Mimoděložní těhotenství. Kdy se začít znova snažit?

veverka.r
21. lis 2010

Zdravím všechny maminky, skoro maminky i budoucí maminky. Chtěla jsem se poradit 12.10.2010 mi dělali laparoskopii mimoděložního těhotenství s odstraněním pravého vejcovodu.A dále mi vlevo vzali cystu na vaječníku. Chci se zeptat moje gynekoložka mi říkala, že se máme začít snažit až tak nejdříve od února, ale četla jsem, že rodičové neuposlechli a mají zdravé dětičky. Chci se zeptat zda jste tohle zažili a jak dlouho jste čekali, nebo nečekali?? Děkuji, budu ráda i za odpovědi ve zprávě. 😉 Veverka

michamicha
21. lis 2010

ahoj, já sice nic takového neprodělala, ale já osobně bych asi počkala tu doktorem doporučenou dobu... něco jinýho je když má ženská problémy s otěhotněním a dr. se tam za pomoci laparoskopie dovnitř jen "koukne" 😅 pokud jsi prodělala nějaký zákrok, což odstranění vejcovodu a mimoděložního těhotenství je, tak bych počkala až se vše dokonale zhojí a na to si myslím ty 3 měsíce jsou tak akorát 😉 ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě 😉

petra273
8. únor 2011

Ahoj, mě brali levý vejcovod při mimoděl. těhotenství 28.11.10, v nemocnici mi doktor řekl, že v podstatě čekat nemusíme. Moje gynekoložka říkala, že 3 měsíce jsou optimální, aby se obnovila sliznice a tělo trochu zregenerovalo. Trochu mě vyděsila, že se to prý může stát znovu, že už jsem v rizikové skupině. Řekli Vám také něco podobného? Ted jsem po druhé MS, tak se na to znovu vrhnem 😀 , ale mám trochu strach...

pajinkaa
8. únor 2011

Tak já byla na operaci 20.2.2008, řekli mi, ať počkám radši půl roku nebo i rok.. no, a v červnu jsem otěhotněla.. a začátkem března 2009 se nám narodil Tomášek. Takže skoro do roka od operace jsem i porodila... Ale ty 3 nebo 4 měsíce bych radši přece jen počkala... já to teda měla ještě komplikovanější, mně brali i kousek dělohy.. takže pak mě hoodně hlídali, aby jizva na děloze nepraskla.. No, a malej ještě nemá ani dva roky a už jsem těhule zas... 😉 Držím pěsti...