MTHFR mutace. Máte ji a nebo jinou trombofilní mutaci?

markytt774
15. čer 2011

Ahoj hledám někoho kdo má tuto nebo jinou trombofilní mutaci, já sama jsem po dvou potratech a nyní se opět snažíme otěhotnět.

sal80
31. črc 2011

Ahoj.
Tak od pátku vím, že mám mutaci MTHFR ☹

jabluncanka
31. črc 2011

Homo nebo heterozygotní??J e v tom rozdíl... 😉

michele30
1. srp 2011

Ahoj, já mám zjištěnou MTHFR homozygot, měla jsem dva potraty, ale prý tato mutace na to vliv nemá, většina doktorů to řeší pouze zvýšenou dávkou listovky.

jabluncanka
2. srp 2011

@michele30 Taky mám MTHFR jako homozygot.S listovkou se to má následovně = MTHFR mutace je porucha vstřebávání vit. skupiny B,tedy i kys.listové.Neumíme ji rozložit z folacinu na metafolin a proto je dobré užívat Femibion 800 metafolin,kde už je kys.listová rozložená a pro nás vstřebatelná...
Dalším problémem je,že tato trombofilie,podle hematologů,způsobuje tepenné trombozy,což může být v některých případech nebezpečné(rodinná zátěž).Možná máš taky alergie,nebo jiné problémy s imunitou právě kvůli poruše vstřebávání vit. skupiny B,které imunitu posilují...

luciash
16. lis 2011

ahojky, já mám taky zjištěnou MTHFR homozygot. Byla jsem na hematologie a tam je zajímala hladila homocysteinu. Pokud je normální tak je to pak OK. A také mi doporučili jak píšete zvýšenou dávku folátu. Tak jsem si pořídila Femibion

lenka5731
17. lis 2011

holky, tohle téma už na MK je - v sekci "neplodnost". můžete si počíst asi 5 let zpátky. 🙂

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/trombofi...

sulimova
17. črc 2013

@markytt774
@markytt774 Ano mám mutaci MTHFR (C677T) gen .vyšetření trombofilní ,prodělávám trombozi ,jde o špatné ,čo nedostatečné vitamíny B6 ,B12 a listové kyseliny .