Mají krevní skupiny a Rh faktor vliv na otěhotnění?

ewerette
1. lis 2013

Už dlouho se snažíme o prcka. Nedávno jsem zjistila, že jsem 0 negativní. Manžel je A pozitivní. Četla jsem, že když je žena - a muž +, musí se žena hlídat v těhotenství. Nevíte někdo jestli to má vliv i na otěhotnění nebo máte osobní zkušenosti? O tom se totiž nikde moc nepíše. Děkuju za odpovědi

lucyvivien
2. lis 2013

@ewerette v prvním těhu se to neřeší vubec, při dalším se píchají myslím v 27 tt protilátky a pak do 72 hod od porodu dostaneš další injekci, nic víc, žádny problém 🙂

levandulina
2. lis 2013

Já mám B mínus, přítel je + a myslím, že vliv na otěhotnění to nemá.... Teď během těhotenství mě 2x kontrolovali krev kvůli protilátkám. Je dobré o tom vědět,ale nemyslím, že by to něco ovlivňovalo....

lenkalenulka
2. lis 2013

Ahojky, ja mam taky 0 rh- a pritel maB rh+ nase mala ma B rh- takze mi protilatky nepichali protoze ma mala minus🙂 🙂 kdyby mela plus tak i v tehu ti berou krev na protilatky a kdyz je mas zvysene tak dostanes injekci, a i po porodu aby si u dalsiho mimca svyma protilatkama ( kdyby druhe melo zase jiny rh faktor) mu neublizila..takze se nemas ceho bat 😉

llluckaaa
2. lis 2013

Jsem mínus a manžel plus a vliv na otěhotnění to nemělo (otěhotněla jsem pokaždé druhý měsíc snažení) 🙂 V těhotenství ti budou brát krev a hlídat množství protilátek. Po porodu dostaneš injekci proti protilátkám.

andelka
2. lis 2013

Mám stejnou skupinu jako ty, otec dětí je + a jiná skupina. Na početí ani těhotenství to vliv nemělo,v těhu se 2x kontrolují protilátky a injekce se dává kdyžtak po porodu, až se zjistí,jaký Rh dítě má. Moje obě mají -, takže OK.

vespinka
2. lis 2013

To je teda pěkný nesmysl. Jsem A-, manžel AB+. Máme krásné zdravé dítě takříkajíc na první šup. Malinká má stejnou krevní skupinu jako já, takže mi žádné protilátky potom nepíchali. Kdyby se mělo těhotenství hlídat kvůli faktorům a kupinám, nedělali by doktoři nic jiného. Toto vypusť z hlavy 😒

kafr
6. led 2014

@vespinka nezlob se, ale nemůžu nereagovat... Víš, když má někdo dítě "takříkjíc na první šup" asi těžko pochopí, jak je lidem kteří se marně snaží i roky - to pak hledáš důvod prostě všude. A to, že je-li žena Rh- a muž Rh+ je více hlídaná, je prostě fakt. Ale díky za info, že Rh +/- je to fuk, otěhotnět se dá. Děkuji i všem ostatním za vyvrácení zbytečného bubáka, taky mě to napadlo.

vespinka
6. led 2014

Nezlob se, nemyslela jsem to zle... A chápu, že to musí být strašný tlak, člověk zvažuje všechny možnosti... Hodně štěstí, ať jsi brzy maminkou 😉

liss_durman
6. led 2014

@kafr Mám rh-, manžel rh+ a obě těhotenství se nám podařila jak říkáš "na první šup" a to doslova z jednoho uklouznutí. Takže vliv to nemá. Ať se brzy zadaří 🙂

majkali
6. led 2014

Manžel je + a já -, první těhotenství byla nehoda, takže z jednoho styku, o druhé jsme se snažili cca 5 měsíců, ale taky se zadařilo. Takže to si nemyslím, že by to mělo vliv. Jen po druhém porodu jsem dostala injekci.

sessietta
6. bře 2016

Dobrý den.Snad se dočkám odpovědi.Už rok a půl se snažíme o miminko.Přítel má syna a já dcer,ale chceme společné dítě.Jenže já mám A + stejně,jako přítel!Je v tom velký problém? ☹děkuji MOC za odpověď.

alboo
6. bře 2016

@sessietta probl v tom opravdu není