Máme dvě děti bez problémů a teď dvakrát potrat, proč?

spejsek
4. zář 2017

Ahoj, mám dvě děti. Chvilku jsme si na ně museli vždy počkat, ale těhotenství probíhala v pořádku. Jen jsem vždy přenášela a porod mi museli vyvolávat. Myslela jsem si, že budeme mít dvě děti a dost. Máme kluka a holku, co víc si přát. Jenže jsem v únoru letošního roku neplánovaně otěhotněla. S manželem nás to překvapilo, ale na miminko jsme se těšili. Bohužel to nedopadlo dobře a v dubnu jsem šla na revizi. Řekli jsme si, že to nebudeme řešit, že dvě děti máme, tak nám nic nechybí. V červenci jsme byli na dovolené v Chorvatsku a po návratu začátkem srpna jsem přišla na to, že jsem zase těhotná. Hodně mě to překvapilo, že se zadařilo a hlavně tak rychle. Oba jsme měli radost. Jenže to zase nedopadlo a já zase potratila. V sobotu jsem byla opět na revizi - začala jsem krvácet a měla bolesti. Pěkně jsem si to vyžrala, protože mě to chytlo v den odjezdu z Itálie. Zajímá mě jestli je tu někdo s podobnou zkušeností. Máme dvě děti, tak proč nás to teď tak trápí? Já vím, že už máme věk já 37 a manžel 40, ale vždyť v tomto věku někteří teprve začínají s dětmi. Chtěla bych to ještě zkusit, ale nezahrávám si? Neříká mi tělo jasně, že už na to nemám?

speabee
4. zář 2017

@spejsek Já být váma, tak si dám delší pouzu. Je možné, že hormony ještě nejsou vyrovnané. Vím, že je těžké čekat, ale je možné, že tělo na to není připravené.

spejsek
autor
4. zář 2017

@speabee Doktorka mi po první revizi řekla, že máme nechat jednu MS a pak to mám nechat na manželovi. Je pravda, že po první MS jsem byla jak praštěná, pak přišla druhá MS. Já se zklidnila a najednou to tam bylo. Zase si říkám, kdyby na to tělo nebylo připravené, tak k tomu ani nedojde. Třeba se něco víc dozvím na kontrole po revizi.

alena2109
4. zář 2017

Mě po potratu v 10tt a následné revizi řekla doktorka vyčkat min. 3M lépe 6M. Tekže bych tomu nechala čas a pak se třeba zadaří bez problémů.

spejsek
autor
4. zář 2017

@alena2109 Já vím, ale toho času také už moc není. Přece jenom už nejsme nejmladší ☹ Jen mě zajímalo, zda tu není někdo s podobnou zkušeností.

kaja2016
4. zář 2017

@spejsek Je me 36, snazime se o druhy, takze o rizika docela zajimam a v tvem veku je sance prejit z prvniho do trimestru podstatne nizsi nez napriklad ve 25ti letech. Myslim, ze se udava riziko potratu v prvnim trimestru cca 25procent. Mam okolo sebe spis starsi maminky a vetsina z nich prodelala zamlkle tehotenstvi nebo potrat okolo sedmeho tydne.

ladybird77
4. zář 2017

Dobrý večer. V kolikati letech jste měla první děti? Nechejte si udělat testy na srážlivost krve. Nevím jestli pouze po dvou revizích je budete mít hrazeny pojišťovnou, ale možná příčina může být zde.

gruzicka
4. zář 2017

Mám taky dvě děti a ty byli bez problémů.A po letech jsem chtěla další a bohužel zt ve 13 týdnu a teď jsem znova otěhotněla po druhé ms a taky se obávám komplikací a je mi 36.

mariti
4. zář 2017

S tím, zda počkat 3 nebo dokonce 6 měsíců, anebo vůbec - jsou na to přesně dva protichůdné názory. Myslím, že podle nejnovějších výzkumů se radí nečekat, pokud k tomu není nějaký zvláštní důvod. Naopak, že úspěšnější těh. jsou ty brzy po potratu. A v 37 letech už fakt není moc času otálet. Asi bych se zkusila dát do kupy (různé cesty - vitamíny, tkáňové soli, méně stresu - více spánku, prostě co je Ti blízké a čemu věříš),a pak bych se dalšímu těh nebránila s tím, že pokud to má vyjít, vyjde to. Bohužel, někdy je tělo dost silné na otěhotnění, ale ne na donošení - to je prostě smutný fakt. Plánovat se v tomhle dá jen omezeně, a už vůbec není dobré se na to křečovitě upínat. Mluvím z vlastních zkušeností.

ladybird77
4. zář 2017

@spejsek
@gruzicka
hlavně žádný stres. V tomto věku je "nejtěžší" otěhotnět. Jsem starší než vy. Mám 3 děti, 6 těhotenství. Nejmladšímu dítku jsou 4 měsíce. Testy krve mi Dr, nechala dělat cca v 37 letech, pak se správnou medikací dvě těhotensví bez komplikací. Jeden potrat v dnešní době nic neznamená.

drakenn
4. zář 2017

žádný stres.. ne že tělo není připravené, ale asi po prvním nezdaru se bojíte a to nepřidá na pohodě.. Dle mě jste se jen stresovala a proto opět další zklamání..
Dvě děti máte a jak jste sama psala, otěhotnění bylo neplánované..
Hoďte se do klidu a hlavně si doma vyjasněte, zda OPRAVDU další dítě chcete - vy oba s manželem..

jezz1e
4. zář 2017

@ladybird77 Já zas myslím, že v tomto věku je těží donosit než otěhotnět. Otěhotněním hned, ale 2 x ZT. Prostě už vajíčka nejsou tak kvalitní, na otěhotnění to stačí, ale pak to holt vývojové vady ukončí. V 35 letech jsou kvalitní 4 z 5 vajíček, ve 40 naopak už jen jedno z pěti..

ladybird77
4. zář 2017

Otěhotnět po pětatřicítce neznamená, že se budu stresovat, jestli vůbec donosím. Nejsem jediná, která rodila se čtyřicítkou na krku. A kdyby se stejného názoru držela i moje současná doktorka, tak mám stále 1 dítě. Jeden doktor mi dokonce řekl, že je to jako bych si chtěla udělat omeletu z vajíček co mi delší dobu leží v lednici. Tak asi tak.

pavca1982
4. zář 2017

Mě je 35 mám dva kluky ty jsem měla mladá 23 a 25 let,teď mám holčičku 6 měsíců,před ní jsem otěhotněla a ve 12tt. Jsme o to přišli.Nechala jsem tomu volný průběh a do půl roku od revize jsem otěhotněla.

legelata
5. zář 2017

@spejsek Mne je 32, ve 28 prvni tehotenstvi bez jakychkoliv problemu a ted potrat 13 tt. Budem to zkouset znova, ale muze se to stat znova, pry dva potraty za sebou jeste nic neznamenaji, bohuzel. Takze pokud dopadla dobre histologie je to spis blba nahoda 😔

spejsek
autor
6. zář 2017

Nevím proč, ale nejde mi reagovat na Vaše komentáře. První dítko jsem měla ve 24, druhé v 31.

spejsek
autor
6. zář 2017

Uvidím co mi řekne doktorka na kontrole za 14 dní, jak dopadla histologie. Při vyšetření ze mě doktorka vytáhla takový cár sraženiny a prý ho posílali na histologii i s tím ostatním. Tak by mi to třeba mohlo pomoct.

spejsek
autor
19. zář 2017

Dnes jsem byla na kontrole 17 dni po revizi. Jsem z toho nějak převálcovaná. Doktorka mi v podstatě nic neřekla. Jen, že je to věkem. Prý jestli plánuji ještě otěhotnět. Řekla jsem ji, že nevím, Tak ať si rozmyslím, zda budu chtít nějakou antikoncepci, že když se to stalo 2x, tak je velká pravděpodobnost, že se to bude zase opakovat. Objednala mě po 6.nedělí. V podstatě mě odespala.

mariti
19. zář 2017

@spejsek Hele, neviděla bych to tak černě. Možná má pravdu, možná částečně, možná je vedle. Pokud vyšetření nic neprokázalo, neházela bych flintu do žita. Někteří doktoři bohužel postrádají takt a nevidí si do pusy. Být tebou, dám si pauzu, naordinuji si vitamíny, nebo tkáňové soli, nebo homeopatika nebo čemu věříš, pohodu (pokud to jde), a až se budeš cítit, ještě bych tomu dala šanci. 37 není zas takový věk, aby Tě úplě odepsala. Mě bude 37 v prosinci a termín mám v únoru🙂 Ale možná bych se zkusila dostat k takovému nadhledu, že prostě ne vše je podle nás a jsou věci, které neovlivníme, prostě pokud mimi má být, tak bude, a pokud ne, tak bohužel. I když vím, že je to těžké. Tak hodně sil!

gepe
19. zář 2017

@spejsek ahoj, nevím co se už psa!ó, snad se nebudu opakovat. Ať Ti nechá udělat testy na Trombofilní mutace (komplet vše). Naše prvorozená je narozená v srpnu 2013, druhorozený listopad 2016. Mezi jejich porody jsem byla 3x tehotna, s tím že třetí ukončeno v 2.trim. v říjnu 2015, kdy mi nasledně náhodou udělali dane krevní testy a mám špatnou srážlivost krve (mj. Leidenská mutace). Všichni se strašně divili, že už jedno dítě máme, že je zdravá. Při druhorozeným jsem si píchala od zjištění těhotenství do konce šestinedělí injekce na ředění krve. Věkem to nemusí vůbec být, neboj.

spejsek
autor
20. zář 2017

@mariti, @gepe moc Vám děkuji. Ono to chce prostě čas, já to vím, ale ty hormony jsou prostě šílený. Říkám si, že teď to řešit nebudu a ono se to prostě nějak vyvrbí. Očistím se od hormonů a zase budu moct normálně myslet. Je to se mnou jak na houpačce. Sama prostě nevím co chci a pak mě rozhodí kdejaká drobnost a začnu bláznit. Já teď už prostě chápu, co se ženskou můžou udělat hormony, že z toho může až bláznit. Jsem moc ráda, že si tady mohu trochu vypsat, protože to nemám moc možnost s někým probrat. Nechci aby se o tom moc vědělo. Protože o takovéto rádoby chlácholení nestojím.

lili258
19. srp 2020

Ahojte mam 2 deti jeden ma 8 rokou Drury 10 mesiacou prvy ked sa mi narodil po 2 rokou som mala 6t mrtvy plod ale prirodzeni potrat a pred dvoma rokmi druhy 2t prirozdeni potrad ale urobyli mi viskrab o 5mesiacou som otehotnela s mojim druhim synom ktory ma teraz 10 mesiacov a som zasa tehotna ale mam zasa mrtvy plod tužim po dievčatku preto som skusila otehotnieť zasa môže sa stať ze potomto uz nebudem mat ďite

vaneskaerik
6. led 2024

@spejsek Prosim jak to dopadlo? Povedlo se zdarne 3.tehotenstvi?