Máte zkušenost s bylinkami na otěhotnění?

petul.a
26. únor 2007

Ahoj, holky. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s bylinkami "na otěhotnění". My se snažíme o mimi už delší dobu, samozřejmě i za pomoci lékařů, ale bylinky byly pro mě vždycky milým přírodním řešením všech možných zdravotních problémků, tak jsem si řekla, že je zkusím i teď. Ráda bych tu našla někoho, komu třeba pomohly, tak pište, pište, pište

Já jsem byla v pátek u léčitele. Projel mě virgulema a řekl, že mám lehce neprůchodný pravý vejcovod. Pro dokreslení jeho důvěryhodnosti - taky poznal, že mám ještě trošku něco na průduškách (asi před 14 dny jsem měla zánět). Namíchal mi bylinkový čajíček (dávku na 4 týdny), s tím, že kdyby nezabral, tak si mám přijet pro druhý, který má trošku jiné složení, a pak případně ještě pro třetí. Taky řekl, že v 90% případů to pomůže. Jo, a ještě říkal, že dost často bývá problém i v psychice, ale že u mě tenhle blok není. Tak mě docela potěšil. Zkrátka si půjdu normálně dál po vyšetřeních atd., ale přitom jsem začala ještě pít bylinky.

Kdo by měl třeba zájem, tady má internetové stránky: www lecivydomek cz 😀

leamaria
26. únor 2007

ahoj petul.a,taky sem byla u jedný paní léčitelky,řekla mě,že mám něco s pravým vaječníkem,dostala sem kapky,pak bylinky,přesnej rozpis jak je užívat.
No a po využívání,sem se měla ozvat jestli něco je,ozvala sem se dostala sem zase nějaký bylinky,no když nebudu do 3 měsíců těhu,mám se ozvat zase 😉 😀 ,no už pomohla hodně holkám k miminku,i moji kámošce.Bude to znít blbě,ale já ty paní věřím víc,než doktorce 😉 😀 hodně úspěchů ve snaženíčku 😉

leamaria
26. únor 2007

jo a taky mě řekla,že na to nemám moc myslet,že je problém i v psychice jako to řekl tobě 😉 😀

pavlinka3
26. únor 2007

Holky, píšete o bylinkách, ale jaký jste dostali přesně??? Co vám tam namíchali??? Teda, jestli to vůbec víte a není to výrobní tajemství 😀

mikulka
26. únor 2007

Myslíte že pomáhá ten kontryhelový čaj? Nevíte, jaké bylinky pomáhají na zvýšení děložní sliznice?

pavlinka3
26. únor 2007

Já jsem si dneska koupila ten Kontryhel. Tak uvidím. Kombinuju to s kyselinou listovou a gravitalem. No, jistím to ze všech stran 😀 tak to by bylo aby nebylo 😀

len
26. únor 2007

Mikulko, určitě neuškodí 😉
Nicméně zastávám názor, že malý problém můžou bylinky trochu "popíchnout," velký (třeba srůsty nebo dlohodobou anovulaci) asi moc ne 😒 Nicméně kontryhel popíjím, moc mi totiž zachutnal 😎

pavlinka3
26. únor 2007

Zkouším všechno. Mám pocit, že pro to něco dělám alespoň já, když ne moje doktorka.

janulik08
26. únor 2007

ahojky......ta kyselina listova pomaha viac otehotniet..hmm

petul.a
autor
26. únor 2007

Pavlinko, přesný poměr bylinek bohužel nevím. Ale kouknu doma na sáček a napíšu aspoň složení. O kontryhelu jsem taky slyšela jen chválu. Já mám bylinky jako takovou podpůrnou věc, která, pokud už nepomůže, tak neublíží. A navíc mi docela chutnají 😉

leamaria
26. únor 2007

ahoj pavlinko3,já sem dostala,kontryhel,třezalku,yzop,zlatobýl,meduňku,řebříček a řepík,je to moc dobré 😉 😀 ,tak uvidíme,co bude. 😀

pavlinka3
26. únor 2007

Tak holky, díky 🙂 Já slyšela hlavně o tom kontryhelu a taky meduňce. Nevím, jak dobře ta meduňka chutná, ale kontryhel je prej dobrej, tak jsem zkusila zatím ten.
Jasně, bylinky pokud nepomůžou, tak alespoň neublíží narozdíl od léků.

len
26. únor 2007

Kyselina listová NEPOMÁHÁ otěhotnět. Kyselina listová, když už se vám podaří otěhotnět, snižuje riziko vývojových vad plodu. Stejné je to i s většinou vitamínů. Ale k otěhotnění samotnému nepomáhá 😉

janulik08
26. únor 2007

aka je to bylinka Kotryhel hmm

pavlinka3
26. únor 2007

No, pokud já vím, tak kyselina listová pomáhá nastolit takové prostředí, ve kterém se vajíčku bude dařit, takže podle mě, pokud bude vajíčko oplodněné, má větší šanci se uchytit a udržet, když bude v dobrém prostředí. Takže spíš pomáhá při otěhotnění, ne?

petul.a
autor
26. únor 2007

Já tedy taky slyšela, že kyselina listová je prevencí vývojových vad, ne jako podpora otěhotnění. Ale na druhou stranu - proč ji nebrat i jako pomoc právě proti těm vývojovým vadám. Nemyslím třeba hned ve formě tablet, ale zvýšit v jídelníčku podíl zeleniny, která ji obsahuje, tedy hlavně špenát, ale taky třeba brokolice a mám dojem, že i luštěniny, ale tím si už nejsem tak jistá. Rozhodně zelenina neuškodí.

Janulik, kontryhel je slovensky myslím alchemika nebo tak nějak 😅

iris
26. únor 2007

kontryhelový čaj mi taky moc chutná,piju ho místo černého 😉

pavlinka3
26. únor 2007

janulik08: kontryhelová nať = ALCHEMILKOVÁ VŇAŤ

janulik08
26. únor 2007

dakujem.....ja to skusim zajtra kupit v lekarni...a robit si z toho cajik..........pomaha to pri ovu hmmm

len
26. únor 2007

Jasně, listovka určitě neuškodí a dokonce ji doporučují brát tři měsíce před plánovaným otěhotněním (ani se mi nechce počítat, jak ji zobu dlouho 😀 ), na druhou stranu dávka na dva měsíce stojí cca 30,- Kč, takže to nic není... (a ještě k tomu sním tuny zeleniny 🙂 ) Fakt si nemyslím, že by jakkoli usnadnila otěhotnění 😒 Ale ten vliv při prevenci rozštěpu páteře byl potvrzený mnoha studiemi 🙂

Janulik, mám krabičku z lékárny, je to čaj (u nás stojí cca 25,- Kč) - z jedné strany je napsáno kontryhel obecný, z druhé potom alchemilka žltozelená (snad to píšu dobře) 😀 , dělá se i přímo v nálevových sáčcích a je fakt moc dobrý 😎

janulik08
26. únor 2007

len.......a vies mi povedat aj ake ma ucinky.....nenasla som nic na nete......

halka
26. únor 2007

len, jakou kupuješ tu listovku? Já používám baby calibrum plan a stojí přes 100,- na 1 měsíc. Pak znám ještě acidofolan, ale taky je dražší, určitě ne 30,- na dva měsíce..?

len
26. únor 2007

No... kromě toho, že je základem snad všech těch "těhotenských čajů" a "čajů pro snadnější početí," či jak se to jmenuje, což už samo o sobě vypovídá o jeho výborných schopnostech, by měl obsahovat fytoestrogeny, jakési přírodní obdoby hormonů, které nám pomáhají držet cyklus v normě. Já sama jsem s tím teda nikdy problémy neměla, ale dost holek psalo, že jim srovnal cyklus. Taky by mohl trošku napomoct ovulaci a možná i lepšímu hlenu a růstu sliznice (což jsou věci, které má na starost estrogen). Taky pomáhá zmírňovat MS bolesti, může se pít celý cyklus. Pije se 2x denně maximálně po půl litru a jednou za pár týdnů se doporučuje udělat přestávka.

Jinak ještě k té listovce - nemá cenu spekulovat, jestli pomáhá přímo s otěhotněním, ale určitě se shodneme na tom, že před otěhotněním (+ v prvním trimestru) je ji fajn brát - stačí 200 mikrogramů denně, v těhotenství se dávky zdvojnásobí 🙂

petul.a
autor
26. únor 2007

Taky tady na koníkovi někdo psal, že existuje výrobek jménem Maca. Podporuje plodnost, a to prý i u mužů, ale je trošku dražší. Mají ho i na www.lekarna.cz.

janulik08
26. únor 2007

tak uz sa tesim ze si to zajtra pojdem kupit......si to pravidelne budem pit...a snad sa nieco podari............mozno aj lepsie vysledky budu...na druhy tyzden mam ist na kontrolu...tak uvidime..co a ako...

halka
26. únor 2007

aha, díky, tak to asi prostřídám s calibrem

halka
26. únor 2007

máte někdo zkušenost s čajem z maliníku? Slyšela jsem o tom, ale toť vše...? 😲

len
26. únor 2007

No, Janulik, možná tě zklamu, ale já jsem neotěhotněla úplně stejně při:
- braní HA
- používání Pharmatexu
- když jsme se nechránili nijak
- při měření BT
- při pití kontryhelu
- při zobání listovky
Takže žádný zázračný všelék se asi nekoná 😀 Ale uškodit to určitě nemůže 😉

halka
26. únor 2007

ještě jeden tip:

http://empatia.inshop.cz/inshop/shop.asp?kat=VJ...

Jsou to všechno jen podpůrné prostředky, samozřejmě nezajistí otěhotnění, ale když třeba ten kontryhel napomáhá růstu děložní sliznice, tak určitě pomůže při uhnízdění vajíčka... Určitě nic nepokazíme, když to vyzkoušíme, že? 😎 😎

petul.a
autor
26. únor 2007

Halka, teď jsem mrkla na net a tam o čaji z maliníku píšou, že se užívá až ke konci těhotenství, na usnadnění porodu.