Miminko se nedaří. Jaké vyšetření požadovat od doktora?

denousek
31. kvě 2011

ahoj všem
,již je to rok co se s manželem pokoušíme o miminko...v lednu se nám zadařilo ale v březnu mi to vzali bylo to mimoděložní tak jsem podstoupila laparoskopii a vzali mi vejcovod...nedělali jsme přestávku a snažili jsme se dál ale stále se nedaří,jsem objednana na gynekologii a chci nějak přemluvit dr aby se mnou už něco dělal..kdyz jsem přišla v lednu že jsem těhotná tak jsem mu říkala že už bych po něm chtěla kdyby to nevyšlo žádanku pro manžela na spermiogram a udělat nějake vyšetření ale on mi řekl že to by mi stejně ještě nedal že až po roce a pul,mám srach že mi ted zase nepomůže a řekne mi že se to v lednu povedlo tak že mam přijdit zase za rok a pul ☹( já už ale opravdu nechci čekat!už miminko aby moc chceme co máme dělat?jaké mám žádat vyšetření?může mou žádost o pomoc muj gyndr,odmítnout?nebo by mi měl vyhovět?a prosím vás když mám pozitivní ovulační testy tak by ovulece měla probíhat ne?nebo se může jen do moči vyloučit počátek ovulace která pak stejně nemusí úspěšně proběhnout?jak by měl muj dr ted postupovat aby nám pomohl konečně k miminku dekuji a hezký den ..

veronikaprostenika
31. kvě 2011

@denousek ja bych asi zmenila gynekologa... Ten jeho pristup se mi moc nelibi... Nam udelali jako prvni spermiogram, pak krev-hormony aak me poslali na laparo-a pred nastupem do nemocnice jsem otehotnela 😅

denousek
autor
31. kvě 2011

@veronikaprostenika na laparku?proc?kvuli pruchodu vejcovodu??ja jsem byla na laparce mimodelozniho a pekne me sere ze to neni samozdrejmost ze se podivaji na ten co mi zustal pak tam clovek musi znova !!hnus...

fiallinka
31. kvě 2011

- přístup doktora nic moc, zkus ho změnit
- spermiogram by měl být první, ať se pak doktor nerýpe zbytečně v tobě, pokud je problém u chlapa (a i špatné spermie můžou zapříčinit špatný vývoj embrya a potrat)
- pak by to asi chtělo hormonální profil a kontrolovat ovulaci (ovulaci můžeš dle testů klidně mít, ale někdy je třeba krátká ta následná fáze cyklu a těhu se neudrží).

Na druhou stranu - jestli se snažíte teď teprve rok a v rámci toho jsi jednou byla těhotná a teď máš jen jeden vejcovod (čili 1/2 šanci), a navíc už dítě máš a jsi mladá, tak opravdu není důvod k panice a tomu, hrotit to nějak moc, akorát by s tebou měl komunikovat a ne tě poslat někam 🙂

sussanah
31. kvě 2011

@denousek jeste bych tomu chvilku urcite dala, protoze teoretisky mas teed sanci otehotnet tak co druhy cyklus (pri teorii, ze se ovulace strida z vajecniku). Kazdopadne bych mimo spermiogram u muze poresila hlavne hormonalni obraz u tebe, napr stitna zlaza nelecena vcelku ucine brani otehotneni, pripadne zpusobuje velmi ranne potraty. Drzim palce!

denousek
autor
31. kvě 2011

@fiallinka no chci at me posle na vysetreni ze jsem mlada je pravda ale to prece neznamena ze musim cekat na dite dlouho..uz to stacilo a radi bychom ho už měli 😔
@sussanah ano budu se o to prat aby me nekam poslal 😅

fiallinka
31. kvě 2011

@denousek to je jasné, akorát že prostě až po roce je důvod ke zkoumání problému (t.j. důvod z medicínského hlediska, ale i kvůli pojišťovně), a pokud je k tomu třeba jen jeden vejcovod, je jasné, že to může trvat dýl jak rok. Takže svým způsobem chápu, že ti neudělal vyšetření teď, ale neměl tě odbýt, to fakt ho radši změň.

denousek
autor
31. kvě 2011

@fiallinka top vysetreni jsem po nem chtela jeste pred laparkou po 9 mesicich snazeni ..a rekl mi ze je jeste brzo ze se to resi azporoce a pul..tak by me ted zajimalo jestli me odbije tim ze po laparce jsme zase na nule a ze mam rok a pul cekat ☹((

fiallinka
31. kvě 2011

@denousek ten rok a půl je rozumný, ale určo od začátku snažení

kaleilah
31. kvě 2011

@denousek na ten spermiogram žádanku nepotřebuješ, přítel na něm byl ted v dubnu, vyšel blbě-ale naštestí se týden po blbým spermiogramu u nás zadařilo přirozeně 🙂 ale zavolal si normálně na kožní, a nepotřeboval ani žádanku a platil jen 30 kč regulační poplatek

denousek
autor
31. kvě 2011

@kaleilah jj ja uz jsem objednana k dr 🙂 tak to snim příští čtvrtek pořeším 😉 tak jsem zvedava snad bude ochotnej ☹ aspon vidím že u tebe to dopadlo dobre 😵 moc gratuluji
@fiallinka jj taky si myslim...takze vysetrenim ted po roce a mesici urcite nic nepokazim 😉

denousek
autor
1. čer 2011

halooo prosim kdyz se me dr zepta co si predstavuju ze se mnou bude delat tak musim mit odpoved tak poradte...

svataterezicka
2. čer 2011

A co se zeptat jestli by ti nepredepsal nejake hormony nebo neco na podporu ovulace nebo tvorbu vajicek? Nevim presne jak se tomu rika ale kamaradce doktor neco takoveho predepsal aby mela vic vajicek nebo neco na podporu jejich tvorby ci co fakt nevim presne zkus zapatrat...drzim pesti

denousek
autor
2. čer 2011

@svataterezicka jj zkusim dekuji 😵