Máte zkušenost s bylinkami na otěhotnění?

petul.a
26. únor 2007

Ahoj, holky. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s bylinkami "na otěhotnění". My se snažíme o mimi už delší dobu, samozřejmě i za pomoci lékařů, ale bylinky byly pro mě vždycky milým přírodním řešením všech možných zdravotních problémků, tak jsem si řekla, že je zkusím i teď. Ráda bych tu našla někoho, komu třeba pomohly, tak pište, pište, pište

Já jsem byla v pátek u léčitele. Projel mě virgulema a řekl, že mám lehce neprůchodný pravý vejcovod. Pro dokreslení jeho důvěryhodnosti - taky poznal, že mám ještě trošku něco na průduškách (asi před 14 dny jsem měla zánět). Namíchal mi bylinkový čajíček (dávku na 4 týdny), s tím, že kdyby nezabral, tak si mám přijet pro druhý, který má trošku jiné složení, a pak případně ještě pro třetí. Taky řekl, že v 90% případů to pomůže. Jo, a ještě říkal, že dost často bývá problém i v psychice, ale že u mě tenhle blok není. Tak mě docela potěšil. Zkrátka si půjdu normálně dál po vyšetřeních atd., ale přitom jsem začala ještě pít bylinky.

Kdo by měl třeba zájem, tady má internetové stránky: www lecivydomek cz 😀

petul.a
autor
5. bře 2007

No tak aspoň je nebudou bolet bříška 😀 😀 😀

mikulka
5. bře 2007

Ahoj holky, tak můj manžel o vík. ochutnal MŮJ kontryhel a moc mu zachutnla. Tak ho pije se mnou! 😕

len
5. bře 2007

Mikulko, ten můj tomu říká "ten tvůj těhotný čaj" - ale taky si ho dá rád, když ho udělám do velké konvice 😉

mikulka
5. bře 2007

Já už ho dělám automaticky do velké konvice 😉

selu
21. kvě 2007

holky, ted se mi do rukou dostal nahodou dokument, kde jsou uvedene bylinkove recepty, ktere maji dar pomoci, tak se s vami podelim:
Složení : 70g heřmánek, 150g dobromysl, 50g sléz, 150g šípek, 100g maceška, 100g jablečník, 150g čekanka, 100g mařinka, 200g řebříček, 200g meduňka
Bylinky promíchat. Hrst bylinek dát do 300ml vody, nechat přejít varem, promíchat a luhovat 15 min. Pít nejlépe nalačno - 30 min. před snídaní a večer 30 min. před spaním.
Měl by pomoci upravit cyklus a pomůže dostatečně prokrvit sliznici dělohy. Musí se vypít nejméně jedna dávka.

Bylinkový čaj na podporu ženské plodnosti
Složení : nať kontryhelu 5 dílů, nať řebříčku 2 díly, nať šalvěje 2 díly, tinktura ze jmelí
Dvě lžíce směsi dát do půllitru vroucí vody a nechat asi 10 minut vylouhovat. Přecedit, přidat 2 kapky tinktury ze jmelí a pít 3xdenně třetinu množství.

Čaj na podporu otěhotnění,
Složení : 10g světlík lékařský, 10g třezalka, 10g kontryhel, 10g yzop, 10g mateřídouška, 10g řebříček, 5g heřmánek, 10g tužebník jilmový
1 polévkovou lžíci přelít 1/4 l vroucí vody, nechat 1/4 hod. louhovat a slít. Pije se po menstruaci prvních 7 dní dvakrát denně - nalačno a večer, zbylé dny cyklu jednou denně ráno nalačno. Při menstruaci pití vynechat a pokračovat až po skončení. Opakujte 3 měsíce.

Čaje na odbourávání neplodnosti
čaj 1. Složení : 30g divoký chmel, 100g kontryhel, 50g řebříček, 10g routa, 20g komonice, 20g květ levandule , 20g kořen puškvorce, 20g květ měsíčku, 50g šípek
1 lžičku směsi na 1/2l vody, vařit 2 minuty a pít 3x denně šálek čaje před jídlem, nebo výplach pochvy před pohlavním stykem.
čaj.2. Složení : 25g truskavec, 25g šalvěj, 25g kopřiva, 35g dubová kůra, 30g heřmánek, 15g květ měsíčku
4 lžíce směsi na 6 šálků, vařit 5 minut a přecedit.
čaj.3. Složení : stejný poměr těchto bylinek : kontryhel, zeměžluč, třezalka, meduňka, srdečník, rozmarýn, kostival. Jednu čajovou lžíci směsi přelít 1/2l vody, 10 min luhovat. Pít ráno a večer 1 šálek.
Čaj je vhodné 2x týdně podpořit teplými zábaly ze senných struků přes ledviny a břicho. Zábal ponechejte cca 1,5 hod a jděte si lehnout. Léčebná kůra trvá 1 měsíc, vynechejte při menstruaci.

Ja osobne jsem pila cajik, ktery kdysi ukazovali v "pod poklickou" a za mesic jsem byla tehu 😉

Budu vam vsem drzet pesti.

dckami
21. kvě 2007

ahoj holky,
děkuji za zajímavé rady. I já Vám napíši o svých zkušenostech. Jsem bez HA již rok a stále nic. Od května za námi domů chodí náš známý léčitel, který se zabývá REIKI (harmonizace čaker). Tak uvidíme, zda nám to pomůže. 😉
Jinak co se týká bylinek, tak mi lékařka doporučila bylinkový čaj, který se u nás prodává v prodejně Natura (webová adresa: www.gresik.cz ), jmenuje se Ženský čaj na neplodnost, piji ho už dlouho, ale nepomáhá mi. Ten kontryhelový čaj si také občas uvařím.
Stále doufám, že se nám TO podaří přirozenou cestou.... 😵

kata76
21. kvě 2007

ahoj holky, supr tema. Ja muzu doporucit taky bud ten kontryhelovy caj nebo na celkove zharmonizovani organismu (nebo jeste lepe paru) tradicni cinskou medicinu

ljd
29. čer 2007

Mám takový dotázek ohledně bylinek...tak doufám že se tady najde někdo kdo mi odpoví 🙂
Od začátku tohoto cyklu beru kapky ELIXÍR FEMINAN (měsíček lékařský, kontryhel obecný, jeřáb ptačí) a chci se zeptat jestli náhodou někdo nevíte jestli se mají tyto bylinky brát jen do ovulace nebo po celý cyklus bez přestávky ?
Předem díky 😉

campi
9. črc 2007

Pila jsem caj podle pani Mojzisove 7 mesicu. Za tu dobu se mi srovnaly hormony a zmizely cysty. Podle gyn jsem mela syndrom polycystickych ovarii. Kdyz jsem u nej byla po delsi dobe, kdy jsem nedelala nic jineho krome piti toho caje - maji ho v bylinkarstvi v Dlouhe, tak koukal jak puk 🙄 , ze u me vidi poprve po trech letech priznaky ovulace. Nicmene tehotna nejsem, i kdyz uz jsem od zari pry gynekologicky v poradku (partner je taktez ok).

ededik
19. črc 2007

Ahoj campi, mohla by si mi prosím ťa napísať zloženie čaju podla pani Mojzisovej ??? Alebo odkiaľ by som si ho mohla objednať ??? Ja mam tiež PCO,
a chcela by som si takýmto spôsobom "vyliečiť" vaječníky. A o tom, že chcem babätko ani nehovorím...Spojím to z cvikmi, dúfam že to pomôže...
Mimochodom, vďaka za zloženie z predch. príspevkov niektorých čajov, určite si niečo namiešam...Ahojte, pozdravujem všetky bylinkárky ::: 😉 😉

campi
19. črc 2007

Caj podle pani Mojzisove:

Dobromysl nat, truskavec nat, sipek plod, materidouska nat, cekanka nat, rebricek nat, hluchavka kvet, hermanet kvet, jitrocel list.

1 polevkova lzice smesi se prelije 1/4 l varici vody, necha se asi 15 minut vyluhovat a scedi se.

ededik
19. črc 2007

Fíha, ďakujem, ešte si to musím preložiť do slovenčiny a hneď sa do toho pustím... 🙂
A ešte jedna otázka... Koľko x denne si pila ten čajík, je potrebné ho piť na lačno ???
Díky moc 🙂

campi
19. črc 2007

Taky me napadlo, ze si to musis nejdriv prelozit.
Rostliny jsou tezky. Videla jsem ted jeden preklad do SK a "boruvka" prelozili jako "borievka", coz je "jalovec".

Caj se pije rano a vecer. Myslim, ze nemusi byt nalacno. Delala jsem si ho na snidani a pred usnutim.

margarita1
19. črc 2007

Ahojky
já zas užívám Feminan, slyšela jsem na něj samé pozitiva. Urovnává hormonální hladiny. Beru ho zatím jen 14 dní, tak uvidíme,ale vím o holčinách, kterým pomohl

ededik
19. črc 2007

Takže, som sa rozhodla, že si namiešam čaj z: alchemilky,prasličky,myšochvosta,dúšky a čakanky a uvidíme....
Všetky tieto rastlinky poznám, takže si ich nazbieram... 🙂
Diky este raz...

ally79
19. črc 2007

Já ženský od Grešíka piji už dlouho, dost mi pomohl na nepravidelny menzes, ted ještě popíjím Femigard, ten asi měsíc a další zkrácení cyklu. napomáhá ovulaci je dobry na cysty, harmonizaci organizmu a spustu dalšího. Prý se osvědčil u mužů, když mají špatný spermiogram.

karla6
19. črc 2007

Já teď užívám http://www.big-style.cz/detail/alternativni-kur... , ale zatím nesnažilkuju, jen se dávám dokupy po revizi. Tak uvidíme.

vpitris
19. črc 2007

Ahoj holky ja a byliny moc to ksobě nejde ale ted při snažení se snažím piju čaj s kontryhela třezalky ařebřičku

evamik
15. led 2008

Ahoj holky, nějak se v tom nemůžu zorientovat... Slyšela jsem o drmku, tak ho teď piju, ale Grešík mi doporučil červený jetel. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Potřebuju něco na podporu ovulace... Díky za odpověď!

dckami
15. led 2008

ahoj evčo,
jak jsem kdysi psala, popíjím ženský čaj na neplodnost od Grešíka z Natury, ale nepomáhá mi. v něm je obsažený i jetel, teda ty barevné hlavičky.
Včera jsme byli na 1. IUI, tak uvidíme, co je lepší - zda lékaři nebo léčitelé a bylinky 😕

sylvka
15. led 2008

Ahoj všichni,nedá mi to se k tomu nevyjádřit.Po vysazení HA jsem měla velké problémy s nepravidelnou MS,netvořila se mi děložní sliznice.Založila jsem tady tedy nové téma a protože jste všechny holky šikovné,poradily jste pít kontryhel- a dopadlo to výborně.První měsíc pití jsem měla MS téměř na termín , tenhle měsíc nedorazila a navíc mi testíky ukazují krásné dvě čárky 😉 Takže já jsem pro bylinky 😀 a Dík.

evamik
15. led 2008

dckami: dík za tip, zkusím to, i když píšeš, že Ti nepomhl... A držím palce!
sylvka: Gratuluju!!!

sylvka
15. led 2008

Evamik,díky,ještě to není jisté 😒 ale mám tři pozitivní testíky 😀

dckami
16. led 2008

evko, psala si , že ti to Grešík doporučil -ty si s ním mluvila? Dívala jsem se, odkud si a vím, že Grešík žije u nás v Děčíně, ale nevím, že by poskytoval i nějaké konzulatace....

anki
23. dub 2008

Mě pomohly přírodní potravinové doplňky fytotonik a vitatonik nyní jsem v 9 měsíci pokud budete chtít bližší informace písněte mi na email AnnaVrablikova@seznam.cz ráda poradím vše je to na bázi bylinek 😉

vlasta23
2. kvě 2008

ahojte holky, ja take nasadila kontryhel a femigard. Zrejme jsem vcera mela ovu, akorat me trapi spineni, ktere jsem nikdy nemela. Zda se mi, ze to je od te doby, co piju kontryhel a malinik a femogard. Mate s tim nektera zkusenosti. Mam totiz strasne vykyvy se sliznici. Nekdy nemam zadnou a nekdy i 14 mm. Nemuze to byt tim, ze se to pak zacne spoustet, kdyz jeste piju kontryhel na zvysovani sliznice?Nevite?

nynam
15. říj 2009

Zdravím Vás, holky! Nedávno jsem založila nové téma a vyptávala se na bylinky. Admin mi ale nové téma o bylinkách zatrhnul, tak to zkouším ještě tady. Pořídila jsem si VZ směs (nepravidelna MS + asi anovulace - mám hodně drobných vajíček, která nedozrávají) a tak bych chtěla vědět, jestli její popíjení už některé z Vás přineslo ovoce. Případně popíjení jiných čajíků...jestli mi to dokonce roku nezabere, asi zkusím hormonální léčbu, do které se mi zatím moc jít nechce.

Budu se těšit na Vaše odpovědi.

Díky N.

nynam
16. říj 2009

Nikdo žádné zkušenosti? ☹ potřebovala bych alepsoň trochu naděje, že to popíjení čajíků má nějaký význam a že to není jen ztráta času...

misicka455
16. říj 2009

Ahojky Nynem , nepropadej panice bylinky fungujou 😉
Já používala Jeřáb ptačí a měl ůspěch.

Kámoška byla na vyšetření a manželovi zjistily blbej spermiogram a ona tak taky něco měla tak jim nabídly IVF, a oni že počkaj. Nechala si namíchat nějakou směs ze stránek Naděje a ejhle je ve čtvrtém měsíci 😉 Tak zkus ještě vydržet naordinuj něco i manželovi a budu držet palečky aby se zadařilo 😉

nynam
16. říj 2009

Mockrát díky za pozitivní zkušenost🙂 Ja VZ smes piju uz druhy mesic...1. mesic se mi upravila MS a ted uvidime, no. IVF me jeste urcite neceka. Rikala jsem si ze to zkusim poporade...bylinky, hormony, laparka...a kdyz nic tak uvidime. do vanoc je dlouha doba jeste, tak uz jsem i premyslela nad tema hormonama...ale zatim se mi do toho opravdu nechce, protoze je to kratkodobe reseni