Metoda podle Mojžíšové, odblokování kostrče

jajda2011
10. čer 2012

Ahojte už přes 2 roky se snažíme o mimi jsme po 1 IUI a 1 ICSI.
Máte někdo zkušenosti s touto metodou???

lennus
11. bře 2016

Mám za sebou odblokování (mobilizaci) kostrče. Není to moc příjemné, ale ani nic hrozného, prodýchává se to a trvá to jen chvilinku. Spadla jsem totiž na podzim na kostrč a dlouho to bolelo. Dost se mi ulevilo v bederní oblasti. Byla jsem na doporučení v Praze u dr. Ťupy.

@aida123 Byla jsem tam čerstvě po menstruaci. Můžeš sportovat, ale je dobré cvičit Mojžíšovou, aby se to nevrátilo.

@myska_mysak Ležela jsem na zádech a velmi jednoduše řečeno - fyzioterapeut ti strčí prst do zadku a mobilizuje, pracuje s ním, ty podle jeho pokynů zatínáš a povoluješ svaly, to jsem trénovala doma, plus nádech a výdech. Určitě si zajdi na kontrolu k dobrému fyzioterapeutovi, zablokovaná kostrč může mít vliv na bolesti zad, migrénu i neplodnost.

bachovy_esence_poradna
17. kvě 2016

cvičení podle Mojžíšové vřele doporučuji 😉

jen pozor, že po začátku cvičení není dobré hned otěhotnět, protože některé vnitřní orgány mohou lehce měnit polohu a prvních pár měsíců po začátku cvičení to zvyšuje riziko potratu... je proto se lepší chránit a pár měsíců počkat... 😉
tahle informace se z mojí zkušenosti často ke snažilkám nedostane

cl8ireh
24. čer 2016

@bachovy_esence_poradna Mám dva měsíce po odblokování kostrče a cyklus mám pravidelný jak hodinky a menstruační bolesti taky o chlup menší. RHB mi říkala tři měsíce neotěhotnět, tak nevím, zda to pokoušet nebo vydržet ještě měsíc.

bachovy_esence_poradna
24. čer 2016

@cl8ireh raději vydržte, mně to nikdo neřekl a o miminko jsem opravdu přišla... nevím jestli to s tím mělo souvislost, ale je to dost možné... opravdu se hýbou nejen kosti trochu, ale i orgány a v tom velmi raném stádiu těhotenství to může být problém

každopádně Mojžíšovou můžete doma cvičit a i jinak se připravovat na těhotenství - hlubokou výživou, přípravou psychiky atd...

cl8ireh
24. čer 2016

@bachovy_esence_poradna Mojžíšovku cvičím doma podle cviků, které mi byly doporučeny RHB (dělá metodu L. Mojžíšové). Na psychiku mám již druhý měsíc Bachovky a stravu mám hodně zdravou a výživnou 🙂 Tak počkám ještě poslední měsíc. Děkuji!

bachovy_esence_poradna
24. čer 2016

@cl8ireh vydržte ještě chvilku... případně je možné nasadit čínskou medicínu nebo zelené potraviny na míru 😉

dailla
14. říj 2021

@jajda2011 snazili jsme se o mimi nekolik let. Absolvovala jsem mobilizaci kostrce - metoda mojzisova- a jeste ten samy mesic jsem otehotnela. Jsem presvedcena, ze je to prave diky teto uzasne metode! (dokonce i muj nizky amh se mi zvysil, z 0,51 na 0,94). takze velmi doporucuji! Existuje i kniha, kde jsou ruzny kontakty na fyzioterapeuty. Preji hodne stesti!