Metoda podle Mojžíšové, odblokování kostrče

jajda2011
10. čer 2012

Ahojte už přes 2 roky se snažíme o mimi jsme po 1 IUI a 1 ICSI.
Máte někdo zkušenosti s touto metodou???

jop
10. čer 2012

@jajda2011 ahoj, podle mě cvičení podle Mojžíšové je super a na potíže s otěhotněním to má velmi dobrý vliv. Já jsem cvičila sama bez odborného dohledu a byla jsem těhotná skoro hned (měla jsem totiž předpoklad, že kvůli zdravotním problémům se mi otěhotnět nebude dařit, takže jsem preventivně cvičila hned od začátku). Hodně jsem o tom četla, že to cvičení opravdu pomáhá i u žen, u kterých se nedaří zjistit příčinu neplodnosti. Takže s chutí do toho, těch 20min denně rozhodně za pokus stojí!

lindaaax
10. čer 2012

Kamoška má velmi pozitivní zkušenost - podařilo se otěhotnět, navíc bezprostředně po tom další efekt - bezbolestná MS. Ale říkala, že kromě cvičení se dělá to odblokování, které je nepříjemné. Dělala to rehabilitační sestra v nemocnici na rehabce... Ale za mimíska to určitě stojí!!! 😉

jajda2011
autor
10. čer 2012

Holky moc děkuji za vaše reakce. Mě jen mrzí,že jsme jezdili po doktorech jak u nás v Karlových Varech,pak i v Plzni u MUDr. Galové-Ulčové a nikdy nikdo nám o téhle metodě neřekl. Přišel na ní můj manžel asi před týdnem,když mi jen tak přinesl domů časopi Žena a Život,ve které se o téhle metodě píše. Byli jsme u rehabilitační sestry,která nás do cvičení zaškolila a nabídla mi právě odblokování kostrče,ptotože mám dost bolestivou MS a podle ní mám kostrč dost zablokovanou takže i když je to dost ponižující metoda a prý asi i bolestivá tak do toho půjdu.

jop
10. čer 2012

@jajda2011 nemáš zač, já jsem už dávno pochopila, že svoje zdraví si člověk musí řešit sám, protože doktor nabídne jen nějaké řešení, i když je jich mnoho. O tom odblokování nic nevím, ale podle tvého popisu radši ani vědět nechci 🙂 Tak hodně štěstí.

jerryna
10. čer 2012

@jajda2011 Ahojda, tak já mám něco přes měsíc po mobilizaci kostrče a ano, je to nepříjemné, ale ne bolestivé. Dělala mi to super fyzioterapeutka, takže jsem to i psychicky zvládla. Každopádně hned následující MS jsem pozorovala změny. Břicho mě bolelo o dost míň a celkově to mělo hladší průběh. Takže se neboj a jdi do toho. 😉

eficenka
10. čer 2012

@jajda2011
ahojky jsem fyzio a metodu můžu jen a jen doporučit....
Samozřejmě to chce odborníka, který má na tuto metodu kurz. Můžu říct že mě tahle metoda na škola zaujala hned, jedna profesorka která nás vyučovala má soukromou praxi a už více než 40 žen díky ní otěhotnělo i po několika letech a IVF i IUI, začínáš prvně civčit malý počet opakování cviků, postupně se přidávají,
fyzioterapeut pak třeba provídá odblokování řeber, či kostrče, ale nemusíš se bát, je to zcela normální...
my jsme na škole tuto metodu civčili asi půl roku a mám od té doby bezbolestnou menstruaci, otěhotněla sem na 4.pokus snažení.....
Jinak my si na škole odblokovávali kostrč 13 lidí klečelo dokola na zemi a bylo to.... takže se neboj, my fyzio jsme na to zvvyklí 😀 😀

jajda2011
autor
11. čer 2012

@eficenka už jsme s manželem začali cvičit byli jsme u fyzioterapeutky a byla supr 😉 , dokonce nám přidala nějaká pomocná cvičení nebo jak se tomu říká nějaké tahání kůže na zádech (říkala tomu řasa) no bolelo to jak čert,ale ta bolest prý časem odezní. Na to odblokování určitě půjdu 🙂 slyším na to jen samou chválu.

jajda2011
autor
12. čer 2012

@eficenka jak to myslíš na 4 pokus snažení??? Jako 4 měsíc nebo jinak? 🙂

eficenka
12. čer 2012

@jajda2011
no začali jsme se snažit v září a v lednu jsem otěhotněla 🙂

jajda2011
autor
12. čer 2012

@eficenka No zítra mě čeká odblokování kostrče. Nedostala jsem žádné pokyny tak jsem zvědavá co se zítra bude dít 🙂

jajulinka
12. čer 2012

Ahoj holky,taky jsem cvičila mojžíšovku,díky tomu se mi rozjel zánět sedacího nervu a to bylo peklo,nechtěla jsem do nemocnice,tak jsem jezdila za jedním masérem a ten mi pomocí baněk pomohl,pak jsem našla úžasnou masérku,která dělá lymfatické aromatické masáže a je přímo zaměřená na ženy,které nemohou otěhotnět.Už mi nezabíraly hormony,abych měla ovulaci ona mi nasadila bylinné preparáty a po prvním balení mi naskočila ovulace,ani jsem tomu nechtěla věřit a pak pomocí bylinek ,masáží jsem za dva měsíce otěhotněla 🙂 ,takže mojí důvěru má příroda.

eficenka
12. čer 2012

@jajda2011
myslím že je to horší pro klienta samotného, než pro nás fyzioterapeuty.... Já jsem měla ce 12ti letech kostrč zlomenou, takže mě to moc bolelo, ale asi při 4tém odblokování už to přecházelo... Dělaly jsme si to se spolužákama na Vš... takže se neboj, jen se zavede prst ke kostrči a párkrát "pohne, popř. budeš muset jakoby stlačit půlky k sobě....

bomeka
20. srp 2012

Ahoj máte prosím někdo adresu na fyzioterapeutku v Brně případně jeho okolí? Jsem po 1.neuspěšném IUI a dost mě zajímá metoda dle L.Mojžíšové. Nějaké cviky jsem našla na netu ale nejsem si jistá jestli je cvičím správně. A pak by mě zajímala cena případného cvičení. Díky za brzké informace 🙂

karulinka
14. zář 2012

@jajulinka Ahoj prosím tě, kde dělají ty lymf. masáže na otěhotnění??

jajulinka
15. zář 2012

@karulinka já jsem z Českých Budějovic a chodím do Victory sdružení k p .Šebkové 🙂

mmilii
27. únor 2014

@jajda2011 Ahoj, prosím a kam ste chodili nato cvičenie? Ďakujem

jajda2011
autor
27. únor 2014

@mmilii Chodila jsem do Karlovarské nemocnice- rehabilitační oddělení

sal80
28. kvě 2014

@jajda2011 Ahoj. Prosím o radu. Chodila jsi do KKN na mobilizaci kostrče? Dělají to tam tedy? Je to zpoplatněné? Děkuju.

loreley1
4. srp 2014

Ahoj holky, doporučily byste mi dobrou fyzioterapeutku, co dělá Mojžíšovu metodu v Praze? Děkuju...

banana
23. zář 2014

Ahoj holky, taky by mě zajímaly tipy na šikovnou fyzioterapeutku v Praze. Děkuju za sdílení!

luciasekl
8. říj 2014

Zdravím,snažíme se už rok marně otěhotnět a minulý měsíc mi bylo řečeno,že jsme vlastně zdravý a pokud na mimčo hodně spěcháme máme se rozmyslet ohledně IVF. O IUI mi řekla, že je v našem případ zbytečné..Do IVF se mi zatím nechce tak si teď zjišťuji možnosti tohoto cvičení. Četla jsem o tom hodně pozitivních výsledků v krátkém čase..
@loreley1
@banana nevím jestli ještě hledáte,ale dnes jsem volala se www.therapy-centre.eu a dělají to za 600,-

loreley1
10. říj 2014

@luciasekl Díky za tip. Dívala jsem se na ten web, ale nikde jsem nenašla rozvrh, kdy to je ☹ Těch 600,- je za kolik lekcí?

luciasekl
10. říj 2014

@loreley1 musíš si tam, zavolat,je to individuální návštěva..aspoň tak jsem to pochopila..Domluvíš si hodinu a přijdeš.600,- je za 60min.Hledala jsem hodně podrobně na netu po Praze,ale nic jinýho a levnějšího jsem nenašla..

nioba77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aida123
2. led 2015

Ahoj holky, chci se zeptat, v jaké fázi cyklu se mobilizace kostrče provádí? Začátkem ledna se na to chystám objednat. Taky jsem slyšela, že po absolvování mobilizace by žena neměla provádět sporty, kde hrozí pád na zadek (lyžování, sáňkování...) Je to pravda? A jak dlouho? Díky moc za odpověď

ratatooy
2. led 2015

hlavně by na mobilizaci měl chodit i partner pokud chcete lepší učinek

myska_mysak
4. led 2015

Nevíte zda ji provádí někde v Plzni, prosím?

svija
4. led 2015

@aida123 - to odblokování kostrče se provádí po menstruaci a mělo by se to stihnout ještě před ovulací. Pokud jdeš poprvé, tak se to většinou rozděluje na 2 dny, první den se odblokovává kostrč, SI skloubení a bederní páteř a druhý den žebra. A spadnout na zadek se nedoporučuje, aby se ti ta kostrč opět "nehnula". Ale to se ti může stát i jindy než po té mobilizaci, že spadneš na zadek a ta kostrč se zablokuje.

myska_mysak
4. led 2015

Holky jak to probíhá?A co dělá partner?Kdysi jsem spadla na kostrč na lyžích a pár dní špatně chodila..nyní mi bolí před každou MS v kříži(nevím zda díky otočené děloze) občas když si sednu do vany, mě tam i křupne..otěhotně se nám nedaří :(