

vysocanka
autor
3. únor 2009

jo to je super, a jaký pak byl návrat do "běžného života" po takovém relaxu to musí bejt asi docela rána 🙂

halpa
3. únor 2009

No tam byl opravdu relax, člověk úplně vymazal problémy běžného života. Ale musím přiznat, že to chvíli trvalo, než jsem se vrátila do starých kolejí, takže úplně nejlepší by bylo otěhotnět brzy po návratu, to se člověk ještě chvíli udržuje na té správné vlně. 😉

vysocanka
autor
3. únor 2009

jojo to si myslím, no kéž by to klaplo 🙂 12/2 jdu za dr. sepisovat žádost, následně odeslání na VZP, ted ještě aby to chválili a bude. a za tebou přijel partner? Měla jsi jednolůžko? 😎

halpa
3. únor 2009

Manžel za mnou nepřijel. Jednak jsme to měli přes celou republiku a jednak jsem to nechtěla. Málem jsem vůbec neodjela, protože jsem si nedovedla představit, že budu tak dlouho bez něj. A pak jsem si nějak zvykla a už jsem nechtěla prožívat ta muka, když by odjížděl po víkendu. TAkže jsem to raději vydržela po celou dobu bez něj. My jsme po návratu z lázní ještě nějakou dobu odložili snažení, protože jsem na to nebyla psychicky připravená, ale jinak doporučuju, aby manžel přijel a třeba by to miminko tam vyšlo, protože člověk tam opravdu má myšlenky někde úplně jinde.

Jinak jsem měla dvoulůžák.

S těma žádostma - myslím, že v zimě se vyřizují rychleji než v letních měsících, kdy je jich víc. Třeba budeš mít štěstí a užiješ si krásné jaro ve Frantovkách. 🙂 Chceš Frantovky, ne? Nebo Klímkovice?

vysocanka
autor
3. únor 2009

no já nevím, asi Františky, byla tam mamka a moc se mi tam líbilo nebo co bys doporučovala ty?

halpa
3. únor 2009

Já určitě Frantovky, je tam nádherně. Nevýhoda je, že se musí chodit na jednotlivé procedury venkem, což v Klímkovicích není, ale mi to nevadilo a to jsem tam byla v lednu.

vysocanka
autor
3. únor 2009

furt váhám, jestli si vzít jedno nebo dvoulůžák. nemáš skype? kdyžtak mi ho písni do IP popř i ICQ mám obojí. díky moc

vladimuraz
4. únor 2009

Ahoj holky, zdravím. To jsem byla já, kdo zakládal to minulé téma 😉 . Lázně Vám můžu jen a jen doporučit. Je to skvělý relax, já jsem si to maximálně užila, i když jsem byla v březnu, kdy tam ještě nebylo moc lidí a byla zima. Měla jsem dvoulůžák a super spolubydlící, což bylo štěstí, protože jsme si padly do noty a volný čas hodně trávily společně - túry, kino, divadlo, kavárny s dortama... 😉 . A to nejdůžitější - 3 dny po návratu z lázní jsem absolvovala třetí umělé oplodnění a to se konečně povedlo 🙂 . Sice jsem pak rodila brzy, ale už je zas na jinou diskuzi. Holky, co tam byly se mnou, také otěhotněly, takže je vidět, že to opravdu funguje!!!! Přeji Vám hodně štěstí. V.

zuzca888
7. únor 2009

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi. Já jsem byla v pátek va VZP, nesla jsem tam od doktora lázně. Docela mám z toho strach, nikdy jsem nikde v lázních nebyla. Jediné, z čeho mám strach je spolubydlící, doufám, že bude v mém věku. Na procedúry se těším, když jsem si přečetla, co mě čeká.

Jinak lázně mám, protože jsem absolvovala IVF a ET, jenže s velikýma komplikacema. Dostala jsem akutní zánět vaječníku a vejcovodu, museli mi to odstranit. Tak doufám, že ty lázně pomůžou, po lázních mám naplánovaný KET.

silver2501
8. únor 2009

Ahojky holky,

myslím, že lázně pokud se stále nedaří, jsou přinjemenším výborné na relax, odpočinek a zotavit se na další pokus... právě proto jsem si taky zažádala a jedu do Klimkovic... jedu ted 18.2. nenajde se tu některá, co jede taky??? určitě se to ve dvou lépr táhne 🙂

JInak musím říct, že dali mi je okamžitě a od podání návrhu na pojištovnu jsem dostala do 3 týdnu rovnou termín 🙂

silver2501
8. únor 2009

Zuzco a kam jedeš do lázní???

Neboj se toho, já se do nich docela těším,iikdyž měsíc je dlouhá doba... ☹, jen si nedovedu představit, jak to tady doma a v práci beze mě přežijou chi chi 😀))))

petriska
8. únor 2009

Ahoj holky. Tak já mám endometriózu, za sebou 3 operace, jedno neúspěné IVF a po prázdninách taky LÁZNĚ!!! Byla jsem taky ve Frantovkách, a i když jsem na tom byla podobně jako Halpa - do lázní skoro neodjela a pak tam byla celou dobu sama( s přítelem nás dělilo 400 km) , jsem ráda, že jsem tam byla. Sice mi chvílema ten stereotyp, důchodci a vše kolem lezlo na nervy, ale bylo to k něčemu dobré. Pozitivně to zapůsobilo nejenom na zdravotní stránku, ale po návratu domů, byl ze mě jiný člověk. Cítila jsem se skvěle, plná energie. Troufnu si říct, že nejlépe za posledních 5 let! A to je co říct! Já si žádala o lázně hned po operaci v dubnu 2008 a červenec 2008 už jsem nastupovala. Jo taky jsem bydlela v Adleru - Radbuza. Nutno dodat, že tam výborně vaří! Já myslela, jak tam shodím a nakonec jsem byla na mírnější dietě po návratu.:D Tamní kavárničky a cukrárny totiž udělají své. Jo a pokud tam máte namířeno doporučuju tu cukrárnu kousek od pošty. Paní tam peče výboné koláče! S tvarohem a boruvkama!!!! Mńam.
Každopádně, co je důležité tak to, že se v březnu chystáme na druhý pokus IVF. A cítím se tak, že věřím, že to klapne!
Se na to docela i těším
Proto lázně doporučuju a věřte, že se to dá vydržet! I ty procedury!

petriska
8. únor 2009

Jo holky a ten měsíc bez vás zvládnou úplně všichni! I v práci! Budete překvapené, jako jsou i bez vás šikovní. A navíc si vás budou pak více považovat.
Píšu z vlastní zkušenosti.
Nebudou vše brát tak automaticky.
Včetně chlapů doma 🙂

latunka
8. únor 2009

čau holky 🙂 já se teda lázní zatím asi nechystám,asi ještě není důvod, máme za sebou teprve jedno neúspěšné IUI,ale pokud by se vyskytly nějaké další komplikace,tak bych tam chtěla. Takže mě napadlo - jak je to v práci?To se jde na neschopenku?

petriska
8. únor 2009

JJ. Dorazíš do lázní a vystaví ti PN. Pohoda. Takže vlastně měsíční dovolená!

latunka
8. únor 2009

no tak to je luxus 🙂 Škoda jen,že mi je nenapíšou jentak ☹