Máte zkušenosti s laparoskopií?

catja
23. dub 2012

Ahoj všem, jsem tu prvně a moc zdravím! V pátek jdu na laparoskopii v rámci vyšetření ohledně neplodnosti (podezření na srůsty, endometriázu nebo nezhojenou jizvu po revizi zamlklého těhotenství) a docela se bojím. Máte s tím zkušenosti? Jak jste se potom cítily?

gammaray
23. dub 2012

@catja zdravím...nic se neboj,není to nic tak hrozného.po probuzení z nark.to trochu bolí,ale to dáš 😉 hlavní je,že to budeš mít všechno zevnitř prozkoumaný a to by v tom byl čert..... 😉

ruzenkas
23. dub 2012

@catja Ahojky, já jdu za necelé 3 týdny, takže budu držet pěsti, abys to měla v pohodě! Snaž se být v klidu a myslet pozitivně! 🙂 A pokud to budeš mít vše bez komplikací, tak operace laparoskopicky je v podstatě "legrace". Držím pěsti, aby vše dobře dopadlo a přišlo se na to, co způsobuje neplodnost a brzy jste měli doma uzlíček 🙂

maudn
23. dub 2012

Ahoj, ničeho se neboj, pospinkáš si a pak tě dovezou na pokoj, dostaneš něco na bolest, klidně si říkej kdykoliv uvidíš sestru a neucítíš nic, druhý den budeš vstávat z postele po operaci a bude to bolet, jakmile se rozchodíš bude to dobré, pak máš v sobě ještě dren,co ti vysává krev z břicha (taková umělohmotná lahvinka) budeš to tahat sebou , já to měla přišpendlené na posteli, mamka mi pak pomohla se umýt, protože jsem nebyla dost obratná- jednou rukou držet a druhou se svléknout a umýt se...

catja
autor
24. dub 2012

Ahoj holky, díky za podporu, pročítám si tu ještě další diskuse a snad to nebude tak hrozný. Ještě dvě věci - za jak dlouho jste pak šly do práce? Mně sestřička říkala předběžně týden, tady jsem četla, že někdo až 6 týdnů... Nevím, co říct v práci? ... A druhá věc - doporučili mi koupit si hyalobarrier gel za cca 3000, s tím, že se to případně nepoužije a vrátí v jejich lékárně. Zašla jsem tam a lékárnice to rázně odmítla - žádné vracení... Tak asi radši si to koupit?

slunecnice209
24. dub 2012

Zkušenost s laparoskopií mám také, měla jsem mimoděložní těhotenství,lékař mě raději poslal do nemocnice, kde se potvrdilo a byl naplánován zákrok...na pátek a já říkám, to ale nemůžu, ve středu letím do Turecka 🙂 .
Takže operace se uskutečnila v úterý, ve středu jsem odlétala..bez sebemenších problémů, ještě několik let po tom se o mě vyprávělo po všelijakých konziliích , sám primář mi řekl, že to ještě neviděl,že jsem rarita 😀, že většinou si každý chodí ještě měsíce stěžovat na bolesti a neví co ještě....Takže průběh jistě může být pohodový, myslím že jsem to v tom Istanbulu tak nějak rozchodila, je fakt, že problémy jsem neměla sebemenší. Každý člověk je jiný a vše jinak snáší, ale určitě budete brzo fit....jak píše ruzenkas...je to v podstatě legrace !

mimys
24. dub 2012

ahoj ja muzu za sebe rict, ze nejvic me bolelo potom v krku 🙂 od te hadice na dychyni... mela jsem pocit, jako kdyz na me jde angina ... ale za dva dny to bylo OK.
Jinak bricho me taky trosku bolelo, ale jenom trochu, dva dny jsem se bala smat a chodila v mirnem predklonu.
Do prace jsem nesla dva tydny, alespon, jestli si dobre pamatuju...

ivetm
24. dub 2012

ahoj,
mám taky za sebou - zamlk.těhu s podezřením na mimoděložní.
Ve čt udělali, dren jsem teda neměla, na bolest jsem ani nic nepotřebovala a večer chrněla na břiše. Hodně záleží na tom, jaký máš práh bolesti - já na bolest nic nechtěla, dalo se to zvládnout celkem v pohodě. Druhý den přeložení na normál.pokoj+sprcha a v sobotu jsem šla domů. Akorát mě pak kvůli sedavý práci nechal mudr měsíc doma.
Akorát mě trochu bolelo jakoby pod klíční kostí, ale asi za 3dny to bylo ok

catja
autor
24. dub 2012

Teda! To jsou fakt velké rozdíly... Budu věřit, že tam kromě srůstů nebudou nějaké komplikace (i když mě pobolívá už dlouho v jakoby v tříslech - jsou to vejcovody?) a uvidí se. Díky všem!

niccky.z
24. dub 2012

@catja ja tu tu teda zamykam kedze tema uz existuje 🙂
Prosim te kde ti to budu delat??

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laparosk...