Máte zkušenost s bylinkami na otěhotnění?

petul.a
26. únor 2007

Ahoj, holky. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s bylinkami "na otěhotnění". My se snažíme o mimi už delší dobu, samozřejmě i za pomoci lékařů, ale bylinky byly pro mě vždycky milým přírodním řešením všech možných zdravotních problémků, tak jsem si řekla, že je zkusím i teď. Ráda bych tu našla někoho, komu třeba pomohly, tak pište, pište, pište

Já jsem byla v pátek u léčitele. Projel mě virgulema a řekl, že mám lehce neprůchodný pravý vejcovod. Pro dokreslení jeho důvěryhodnosti - taky poznal, že mám ještě trošku něco na průduškách (asi před 14 dny jsem měla zánět). Namíchal mi bylinkový čajíček (dávku na 4 týdny), s tím, že kdyby nezabral, tak si mám přijet pro druhý, který má trošku jiné složení, a pak případně ještě pro třetí. Taky řekl, že v 90% případů to pomůže. Jo, a ještě říkal, že dost často bývá problém i v psychice, ale že u mě tenhle blok není. Tak mě docela potěšil. Zkrátka si půjdu normálně dál po vyšetřeních atd., ale přitom jsem začala ještě pít bylinky.

Kdo by měl třeba zájem, tady má internetové stránky: www lecivydomek cz 😀

leamaria
28. únor 2007

ahoj lazenko,dej sem ten kontakt na toho lečitela a astrologa ing.Kulovaného.
No sem sice za ždárska,ale to se dá i přes telefon nebo ne? 😀 😉 ☹ ,že se tak blbě ptám 😀

petul.a
autor
1. bře 2007

Lazenko, já bych taky poprosila o ten kontakt 😉

kembo
1. bře 2007

Ahoj holky, tak informace o kontryhelovém čaji se všude možně různí 😠 . Každopádně doktorka na rodině píše, že 1 až 3 šálky denně neškodí, mohou se pít pořád i během těhotenství (preventivně působí proti potratům).
Taky jsem se dočetla, že prý by se s pitím nemělo začínat během MS, protože by mohlo způsobit větší a déle trvající krvácení. Ale když už je tělo na tento čaj zvyklé, tak můžete pít i během MS. Navíc by měl mírnit i křeče při MS. Ale zase je prý dobré jakékoliv bylinky pít po dobu 3 týdnů a pak si dát týden pauzu.
Tak si myslím, že je asi jedno,kdy ho pijete, pokud to nebudete přehánět s množstvím. A pokud se mají bylinky jednou za měsíc na týden vysadit, tak já asi zůstanu u toho, že to během MS pít nebudu.

petul.a
autor
1. bře 2007

To zní rozumně. Asi si taky přikoupím kontryhel. Já piju ten čajík od toho léčitele, mám dávku na 4 týdny a o žádné přestávce nemluvil. V tom čaji ale kontryhel není a ten léčitel ani neříkal, že by se neměl pít během MS. Já ho teda i při MS piju a nezaznamenala jsem, že bych nějak víc krvácela. Ale jak říkám, není v něm kontryhel.

janulik08
1. bře 2007

ahoj holky...tak ja som zacala s pitim toho caju z kontryhelu..(u nas je to alchemilka)..prave cez MS..a znizilo to bolest..da sa povedat uplne odstranilo...takze to pijem dalej..hlavne teraz pred ovu aby som ju mala lepsiu.....a aby sa zadarilo babo.........

carodejnice
1. bře 2007

Ahojky,
nestíhám pročíst celou diskuzi, takže jestli už některá z vás podobnou odpověď napsala, tak se omlouvám. Já mám doma chytrou knížku "Co pít když..." a tam je složení bylinkového čaje, když se chce otěhotnět. Přesný poměr nevím (když budete mít zájem, tak se doma mrknu a dopíšu to sem), ale je to směs květu hluchavky, květu měsíčku, šalvěje, kopřivy a kontryhelu.

janulik08
1. bře 2007

carodejnice....ahojky...tak ak sa ti chce tak mi to prosim napis v poste ...tu zmes na otehotnenie.....snad pomoze....

petul.a
autor
1. bře 2007

Už podle toho, pod jakým krásným jménem tady jsi, bych ti v tomhle ohledu 100%ně věřila 😀 😀 😀, tak prosím napiš to složení a poměr 😉 Ale tu knížku si asi pořídím, to je velice dobrý nápad i na jiné neduhy.

mikulka
1. bře 2007

Carodějko, tak sem tu směs napiš...

carodejnice
1. bře 2007

Napíšu zítra, jsem v práci a tady to sebou nemám. Tak trpělivost 🙂

len
1. bře 2007

Holky, doporučuju přečíst tuhle diskuzi:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
- obzvlášť příspěvek Rady 4. října ve 14:30 je naprosto vyčerpávající a těch "zaručených" receptů je tam aspoň deset 😉

carodejnice
2. bře 2007

Ahojky,
tak jsem zjistila ten poměr bylinek na ten čaj, co by měl podpořit otěhotnění. Včera jsem tam ještě nějaké zapomněla uvést 😢
Takže:
100g natě třezalky, 100g kopřivy, 100g kontryhele, 50g květu hluchavky, 30g květů měsíčku a 20g šalvěje.

1 vrchovatou lžičku směsi na 150 ml vody, 15 minut louhovat. Pije se 3x denně šálek mimo menstruaci. Po spotřebování celé dávky má být 14 dní pauza.

kembo
2. bře 2007

Len, díky za odkaz, zase mám co studovat 🙂

Carodejnice, dík za recept. Ty bylinky sis kupovala v nějakém bylinkářství nebo v lékárně? Já jsem si kontryhel koupila u nás v čajíčkovém obchůdku, ale nevím, jestli tam budou mít i všechno ostatní, co budu potřebovat. No asi to půjdu dneska omrknout 😉

kim
2. bře 2007

Kembo: jj v lékárně je mají v čajovně jsem neuspěla!!!

petul.a
autor
2. bře 2007

Holky, ještě jsem našla nějaké vitamínky. Sice bylinky to nejsou, ale třeba to funguje. Myslím, že o Mace se tady psalo 😉

http://www.prozdravi.cz/neplodnost/

A tady jsou nějaké bylinky:

http://www.bylina.cz/eshop/katalog.php?idpod=55...

petul.a
autor
2. bře 2007
len
2. bře 2007

Já si jenom vzpomínám, jak jsme tu kdysi o těch "zázračných" bylinách někde diskutovaly - pár holek je za drahý peníz nakoupilo, já si místo toho pořídila nové kalhoty 😀 Výsledek - těhule nejsme ani jedna, ale já ty kalhoty nosím pořád 😀 Takže možná že psychická pohoda vydá za deset bylinkových čajů 😉

petul.a
autor
2. bře 2007

To určitě, já taky nechci žádné drahé "zázraky". Na zázraky nevěřím a na drahé teprve ne. Jo, a já jsem si předminulý týden koupila kalhoty a mikinu 😀

carodejnice
2. bře 2007

Já jsem z Prahy a bylinky kupuju v bylinkářství. Na zázraky taky nevěřím, pilule bych si určitě nekoupila, ale bylinky neublíží a když nic jiného, tak čaj piju stejně, takže bylinkový klidně piju. Když ho nevypiju 3x denně tak se nezblázním, ale mám dobrý pocit, že pro otěhotnění alespoň tohle malinko dělám 🙂

len
2. bře 2007

Jasně, bylinky stojí pár korun, v létě si dokonce některé sama suším a jak píšeš - čaj piju normálně, tak proč si prostě místo černého neudělat třeba kontryhelový - stojí +- stejně, chutnají oba dobře a když už mi kontryhel nepomůže, tak uškodit by určitě neměl 🙂 Měla jsem spíš na mysli takové ty zázračné pilule za spoustu stovek, které vypotřebuješ za 14 dní a zázračný účinek se má dostavit po několika využívaných baleních... Tak tam fakt dávám přednost lístku do divadla a nebo něčemu pěknému na sebe 😀

carodejnice
2. bře 2007

Přesně tak! 😉

mikulka
2. bře 2007

Já jsem třeba proti, aby se vše příliš kombinovalo. Jak "zázračné pilulky", tak bylinky...

len
2. bře 2007

Jasně, ve smyslu - udělám pro otěhotnění cokoli - piju bylinky, oba bereme pět zázračných pilulek, měřím BT, používám ovutesty a pro jistotu mám ještě nějaké astrologické výpočty - tak tohle fakt asi není nejlepší přístup 😀 Leda tak do blázince 😉

petul.a
autor
2. bře 2007

Ano, každý by si měl vybrat co mu sedí. Třeba kombinace jednoho druhu bylinek a k tomu nějaký vitamín, to určitě neuškodí. Ale plno lidí úplně zbytečně baští vitamíny v pilulkách a přitom nejí ovoce a zeleninu. To já si radši dám salátek zeleninový či ovocný, vypiju bylinkové té (ale nekombinuju jich víc) a sem tam zobnu nějaký vitamín vyrobený. Ale že bych se stresovala tím, že jsem si zrovna zapomněla vzít vitamínovou tabletku, to teda fakt ne. A cenová hranice u mě končí tak někde v úrovni Babyplanu. Dál nejdu, protože to už není placení za kvalitu, ale za reklamu nebo možná i za něčí chuť vydělat. Po pravdě, máloco mě rozčílí tak jako když si třeba někdo myslí, že zhubne po nějakých práškách či nápoji. Taková blbost! Přece základem je vyváženost a pohyb. Nebo jak občas vidím nějakou reklamu na přístroje, které pomohou lidem zhubnout třeba pomocí elektrických impulsů, když člověk sedí u televize a cpe se chipsama. To už je blbost na druhou. Ale to už sem nepatří.

len
2. bře 2007

Jo, přesně tak - zase jsme u té lidské lenosti a netrpělivosti 😝 Já prostě nevěřím (a co tak čtu názory lékařů, jsou v podstatě shodné), že existuje něco volně prodejného, co když sním, otěhotním pak snáz 😀 Ovšem na obchodu s lidskou blbostí se vždycky vydělává velice dobře (teď teda nemluvím o těch bylinkách a taky odbočuju od tématu) 😉

mikulka
2. bře 2007

Přesně tak, len a petulo. I když někdy se nechám svést k tomu, že když tady čtu, co všechno někdo baští, přemýšlím, jestli pro to otěhotnění nedělám málo (beru listovku a piju kontryhel) 😒 ?

petul.a
autor
2. bře 2007

Mikulko, rozhodně neděláš málo. Myslím, že děláš pro otěhotnění a pro své tělo víc než někdo, kdo bere všechno možné. Lépe vyzkoušet jednu věc a až pokud třeba nevyhovuje, tak ji vyměnit za jinou, ale nekombinovat několik vitamínů a několikero bylin atd. To by se z toho to tělo mohlo taky osypat. Já piju ten čaj, co mám od léčitele, a beru Babyplan (i když se přiznám, že ne denně, ale spíš tak když si vzpomenu 😉, aspoň je vidět, že na tom až tak nevisím).

Holky, mějte prima víkend a v pondělí pápá 😀

mikulka
2. bře 2007

Pa, petulko a hezký víkend.

petul.a
autor
5. bře 2007

Čauky, holky, tak jsem tady po víkendu a koukám, že se tu nic neděje 😕

len
5. bře 2007

Tak aby se něco dělo - malá perlička - na ten kontryhel mi doma chodí i chlapi, každá návštěva ho chce ochutnat 😀 Tvrdím, že ho mám na MS bolesti (částečná pravda) a holt je moc dobrý, no 😀