Mám se vrátit do CAR?

macik84
25. čer 2014

Ahoj,
napíši Vám svůj příběh a doufá, že se tu dočkám cenné rady. Od června roku 2012 se snažíme o první dítě. Byly zde nějaké přestávky jako byla laparoskopie a revize ☹. Jde mi o to, že jsem 16. února poprvé otěhotněla (zřejmě z toho důvodu, že mi na imunologii byly zjištěny protilátky a začala jsem brát Prednison) no a 16. dubna to skončilo zamlklým těhotenstvím a revizí. Doktor říkal, ať na nic nečekám a hned se snažíme. Dostala jsem také clostík, abych si zajistila vajíčko. Teď je to podruhé, co ho beru. No, viděla jsem to nadějně, ale včera mi zastupující doktorka řekla, že bych se měla vrátit do CAR, že nejsme v pořádku, je to dlouhá doba atd. Přitom výsledek super 13DC sliznice 13mm a folikul 21mm. Hrozně mě tím otrávila. Čekala jsem větší podporu. Ano, máme problémy, ale myslíte, že to je beznadějné, že to byla jen opravdová haluz, že se to po roce a půl povedlo bez zásahu doktorů? Je tu také takový případ, co to dlouho nešlo a pak jo. Jsem z toho už moc smutná.

Jsem tu úplný nováček. Chvíli jsem byla na jiném podobném portálu, ale tam vesměs přispívají ty stejné osoby a navíc velice výsměšně a urážlivě.

88nela88
25. čer 2014

Ja se v tom nevyznam ale drzim ti palecky at vse dobre dopadne! 🙂 a s temi doktory je to tezky me chvilkama prijde ze nas strasi zamerne! 😠

lorca
25. čer 2014

@macik84 pokud máš ovulaci (i za pomoci clostíku) a spermiogram máte ok, tak bych to zkoušela ještě přirozeně. Už se vám to povedlo jednou, tak proč by se to nemohlo povést zase. Moc držím palce.

macik84
autor
25. čer 2014

@lorca Děkuji. Spermiogram také není úplně v pořádku, je tam trochu špatná morfologie. Ovulaci mám i normálně, ale clostík je větší jistota a navíc i kvůli Pregnylu. Už se mi také stalo, že neprasknul a byla z toho cysta.

@88nela88 v čem se nevyznáš 🙂?

88nela88
25. čer 2014

V tom co resis ale on ti snad nekdo poradi 🙂

macik84
autor
25. čer 2014

@88nela88 ono nejde tak o názor, jako spíš radu, jak byste se v této situaci zachovaly Vy. A také o podobné zkušenosti.

88nela88
25. čer 2014

@macik84 kdyz ty se citis v pohode a vysledky jsou dobre, na doktorku bych se vykaslala!!! Ja spis mela opacny problem. V tehu jsem malo chodila na wc a bolely me ledviny, doktorce se to zdalo v poradku. Pak dni na to jsem jela na pohotovost s horeckou a byla jsem hrozne vysilena... Mela jse zanet ledviny.... :( Zalezi na tobe na tom jak se citis ty!!! To je muj nazor 🙂 a doktorce uz neverim hledam si novou...

fidac
25. čer 2014

A co třeba chodit do CARu a zkoušet plánovaný styk...vždyť nemusíte hned na IVF a podobně...zvlášť když jsi otěhotněla normálně...navíc si myslím, že pokud máte anebo jste měli nějaký problém, tak to tam dokážou líp pohlídat a mají určo víc zkušeností než obyč. gyn. 😉

zuzka_b2
25. čer 2014

Hmm, víš kolik je lidí, kterým řekli, že přirozeně nebudou mít nikdy dítě a nakonec se to přirozeně povedlo? Sylšela jsem o takovém případu několikrát..takže tý doktorce by slušelo trochu víc pokory a respektu k přírodě. Udělej to jak to cítíš... hlavně se a to moc neupínej a snaž se hledat jinou zábavu a ono to půjde 🙂

kaca08
25. čer 2014

Moje zkušenost je taková, že jsme chodili do CARu a podstoupili 2 IVF, které se nepovedly. Nějak jsem to vzdala, že po 3 už na to nemám nervy a pořídili jsme si pejska a do 2 měsíců jsem byla těhotná a to nám také říkali, že nebudu moc otěhotnět. No a loni v prosinci jsem si nechala vyndat tělísko s tím, že měsíc počkám než si vezmu nějakou jinou antikoncepci (přeci se nemůže nic stát, o syna jsme se snažili 4 roky🙂 ) a co se nestalo, povedlo se a teď čekáme holčičku 🙂
Můžete zkusit ten CAR, udělají Vám další vyšetření a uvidíte na čem jste, nemusíte jít rovnou do IVF

evcann
8. srp 2014

@macik84 podle mě tím nic nezkazíte a já bych šla, jit do Caru neznamná hned nutnost podstoupit IVF, ale udělají všechna potřebná vyšetření a budete moudřejší, za to nic nedáte tak nevím proč to nezkusit 🙂

78marcela
22. srp 2014

@macik84 taky bych šla do car. Já šla tedy hned do IVF ale třeba u nás v car se dost snaží i ty injekce, že ti hlídaji cyklus a pak ti dají sperma, myslím se nějak upravuje, ale to nevím určitě, Asi bych tohle zkusila.