Na co si dát pozor během snažení o otěhotnění? 🙂

babyna
30. srp 2006

ahoj holky, snazilky,

napadlo me na co si dat tak pozor v dobe snazilkovani. napr. mam se vyvarovat noseni tezsich veci atd i kdyz jeste nemam jistotu ze jsem tehotna ?

diky moc

selu
1. zář 2006

no aspon obkouknes kde maji nejlevneji ne 😀 😀 spojis prijemne s uzitecnym 😉

1kaculka
1. zář 2006

Babyna: 😀
Taky střídám lékárny, aby nemysleli, že jsem blázen co si nedělá nic jinýho než těhotenský testy 😀

babyna
autor
1. zář 2006

kacu pravda 🙂

selu
1. zář 2006

asi pred peti lety jsem si myslela ze jsem tehu, ale v te dobe jsem byt nechtela ( ex pritel a spatny vztah ) a mela jsem dojem, ze to je strasne trapne si jit pro tehotensky test, takove ponizujici. Ted to ovsem beru zcela jinak a pujdu si pro nej za par mesicu velice rada 😀

1kaculka
1. zář 2006

A to jsem minule ho poslala koupit manžu, stejně měl cestu do lékárny. Tak jsem se ho ptala jestli se stydí ho koupit, začal se řechtat, že neni bábovka a přinesl mi rovnou 4 kousky 😀

selu
1. zář 2006

1kaculka: 😀 😀 😀 ten se s tim teda nestval, zkusim to taky navrhnout doma az to bude aktualni, ale pro recept na HA ke gynekologovi mi manzel vlastne uz jednou byl 🙂

alusa
1. zář 2006

Taky jsem byla první měsíc nedočkavá, hned první den vynechání MS jsem běžela do lékárny pro test. Ráno jsem si ho udělala a odpoledne jsem to dostala ☹ Minulý měsíc jsem vydržela bez testu, taky přišla MS bez zpoždění 😒

1kaculka
1. zář 2006

Alusa: to známe, člověk je pak zklamanej a naštvanej 😠 😀 , ale co naděláš. Určitě to jednou vyjde, já si to říkám první den co ta mrška MS přijde 😉 .

Jen ať se pánové taky trošku snažej 😀 . Jednou mi byl manža koupit i tampony, jelikož jsem chtěla konkrétní, tak si vzal prázdnou krabičku a vyrazil do obchodu. Prý se mu tam ženský chechtali, ale neodradilo ho to 😀

alusa
1. zář 2006

To je super takhle je zapojit 😀 Nedovedu si představit, jak se dřív před chlapama tyhle ženský "věcičky" tajily.

markytka_
1. zář 2006

kaculko: máš skvělýho chlapa 😉 ten můj je taky zlatej, minulej měsíc, když jsem chytla zánět moč. cest, tak se mi v lékárně taky důkladně vyptával, co je možné brát, aby to neškodilo potenciálnímu miminku 😎 a včera mi koupil Calibrum Babyplan (teda až na druhý pokus - nejdřív koupil Centrum 😠 😀 )
a co tvoje MS - už dorazila nebo furt nic?

1kaculka
1. zář 2006

Markytka: no něco jako MS přišlo včera, ale je to nějaký divný (spíš tmavý špinění) a vůbec mi nic nebolí, takže jsem s tim ani nepočítala 😠 . Takže zas nic ☹

Myslim, že je dobře o tom s chlapama mluvit. Manža si aspoň udělal představu, v pár věcech tápal 🙂 . Co jsem vysadila prášky se mě v půli měsíce ptá, jestli už máme jahodový dny 😀

markytka_
1. zář 2006

my jsme kdysi s mojí spolubydlící ty dny před MS nazvali "čekání na Godota", takže od té doby je to Godot 😀 😀

1kaculka
1. zář 2006

my tomu říkáme jahodové dny.

alusa
1. zář 2006

Holky když jsme u toho snažení, máte někdo nějaký praktický rady jak tomu těhu trochu pomoci? 😉

len
1. zář 2006

Hele holky, nejste trochu mimo téma? 😉 😀

1kaculka
1. zář 2006

Len: Přesně jsem čekala kdo se ozve, rejpale 😀 😀 😀 (bez urážky) 😀

Alusa: já si třeba po mazlení lehám na břicho (mám nakloněnou dělohu) a půl hoďky se nehnu ani o píď 😀 😀

len
1. zář 2006

1kaculka, to je čistě proto, že já sama jsem byla párkrát napomenuta, takže jsem vás chtěla ušetřit daleko ostřejší a méně vybíravé kritiky (vč. IP 😠 ) 😉 Pojďte do Snažilek nad věcí, tam se drbe o všem 🙂

1kaculka
1. zář 2006

Len: já bych šla, jenže vy tam máte rozjeté svoje věci a kolikrát nikdo na mě nereagoval, tak jsem se nechtěla vnucovat.
😀 😀

len
1. zář 2006

Ale houby, neboj se nás 😀
My taky občas pracujeme, no 😉

alusa
1. zář 2006

Tak jsem zase zpátky 😉

chala
13. zář 2006

Ahoj holky, prosím o radu. Včera jsem byla na očkování proti tetanu. Byla jsem tak ráda, že to mam za sebou, že jsem se doktorky zapoměla zeptat, jestli to na nějakou dobu nebrání otěhotnění.

lauriem
13. zář 2006

chala: v době očkování bys neměla být těhotná. Ale pokud to teprve plánuješ, nevadí. Druhý dn klidně otěhotni 😀 Držím palce 😉

chala
13. zář 2006

lauriem: dík moc. Doufam, že se to brzy povede. Jen nechci nic zanedbat. 🙂

lauriem
13. zář 2006

když budeš mít ještě nejaký medicínský dotaz, klidně písní do IP, ráda pomůžu. Ale pozor nejsem gynekolog. Ale přece jen mám lepší přístup k pramenům a něco si ještě pamatuji 🙂

iza
14. zář 2006

a jak to máte holky s pitím alkoholu? Mám koleme sebe dost těhulek nebo už maminek a všechny na tom jsou stejně (první měsíc těhotensví, když o tom neměly ani tušení tak prý děsně popíjely, flámovaly atd ) 😀

vero
14. zář 2006

Izo, co já jsem četla, tak by se už od začátku nemělo moc pít. Protože se prý v prvních dnech tvoří hlavní orgány děťátka. 😉

iza
14. zář 2006

vero : jo jo to je jasné,ale nevím jestli to platí i v praxi 😉 hlavně když ještě ani netušíš že mimi máš 🙂. Tak mě vrtá hlavou jak moc to uškodí.

lauriem
14. zář 2006

Izo: nic není na 100%, ale pro klid duše se můžeš spolehnouzt na to, že dokud se neprojeví přítomnost miminka (nevolnosti, poz. test), znamená to, že krevní oběh matky a plodu ještě není dostatečně propojen, tak aby exces alkoholu ohrozil mimi 😉 Pokud piješ i po tom, platí v raném stadiu pravidlo vše nebo nic, buď potrat, nebo to mimi ustojí bez úhony.

chala
14. zář 2006

lauriem: Děkuji, ráda tvoji nabídku využiji. Těd mi nezbýva než čekat, až se nám miminko zadaří. Doufam, že to bude brzo 🙂

chala
14. zář 2006

Iza: Ja sem si řekla, že když se snažim, tak alkohol pít nebudu. Co kdyby už mimi bylo na cestě ....